Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 08:32:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396599 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1335 Dátum: 2011. Január 04. - 19:08:35 »

Köszönöm a válaszokat. Írtam a márkaszerviznek, hogy korábban javították e már ezzel a kocsit (mivel használtan vettem ezért nem tudom). Nem szívesen nyúlnék bele saját-kezűleg, másrészt most szerszámaim sincsenek. A márkaszerviz 6 ezerért megcsinálná, de a Grassalkovich úton lévő "ajánlott" szerviz 20 ezerrel lehúzott ráadásul rosszul is csinálták meg. Ha valakinek szintén ezzel lenne gondja ne vigye oda!
Davido! Privit írtam ez ügyben, olvasd el!
De, ha úgy érzed, hogy nem jól csinálták meg, akkor reklamálni kell, mert mindenkivel előfordulhat, hogy hibáznak, amit jóvá kell tenni. Ha pedig nem szóltál, akkor honnan tudják, hogy hibáztak, hogy tegyék jóvá? Ha kell segítek ez ügyben.
Amúgy meg sokan járunk oda, megelégedéssel, és fogunk még a továbbiakban is. Ha Neked véletlenül gondod volt, akkor előbb le kell tisztázni, és utána ítéletet mondani. Mindent lehet orvosolni. Persze nem kell oda vinned, ha nem tetszett, a választás mindenkinek szabad, sok szerviz van, nem mindenkinek ugyan az a megfelelő. Sokunknak ez jó volt, lesz is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Davido
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Hozzászólás #1336 Dátum: 2011. Január 04. - 21:38:39 »

Belátom kicsit elfogult voltam, de az húzott fel, hogy ilyen hamar és pont éjjel égett szét. Azért vittem hozzájuk, mert elvártam a róluk leírtak alapján a szakszerű javítást. Természetesen lehet ez egyedi eset és ahogy írtad sokan meg vagytok velük elégedve. Ez csak az én véleményem volt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1337 Dátum: 2011. Január 06. - 13:37:21 »

Lehet gratulálni! 

Tegnap Gidyvel megszakértettük a világításomat. A lámpák teljesen jól be lettek állítva (nem nagyon kellett piszkálni), viszont rá kellett jönnöm a hiba okára: a bal oldali lámpa fénye szanaszét szóródik. A vetített fénynek nincs egy olyan határozott közepe, mint a jobb oldalo lámpán. Az ok, hogy az izzó felett, annak bekapcsolásakor egy 2-3 cm2 fekete folt láthat, ami kikapcsolt állapotban nincs ott. Ez a sötét folt nem láthato sem Gidy lámpájában, sem az én jobb oldali lámpámban.

Nagyon úgy fest, hogy az évek óta használt növelt fényerejű izzók megrongálták a foncsort. A jobb oldali lámpában fél éve cseréltem az utolsót egy olcsó, síma H7- re. A bal oldaliban most, karácsony előtt. Itt fél évvel tovább volt növelt fényerejű izzó. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1338 Dátum: 2011. Január 06. - 16:50:30 »

Lehet gratulálni! 

Tegnap Gidyvel megszakértettük a világításomat. A lámpák teljesen jól be lettek állítva (nem nagyon kellett piszkálni), viszont rá kellett jönnöm a hiba okára: a bal oldali lámpa fénye szanaszét szóródik. A vetített fénynek nincs egy olyan határozott közepe, mint a jobb oldalo lámpán. Az ok, hogy az izzó felett, annak bekapcsolásakor egy 2-3 cm2 fekete folt láthat, ami kikapcsolt állapotban nincs ott. Ez a sötét folt nem láthato sem Gidy lámpájában, sem az én jobb oldali lámpámban.

Nagyon úgy fest, hogy az évek óta használt növelt fényerejű izzók megrongálták a foncsort. A jobb oldali lámpában fél éve cseréltem az utolsót egy olcsó, síma H7- re. A bal oldaliban most, karácsony előtt. Itt fél évvel tovább volt növelt fényerejű izzó. 
Cap! Eszembe (?) jutott, hogy valamikor olvastam hirdetést, hogy vállalnak fényszóró foncsorok javítását. Hátha megspórolhatod az új lámpatestet. Hátha tud valaki ilyenről tapasztalatból, az jelentkezzen! Segítsünk Cap-nek!
Esetleg bontóban van-e, és mennyiért? Az új mibe fáj? Utángyártott esetleg? Jöjjenek az ötletek!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1339 Dátum: 2011. Január 06. - 18:11:57 »

Lehet gratulálni! 

