Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 22:25:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396389 alkalommal)
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1170 Dátum: 2010. Október 13. - 07:48:40 »

Nekem is gyári akksis..és 2005.03. havi a vas!
Nagyon jó az akku, most megyek beméretni, mert ha gyengusznak bizonyulna,akkor novemberben veszek egyet..nehogy megadja magát a mínuszokban Mosolyog

szintén gyári 2004. dec óta, de nyáron bemérettem és még min fölött volt az ereje, de valszeg még a minuszok előtt lecserélem.

Ne ijesztgessetek itt a mínuszokkal! Én majd csak akkor cserélem, ha valóban gyengélkedni fog!
Terhelővillával méresd meg.De én bespejzolnék már egyett a helyedben.Mert akkor ****ik be amikor nagyon nem kéne.

Vakmerően nekivágok a télnek, és ha majd nehezebben forog reggel, akkor cserélek... Mindent nem lehet megelőzni!
Tavasszal majd elmesélem ha történik valami...  Kacsint
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1171 Dátum: 2010. Október 13. - 20:17:28 »

Nekem is gyári akksis..és 2005.03. havi a vas!
Nagyon jó az akku, most megyek beméretni, mert ha gyengusznak bizonyulna,akkor novemberben veszek egyet..nehogy megadja magát a mínuszokban Mosolyog

szintén gyári 2004. dec óta, de nyáron bemérettem és még min fölött volt az ereje, de valszeg még a minuszok előtt lecserélem.

Ne ijesztgessetek itt a mínuszokkal! Én majd csak akkor cserélem, ha valóban gyengélkedni fog!
Terhelővillával méresd meg.De én bespejzolnék már egyett a helyedben.Mert akkor ****ik be amikor nagyon nem kéne.

Vakmerően nekivágok a télnek, és ha majd nehezebben forog reggel, akkor cserélek... Mindent nem lehet megelőzni!
Tavasszal majd elmesélem ha történik valami...  Kacsint
Ha mégis kéne akku hivj tudok olcsóért. Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1172 Dátum: 2010. Október 14. - 08:04:59 »

Nekem is gyári akksis..és 2005.03. havi a vas!
Nagyon jó az akku, most megyek beméretni, mert ha gyengusznak bizonyulna,akkor novemberben veszek egyet..nehogy megadja magát a mínuszokban Mosolyog

szintén gyári 2004. dec óta, de nyáron bemérettem és még min fölött volt az ereje, de valszeg még a minuszok előtt lecserélem.
Szintén 2004 dec szállítás óta működik. Daewoomból kiindulva van még 3éve 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #1173 Dátum: 2010. Október 15. - 09:16:47 »

Akksiból az 55Ah javasolt ?
A 44-es kicsike, mondták páran...
Meg a kocsiban van egy kis muzsika is Mosolyog  (1erölködő 4csatis, 1 kondi, láda,4 hangszóró)
Vagy inkább nagyobbat vegyek az 55-ösnél is?
Ha gyengének bizonyulna a bemérésnél..
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1174 Dátum: 2010. Október 15. - 13:04:52 »

Akksiból az 55Ah javasolt ?
A 44-es kicsike, mondták páran...
Meg a kocsiban van egy kis muzsika is Mosolyog  (1erölködő 4csatis, 1 kondi, láda,4 hangszóró)
Vagy inkább nagyobbat vegyek az 55-ösnél is?
Ha gyengének bizonyulna a bemérésnél..
A gyári akksi 55 Ah-s, kisebbet nem tennék bele, a gyári pont jó, a Nubirámnál majd 8 évet bírt a gyári akksi. A mostani meg 6 éves, és jó! Remélem így is marad még egy jó ideig! A nagyobb befér? Nem változtatja meg az illesztéseket? Lehet, hogy nem érdemes betenni eltérőt? Ki tudja?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1175 Dátum: 2010. Október 15. - 17:02:20 »

Akksiból az 55Ah javasolt ?
A 44-es kicsike, mondták páran...
Meg a kocsiban van egy kis muzsika is Mosolyog  (1erölködő 4csatis, 1 kondi, láda,4 hangszóró)
Vagy inkább nagyobbat vegyek az 55-ösnél is?
Ha gyengének bizonyulna a bemérésnél..
A gyári akksi 55 Ah-s, kisebbet nem tennék bele, a gyári pont jó, a Nubirámnál majd 8 évet bírt a gyári akksi. A mostani meg 6 éves, és jó! Remélem így is marad még egy jó ideig! A nagyobb befér? Nem változtatja meg az illesztéseket? Lehet, hogy nem érdemes betenni eltérőt? Ki tudja?
Nekem 42 AH-s van bent.Teljesen jó.(Főleg 5EFt-ért)A használtautó telepre is hozattam olyat mint ami az enyémben van és a 2000 benyás rovert is simán inditotta,de az 17d corsájába is ilyen van a srácnak elég régóta aki árulja.
Naplózva

