Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 08:23:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396581 alkalommal)
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1320 Dátum: 2010. December 29. - 21:37:43 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
ITT biztos hogy van bontott és postázzák is. (4EFt)

Ma beszéltem velük, sajnos csak új van nekik. (rájuk gondoltam, amikor írtad a Daewoo bontót)
Amikor én vettem akkor még kb 4 db volt.(kb 1 hónapja) He Ennyire fogy?
Naplózva

06 70/22 11 222
Vöri
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #1321 Dátum: 2010. December 29. - 22:04:12 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
ITT biztos hogy van bontott és postázzák is. (4EFt)

Ma beszéltem velük, sajnos csak új van nekik. (rájuk gondoltam, amikor írtad a Daewoo bontót)
Amikor én vettem akkor még kb 4 db volt.(kb 1 hónapja) He Ennyire fogy?

Csak az a kérdés, hogy ennyi gond van vele, vagy ennyien szereltetnek be ködlámpát? Első esetben ez is típushiba lenne.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1322 Dátum: 2010. December 29. - 22:59:11 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
Mi köze van a bajuszkapcsolónak a belső világításhoz?
Te ehhez nem értesz. Vigyorog Kacsint Szerintem a műszerfal világításra gondolt.
Jani, ne bántsd a Cápát, ő csak egy félelmetes ragadozó a vízben, nem kell értenie a Lacetti világításához, pláne nem elgondolkodni, hogy mit jelenthetett a belső világítás. Szerencsétlen a térkép-, és tető világításra gondolt, ő szó szerint vette az akadályt. Igaz, hogy belső világítás a műszeré is, de azt neki külön írjuk le ezentúl, és azt kell csak a bajusszal kapcsolni, és nem a többi belsőt. Az előbb írt bajusz, nem az ami a száj felett kinőtt szőr, hogy tisztázzuk. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1323 Dátum: 2010. December 29. - 23:01:11 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
Mi köze van a bajuszkapcsolónak a belső világításhoz?
Te ehhez nem értesz. Vigyorog Kacsint Szerintem a műszerfal világításra gondolt.
Jani, ne bántsd a Cápát, ő csak egy félelmetes ragadozó a vízben, nem kell értenie a Lacetti világításához, pláne nem elgondolkodni, hogy mit jelenthetett a belső világítás. Szerencsétlen a térkép-, és tető világításra gondolt, ő szó szerint vette az akadályt. Igaz, hogy belső világítás a műszeré is, de azt neki külön írjuk le ezentúl, és azt kell csak a bajusszal kapcsolni, és nem a többi belsőt. Az előbb írt bajusz, nem az ami a száj felett kinőtt szőr, hogy tisztázzuk. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na meg a csomagtartó és kesztyűtartó világításra.... Kacsint  Na de tényleg...a világítás az, amikor valami fényforrás világosságot ad! A műszerfalon max. kontrollámpák, vagy visszajelző fények vannak...szerintem. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 23:04:12 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1324 Dátum: 2010. December 29. - 23:05:13 »

Vöri: A valóságban a helyzetjelző ment el az összes belső világítással együtt, a tompított működött.  Sorry

Nos ez azt jelenti, hogy a bajuszkapcsoló első elfordításánál sincs már érintkezés, ezért nem kapcsolódik fel a belső világítás sem, meg a többi, amit hiányolsz. Ha nem tudod megbütykölni ezt az érintkezőt, akkor marad a csere. Csak az ideiglenes buherálást ne felejtsd el visszaállítani!
Mi köze van a bajuszkapcsolónak a belső világításhoz?
Te ehhez nem értesz. Vigyorog Kacsint Szerintem a műszerfal világításra gondolt.
Jani, ne bántsd a Cápát, ő csak egy félelmetes ragadozó a vízben, nem kell értenie a Lacetti világításához, pláne nem elgondolkodni, hogy mit jelenthetett a belső világítás. Szerencsétlen a térkép-, és tető világításra gondolt, ő szó szerint vette az akadályt. Igaz, hogy belső világítás a műszeré is, de azt neki külön írjuk le ezentúl, és azt kell csak a bajusszal kapcsolni, és nem a többi belsőt. Az előbb írt bajusz, nem az ami a száj felett kinőtt szőr, hogy tisztázzuk. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na meg a csomagtartó és kesztyűtartó világításra.... Kacsint
Na ez az Cápa! Máris sokat fejlődtél, büszke vagyok Rád!  Kacsint Vigyorog De tényleg megviselt, hogy nem kapcsoltál, mikor Te is műszaki ember vagy, ha kijössz a vízből. Vagy már nagyon "évvégi" fáradt vagy? Gyere Te is nyugdíjba! Én már jól vagyok, de tényleg, kisimultam, nyugodt vagyok, tűröm még a vásárlást is, meg a család ugráltatását. Kicseréltek. Kacsint Vigyorog

