Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 09:23:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397958 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #105 Dátum: 2008. április 30. - 09:58:07 »

Én már arra gondoltam meghosszabítom a vezetéket ami az izzóhoz megy.Feltekerek vagy 4 métert aztán valahova eldugom.Hátul a rendszámnál azért bírja mert messze van a generátortól, hát majd így elég messze teszem.Szerintetek?
Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ez nekem is eszembe jutott, csak nem mertem leírni, mert biztos kiröhögtetek volna! Kacsint
Pedig csak fizika. Hoszabb vezeték, nagyobb ellenállás.  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #106 Dátum: 2008. április 30. - 10:33:24 »

Nem előtét ellenállást kell betenni, hanem egy induktivitást, ami indításkor védi meg az izzókat, majd később már szinte mintha ott sem lenne. Tekercs a vasmaggal, így lesz induktiv az előtét. Az Opelnek van ilyen gyárilag, lehet venni, vagy beszereltetni. Még egy tanács: a lámpákat a kulcs kivételekor automatikusan lekapcsolja, ez nagyon jó, de, amikor újra indítunk, indulunk, akkor ugyebár már be van kapcsolva a világítás, és itt kap nagyobb impulzust. Szóval jó feledés ellen, de mi kapcsoljuk ki, és be a lámpákat, akkor tovább fog tartani. Az eldugott hosszú vezeték állandóan ejti a feszt, nemcsak amikor kellene, így a teljesítményét is veszti az izzó. Szóval induktiv előtét a megoldás egyedül. Gomboséknál a gyári kapható, beszereltethető. Akit érdekel, nézzen utána! (www.gombos.hu)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #107 Dátum: 2008. április 30. - 11:24:32 »

Azthiszem én szerencésnek mondhatom magam már kb. fél éve vannak ledek a hejzetjelzőbe és a rendszámnál még egyszer sem égtek ki-  Mosolyog
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #108 Dátum: 2008. április 30. - 11:59:06 »

A szivargyujtó világitása nem ég. Tudjátok-e hogyan kell izzót cserélni?
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #109 Dátum: 2008. április 30. - 12:50:57 »

Kezelési könyvben nincs ötlet? He
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 30. - 12:52:51 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #110 Dátum: 2008. április 30. - 13:44:24 »

Kezelési könyvben nincs ötlet? He

Nem találtam.
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #111 Dátum: 2008. április 30. - 17:13:57 »

Kezelési könyvben nincs ötlet? He

Nem találtam.
Középkonzol borítását leveszed és felülről hozzáférni. Elméletet mondtam, ezt írja  a cd, én a szivargyújtóhoz a kesztíűtartó kiszedése után fértem hozzá...mondjuk eléggé nőgyógyász kézmozdulatokkal!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #112 Dátum: 2008. Május 01. - 06:41:46 »

Kezelési könyvben nincs ötlet? He

Nem találtam.
Középkonzol borítását leveszed és felülről hozzáférni. Elméletet mondtam, ezt írja  a cd, én a szivargyújtóhoz a kesztíűtartó kiszedése után fértem hozzá...mondjuk eléggé nőgyógyász kézmozdulatokkal!  Vigyorog

Azért első lépésben nézz utána a biztosítéknak (ha még nem tetted volna).
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #113 Dátum: 2008. Május 01. - 06:56:03 »

Nem előtét ellenállást kell betenni, hanem egy induktivitást, ami indításkor védi meg az izzókat, majd később már szinte mintha ott sem lenne. Tekercs a vasmaggal, így lesz induktiv az előtét. Az Opelnek van ilyen gyárilag, lehet venni, vagy beszereltetni. Még egy tanács: a lámpákat a kulcs kivételekor automatikusan lekapcsolja, ez nagyon jó, de, amikor újra indítunk, indulunk, akkor ugyebár már be van kapcsolva a világítás, és itt kap nagyobb impulzust. Szóval jó feledés ellen, de mi kapcsoljuk ki, és be a lámpákat, akkor tovább fog tartani. Az eldugott hosszú vezeték állandóan ejti a feszt, nemcsak amikor kellene, így a teljesítményét is veszti az izzó. Szóval induktiv előtét a megoldás egyedül. Gomboséknál a gyári kapható, beszereltethető. Akit érdekel, nézzen utána! (www.gombos.hu)

