Lacetti klub fórum
2024. Október 05. - 23:40:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397796 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #210 Dátum: 2008. November 10. - 19:32:22 »

Amolyan Janisan....Minek négy? Hogy több tudjon kiégni rendszeresen? Vigyorog
Nálam már nem égnek ki a helyzetjelzők! Rájöttem a tutira. Vigyorog
Először is, normális izzót kell venni, nem kínai sz..t!
Másodszor, indítózásnál nem szabad bekapcsolva lenni a lámpának.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #211 Dátum: 2008. November 10. - 19:36:58 »

Amolyan Janisan....Minek négy? Hogy több tudjon kiégni rendszeresen? Vigyorog
Nálam már nem égnek ki a helyzetjelzők! Rájöttem a tutira. Vigyorog
Először is, normális izzót kell venni, nem kínai sz..t!
Másodszor, indítózásnál nem szabad bekapcsolva lenni a lámpának.
Kolumbusz tojása a mában! Kacsint egyébként igaza van, valóban így kell leállítani, és indítani is! Kacsint Vigyorog Jani nem beszél hülyeséget soha, legfeljebb be- beszól, de az jól áll neki! Nélküle üresebb lenne a fórum. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #212 Dátum: 2008. November 10. - 20:15:10 »

Azt hittem, hogy ez evidens...mármint hogy bekapcsolt fogyasztóval nem indítunk. Még akkor sem, utca szélén hagyva égettük addig a helyzetjelzőt. Először kikapcs, aztán indít, majd visszakapcs. Ez ugyanolyan, minthogy indításnál mindig ki kell nyomni a tengelykapcsolót. Vagy hosszabb állásnál alapjáraton a nagyobb fogyasztókat kapcsoljuk le.   Meg hasonlók...vagy csak nekem voltak ilyen ősrégi oktatóim? Vagy ennyire régi gépeken tanultam, amikor nem volt ennyire fejlett és hajszálra kihegyezett a technika?
Az előző autómban a vásárlásnál lévő egy-két éves akksi is kiszolgált nálam még hét évet.
Szal néha nem árt ha a régiből valamit merít az ember ebben a fene nagy modern világban sem! Vettem már hasznát anak is, hogy nem a csilivili vinydózon kezdtem gépezni, hanem még DOS alatt. Hmmmm.....öregszem? Vigyorog 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #213 Dátum: 2008. November 10. - 20:25:18 »

Azt hittem, hogy ez evidens...mármint hogy bekapcsolt fogyasztóval nem indítunk. Még akkor sem, utca szélén hagyva égettük addig a helyzetjelzőt. Először kikapcs, aztán indít, majd visszakapcs. Ez ugyanolyan, minthogy indításnál mindig ki kell nyomni a tengelykapcsolót. Vagy hosszabb állásnál alapjáraton a nagyobb fogyasztókat kapcsoljuk le.   Meg hasonlók...vagy csak nekem voltak ilyen ősrégi oktatóim? Vagy ennyire régi gépeken tanultam, amikor nem volt ennyire fejlett és hajszálra kihegyezett a technika?
Az előző autómban a vásárlásnál lévő egy-két éves akksi is kiszolgált nálam még hét évet.
Szal néha nem árt ha a régiből valamit merít az ember ebben a fene nagy modern világban sem! Vettem már hasznát anak is, hogy nem a csilivili vinydózon kezdtem gépezni, hanem még DOS alatt. Hmmmm.....öregszem? Vigyorog 
Mikor leállítom az autót a világítást is lekapcsolom, csak néha úgy felejtem(öregszem). Vigyorog Persze nem nehéz, mert helyettem lekapcsolja a járgány, meg vissza is.
Ha ezt nem tudná, akkor nem indítanék bekapcsolt világításnál. Ezért most már jobban odafigyelek erre. Kacsint Mikor úgy felejtettem, akkor majdnem mindig kiéget valamelyik helyzetjelző.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #214 Dátum: 2008. November 10. - 20:35:56 »

