Lacetti klub fórum
2024. Június 30. - 07:29:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 385384 alkalommal)
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #495 Dátum: 2009. Június 23. - 17:32:39 »

SZia öcsi szerintem a rellét nézd(esd) meg egy probát meg ér. Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
öcsi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #496 Dátum: 2009. Június 23. - 19:23:49 »

sziasztok.köszi a relé tippet.kiprobáltam már,sajnos nem az a baj. 
Tominak meg a müszerfalizzók 5w. foglalatnélküliek,de a kissebbik méret aszem mert van  3 méret benne.üdv.öcsi
Naplózva
öcsi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #497 Dátum: 2009. Június 23. - 19:29:23 »

Meséljetek kinek hogy vált be a ledes izzó??
Nekem még működnek a helyzetjelzőim Mosolyog
sziasztok.nekem sajnos nem vált be a ledes.2 párat hajlandó voltam kipróbálni.üdv
sziasztok.nos a pittike igazmondott.megtaláltam a müszerfal mögött az összeégett müanyag közösítő csatit.probléma megoldva.köszi a tippet.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 24. - 20:23:39 írta öcsi » Naplózva
altomi19
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #498 Dátum: 2009. Június 23. - 20:15:58 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni....
A műszerfalban és konzolban /számlap+fűtésszabályozók/ szeretnék izzót cserélni, csak azt nem tudom, hogy oda milyen típusú izzók kellenek, milyet vegyek hozzájuk....
előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.... Kacsint
Üdv, Tamás
Miért is akarsz cserélni? Csak úgy, mert kitaláltál valamit, vagy kiégtek? Ha az utóbbi dolog áll fent, úgy vedd ki a rosszat, és úgy menj vásárolni, akkor biztosan jót veszel hozzá! Ha meg jók, akkor meg minek cserélni? Szeretsz játszani? A Tungsram márkaboltban biztosan kapsz megfelelő izzót. (Nem könnyű cserélni!)
köszönöm, de hogy milyen izzók vannak benne még mindig nem tudom.... Vigyorog
ez az én véleményem, de nem tetszik a mostani zöld szín benne és szeretném kicserélni pl kékre....
szóval, hogy milyen izzó kell bele légyszi....
nem a márkája, hogy tungsram, vagy ilyesmi hanem pl csak mondok vmit nyílván nem sofita égők vannak odabent....így értem, hogy milyet....
köszönöm a segítséget!
Üdv, Tamás
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #499 Dátum: 2009. Június 23. - 20:39:42 »

Utóbbi napokban többször rám dudáltak (valószínüleg..). Körülnéztem a kocsit, de semmi olyant nem láttam rajta.
Ma tájékozódás miatt beálltam egy buszmegállóhoz és a megkérdezett emberem azt mondta, hogy a kocsim lámpája hol tompított, hol fényszórót mutatott ahogy közeledtem felé.
Nem tudom, hogy a sok eső beázása miatt lehet megint zárlat --- akkor hol ázott be??
Vagy csak a szeme káprázott az úthibák miatti billegés okán....mivel néztem az elöttem haladó Q7s popsiján a lámpa fényét és egyenletesnek láttam.

Ezt egyszerűen leellenőrizheted: állítsd lejjebb a pilácsot a belső állítóval. 1-2 fokozattal, és aztán egy pár napig teszt.
Ha nem villognak, akkor Ok.
Bár ha eddig nem volt ilyen gond, és nem nyúltál a lámpához (izzócsere?)+ a futómű magassága sem változott (gumi? felni?), akkor nem ez lesz a megoldás.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #500 Dátum: 2009. Június 24. - 08:18:29 »

Utóbbi napokban többször rám dudáltak (valószínüleg..). Körülnéztem a kocsit, de semmi olyant nem láttam rajta.
Ma tájékozódás miatt beálltam egy buszmegállóhoz és a megkérdezett emberem azt mondta, hogy a kocsim lámpája hol tompított, hol fényszórót mutatott ahogy közeledtem felé.
Nem tudom, hogy a sok eső beázása miatt lehet megint zárlat --- akkor hol ázott be??
Vagy csak a szeme káprázott az úthibák miatti billegés okán....mivel néztem az elöttem haladó Q7s popsiján a lámpa fényét és egyenletesnek láttam.