Az is csak egy vezeték hurok. Nem kör alakban feltekerve, hanem egymás mellé fektetve a vezetéket (ha jól emlékszem 4x), és így összefogatva.
Nincs benne vasmag, az indukciós törvény így is működik.
(Maxwell 3. törvénye:"A mágneses indukció változása elektromos teret indukál, melynek iránya ellenkező mint az őt létehozó változás. (A Lenz-törvény és Faraday indukciós törvényének egyesítése)" Forrás:Wikipédia.hu
http://hu.wikipedia.org/wiki/Maxwell-egyenletek)

Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #114 Dátum: 2008. Május 01. - 13:10:33 »

(Maxwell 3. törvénye:"A mágneses indukció változása elektromos teret indukál, melynek iránya ellenkező mint az őt létehozó változás. (A Lenz-törvény és Faraday indukciós törvényének egyesítése)"

Szabályzatunk 2.4. pontja értelmében megintelek, mert trágár kifejezéseket használtál!  
(Világéletemben gyenge voltam villamosgépekből és útáltam is!) 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #115 Dátum: 2008. Május 02. - 11:11:42 »

(Maxwell 3. törvénye:"A mágneses indukció változása elektromos teret indukál, melynek iránya ellenkező mint az őt létehozó változás. (A Lenz-törvény és Faraday indukciós törvényének egyesítése)"

Szabályzatunk 2.4. pontja értelmében megintelek, mert trágár kifejezéseket használtál!  
(Világéletemben gyenge voltam villamosgépekből és útáltam is!) 

"ném vák ezs a ló, háném bátor!"
 Mosolyog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #116 Dátum: 2008. Május 05. - 12:28:18 »

Tisztelt illetékes cartársak!

Milyen ledet raktatok a rendszámtáblavilibe?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #117 Dátum: 2008. Május 05. - 12:49:25 »

Tisztelt illetékes cartársak!

Milyen ledet raktatok a rendszámtáblavilibe?
  Homasitánál párja 420 jó magyar pénzért, ilyet, vagy én: LadLac főszerelő által átbuheráltat, amit vett, majd ellenállással variált valamit, hogy sokáig tartson. MNT-nek gyárija van, nekünk Lacival buherált, ez a két variálásról tudok. Sok szerencsét a vadászathoz!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #118 Dátum: 2008. Május 05. - 14:10:50 »

Tisztelt illetékes cartársak!

Milyen ledet raktatok a rendszámtáblavilibe?
  Homasitánál párja 420 jó magyar pénzért, ilyet, vagy én: LadLac főszerelő által átbuheráltat, amit vett, majd ellenállással variált valamit, hogy sokáig tartson. MNT-nek gyárija van, nekünk Lacival buherált, ez a két variálásról tudok. Sok szerencsét a vadászathoz!
Nekem sem gyári, csak egy kicsit jobb minőségű és baromi drága.1200 Ft./ darab.
De ugyanúgy nem bírja mint az olcsóbbak.Javaslom a fent említett olcsóbbat kipróbálni a rendszámhoz.Szerintem ott jó lesz.A helyzetjelzőre meg találunk ki valamit.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #119 Dátum: 2008. Május 05. - 19:18:17 »

Tisztelt illetékes cartársak!

Milyen ledet raktatok a rendszámtáblavilibe?
Hátra jó a legolcsóbb is, nekem is az van már egy ideje.
Elöl meg 1-2 hét és tönkremegy, akár milyen drágát veszek!
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!