06 70/22 11 222
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1176 Dátum: 2010. Október 15. - 17:11:50 »

Ma megvettem a gyári ködlámpákat a lacsiba!És még jópár cuccot is ami kellett.Hátsó stab pálcák,jobb első kédergumi,gyári tetőlámpa előre,két dupla szálas égőhöz foglalat.Mindezért 13EFt kellett leszurkolnom egy uj szálitási sérült autóból amibe 15Km van.Nem elirás a km.Tehát minden uj reletive! Vigyorog A kérdésem csak annyi ki tudja hova kell rákötnöm az első ködösöket hogy eggyütt mennyen a hátsóval.Képes segitség nagyon jó lenne!!!
Naplózva

06 70/22 11 222
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1177 Dátum: 2010. Október 15. - 17:40:53 »

Ma megvettem a gyári ködlámpákat a lacsiba!És még jópár cuccot is ami kellett.Hátsó stab pálcák,jobb első kédergumi,gyári tetőlámpa előre,két dupla szálas égőhöz foglalat.Mindezért 13EFt kellett leszurkolnom egy uj szálitási sérült autóból amibe 15Km van.Nem elirás a km.Tehát minden uj reletive! Vigyorog A kérdésem csak annyi ki tudja hova kell rákötnöm az első ködösöket hogy eggyütt mennyen a hátsóval.Képes segitség nagyon jó lenne!!!
Gyárilag külön kapcsolón vannak.De ha a hátsóra akarod kötni,akkor sztem a reléjére kellene kötni.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1178 Dátum: 2010. Október 16. - 13:52:49 »

Ma megvettem a gyári ködlámpákat a lacsiba!És még jópár cuccot is ami kellett.Hátsó stab pálcák,jobb első kédergumi,gyári tetőlámpa előre,két dupla szálas égőhöz foglalat.Mindezért 13EFt kellett leszurkolnom egy uj szálitási sérült autóból amibe 15Km van.Nem elirás a km.Tehát minden uj reletive! Vigyorog A kérdésem csak annyi ki tudja hova kell rákötnöm az első ködösöket hogy eggyütt mennyen a hátsóval.Képes segitség nagyon jó lenne!!!
Gyárilag külön kapcsolón vannak.De ha a hátsóra akarod kötni,akkor sztem a reléjére kellene kötni.
Kérdés, hogy el fogja-e bírni a nagyobb áramot...
Naplózva

Pittike
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1179 Dátum: 2010. Október 16. - 15:40:02 »

Ma megvettem a gyári ködlámpákat a lacsiba!És még jópár cuccot is ami kellett.Hátsó stab pálcák,jobb első kédergumi,gyári tetőlámpa előre,két dupla szálas égőhöz foglalat.Mindezért 13EFt kellett leszurkolnom egy uj szálitási sérült autóból amibe 15Km van.Nem elirás a km.Tehát minden uj reletive! Vigyorog A kérdésem csak annyi ki tudja hova kell rákötnöm az első ködösöket hogy eggyütt mennyen a hátsóval.Képes segitség nagyon jó lenne!!!
Gyárilag külön kapcsolón vannak.De ha a hátsóra akarod kötni,akkor sztem a reléjére kellene kötni.
Kérdés, hogy el fogja-e bírni a nagyobb áramot...
Nem tudom elbirja-e,de ezt már egy villamosságis fogja bekötni mert én nem keresgetem kötögetem az tuti.Elég volt berakni is!Hátul is megvannak a dupla lámpák működnek,azzal eljátszottam ma.De a ködzáró kiiktatva hejzetjelző és fék müxik abban is.Persze a foglalat és az izzó ott van ha mégis szükség van rá csak foglalat tekergetés,csere gyorsan.
Naplózva

06 70/22 11 222
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1180 Dátum: 2010. Október 16. - 18:58:58 »