Tegnap Gidyvel megszakértettük a világításomat. A lámpák teljesen jól be lettek állítva (nem nagyon kellett piszkálni), viszont rá kellett jönnöm a hiba okára: a bal oldali lámpa fénye szanaszét szóródik. A vetített fénynek nincs egy olyan határozott közepe, mint a jobb oldalo lámpán. Az ok, hogy az izzó felett, annak bekapcsolásakor egy 2-3 cm2 fekete folt láthat, ami kikapcsolt állapotban nincs ott. Ez a sötét folt nem láthato sem Gidy lámpájában, sem az én jobb oldali lámpámban.

Nagyon úgy fest, hogy az évek óta használt növelt fényerejű izzók megrongálták a foncsort. A jobb oldali lámpában fél éve cseréltem az utolsót egy olcsó, síma H7- re. A bal oldaliban most, karácsony előtt. Itt fél évvel tovább volt növelt fényerejű izzó. 
Cap! Eszembe (?) jutott, hogy valamikor olvastam hirdetést, hogy vállalnak fényszóró foncsorok javítását. Hátha megspórolhatod az új lámpatestet. Hátha tud valaki ilyenről tapasztalatból, az jelentkezzen! Segítsünk Cap-nek!
Esetleg bontóban van-e, és mennyiért? Az új mibe fáj? Utángyártott esetleg? Jöjjenek az ötletek!
Én a régi (Fiat Croma) autómban s.k. javítottam a foncsort. Dekor boltban kapható öntapadós ezüst fóliával. Elég pepecs meló, de jól működik. Persze nem ér fel a gyári (igazi) foncsorral. Soha nem lehet annyira szépen felrakni. Ráadásul ez csak a sima felületű részeken lesz elég jó és a lámpát is meg kell tudni bontani hozzá (a Cromáét sem lehetett - és mégis  Kacsint).

Annyira jól sikerült, hogy utána egy veterán Merci lámpáinak felújítására is felkértek  Mosolyog. (alacsony költségvetésű felújítás volt  Kacsint).
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1340 Dátum: 2011. Január 06. - 18:27:07 »

Lehet gratulálni! 

Tegnap Gidyvel megszakértettük a világításomat. A lámpák teljesen jól be lettek állítva (nem nagyon kellett piszkálni), viszont rá kellett jönnöm a hiba okára: a bal oldali lámpa fénye szanaszét szóródik. A vetített fénynek nincs egy olyan határozott közepe, mint a jobb oldalo lámpán. Az ok, hogy az izzó felett, annak bekapcsolásakor egy 2-3 cm2 fekete folt láthat, ami kikapcsolt állapotban nincs ott. Ez a sötét folt nem láthato sem Gidy lámpájában, sem az én jobb oldali lámpámban.

Nagyon úgy fest, hogy az évek óta használt növelt fényerejű izzók megrongálták a foncsort. A jobb oldali lámpában fél éve cseréltem az utolsót egy olcsó, síma H7- re. A bal oldaliban most, karácsony előtt. Itt fél évvel tovább volt növelt fényerejű izzó. 
Cap! Eszembe (?) jutott, hogy valamikor olvastam hirdetést, hogy vállalnak fényszóró foncsorok javítását. Hátha megspórolhatod az új lámpatestet. Hátha tud valaki ilyenről tapasztalatból, az jelentkezzen! Segítsünk Cap-nek!
Esetleg bontóban van-e, és mennyiért? Az új mibe fáj? Utángyártott esetleg? Jöjjenek az ötletek!
Én a régi (Fiat Croma) autómban s.k. javítottam a foncsort. Dekor boltban kapható öntapadós ezüst fóliával. Elég pepecs meló, de jól működik. Persze nem ér fel a gyári (igazi) foncsorral. Soha nem lehet annyira szépen felrakni. Ráadásul ez csak a sima felületű részeken lesz elég jó és a lámpát is meg kell tudni bontani hozzá (a Cromáét sem lehetett - és mégis  Kacsint).

Annyira jól sikerült, hogy utána egy veterán Merci lámpáinak felújítására is felkértek  Mosolyog. (alacsony költségvetésű felújítás volt  Kacsint).

Én meg anno a Rekordom foncsorait újítottam fel króm spray-vel. Nagyon gyári lett. Kacsint
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1341 Dátum: 2011. Január 06. - 18:28:21 »

Lehet gratulálni! 

