Lacetti klub fórum
2024. Június 27. - 19:17:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 385258 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #510 Dátum: 2009. Június 25. - 18:24:38 »

Nem tudom csak találgatok,de lehet, hogy ez ua. a tipushiba mint a sedan v. vagy sw esetében, csak máshol van a végpont. A sedan, és az sw az izzókat veri ki mert az a leggyengébb pont, az 5ajtósoknál pedig v.szeg az izzó nagyobb ellenállása miatt a csatlakozók égnek be.Szerintem mindkét esetben akkor jelentkezik a hiba, ha a motor indítása már eleve felkapcsolt fényszórókkal történik.Ennek két orvoslása a lekapcsolt  fényszórókkal történő indítás ill. az előtét ellenállás beépítése.
Nem nyert. Kacsint
Én (szinte  Vigyorog) soha nem indítok úgy, hogy a tompított/fényszóró be van kapcsolva. Mégis kiégnek a pilácsok elég gyakran (meg a többi H7-es izzóval szerelt autónál is).
Túl jó töltést akartak csinálni az autónak, és szerintem ennek a levét isszuk. 14,5-14,6 V kicsit sok. 14,4 fölé nem szabadna mennie a fesznek.
Az elektromos hálózatot meg gondolom a 12 V-ra méretezték.
Sokat agyalok mostanában, hogy hogyan lehetne a fesszabályzót "megigazítani", hogy lejjebb menjen olyan 0,2 V-al. Az már nem károsítaná az akksit.

Sebi! Nincs esetleg kiszerelt generátorotok?
Jó lenne egy kép a feszszabályzóról. (Még jobb lenne egy, akár működésképtelen egyed kézbe.  )
Meg esetleg némi infó (pl. a fiadtól), hogy miért is kell a szabályzónak két ágon +12 V-ot kapnia? He
Lemértem már a két vezetéket (abban bízva, hogy van esetleg vmi nemkívánatos fesz. esés az akku és a szabályzó között, aminek a kiiktatásával "lejjebb lehet állítani" a töltést, de sajna nem. Az egyik ágon szinte 0 V, a másikon meg 0,2 V volt a fesz esés. Csak azt nem tudom, hogy melyik ág alapján szabályoz a kis drága  He).

Mellékelek egy rajzot is, hátha valakinek lesz ötlete a megoldásra.

Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #511 Dátum: 2009. Június 25. - 18:34:32 »


Mellékelek egy rajzot is, hátha valakinek lesz ötlete a megoldásra.


Esetleg egy ellenállás beiktatása? He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #512 Dátum: 2009. Június 25. - 18:41:25 »


Mellékelek egy rajzot is, hátha valakinek lesz ötlete a megoldásra.


Esetleg egy ellenállás beiktatása? He
A töltő körbe??
Kolbásznyi vastagságú kéne.
+ hővé alakítja a drága benzint (és a kevésbé drága gázt  Vigyorog).
A szabályzó körébe téve meg csak rontana a helyzeten. Oda + feszültség kellene.
Naplózva
altomi19
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #513 Dátum: 2009. Június 27. - 20:43:34 »

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget ! Kacsint
Naplózva
öcsi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #514 Dátum: 2009. Június 28. - 20:15:48 »

hali.pittike igazmondott.a tompitott köri müanyag közösitő csati a müszerfal mögött szénné volt égve.problémát javitottam.király.köszi a tippet.
Örülök, hogy a problémád megoldódott...
Annak már kevésbé, hogy ezek szerint újabb típushiba-szerűség bukkant fel a színen... - merthogy nem tőled hallottunk róla először 
Vagy volt esetleg valami előzménye ennek a csatlakozó-szétégésnek.. (beavatkozás, beázás, mittudoménmi...)?
Tudtommal csak az 5ajtósnál fordul elő ez a hiba.
helo.nem tudok elözményről.elkezdett szórakozni,hol égett hol nem.aztán feladta.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #515 Dátum: 2009. Július 25. - 14:52:51 »

Üdv mindenkinek!
Fontos kérdésem lenne. Tegnap szóltak, hogy nem ég a rendszámvilágításom, ma szétszedtem hogy izzót cserélek és megdöbbenve láttam, hogy a foglalat utáni rész, ami egy kicsit körbeveszi az izzó alját, szénné volt égve!!! De egyformán a kettő, ezért azt saccolom, hogy nem tervezték kellő ellenállóra a műanyag házat...Letördeltem az elhalt részeket, de idegesít a dolog. Valaki már járt így???
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #516 Dátum: 2009. Július 25. - 14:59:36 »

Üdv mindenkinek!
Fontos kérdésem lenne. Tegnap szóltak, hogy nem ég a rendszámvilágításom, ma szétszedtem hogy izzót cserélek és megdöbbenve láttam, hogy a foglalat utáni rész, ami egy kicsit körbeveszi az izzó alját, szénné volt égve!!! De egyformán a kettő, ezért azt saccolom, hogy nem tervezték kellő ellenállóra a műanyag házat...Letördeltem az elhalt részeket, de idegesít a dolog. Valaki már járt így???
Szinte mindenki, aki nem cserélte még idejében LED-esre a rendszám világítást. 
Tipushiba... 
/kicsit olvass vissza ebben a topicban.../
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #517 Dátum: 2009. Július 25. - 18:25:40 »

