Lacetti klub fórum
2024. Július 02. - 06:14:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 385547 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #465 Dátum: 2009. április 14. - 10:25:48 »

Na jó, ezt elsőfokon elfogadjuk bizonyítékként Kacsint

Kérdés, hogy johnny barátunk is ezt árulja-e. Láttam én már kishazánkban egész érdekes dolgokat...

Az viszont továbbra is érthetetlen számomra, hogy az izzóról sem a Tungsram, sem a GE Lighting oldalán nincs említés.

A Tungsram oldalát 2001-ben frissítették mint azt te írtad korábban és sajnos GE oldala sem frissült mostanában így ezért nem szerepelnek az új fejlesztésű termékek.
Naplózva

sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #466 Dátum: 2009. április 14. - 10:36:07 »

Személy szerint örülök neki, ha a Tiéd nem hamisítvány. Nekem annyi furcsa a dologban (ahogy írtam is), hogy ezt az izzót hivatalos boltban nem nagyon látni, sőt a Tungsram weboldalán sincs említés sem róla (ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy Tungi weboldalát ránézésre kb. 5 éve nem frissítették, ami szégyen egy ilyen cégre nézve) Viszont "little johnny" tizesével árulja mindenféle netes fórumon.

Ez persze nem zárja ki, hogy létezik az izzó (bár én első lendületből ebben is kételkedek picit). Na majd utána járok a dolognak, mert mostmár valóban érdekel... Mosolyog

Másik fontos dolog szerintem, bár nem tudom ez kit mennyire érdekel, hogy a fényszórónak két feladata van:

1. Engem lásson a többi közlekedő
2. Én lássak

Nem kell szerintem részletezni, hogy az első a legfontosabb, nem véletlen, hogy a bringások is felteszik a ledes villogót, amivel ők nem látnak semmit...

A dologban csak az a probléma, hogy egy bizonyos fényerő fölött annyira elvakítod a szembejövőt, hogy azzal már veszélyezteted őt is, magadat is. (Magadat azért, mert nekedjön) A problémát fokozza, hogy ezeket a nagyteljesítményű izzókat rendszerint mindenki otthon barkácsolja be, márpedig a fényszórót precízen csak szervizben lehet beállítani. Nem véletlenül látod az utakon azt a sok "félszemű Jacket", akiknek az egyik izzójuk nem ég (mivel ezek a csodaizzók hamar ki is égnek), de legalább a másik az eget világítja. Az eredmény senkinek sem jó.

Én speciel azért használok inkább "xenon blue" izzót (persze normálisat, nem temperával kékre festettet), mert az nem vakítja a szembejövőt, mégis sokkal jobban látsz vele. Egyrészt mert a szem is erre az összetételű fényre a legérzékenyebb, ráadásul a megvilágított tárgyak is ebben a fényben tükröződnek a legjobban. Hátránya, hogy esőben/ködben nem az igazi... Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Ezzel teljes mértékben egyetértek.
Szerintem a Lacsinak teljesen rendben van a világítása normál izzóval is (lehet, ez már unalmasan hangzik, mert már leírtam egy párszor  Kacsint).
Sztem nincs szükség a fényerő növelésére (illetve a fent leírtak miatt ez kifejezetten káros).
Az ilyen drasztikusan megnövelt fényerejű izzóknak azokban az autókban lehet jó helye, ahol a foncsor már nem az igazi, homályos a lámpatest, és ezért nem ad megfelelő fényt.
Ott nagy szolgálatot tehetnek a megnövelt fényerejű izzók (olcsóbb rövid távú megoldás, mint egy fényszóró csere).

Az ál-xenonok tényleg nem jók esőben. Nekem is ez a tapasztalatom. Nem is fogok ilyet használni még egyszer. Merthogy pont ilyenkor lenne szükség a legjobb világításra.

Nekem mint már korábban írtam volt több féle izzóm az autómban, és mindennapos használatban mivel üzletkötőként dolgozom így napi 2-400 Km-t is autózom mindenféle időjárási körülmények között, és a Tungsram sportlight nekem nagyot segített a lámpáimra pedig nem igazán lehetne, hogy homályos vagy matt lenne!
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #467 Dátum: 2009. április 14. - 16:40:26 »

Szerintem a Megalight nem lép át semmi határt és ésszerűmódon növeli a világítás hatéknyságát.
Pittike! A pilisszentiváni benzinkút kávéautómatája mellett van egy Tungi plakát, ezer éves legalább. Képzeld, azon is rajta van a Megalight +90%-os izzó.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #468 Dátum: 2009. április 14. - 20:14:15 »

Sziasztok!

Én meguntam ezt a havi izzócserét.
Inkább xenonosítottam!  Vigyorog
25ezer volt az ára, munkadíjjal, 4000-es fehér xenon izzókkal, 1 év garival (tehát ha 1 éven belül kiég az izzó, akkor ingyen csere).
10 perc alatt megcsinálták.
És MEGÉRTE! Nagyon szép fényt ad, nagyon jól látni vele!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #469 Dátum: 2009. április 14. - 20:46:52 »

Sziasztok!