Ezt egyszerűen leellenőrizheted: állítsd lejjebb a pilácsot a belső állítóval. 1-2 fokozattal, és aztán egy pár napig teszt.
Ha nem villognak, akkor Ok.
Bár ha eddig nem volt ilyen gond, és nem nyúltál a lámpához (izzócsere?)+ a futómű magassága sem változott (gumi? felni?), akkor nem ez lesz a megoldás.
A magasság kapcsolót 0 fázisban használom 4 éve és a magasság szinte biztos, hogy nem zavaró. Semmit nem buzeráltam rajta, ezért is vagyok kissé tanácstalan  He
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #501 Dátum: 2009. Június 24. - 13:27:49 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni....
A műszerfalban és konzolban /számlap+fűtésszabályozók/ szeretnék izzót cserélni, csak azt nem tudom, hogy oda milyen típusú izzók kellenek, milyet vegyek hozzájuk....
előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.... Kacsint
Üdv, Tamás
Miért is akarsz cserélni? Csak úgy, mert kitaláltál valamit, vagy kiégtek? Ha az utóbbi dolog áll fent, úgy vedd ki a rosszat, és úgy menj vásárolni, akkor biztosan jót veszel hozzá! Ha meg jók, akkor meg minek cserélni? Szeretsz játszani? A Tungsram márkaboltban biztosan kapsz megfelelő izzót. (Nem könnyű cserélni!)
köszönöm, de hogy milyen izzók vannak benne még mindig nem tudom.... Vigyorog
ez az én véleményem, de nem tetszik a mostani zöld szín benne és szeretném kicserélni pl kékre....
szóval, hogy milyen izzó kell bele légyszi....
nem a márkája, hogy tungsram, vagy ilyesmi hanem pl csak mondok vmit nyílván nem sofita égők vannak odabent....így értem, hogy milyet....
köszönöm a segítséget!
Üdv, Tamás
Az izzók fehérek, csak van rájuk húzva egy zöld színű búra, attól világítanak zölden, ha leveszed, fehérek lesznek.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #502 Dátum: 2009. Június 24. - 14:09:17 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni....
A műszerfalban és konzolban /számlap+fűtésszabályozók/ szeretnék izzót cserélni, csak azt nem tudom, hogy oda milyen típusú izzók kellenek, milyet vegyek hozzájuk....
előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.... Kacsint
Üdv, Tamás
Miért is akarsz cserélni? Csak úgy, mert kitaláltál valamit, vagy kiégtek? Ha az utóbbi dolog áll fent, úgy vedd ki a rosszat, és úgy menj vásárolni, akkor biztosan jót veszel hozzá! Ha meg jók, akkor meg minek cserélni? Szeretsz játszani? A Tungsram márkaboltban biztosan kapsz megfelelő izzót. (Nem könnyű cserélni!)
köszönöm, de hogy milyen izzók vannak benne még mindig nem tudom.... Vigyorog
ez az én véleményem, de nem tetszik a mostani zöld szín benne és szeretném kicserélni pl kékre....
szóval, hogy milyen izzó kell bele légyszi....
nem a márkája, hogy tungsram, vagy ilyesmi hanem pl csak mondok vmit nyílván nem sofita égők vannak odabent....így értem, hogy milyet....
köszönöm a segítséget!
Üdv, Tamás
Az izzók fehérek, csak van rájuk húzva egy zöld színű búra, attól világítanak zölden, ha leveszed, fehérek lesznek.
De neki kék kell. Nem fehér. Vigyorog
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #503 Dátum: 2009. Június 24. - 14:22:12 »

altomi19! Itt találsz leírást és képeket is az egészről.
http://duk63.narod.ru/photoguide_05.html