Ma megvettem a gyári ködlámpákat a lacsiba!És még jópár cuccot is ami kellett.Hátsó stab pálcák,jobb első kédergumi,gyári tetőlámpa előre,két dupla szálas égőhöz foglalat.Mindezért 13EFt kellett leszurkolnom egy uj szálitási sérült autóból amibe 15Km van.Nem elirás a km.Tehát minden uj reletive! Vigyorog A kérdésem csak annyi ki tudja hova kell rákötnöm az első ködösöket hogy eggyütt mennyen a hátsóval.Képes segitség nagyon jó lenne!!!
Gyárilag külön kapcsolón vannak.De ha a hátsóra akarod kötni,akkor sztem a reléjére kellene kötni.
Kérdés, hogy el fogja-e bírni a nagyobb áramot...
Nem tudom elbirja-e,de ezt már egy villamosságis fogja bekötni mert én nem keresgetem kötögetem az tuti.Elég volt berakni is!Hátul is megvannak a dupla lámpák működnek,azzal eljátszottam ma.De a ködzáró kiiktatva hejzetjelző és fék müxik abban is.Persze a foglalat és az izzó ott van ha mégis szükség van rá csak foglalat tekergetés,csere gyorsan.
Tudtommal nem szabályos egy kapcsolóra kötni az első és hátsó ködlámpákat.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1181 Dátum: 2010. Október 16. - 20:16:05 »

Ma megvettem a gyári ködlámpákat a lacsiba!És még jópár cuccot is ami kellett.Hátsó stab pálcák,jobb első kédergumi,gyári tetőlámpa előre,két dupla szálas égőhöz foglalat.Mindezért 13EFt kellett leszurkolnom egy uj szálitási sérült autóból amibe 15Km van.Nem elirás a km.Tehát minden uj reletive! Vigyorog A kérdésem csak annyi ki tudja hova kell rákötnöm az első ködösöket hogy eggyütt mennyen a hátsóval.Képes segitség nagyon jó lenne!!!
Gyárilag külön kapcsolón vannak.De ha a hátsóra akarod kötni,akkor sztem a reléjére kellene kötni.
Kérdés, hogy el fogja-e bírni a nagyobb áramot...
Nem tudom elbirja-e,de ezt már egy villamosságis fogja bekötni mert én nem keresgetem kötögetem az tuti.Elég volt berakni is!Hátul is megvannak a dupla lámpák működnek,azzal eljátszottam ma.De a ködzáró kiiktatva hejzetjelző és fék müxik abban is.Persze a foglalat és az izzó ott van ha mégis szükség van rá csak foglalat tekergetés,csere gyorsan.
Tudtommal nem szabályos egy kapcsolóra kötni az első és hátsó ködlámpákat.
Az lehet,de még soha nem ellenőrizte senki.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #1182 Dátum: 2010. Október 17. - 18:34:19 »

A ködösöket valóban nem szabályos egy kapcsolóra kötni!
Vizsgáztattam egy időben és ilyenért mondjuk nem hasalt el egy vas sem, de mostanság már szigorúbbak és ha ellenőrzést kapnak, akkor simán elhúzzák egy ilyenért a kocsit..
De általában átmennek...és ha jön vki. főokos azt azért tudják előre Mosolyog
Amúgy mennyivel jobb látni első ködössel, mert pár lacsis azt mondta nekem, hogy nem sokkal jobb a helyzet
ha ködlámpával nyomul (persze ködben)?! De gondolom annak beállításai is igen döntőek lehetnek...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1183 Dátum: 2010. Október 17. - 18:43:26 »

A ködösöket valóban nem szabályos egy kapcsolóra kötni!
Vizsgáztattam egy időben és ilyenért mondjuk nem hasalt el egy vas sem, de mostanság már szigorúbbak és ha ellenőrzést kapnak, akkor simán elhúzzák egy ilyenért a kocsit..
De általában átmennek...és ha jön vki. főokos azt azért tudják előre Mosolyog
Amúgy mennyivel jobb látni első ködössel, mert pár lacsis azt mondta nekem, hogy nem sokkal jobb a helyzet
ha ködlámpával nyomul (persze ködben)?! De gondolom annak beállításai is igen döntőek lehetnek...
Minden plusz fény előnyös, pláne ködben, hóesésben. Engem már mentett meg téli Erdélyben nagy havazásban a ködlámpa. Persze nem ártana, ha kicsit erősebb lenne, mint MNT-nek, akinek nem 27W-osa van, ő 50W-osat használ. Egyébként nem értem, miért kell külön kapcsolóval működtetni, mert, ha indokoltan (!) szükség van rá, akkor elől, hátul jó, ha világít, akkor meg lehet együtt bekapcsolni két kapcsolóval is, meg egy közössel is. Talán azért, mert, ha utolérek valakit kapcsoljam le elől? Ha pedig engem érnek utol, hátul? Konvojban meg ne használjam? Fura dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 18. - 09:49:29 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1184 Dátum: 2010. Október 17. - 18:47:58 »

Engem az első ködlámpa fénye még soha nem zavart.
A hátsóért viszont ölni tudnék. Lakott területen belül nem is engedném a hátsó használatát.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!