Tegnap Gidyvel megszakértettük a világításomat. A lámpák teljesen jól be lettek állítva (nem nagyon kellett piszkálni), viszont rá kellett jönnöm a hiba okára: a bal oldali lámpa fénye szanaszét szóródik. A vetített fénynek nincs egy olyan határozott közepe, mint a jobb oldalo lámpán. Az ok, hogy az izzó felett, annak bekapcsolásakor egy 2-3 cm2 fekete folt láthat, ami kikapcsolt állapotban nincs ott. Ez a sötét folt nem láthato sem Gidy lámpájában, sem az én jobb oldali lámpámban.

Nagyon úgy fest, hogy az évek óta használt növelt fényerejű izzók megrongálták a foncsort. A jobb oldali lámpában fél éve cseréltem az utolsót egy olcsó, síma H7- re. A bal oldaliban most, karácsony előtt. Itt fél évvel tovább volt növelt fényerejű izzó. 
Cap! Eszembe (?) jutott, hogy valamikor olvastam hirdetést, hogy vállalnak fényszóró foncsorok javítását. Hátha megspórolhatod az új lámpatestet. Hátha tud valaki ilyenről tapasztalatból, az jelentkezzen! Segítsünk Cap-nek!
Esetleg bontóban van-e, és mennyiért? Az új mibe fáj? Utángyártott esetleg? Jöjjenek az ötletek!
Én a régi (Fiat Croma) autómban s.k. javítottam a foncsort. Dekor boltban kapható öntapadós ezüst fóliával. Elég pepecs meló, de jól működik. Persze nem ér fel a gyári (igazi) foncsorral. Soha nem lehet annyira szépen felrakni. Ráadásul ez csak a sima felületű részeken lesz elég jó és a lámpát is meg kell tudni bontani hozzá (a Cromáét sem lehetett - és mégis  Kacsint).

Annyira jól sikerült, hogy utána egy veterán Merci lámpáinak felújítására is felkértek  Mosolyog. (alacsony költségvetésű felújítás volt  Kacsint).

Én meg anno a Rekordom foncsorait újítottam fel króm spray-vel. Nagyon gyári lett. Kacsint
Nem rossz ötlet.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1342 Dátum: 2011. Január 07. - 20:54:01 »

Hát, azt hiszem a foncsor felújításnál már maga a lámpatest szét- majd összeszerelése sérülésmentesen jelent majd gondot.

Most be van állítva úgy, hogy én jól látok. A szembe jövők meg villagnak. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1343 Dátum: 2011. Január 07. - 22:58:25 »

Hát, azt hiszem a foncsor felújításnál már maga a lámpatest szét- majd összeszerelése sérülésmentesen jelent majd gondot.

Most be van állítva úgy, hogy én jól látok. A szembe jövők meg villagnak. 
Hát ez gáz, együttérzek. Amúgy régebben ejtettünk szót arról, hogy a modern műanyag foncsorok nem bírják a növelt fényerejű izzókat a nagyobb hőtermelés miatt. Valszeg ez a HB-nél nem jelentkezik annyira korán, mert nagyobb a légtér egy égőre vetítve. (Amúgy én még az eredeti izzókkal világítok....nemsokára 5 éves lesz Kacsint  Igaz majdnem két évig nem azok voltak benne Kacsint Kacsint)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1344 Dátum: 2011. Január 07. - 23:08:41 »

Hát, azt hiszem a foncsor felújításnál már maga a lámpatest szét- majd összeszerelése sérülésmentesen jelent majd gondot.

Most be van állítva úgy, hogy én jól látok. A szembe jövők meg villagnak. 
Ha szét akarod szedni a lámpát, akkor van aki profin csinálja csak nem pesti.Jobban járnál egy törött lámpából a  focsorral mint fujogatni.
Naplózva

06 70/22 11 222
Vöri
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #1345 Dátum: 2011. Január 08. - 20:51:56 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
ITT biztos hogy van bontott és postázzák is. (4EFt)

Ma beszéltem velük, sajnos csak új van nekik. (rájuk gondoltam, amikor írtad a Daewoo bontót)
Amikor én vettem akkor még kb 4 db volt.(kb 1 hónapja) He Ennyire fogy?