Kontroll lámpák, visszajelzők, de van még az órák világítása is ám! Ford.mérő, sebességmérő, tankjelző, vízhőmérő órák. No meg a digit óra, rádió, és digit klíma világításáról is szólhatnék persze.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 23:09:06 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1325 Dátum: 2010. December 30. - 10:19:42 »

Sziasztok!

Segítséget kérek egy villamossági hiba miatt, hátha vkivel előfordult már.
Hiba leírása: elment a tompított világítás, a helyzetjelző működik.

A villamossági szerelő szerint a kapcsolóval van gond, átkötötte úgy, hogy a helyzetjelzővel együtt a tompított is világít. Ez nem is lenne probléma, de jan. közepén műszakis lesz a kocsi,  előműszakin egyből kiszúrták. A problémát fokozza, hogy most a hátsó ködlámpám sem működik. Sedanom van, 2004 év végi.  Visszaolvastam, láttam a beégett csatlakozó képét is. Szétszedtem az enyém, de sajnos beégésnek nyoma sincs.  http://kepfeltoltes.hu/101227/K_p_117_$www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A segítséget előre is köszönöm:   Vöri
Mielőtt bajuszkapcsoló cserébe fogsz ellenőriztesd le ezt a dolgot:
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=32
18-as pont.  Kacsint
Naplózva
Vöri
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #1326 Dátum: 2010. December 30. - 10:49:53 »


[/quote]
Mielőtt bajuszkapcsoló cserébe fogsz ellenőriztesd le ezt a dolgot:
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=32
18-as pont.  Kacsint

[/quote]Ezen már túl vagyok Mosolyog

"Sziasztok!

Segítséget kérek egy villamossági hiba miatt, hátha vkivel előfordult már.
Hiba leírása: elment a tompított világítás, a helyzetjelző működik.

A villamossági szerelő szerint a kapcsolóval van gond, átkötötte úgy, hogy a helyzetjelzővel együtt a tompított is világít. Ez nem is lenne probléma, de jan. közepén műszakis lesz a kocsi,  előműszakin egyből kiszúrták. A problémát fokozza, hogy most a hátsó ködlámpám sem működik. Sedanom van, 2004 év végi.  Visszaolvastam, láttam a beégett csatlakozó képét is. Szétszedtem az enyém, de sajnos beégésnek nyoma sincs.  http://kepfeltoltes.hu/101227/K_p_117_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A segítséget előre is köszönöm:   Vöri "

Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1327 Dátum: 2010. December 31. - 12:26:35 »

Hát ezen átsiklottam! Vigyorog
Naplózva
Davido
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Hozzászólás #1328 Dátum: 2011. Január 01. - 18:44:51 »

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az a helyzet, hogy kb 3 hónapja kicseréltettem a műszerfal mögötti csatit, de már egy hónapja egyre durvább égett kábelszag van megint, amikor felkapcsolom a tompított fényszórót. Tegnap megint elszállt éjjel a világítás menet közben.... Az lenne a kérdésem, hogy aki kicserélte a csatit, annak szétégett e újra?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1329 Dátum: 2011. Január 01. - 18:53:16 »

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az a helyzet, hogy kb 3 hónapja kicseréltettem a műszerfal mögötti csatit, de már egy hónapja egyre durvább égett kábelszag van megint, amikor felkapcsolom a tompított fényszórót. Tegnap megint elszállt éjjel a világítás menet közben.... Az lenne a kérdésem, hogy aki kicserélte a csatit, annak szétégett e újra?
Szerintem aki egyszer is kibontotta, az rögtön forrasztott. A csati gyenge láncszem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1330 Dátum: 2011. Január 01. - 18:55:37 »