Ma ment előttem egy 4ajtós Lacsi. Vigyorog Ahogy nézem a hátsó lápáját feltűnt, hogy nekik alapban 4db helyzetjelzőjük van. Mosolyog És ráadásul 4db féklámpájuk is!
Bizony ez így van, nekem nem kell lámpát cserélni. Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #215 Dátum: 2008. November 10. - 20:41:38 »

Ma ment előttem egy 4ajtós Lacsi. Vigyorog Ahogy nézem a hátsó lápáját feltűnt, hogy nekik alapban 4db helyzetjelzőjük van. Mosolyog És ráadásul 4db féklámpájuk is!
Bizony ez így van, nekem nem kell lámpát cserélni. Vigyorog
Viszont neked van olyan foglalatod ami nekünk kell, ráadásul mindjárt 4 db. Jobb lesz, ha zárva tartód a csomagtartót.  Vigyorog
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #216 Dátum: 2008. November 10. - 21:09:15 »

Ladlacnak panaszoltam, hogy a fényszóroim össze vissza világítanak és mivel látta, egyetértett.
Megpróbáltam beállítani. Most a tompított türhető, viszont az országúti a jó ég tudja hová világít, szembejövőhket nem zavarja.
A két fogaskerék közül a belső a fényszóróé, És óra járásával egyezően tekerve a csavarhúzót merre állít?
Ha össze-vissza világít, akkor valamelyikben rosszul van benne az izzó (praktikusan a tompítottban, azt kell sűrűbben cserélni).
Sokszor még a hivatásos szerelők is rosszul rakják be a h7-eseket. Sajnos olyan a foglalat, hogy 180 fokkal elforgatva is nagyon szépen bemegy a "helyére". Aztán meg világít szerteszét.
Elsőként ezt a dolgot ellenőrizd le (ha jól emlékszem a pöckös/lapos résznek kell alul lenni - erre azért ne vegyél mérget  Kacsint).
Utána tekergess.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #217 Dátum: 2008. November 10. - 21:16:58 »

Ma ment előttem egy 4ajtós Lacsi. Vigyorog Ahogy nézem a hátsó lápáját feltűnt, hogy nekik alapban 4db helyzetjelzőjük van. Mosolyog És ráadásul 4db féklámpájuk is!
Bizony ez így van, nekem nem kell lámpát cserélni. Vigyorog
Viszont neked van olyan foglalatod ami nekünk kell, ráadásul mindjárt 4 db. Jobb lesz, ha zárva tartód a csomagtartót.  Vigyorog
Azt mindig zárva tartom, a hátsó ajtók szoktak néha nyitva maradni (félig) Vigyorog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #218 Dátum: 2008. November 11. - 13:16:26 »

Nem értem, miért kell dióda meg ellenállás? Csak alúlra kell egy 21/5 w-os foglaléattal izzó, és a felső 5 W-ossal összekötni az alsót, és a 21 W-os marad ködlámpának. Vagyis, alul- felül egyforma foglalat és izzó kell, csak az átkötést kell megcsinálni a felsőről az alsóra, hogy együtt égjenek az 5 w-osok.
Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem. Vigyorog Világos voltam? He Kacsint Vigyorog
Világos, de szerintem nem kapsz ilyen foglalatot. 
Beszéltem Várna utcával és nem lehet rendelni csak kábelt, komplett lámpa van csak.
Tehát új nincs,  Zavart keressük bontóban...
Hívtam Krisztiánt és úgy néz ki szerez valahonnan lámpavezetékelést.
Kellene a pontos szám, hogy kinek kellene ilyen tuning:
tehát:
00:Kapitány, mert neki megvannak hozzá a foglalatai.
01: Ladigidy
02: ladlac
03:
04:
04:
05:

Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #219 Dátum: 2008. November 11. - 14:37:52 »


