Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 01:37:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397855 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #195 Dátum: 2008. November 08. - 19:57:17 »

Kérek egy admint, ezt a hozzászólást törölni! köszi
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 08. - 20:02:29 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #196 Dátum: 2008. November 08. - 19:58:57 »

Nem értem, miért kell dióda meg ellenállás? Csak alúlra kell egy 21/5 w-os foglaléattal izzó, és a felső 5 W-ossal összekötni az alsót, és a 21 W-os marad ködlámpának. Vagyis, alul- felül egyforma foglalat és izzó kell, csak az átkötést kell megcsinálni a felsőről az alsóra, hogy együtt égjenek az 5 w-osok.
Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem. Vigyorog Világos voltam? He Kacsint Vigyorog
Érthető amit írtál. Én is így gondoltam, de én nem vagyok villanyász.  Kacsint
Másik foglalatot nem kell szerezni, amin két érintkező van az 5w és a 21w-nek?
De, olyat, mint a felső, és csak át kell kötni! Nem nagy ügy, csak lehessen foglalatot külön kapni! Várnát meg kell kérdezni! Akkor minden érdeklödőnek megvehetnénk egyszerre, cartársanként  2 db-ot. Lássuk, ki néz utána? Nekem is kell a 2 db, én is besorolom magam az átalakítókhoz. Kacsint Vigyorog
Ha lenne ilyen foglalat , akkor sokkal egyszerűbb megcsinálni. De csak Kapitányunknak van, ráadásul pont 2 db. De ha lehet ilyet kapni, akkor nosza, szerezzük be. Esetleg a komplett hátsólámpa korbács is jó lenne, lementjük róla a kellő cuccokat, s marad tartalék is. De szerintem csak komplett lámpával van ilyen holmi... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #197 Dátum: 2008. November 08. - 20:01:18 »

Nem értem, miért kell dióda meg ellenállás? Csak alúlra kell egy 21/5 w-os foglaléattal izzó, és a felső 5 W-ossal összekötni az alsót, és a 21 W-os marad ködlámpának. Vagyis, alul- felül egyforma foglalat és izzó kell, csak az átkötést kell megcsinálni a felsőről az alsóra, hogy együtt égjenek az 5 w-osok.
Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem. Vigyorog Világos voltam? He Kacsint Vigyorog
Világos, de szerintem nem kapsz ilyen foglalatot. 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #198 Dátum: 2008. November 08. - 20:02:11 »

Miért mondsz mindent kétszer, százszor megmondtam már, hogy nem mondok mindent kétszer! Foglalatot pedig valahol csak lehet szerválni, vagy töröttből kiszerelni, mert hát a felső nagyon is megfelelő. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #199 Dátum: 2008. November 08. - 20:10:53 »

Miért mondsz mindent kétszer, százszor megmondtam már, hogy nem mondok mindent kétszer! Foglalatot pedig valahol csak lehet szerválni, vagy töröttből kiszerelni, mert hát a felső nagyon is megfelelő. Kacsint Vigyorog
Jó törött lámpából is, foglalat úgysem törik.
/szerezzünk bontóból.../
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #200 Dátum: 2008. November 09. - 17:24:20 »

Ladlacnak panaszoltam, hogy a fényszóroim össze vissza világítanak és mivel látta, egyetértett.
Megpróbáltam beállítani. Most a tompított türhető, viszont az országúti a jó ég tudja hová világít, szembejövőhket nem zavarja.
A két fogaskerék közül a belső a fényszóróé, És óra járásával egyezően tekerve a csavarhúzót merre állít?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #201 Dátum: 2008. November 09. - 18:25:07 »

Ladlacnak panaszoltam, hogy a fényszóroim össze vissza világítanak és mivel látta, egyetértett.
Megpróbáltam beállítani. Most a tompított türhető, viszont az országúti a jó ég tudja hová világít, szembejövőhket nem zavarja.
A két fogaskerék közül a belső a fényszóróé, És óra járásával egyezően tekerve a csavarhúzót merre állít?
Ezt benézted! 
Mind a két csavar együttesen állítja a lámpákat, csak az egyik oldalirányban, a másik függőleges irányban. Figyelmesen keresd meg a lámpán a felírást, rajta van melyik csavar mit állít és merre. /fekete műanyagon keresd domborral/.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #202 Dátum: 2008. November 10. - 08:17:36 »

Ladlacnak panaszoltam, hogy a fényszóroim össze vissza világítanak és mivel látta, egyetértett.
Megpróbáltam beállítani. Most a tompított türhető, viszont az országúti a jó ég tudja hová világít, szembejövőhket nem zavarja.
A két fogaskerék közül a belső a fényszóróé, És óra járásával egyezően tekerve a csavarhúzót merre állít?
Ezt benézted! 
Mind a két csavar együttesen állítja a lámpákat, csak az egyik oldalirányban, a másik függőleges irányban. Figyelmesen keresd meg a lámpán a felírást, rajta van melyik csavar mit állít és merre. /fekete műanyagon keresd domborral/.
Ezt be. Milyen fekete műanyagon?!!! Ki kell hozzá szerelnem a pilácsot? Miért nbem tüdták EZT belerakni a használat útmutatóba?!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #203 Dátum: 2008. November 10. - 08:39:47 »