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az a helyzet, hogy kb 3 hónapja kicseréltettem a műszerfal mögötti csatit, de már egy hónapja egyre durvább égett kábelszag van megint, amikor felkapcsolom a tompított fényszórót. Tegnap megint elszállt éjjel a világítás menet közben.... Az lenne a kérdésem, hogy aki kicserélte a csatit, annak szétégett e újra?
Szerintem aki egyszer is kibontotta, az rögtön forrasztott. A csati gyenge láncszem.
Nem is értem minek van ott az a csatlakozó. He Mert igazából az nem is csatlakozó, nem lehet széthúzni.
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1331 Dátum: 2011. Január 01. - 20:25:01 »

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az a helyzet, hogy kb 3 hónapja kicseréltettem a műszerfal mögötti csatit, de már egy hónapja egyre durvább égett kábelszag van megint, amikor felkapcsolom a tompított fényszórót. Tegnap megint elszállt éjjel a világítás menet közben.... Az lenne a kérdésem, hogy aki kicserélte a csatit, annak szétégett e újra?
Forraszd össze és nem lesz többé gondod.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1332 Dátum: 2011. Január 02. - 12:19:06 »

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az a helyzet, hogy kb 3 hónapja kicseréltettem a műszerfal mögötti csatit, de már egy hónapja egyre durvább égett kábelszag van megint, amikor felkapcsolom a tompított fényszórót. Tegnap megint elszállt éjjel a világítás menet közben.... Az lenne a kérdésem, hogy aki kicserélte a csatit, annak szétégett e újra?
Forraszd össze és nem lesz többé gondod.
Első körben nézd meg, hogy mi égett meg. A kábelzárlattal nem szabad játszani, rámehet az autód. Ne alapozz feltételezésekre.
Nem hiszem, hogy csak a forrasztás lehet a jó megoldás. Egy jó minőségű, jó állapotú csatlakozónak bírnia kell a terhelést. Ettől még lehet forrasztani. Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1333 Dátum: 2011. Január 03. - 19:55:50 »

Jani kérdezte, de már korábban írtam, nem tettem be fordítva az izzót. Ennyit még én is tudok.  Kacsint

Viszont ugye nézegettem reggel, de a felfedezett furcsaságon nem volt időm agyalni, mert futni kellett gyógytornára. Viszont miután hazaértem, ismét nézegetni kezdtem és azt láttam, hogy lefelé konyul az izzó. Kibontottam a lámpát, a talpa teljesen jól állt. Megpróbáltam kiszedni, hogy miért áll olyan furán és akkor jött egy 40 perces szopóroller: az izzó münködött még előtte, de amikor megpróbáltam kiszedni, az üveg fogta magát és kecsesen beleesett a foncsorba. Tőből belesett! Csak a fémtalp maradt meg. Apám! Csati lehúz, index kivesz és akkor elkezdődött az üveg, üveg ki a házból népies játék. Azért népies, mert közben a -6 fokban ízes kiszólásokat alkalmaztam.
Most van benne egy filléres (Elta) izzó, ezzel mintha jobb lenne a kép, de függőleges felület hiányában fogalmam sincs, hogy jó- e a beállítás.  Mosolyog  Gondolom annyit tekergettem már, hogy jól elcsesztem.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Davido
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Hozzászólás #1334 Dátum: 2011. Január 04. - 17:53:38 »

Köszönöm a válaszokat. Írtam a márkaszerviznek, hogy korábban javították e már ezzel a kocsit (mivel használtan vettem ezért nem tudom). Nem szívesen nyúlnék bele saját-kezűleg, másrészt most szerszámaim sincsenek. A márkaszerviz 6 ezerért megcsinálná, de a Grassalkovich úton lévő "ajánlott" szerviz 20 ezerrel lehúzott ráadásul rosszul is csinálták meg. Ha valakinek szintén ezzel lenne gondja ne vigye oda!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!