Hívtam Krisztiánt és úgy néz ki szerez valahonnan lámpavezetékelést.
Kellene a pontos szám, hogy kinek kellene ilyen tuning:
tehát:
00:Kapitány, mert neki megvannak hozzá a foglalatai.
01: Ladigidy
02: ladlac
03: Jani
04:
04:
05:


« Utoljára szerkesztve: 2008. November 11. - 14:54:35 írta cápaFeri » Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #220 Dátum: 2008. November 11. - 17:27:57 »

Ladlacnak panaszoltam, hogy a fényszóroim össze vissza világítanak és mivel látta, egyetértett.
Megpróbáltam beállítani. Most a tompított türhető, viszont az országúti a jó ég tudja hová világít, szembejövőhket nem zavarja.
A két fogaskerék közül a belső a fényszóróé, És óra járásával egyezően tekerve a csavarhúzót merre állít?
Ha össze-vissza világít, akkor valamelyikben rosszul van benne az izzó (praktikusan a tompítottban, azt kell sűrűbben cserélni).
Sokszor még a hivatásos szerelők is rosszul rakják be a h7-eseket. Sajnos olyan a foglalat, hogy 180 fokkal elforgatva is nagyon szépen bemegy a "helyére". Aztán meg világít szerteszét.
Elsőként ezt a dolgot ellenőrizd le (ha jól emlékszem a pöckös/lapos résznek kell alul lenni - erre azért ne vegyél mérget  Kacsint).
Utána tekergess.
Az izzó jól van bent (érdekes, másfél év alatt még semmit nem kellett cserélni), símán nincs beállítva! Emlékszel, tavaly a Vadas talin mutattad, hogyan kell állítani, Nos, nem nagyon megyek éjszaka (sem),elfeledtem. De szombaton rettenetesen zavart, nem éreztem biztonságosank. Nincs falam, ami elé odaálljak és beállítsam. A gond az, hogy az autó ültetve van és picit orra buktatva. Ezért magam elé világítanak a lámpák. 19-ig kibírom, akkor megy szervízre, már megrendeltem, hogy állítsák be.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #221 Dátum: 2008. November 11. - 17:54:31 »

Az a baj,hogy hajlamosak vagyunk az olcsó h7-es izzót megvenni,ami hitvány minőségű.Magamból kiindulva,én a auchanba szoktam 399 ft-ért venni komplett h7 izzókészletet.Ahány égőt teszek bele annyi fele világít,és nem azért mert rosszul van benne.Lehet hogyha a 2000 ft-os bosch-t vennénk,akkor nem kellene minden égőcsere után állítani.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #222 Dátum: 2008. November 11. - 17:57:43 »

Az a baj,hogy hajlamosak vagyunk az olcsó h7-es izzót megvenni,ami hitvány minőségű.Magamból kiindulva,én a auchanba szoktam 399 ft-ért venni komplett h7 izzókészletet.Ahány égőt teszek bele annyi fele világít,és nem azért mert rosszul van benne.Lehet hogyha a 2000 ft-os bosch-t vennénk,akkor nem kellene minden égőcsere után állítani.
Vegyél Tungsram-ot, az aránylag olcsó(kb.1000ft/db), viszont jó minőségű.
http://bolthely.hu/tungsram
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 11. - 18:01:21 írta Jani » Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #223 Dátum: 2008. November 11. - 18:25:37 »

Gidy, Ladlac, Captainb!
Belegondoltatok, hogy a plusz 2db helyzetjelzőtől, mennyivel fog nőni a benzin fogyasztás? Vigyorog
Naplózva


LPG
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #224 Dátum: 2008. November 11. - 18:44:49 »

Gidy, Ladlac, Captainb!
Belegondoltatok, hogy a plusz 2db helyzetjelzőtől, mennyivel fog nőni a benzin fogyasztás? Vigyorog
...belefér...  Vigyorog
kicsire nem adunk, nagy meg nem érdekel... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!