Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 10:36:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396037 alkalommal)
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #915 Dátum: 2010. Március 26. - 18:23:42 »

hali, 2 hete lacetti tulaj vagyok...nos...a problémám orvosolható? a lámpám teljesen felvan állítva maxra, de így is olyan kb 3-4 métert látok előre, ha egy biciklis este kifordul elém, elis ütöm, de viszont a hosszúfény az tökéletes...orvosolható a problémám?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #916 Dátum: 2010. Március 26. - 18:59:07 »

hali, 2 hete lacetti tulaj vagyok...nos...a problémám orvosolható? a lámpám teljesen felvan állítva maxra, de így is olyan kb 3-4 métert látok előre, ha egy biciklis este kifordul elém, elis ütöm, de viszont a hosszúfény az tökéletes...orvosolható a problémám?
Működik a magasság állító? Ha teljesen fel van csavarva, és nem világít jó előre, akkor már csak az lehet a baj, hogy rosszul van betéve az izzó. HB? Sedan? SW? Mert az elsőnek H4-ese van, és mindkét fényt ez adja, míg a másik kettőnek a tompítottja H7-es, és a távfénye H1-es, mert ikerlámpások.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #917 Dátum: 2010. Március 26. - 22:27:51 »

hali, 2 hete lacetti tulaj vagyok...nos...a problémám orvosolható? a lámpám teljesen felvan állítva maxra, de így is olyan kb 3-4 métert látok előre, ha egy biciklis este kifordul elém, elis ütöm, de viszont a hosszúfény az tökéletes...orvosolható a problémám?

1 perc alatt le tudod ellenőrizni:

Sötétben valamilyen egyenes fal elé állsz orral 2-3 méterre. Tompított fényszóró fel. Ha a fényfoltnak határozott felső széle van, ami jobbra enyhén emelkedik, akkor az izzó a helyén van feltehetőleg. Akkor a fényszóró tetején lévő két kb. 1 centis lyukból a belső, amelyik a hűtőmaszk felé van, kell neked. Itt kereszthornyos csavarhúzóval tudod állítani a fényszóró magasságát. Fel kell tekerni és mindjárt fogsz látni. Figyelj rá, hogy a két oldal egyforma magas legyen, ami NEM azt jelenti, hogy a fényfoltok egymást fedik! A fényszórókkal pontosan szemben kell a fényfolt szélének azonos magasságban lennie.

Egyébként az szokott lenni, hogy a mágusok rosszul rakják be az izzót, aztán mivel nem világít elkezdik szétállítani a végtelenbe, de persze nem lesz jobb. Ekkor valaki helyrerakja az izzót, de már késő, mert a magasság/irány is el lett állítva... 
Naplózva

Pittike
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #918 Dátum: 2010. Március 27. - 11:32:38 »

Horizontálisan nem lehet állítani igaz?
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #919 Dátum: 2010. Március 27. - 14:18:06 »

Horizontálisan nem lehet állítani igaz?
De igen, elvileg az a külső állítóval lehetséges. Csak azt én nem bántottam még soha, mert ha nincs műszered elállítod teljesen és kancsal lesz a gép Kacsint Vigyorog
Naplózva

Pittike
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #920 Dátum: 2010. Március 27. - 15:51:16 »

Horizontálisan nem lehet állítani igaz?
De igen, elvileg az a külső állítóval lehetséges. Csak azt én nem bántottam még soha, mert ha nincs műszered elállítod teljesen és kancsal lesz a gép Kacsint Vigyorog
Hmm..Na majd keregélek. A külsővel én csak le-föl tudtam állítani. ( Felülről kell és egy fogaslécet tekergetek. Vagy vmi hasonlót. )
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #921 Dátum: 2010. Március 27. - 18:22:56 »

Horizontálisan nem lehet állítani igaz?
De igen, elvileg az a külső állítóval lehetséges. Csak azt én nem bántottam még soha, mert ha nincs műszered elállítod teljesen és kancsal lesz a gép Kacsint Vigyorog
Hmm..Na majd keregélek. A külsővel én csak le-föl tudtam állítani. ( Felülről kell és egy fogaslécet tekergetek. Vagy vmi hasonlót. )
otthoni állitgatáshoz egykis segitség: http://www.mgvac.sulinet.hu/trabi/trabi/warti/vizsga/warbi-vizsg4.htm de egy ezresért belővik müszerrel nem játszanék vele
Naplózva

06 70/22 11 222
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #922 Dátum: 2010. Március 27. - 19:05:19 »

Ezt ma fotóztam. Vigyorog Tudom a kivétel erősíti a szabályt. Vigyorog
Naplózva


LPG
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #923 Dátum: 2010. Március 27. - 19:36:09 »

Ezt ma fotóztam. Vigyorog Tudom a kivétel erősíti a szabályt. Vigyorog

ja irányjelzőzött és te pont ugy kaptad le.Ez egy hb jani.ne láss rémeket Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 29. - 22:21:21 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #924 Dátum: 2010. Március 29. - 14:02:53 »

Jól gondolom?
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #925 Dátum: 2010. Március 29. - 21:46:46 »

Jól gondolom?

Összezavarsz Vigyorog Megnézem hogy is van Kacsint
Naplózva

Pittike
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #926 Dátum: 2010. Március 29. - 22:07:12 »

Jól gondolom?

Összezavarsz Vigyorog Megnézem hogy is van Kacsint
Vigyorog
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #927 Dátum: 2010. Március 30. - 11:27:35 »

Kipurcant a belső világításom. Az, amelyik középen van... mármint hosszában van középen, azaz nem a belső tükörnél és nem a csomagtartó fölött - SW.  Feszegessem bátran a csomitartóshoz hasonlóan (abban már cseréltem), vagy van valami trükkje, mert elsőre nem sikerült szétszednem az izzócseréhez... He
Naplózva
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #928 Dátum: 2010. Március 30. - 11:43:53 »

Kipurcant a belső világításom. Az, amelyik középen van... mármint hosszában van középen, azaz nem a belső tükörnél és nem a csomagtartó fölött - SW.  Feszegessem bátran a csomitartóshoz hasonlóan (abban már cseréltem), vagy van valami trükkje, mert elsőre nem sikerült szétszednem az izzócseréhez... He

A keskenyebb végénél egy késsel óvatosan kipattintottam az áttetsző részt és ott az izzó. Ne feszegesd, mert törhet!
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #929 Dátum: 2010. Március 30. - 11:47:53 »

Kipurcant a belső világításom. Az, amelyik középen van... mármint hosszában van középen, azaz nem a belső tükörnél és nem a csomagtartó fölött - SW.  Feszegessem bátran a csomitartóshoz hasonlóan (abban már cseréltem), vagy van valami trükkje, mert elsőre nem sikerült szétszednem az izzócseréhez... He

A keskenyebb végénél egy késsel óvatosan kipattintottam az áttetsző részt és ott az izzó. Ne feszegesd, mert törhet!
Köszi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!