A bajuszkapcsoló volt a ludas, 11500ft volt a gyári új. Még 1* köszönöm a segítséget és a hozzászólásokat mindenkinek. Szép csendben tovább olvaslak bennetek.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1346 Dátum: 2011. Január 08. - 22:41:40 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
ITT biztos hogy van bontott és postázzák is. (4EFt)

Ma beszéltem velük, sajnos csak új van nekik. (rájuk gondoltam, amikor írtad a Daewoo bontót)
Amikor én vettem akkor még kb 4 db volt.(kb 1 hónapja) He Ennyire fogy?

A bajuszkapcsoló volt a ludas, 11500ft volt a gyári új. Még 1* köszönöm a segítséget és a hozzászólásokat mindenkinek. Szép csendben tovább olvaslak bennetek.
Azért annak örülnénk, ha nem csak csendben olvasgatnál, hanem aktív maradnál! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1347 Dátum: 2011. Január 09. - 18:34:48 »

Ma különös eset történt velem.Elindulok az autóval majd a kereszteződésben látom az utcából kijövet hogy az előttem parkoló autón nem látom a világitást.Na bekapcsolom akkor.Ja csak bevolt!Na bammeg mondom akkor irány vissza a házelé lámpa nélkül sehova.Biztiket megnéztem jók.Akkor a müszerfal mögötti csati égett el gondoltam és nekiestem szétkaptam.De meglepődtem mert nekem nincs olyan csatim.És nem volt berhelve az tuti mert a gyári szürke szivacsboritás rajta volt végig.Igy összeraktam.Gondoltam megmókolom a helyzetjelzőről a lámpánál.És itt derült ki hogy az izzó off.Szétkaptam a másik lámpát is az is off.Szóval nem tudom mi történt de egyszerre égett ki az elsö tompitott izzóim.
Naplózva

06 70/22 11 222
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1348 Dátum: 2011. Január 09. - 19:04:22 »

Ma különös eset történt velem.Elindulok az autóval majd a kereszteződésben látom az utcából kijövet hogy az előttem parkoló autón nem látom a világitást.Na bekapcsolom akkor.Ja csak bevolt!Na bammeg mondom akkor irány vissza a házelé lámpa nélkül sehova.Biztiket megnéztem jók.Akkor a müszerfal mögötti csati égett el gondoltam és nekiestem szétkaptam.De meglepődtem mert nekem nincs olyan csatim.És nem volt berhelve az tuti mert a gyári szürke szivacsboritás rajta volt végig.Igy összeraktam.Gondoltam megmókolom a helyzetjelzőről a lámpánál.És itt derült ki hogy az izzó off.Szétkaptam a másik lámpát is az is off.Szóval nem tudom mi történt de egyszerre égett ki az elsö tompitott izzóim.
Két eshetőség állt fent. Az egyik, hogy hirtelen jóval nagyobb feszt kapott, és kiégett egyszerre mindkettő, vagy pedig kis különbséggel égtek ki, csak nem vetted észre, mert például nappal használtad, és akkor nem feltűnő, hogy csak egyik világít. Ha fesz gond volt, akkor esélyed van, hogy előfordul újra. Nézesd meg a töltésed, hátha ott van elhantolva az eb. Sok szerencsét hozzá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1349 Dátum: 2011. Január 09. - 19:55:16 »

Ma különös eset történt velem.Elindulok az autóval majd a kereszteződésben látom az utcából kijövet hogy az előttem parkoló autón nem látom a világitást.Na bekapcsolom akkor.Ja csak bevolt!Na bammeg mondom akkor irány vissza a házelé lámpa nélkül sehova.Biztiket megnéztem jók.Akkor a müszerfal mögötti csati égett el gondoltam és nekiestem szétkaptam.De meglepődtem mert nekem nincs olyan csatim.És nem volt berhelve az tuti mert a gyári szürke szivacsboritás rajta volt végig.Igy összeraktam.Gondoltam megmókolom a helyzetjelzőről a lámpánál.És itt derült ki hogy az izzó off.Szétkaptam a másik lámpát is az is off.Szóval nem tudom mi történt de egyszerre égett ki az elsö tompitott izzóim.
Két eshetőség állt fent. Az egyik, hogy hirtelen jóval nagyobb feszt kapott, és kiégett egyszerre mindkettő, vagy pedig kis különbséggel égtek ki, csak nem vetted észre, mert például nappal használtad, és akkor nem feltűnő, hogy csak egyik világít. Ha fesz gond volt, akkor esélyed van, hogy előfordul újra. Nézesd meg a töltésed, hátha ott van elhantolva az eb. Sok szerencsét hozzá!
Este parkoltam le akkor még működtek. He
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!