Az egészben az a legnagyobb poén, hogy miután kicserélte az összes izzót kékre. Rájött, hogy neki nem tetszik és zavarja.
Mivel nem akarta kínozni a szemét, ezért vis****akta az eredeti zöld izzókat. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #504 Dátum: 2009. Június 24. - 16:28:26 »

altomi19! Itt találsz leírást és képeket is az egészről.
http://duk63.narod.ru/photoguide_05.html

Az egészben az a legnagyobb poén, hogy miután kicserélte az összes izzót kékre. Rájött, hogy neki nem tetszik és zavarja.
Mivel nem akarta kínozni a szemét, ezért vis****akta az eredeti zöld izzókat. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én mennyivel jobban csináltam! Ki se cseréltem. Vigyorog
Én örülök neki, hogy nem kék színűre csinálták a műszerfalat. Őszintén szólva meg sem vettem volna úgy. Rettenetesen zavarja a szememet (ezek szerint másét is  Kacsint).
Nem bírnám egy egész műszakon keresztül nézni. Szinte égeti a látószerveimet.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #505 Dátum: 2009. Június 24. - 17:52:00 »

A kék műszerfal világítás egy hülyeség volt, de valami újat akartak, de nem jött be. Azok, akik gyárilag ezt tették, az új típusokban visszatértek a zöldre, vagy jégfehérre, illetve a narancsra. Bár szerintem messze a legjobb a zöld! A kék kifejezetten fárasztja a szemet, a zöld nyugtatja. Én sem nyúlok hozzá! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
öcsi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #506 Dátum: 2009. Június 24. - 20:26:39 »

hali.pittike igazmondott.a tompitott köri müanyag közösitő csati a müszerfal mögött szénné volt égve.problémát javitottam.király.köszi a tippet.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #507 Dátum: 2009. Június 25. - 08:08:42 »

hali.pittike igazmondott.a tompitott köri müanyag közösitő csati a müszerfal mögött szénné volt égve.problémát javitottam.király.köszi a tippet.
Örülök, hogy a problémád megoldódott...
Annak már kevésbé, hogy ezek szerint újabb típushiba-szerűség bukkant fel a színen... - merthogy nem tőled hallottunk róla először 
Vagy volt esetleg valami előzménye ennek a csatlakozó-szétégésnek.. (beavatkozás, beázás, mittudoménmi...)?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #508 Dátum: 2009. Június 25. - 09:45:50 »

hali.pittike igazmondott.a tompitott köri müanyag közösitő csati a müszerfal mögött szénné volt égve.problémát javitottam.király.köszi a tippet.
Örülök, hogy a problémád megoldódott...
Annak már kevésbé, hogy ezek szerint újabb típushiba-szerűség bukkant fel a színen... - merthogy nem tőled hallottunk róla először 
Vagy volt esetleg valami előzménye ennek a csatlakozó-szétégésnek.. (beavatkozás, beázás, mittudoménmi...)?
Tudtommal csak az 5ajtósnál fordul elő ez a hiba.
Naplózva


LPG
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #509 Dátum: 2009. Június 25. - 17:06:51 »

Nem tudom csak találgatok,de lehet, hogy ez ua. a tipushiba mint a sedan v. vagy sw esetében, csak máshol van a végpont. A sedan, és az sw az izzókat veri ki mert az a leggyengébb pont, az 5ajtósoknál pedig v.szeg az izzó nagyobb ellenállása miatt a csatlakozók égnek be.Szerintem mindkét esetben akkor jelentkezik a hiba, ha a motor indítása már eleve felkapcsolt fényszórókkal történik.Ennek két orvoslása a lekapcsolt  fényszórókkal történő indítás ill. az előtét ellenállás beépítése.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!