Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 18:30:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396304 alkalommal)
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #780 Dátum: 2009. December 23. - 18:17:50 »

az ledes izzók az ablkaemelődben az menyivel másabb mint a gyári szebb fénye vagy? mert a job  nekem is kiégett nem tom hogyan... de akk elhet én is ledesre cserélem...
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #781 Dátum: 2009. December 29. - 14:55:31 »

Ki kell cserélni a LED ellenállását nagyobbra, ennyi... Otthoni 1 perces munka/izzó. Én is épp azt akarom, led helyzetjelző ellenállását cserélni.
Elől azért ment ki a led mert az akksi elől van, több kraftot kap, míg amire hátra elmegy az áram, addig a vezetékek ellenállása miatt nem valószínű, hogfy 12 V fölé menne az áram. Azt hiszem totalcar írt erről, de nem biztos. És a LED sose megy tönkre, csak a hozzá szerelt ellenállás (így ledet nem kidobni). Vannak kisebb ledek is, amikhez már smd ellenállás van, na azt mondjuk otthon már nem lehet 220-as pákával cserélni.

De amiért felnéztem: digitklímás a Lacettim, és tegnap sötétségbe borult a teljes középkonzol, azaz cd-tártól lefelé. Nem tudom elképzelni, hogy csak egy kis izzó világítaná meg az egészet, de az is fura, hogy ha több, akkor hogy ment el mind egyszerre. Tapasztalt már valaki ilyet?
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #782 Dátum: 2009. December 29. - 17:18:31 »

Ki kell cserélni a LED ellenállását nagyobbra, ennyi... Otthoni 1 perces munka/izzó. Én is épp azt akarom, led helyzetjelző ellenállását cserélni.
Elől azért ment ki a led mert az akksi elől van, több kraftot kap, míg amire hátra elmegy az áram, addig a vezetékek ellenállása miatt nem valószínű, hogfy 12 V fölé menne az áram. Azt hiszem totalcar írt erről, de nem biztos. És a LED sose megy tönkre, csak a hozzá szerelt ellenállás (így ledet nem kidobni). Vannak kisebb ledek is, amikhez már smd ellenállás van, na azt mondjuk otthon már nem lehet 220-as pákával cserélni.

De amiért felnéztem: digitklímás a Lacettim, és tegnap sötétségbe borult a teljes középkonzol, azaz cd-tártól lefelé. Nem tudom elképzelni, hogy csak egy kis izzó világítaná meg az egészet, de az is fura, hogy ha több, akkor hogy ment el mind egyszerre. Tapasztalt már valaki ilyet?
Volt mar ilyesmirol szo korabban is. Nez szet itt a lampak, izzok-ban viszabb vagy a Klimas topikban
Naplózva

BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #783 Dátum: 2009. December 29. - 18:59:07 »

Igan volt már szó róla és ha jól emléxem akkor az volt a válasz ara h vajon csak egy izzo világítaná meg h nem! több izzó csak sorba vannak kötv e így ha egy kiég az összes többi sem világít! ha jól rémlik még egy link is volt beírva hogy milyen izzó kell bele! ha körbenézel tuti megleled amit keresel!
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #784 Dátum: 2009. December 29. - 19:18:26 »


De amiért felnéztem: digitklímás a Lacettim, és tegnap sötétségbe borult a teljes középkonzol, azaz cd-tártól lefelé. Nem tudom elképzelni, hogy csak egy kis izzó világítaná meg az egészet, de az is fura, hogy ha több, akkor hogy ment el mind egyszerre. Tapasztalt már valaki ilyet?
Nem egy izzó van ott, hanem 7db. 3 kisebb és 4 nagyobb.
Nem hinném, hogy mindegyik egyszerre kiégne. Inkább kontak hiba van valahol. Lehet csak a klímavezérlő csatija van elmozdulva.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #785 Dátum: 2009. December 29. - 20:56:17 »

Igan volt már szó róla és ha jól emléxem akkor az volt a válasz ara h vajon csak egy izzo világítaná meg h nem! több izzó csak sorba vannak kötv e így ha egy kiég az összes többi sem világít! ha jól rémlik még egy link is volt beírva hogy milyen izzó kell bele! ha körbenézel tuti megleled amit keresel!
Sorba kötött izzók a rádióban vannak. Pontosabban a kijelző részében.
Naplózva
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #786 Dátum: 2009. December 29. - 22:31:05 »

Huh most ketten azt mondjátok nincs sorba kötve, egy válasz szerint soros. Bár ma 1-2 gomb nem működött elsőre, így lehet kontakthiba lesz. Nem szivesen bonttatnám ki...
Na de majd visszaolvasok. Köszi!
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #787 Dátum: 2009. December 30. - 08:38:50 »

Igan volt már szó róla és ha jól emléxem akkor az volt a válasz ara h vajon csak egy izzo világítaná meg h nem! több izzó csak sorba vannak kötv e így ha egy kiég az összes többi sem világít! ha jól rémlik még egy link is volt beírva hogy milyen izzó kell bele! ha körbenézel tuti megleled amit keresel!
Sorba kötött izzók a rádióban vannak. Pontosabban a kijelző részében.
Szerintem is. Máshonnan megtekintve nem sok értelme lenne a sorba kötött izzóknak, mivel ott (pl. régi kerácsonyfa izzósor), az a lényeg, hogy megfelelően essen a feszültség a sorba kötés miatt. Erről itt nincs szó, ergo valószínűtlen a soros.
Naplózva
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #788 Dátum: 2009. December 30. - 10:06:54 »