Üdv mindenkinek!
Fontos kérdésem lenne. Tegnap szóltak, hogy nem ég a rendszámvilágításom, ma szétszedtem hogy izzót cserélek és megdöbbenve láttam, hogy a foglalat utáni rész, ami egy kicsit körbeveszi az izzó alját, szénné volt égve!!! De egyformán a kettő, ezért azt saccolom, hogy nem tervezték kellő ellenállóra a műanyag házat...Letördeltem az elhalt részeket, de idegesít a dolog. Valaki már járt így???
Szinte mindenki, aki nem cserélte még idejében LED-esre a rendszám világítást. 
Tipushiba... 
/kicsit olvass vissza ebben a topicban.../
Hoppá. Két éve akarom ledesre csereberélni, na majd megejtem, ha hazajöttem. És ha nem felejtem el.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #518 Dátum: 2009. Július 25. - 19:21:35 »

Üdv mindenkinek!
Fontos kérdésem lenne. Tegnap szóltak, hogy nem ég a rendszámvilágításom, ma szétszedtem hogy izzót cserélek és megdöbbenve láttam, hogy a foglalat utáni rész, ami egy kicsit körbeveszi az izzó alját, szénné volt égve!!! De egyformán a kettő, ezért azt saccolom, hogy nem tervezték kellő ellenállóra a műanyag házat...Letördeltem az elhalt részeket, de idegesít a dolog. Valaki már járt így???
Szinte mindenki, aki nem cserélte még idejében LED-esre a rendszám világítást. 
Tipushiba... 
/kicsit olvass vissza ebben a topicban.../
Hoppá. Két éve akarom ledesre csereberélni, na majd megejtem, ha hazajöttem. És ha nem felejtem el.
Nekem másfél év után sincs megégve. Kopp kopp kopp. Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #519 Dátum: 2009. Július 25. - 19:37:26 »

Üdv mindenkinek!
Fontos kérdésem lenne. Tegnap szóltak, hogy nem ég a rendszámvilágításom, ma szétszedtem hogy izzót cserélek és megdöbbenve láttam, hogy a foglalat utáni rész, ami egy kicsit körbeveszi az izzó alját, szénné volt égve!!! De egyformán a kettő, ezért azt saccolom, hogy nem tervezték kellő ellenállóra a műanyag házat...Letördeltem az elhalt részeket, de idegesít a dolog. Valaki már járt így???
Szinte mindenki, aki nem cserélte még idejében LED-esre a rendszám világítást. 
Tipushiba... 
/kicsit olvass vissza ebben a topicban.../
Hoppá. Két éve akarom ledesre csereberélni, na majd megejtem, ha hazajöttem. És ha nem felejtem el.
Nekem másfél év után sincs megégve. Kopp kopp kopp. Kacsint
Azt nem tudom, hogy meg van- e égve, de haladok a divattal.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #520 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:21:53 »

Nah, 2 hónap alatt már a második LED-es helyzetjelzőm ég ki. Nem tudtok valami jó minőségű sima izzót, ami viszonylag fehéren világít, mert már unom...Viszont a két oldalon már 5 perc alatt kicserélem Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #521 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:28:20 »

Nah, 2 hónap alatt már a második LED-es helyzetjelzőm ég ki. Nem tudtok valami jó minőségű sima izzót, ami viszonylag fehéren világít, mert már unom...Viszont a két oldalon már 5 perc alatt kicserélem Mosolyog
A LED-es helyzetjelzők sajna nem bírják sokáig. Ezt már többen tapasztaltuk.
Érteni nem értem a dolgot. Más LED-es cucc nem megy tönkre az autóban, csak ezek a helyzetjelzők.
Több fajtát/minőségűt kipróbáltam már, kicseréltem az előtétet bennük (jelentősen) nagyobbra, de semmit sem ért.
Én visszatértem az izzószálasra.
A szétolvadás megakadályozására azt javaslom mindenkinek, hogy a helyzetjelzőbe, és a rendszám világításba is 3 W-os izzókat használjon, ne a gyári 5 W-osat!!
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #522 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 18:32:28 »

A rendszámtábla világításnál használt led valamivel több ,mint egy évet bírt ki.Egy hét külömbséggel égtek ki,most cseréltem. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #523 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 18:42:12 »

A rendszámtábla világításnál használt led valamivel több ,mint egy évet bírt ki.Egy hét külömbséggel égtek ki,most cseréltem. Kacsint
Nekem is kb. 1 évig bírták a ledek a rendszámvilágításnál. Csak nálam egyszerre égtek ki. Vigyorog
Mikor elindultam még mind a kettő jó volt, mire hazaértem, már egyik sem világított. Most 3W-osak vannak bent.
Naplózva


LPG
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #524 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 20:07:50 »

Üdv!
Nekem a belső világítással kapcsolatban van kérdésem: SW csomitartónál a tetőkárpitban van - elvileg - világítás. Azért elvileg, mert ugyan már több mint 3 hónapja van meg a kocsi, de most tünt fel a lámpa, ami eddig sötétben sosem világított, így azt sem tudtam, hogy van... De ha már van akkor világítson!
Viszont nem tudom, hogy hol a kapcsolója/mi működteti, illetve nem találtam csavart, vagy kipattintási lehetőségre utaló jelet, hogy az égőt megnézzem, kárt pedig nem szeretnék benne tenni.
A szervíz füzet egy szót sem ír erről a lámpáról. He
Segítsen légyszi akinek van tapasztalata! Köszi
Yanee
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!