Én meguntam ezt a havi izzócserét.
Inkább xenonosítottam!  Vigyorog
25ezer volt az ára, munkadíjjal, 4000-es fehér xenon izzókkal, 1 év garival (tehát ha 1 éven belül kiég az izzó, akkor ingyen csere).
10 perc alatt megcsinálták.
És MEGÉRTE! Nagyon szép fényt ad, nagyon jól látni vele!
..., és azt tudod-e, hogy szabálytalan? Lehet, hogy Te jól látsz vele, de vajon az ellenfelet nem vakítod, és akkor az Rád is veszélyes. Vizsgán meg bukta, mert a xenonhoz előírás az automata fényszóróállítás, és a mosó. A Lacettin egyik sincs! De, ha visszanézed a topicot, erről már többször volt szó. Nem vagyunk nagyon xenon pártiak, fent említett okok miatt. Ezekről- gondolom nem tudtál, vagy ,ha igen, akkor bevállaltad a szabálytalanságot.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #470 Dátum: 2009. április 14. - 23:42:30 »

Szerintem a Megalight nem lép át semmi határt és ésszerűmódon növeli a világítás hatéknyságát.
Pittike! A pilisszentiváni benzinkút kávéautómatája mellett van egy Tungi plakát, ezer éves legalább. Képzeld, azon is rajta van a Megalight +90%-os izzó.

Hát akkor nem értem a Tungsramot, valami gubanc lehet a marketingjükkel. Lehet, hogy megbetegedett a marketingmenedzserük (még 2001-ben), és nehezen gyógyul szegény. Nekem olyan termékem lenne amivel lepipálom a konkurenciát biztos világgá kürtölném.

Aztán ki tudja lehet, hogy van valami bökkenő a dologban, pl. a fokozott UV sugárzástól vagy hőtől tönkremehet a lámpatest, stb.. De mostmár csakazértis utána járok a dolognak! Mosolyog

Hogy átlép-e a MegaLight valamilyen határt vagy sem, hát ezen hosszasan lehetne vitatkozni. De nem akarok Vigyorog Az én véleményem az, hogy nem véletlenül korlátozták a tompított fényszórók utcai teljesítményét 55 Wattban. Ez is olyan, mint a motoroknál a hengerűrtartalom. Csak ott már rájöttek, hogy a köbcenti nem minden.
Naplózva

Pittike
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #471 Dátum: 2009. április 15. - 07:06:17 »

Csak a fényerőt növelték meg, a teljesítmény továbbra is 55 Watt. De az UV sugárzása biztosan nagyobb, nincs is rajta UVszűrő. Ahogy a többi növelt fényerejűn sincs.
Naplózva


LPG
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #472 Dátum: 2009. április 15. - 18:25:55 »

Egyébként hozzáteszem, nekünk 80 - 100 ezer km alatt eléggé porhanyóssá vált az izzó foglalata a sima, egyszerű H7 halogénektől is...  Szemml láthatóan sem a hőt, sem az UV-t nem bírja
Naplózva

Pittike
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #473 Dátum: 2009. április 15. - 19:23:01 »

Sziasztok!

Én meguntam ezt a havi izzócserét.
Inkább xenonosítottam!  Vigyorog
25ezer volt az ára, munkadíjjal, 4000-es fehér xenon izzókkal, 1 év garival (tehát ha 1 éven belül kiég az izzó, akkor ingyen csere).
10 perc alatt megcsinálták.
És MEGÉRTE! Nagyon szép fényt ad, nagyon jól látni vele!
Nem vagyok biztos abban, hogy ez jó ötlet volt.Sajnos ezek az utángyártott kínai gagyik eszméletlen módon vakítják a szembejövőt.Ez mindenkire nézve veszélyes.Én biztos, hogy reflektorral válaszolok (510W) az ilyen utólagos xenonra.Szokták értékelni!!!!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #474 Dátum: 2009. április 15. - 19:32:16 »

Namármost:
az 510W alámpatestben van, vagy valami külső kütyű?
Ha benne, akkor miért is nem olvasztja szét a foncsort?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #475 Dátum: 2009. április 15. - 19:40:09 »

Namármost:
az 510W alámpatestben van, vagy valami külső kütyű?
Ha benne, akkor miért is nem olvasztja szét a foncsort?
a két eredeti refi 2x100W, két szúrófény utólag felszerelve(adós vagyok a fényképpel csak 2 hete a garázsban pihizik a Lacsi) 2x 100W , 2  tompított 2x55 vatt , úgy beállítva, hogy a szintállító potméter 1 es állásában van a normál beállítás és ha letekerem 0-ra....... ja meg a két ködös 2x50 W, de ezt csak az indokolatlanul ködlámpát használóknak tartogatom.Szóval ez a fegyvertáram és a másodperc tört része alatt fel tudom őket kapcsolni!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #476 Dátum: 2009. április 15. - 19:53:47 »

ŐŐŐ. A gyári refi 100W? He He He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #477 Dátum: 2009. április 15. - 19:57:39 »

ŐŐŐ. A gyári refi 100W? He He He He
igen! Tungsram 100 W- os kb 800 forint volt darabja! Nem gyenge!!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #478 Dátum: 2009. április 15. - 20:00:38 »

Nekem utolagos xenon van jol bevan álitva soha nem vilogtatnak
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #479 Dátum: 2009. április 15. - 20:01:13 »

ŐŐŐ. A gyári refi 100W? He He He He
igen! Tungsram 100 W- os kb 800 forint volt darabja! Nem gyenge!!!!
Eredetileg 100 watt? Nem is tudtam.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!