Igazad van Diablo77! én kérek elnézést!  ténylg a kijelzőről votl szó hogy sorba van kötve! összekevertem! sorry! azért sok siekert a javításhoz!
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #789 Dátum: 2009. December 30. - 13:00:25 »

Ki kell cserélni a LED ellenállását nagyobbra, ennyi... Otthoni 1 perces munka/izzó. Én is épp azt akarom, led helyzetjelző ellenállását cserélni.
Elől azért ment ki a led mert az akksi elől van, több kraftot kap, míg amire hátra elmegy az áram, addig a vezetékek ellenállása miatt nem valószínű, hogfy 12 V fölé menne az áram. Azt hiszem totalcar írt erről, de nem biztos. És a LED sose megy tönkre, csak a hozzá szerelt ellenállás (így ledet nem kidobni). Vannak kisebb ledek is, amikhez már smd ellenállás van, na azt mondjuk otthon már nem lehet 220-as pákával cserélni.

De amiért felnéztem: digitklímás a Lacettim, és tegnap sötétségbe borult a teljes középkonzol, azaz cd-tártól lefelé. Nem tudom elképzelni, hogy csak egy kis izzó világítaná meg az egészet, de az is fura, hogy ha több, akkor hogy ment el mind egyszerre. Tapasztalt már valaki ilyet?
A saját tapasztalatomról (LED téma) már írtam korábban is. Összefoglalva:
- nagyobb előtéttel is meghaltak a LED(!)-ek. 2-3x nagyobb értékűekkel is, mint a mit a magas fesz.(16 V) indokolna. A magyarázata is szerepelt már (legalább is amit én annak gondolok). Terhelés váltáskor igen nagy fesz. csúcsokat lő a generátor/szabályzó egység az elektromos hálózatba. Pontos kiméréséhez egy jó szkóp kellene (nekem csak beteg van  ).

- a LED is meg tud halni. Mint bármelyik más elektromos alkatrész, ha nem a számára elviselhető üzemi körülmények között üzemel. Tudok küldeni példányokat  Kacsint. Az ellenállás a hosszabb távú túlterheléstől megy tönkre (túlmelegedés-elég). A LED a rövid távúaktól.

Hátul azért bírják tovább, mert a hosszú vezetéknek nem csak az ellenállása nagyobb, hanem (és itt ez számít) az induktivitása. Mágneses terek, Lenz törvénye. http://hu.wikipedia.org/wiki/Lenz_t%C3%B6rv%C3%A9nye

A középkonzol meg egyértelmű kontakt hiba. Ezt sajnos csak szétszerelés után tudod behatárolni (előtte azért leellenőrizném a biztosítékokat. Nem valószínű, de akkora meló, hogy érdemes lenne kihagyni.  Kacsint)
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 30. - 13:02:41 írta Stocz » Naplózva
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #790 Dátum: 2009. December 30. - 16:07:14 »

Én nem is merek nekiesni a középkonzol kiszerelésnek, mert annak csak @nyázás lenne a vége és nem is biztos, hogy sikerrel járnék. Azért van a szervíz. Ha elbasznak valamit, akkor az ő saruk. Még 4000 és megy olajcserére, majd ott megkérem őket (ha addig nem lesz változás), hogy lessék meg a hibát. Tegnap óta nem használtam a kocsit, a garázsban pihen, de majd megpróbálom jó magyarosan megmozgatni, kicsit kocogtatni, és ha kontakthiba lehet produkál vmit. Mosolyog Köszönöm a hozzászólásokat!
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #791 Dátum: 2009. December 30. - 16:35:36 »

......Azért van a szervíz. Ha elbasznak valamit, akkor az ő saruk.
Persze...akkor, ha rájössz, hogy el....ták!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #792 Dátum: 2009. December 30. - 16:39:33 »

Én nem is merek nekiesni a középkonzol kiszerelésnek, mert annak csak @nyázás lenne a vége és nem is biztos, hogy sikerrel járnék.

Pedig a digitklímást nem macerás szétszedni.
Naplózva


LPG
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #793 Dátum: 2009. December 31. - 09:48:32 »

Én nem is merek nekiesni a középkonzol kiszerelésnek, mert annak csak @nyázás lenne a vége és nem is biztos, hogy sikerrel járnék.

Pedig a digitklímást nem macerás szétszedni.
Francz... Nekem is gondom van a középkonzollal, és tuti érintkezés/kontakt probléma van: A hőmérsékletszabályozó vagy világol, vagy nem, (ez egy kisebb, de intenzív tenyér mozgatással az anyósülés felől orvosolható átmeneti időre) az óra vagy erősebben világol, vagy halványabban - akár másodpercenként több alkalommal is váltalozva - sötétben baromi idegesítő (átmeneti időre itt is segít az ököl belső visszapillantó-tükör irányából történő lecsapása.) Az utóbbi napokban viszont már a páramentesítő/klíma/belsőkeringetés gombok is csak hangulatuk szerint működnek.
A hétvégén terveztem szétszedni-megigazgatni, de elbizonytalanítottatok, hogy belevágjak egyedül... Mitől annyira macerás?  Jah, az én kicsim nem digites...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 31. - 09:50:14 írta Yanee » Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #794 Dátum: 2009. December 31. - 10:05:06 »

A digitesnél, csak két csatlakozót kell széthúzni és már kint is van a középkonzol.
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=34


A simánál macerás, mert ott bovdenek vannak.
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=108
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!