Ladlacnak panaszoltam, hogy a fényszóroim össze vissza világítanak és mivel látta, egyetértett.
Megpróbáltam beállítani. Most a tompított türhető, viszont az országúti a jó ég tudja hová világít, szembejövőhket nem zavarja.
A két fogaskerék közül a belső a fényszóróé, És óra járásával egyezően tekerve a csavarhúzót merre állít?
Ezt benézted! 
Mind a két csavar együttesen állítja a lámpákat, csak az egyik oldalirányban, a másik függőleges irányban. Figyelmesen keresd meg a lámpán a felírást, rajta van melyik csavar mit állít és merre. /fekete műanyagon keresd domborral/.
Ezt be. Milyen fekete műanyagon?!!! Ki kell hozzá szerelnem a pilácsot? Miért nem tudták EZT belerakni a használat útmutatóba?!
Nem kell kivenni, a búra mögötti műanyagon van a zárhíd előtt.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #204 Dátum: 2008. November 10. - 10:02:07 »

Nem értem, miért kell dióda meg ellenállás? Csak alúlra kell egy 21/5 w-os foglaléattal izzó, és a felső 5 W-ossal összekötni az alsót, és a 21 W-os marad ködlámpának. Vagyis, alul- felül egyforma foglalat és izzó kell, csak az átkötést kell megcsinálni a felsőről az alsóra, hogy együtt égjenek az 5 w-osok.
Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem. Vigyorog Világos voltam? He Kacsint Vigyorog
Világos, de szerintem nem kapsz ilyen foglalatot. 
Beszéltem Várna utcával és nem lehet rendelni csak kábelt, komplett lámpa van csak.
Tehát új nincs,  Zavart keressük bontóban...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #205 Dátum: 2008. November 10. - 17:09:12 »

Ma ment előttem egy 4ajtós Lacsi. Vigyorog Ahogy nézem a hátsó lápáját feltűnt, hogy nekik alapban 4db helyzetjelzőjük van. Mosolyog És ráadásul 4db féklámpájuk is!
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #206 Dátum: 2008. November 10. - 17:30:44 »

Ma ment előttem egy 4ajtós Lacsi. Vigyorog Ahogy nézem a hátsó lápáját feltűnt, hogy nekik alapban 4db helyzetjelzőjük van. Mosolyog És ráadásul 4db féklámpájuk is!
Ezt viszont Jani, Te etted meg. Mert nincs 4 féklámpa, csak 3, mert a két alsót az ismeretlen mester fékre kötötte, viszont így nincs hátsó ködzárófénye. Meg párosan nem is lehet, ott van még a középső féklámpa is! A 4 zárófény azonban igaz, és ha szerzünk plusz 3 érintkezős foglalatot, akkor nekünk is lehet duplán a zárófény, úgy, hogy a ködös is megmaradjon. Ha viszont az nem kell valakinek, hát kösse át, és tegyen bele 5 W-os izzót, csak hát akkor a köd elmarad, ami olykor nagyon is jól jön. Olyan is van, hogy a fékre átköti a ködöst, és akkor viszont 5 féklámpa van, de minek. Jó így, ahogy van addig, míg kettesével nem szerzünk foglalatot. Aki talál ilyet, hozzon rögtön többet! Kacsint Vigyorog Én is örömmel venném, köszi előre is! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #207 Dátum: 2008. November 10. - 17:35:22 »

Ma ment előttem egy 4ajtós Lacsi. Vigyorog Ahogy nézem a hátsó lápáját feltűnt, hogy nekik alapban 4db helyzetjelzőjük van. Mosolyog És ráadásul 4db féklámpájuk is!
Ezt viszont Jani, Te etted meg. Mert nincs 4 féklámpa, csak 3, mert a két alsót az ismeretlen mester fékre kötötte, viszont így nincs hátsó ködzárófénye. Meg párosan nem is lehet, ott van még a középső féklámpa is! A 4 zárófény azonban igaz, és ha szerzünk plusz 3 érintkezős foglalatot, akkor nekünk is lehet duplán a zárófény, úgy, hogy a ködös is megmaradjon. Ha viszont az nem kell valakinek, hát kösse át, és tegyen bele 5 W-os izzót, csak hát akkor a köd elmarad, ami olykor nagyon is jól jön. Olyan is van, hogy a fékre átköti a ködöst, és akkor viszont 5 féklámpa van, de minek. Jó így, ahogy van addig, míg kettesével nem szerzünk foglalatot. Aki talál ilyet, hozzon rögtön többet! Kacsint Vigyorog Én is örömmel venném, köszi előre is! Kacsint Vigyorog
Nem néztem be tényleg 4db féklámpája volt + a pótféklámpa! Kacsint Majd egy tulaj megerősíti(remélem)! Vigyorog
Van 2db helyzetjelző/fék, 1db index, 1db tolató, 1db ködzáró oldalanként.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 10. - 17:38:01 írta Jani » Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #208 Dátum: 2008. November 10. - 17:54:58 »

A kézikönyvben is 4 db-ot ír. Kacsint
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #209 Dátum: 2008. November 10. - 19:26:08 »

Amolyan Janisan....Minek négy? Hogy több tudjon kiégni rendszeresen? Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!