Lacetti klub fórum
2024. Július 02. - 06:19:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 385557 alkalommal)
ShadowTm
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Hozzászólás #450 Dátum: 2009. Március 28. - 11:10:38 »

Hát anyagköltség 0 Ft, mivel csak forrasztani kell. Vidd el egy privát villanyászhoz, párezerért biztos megcsinálja. Csak mondd el mit kell tenni, hogy ne keresgéljen feleslegesen órákig.

forrasztani én is tudok, csak jó lenne tudni hogy pontosan hol van a kábelköteg Vigyorog
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #451 Dátum: 2009. Március 28. - 12:08:17 »

Hát csak azt tudom, hogy teljesen a műszeregység mögött van. Kb. 4 centi széles, és ha megtaláltad fogod látni, hogy az az, mert a fehér csati itt-ott fekete az égéstől.
Naplózva

Pittike
csavardi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Hozzászólás #452 Dátum: 2009. április 09. - 14:30:22 »

Szert tettem Tungsram Megalight +90%-os izzóra H7-es kiszerelésben. 
A fénye bitang jó lett. 12 V 55 W, de kivilágosodott elöttem az utca.
2450 Ft volt, remélem sokáig bírja majd.  Kacsint
milyen színe van ennek az izzónak? (+szólj majd, hogy meddig bírta!)
Naplózva

170000miles
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #453 Dátum: 2009. április 09. - 18:52:50 »

Szert tettem Tungsram Megalight +90%-os izzóra H7-es kiszerelésben. 
A fénye bitang jó lett. 12 V 55 W, de kivilágosodott elöttem az utca.
2450 Ft volt, remélem sokáig bírja majd.  Kacsint
Laci! Nem + 60% az? Mint az enyém?
A beállított világítás csípi néhány szembejövő szemét, kénytelen voltam lejjebb venni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #454 Dátum: 2009. április 09. - 20:11:53 »

Szert tettem Tungsram Megalight +90%-os izzóra H7-es kiszerelésben. 
A fénye bitang jó lett. 12 V 55 W, de kivilágosodott elöttem az utca.
2450 Ft volt, remélem sokáig bírja majd.  Kacsint
Laci! Nem + 60% az? Mint az enyém?
A beállított világítás csípi néhány szembejövő szemét, kénytelen voltam lejjebb venni.
Van +90%-os. Kacsint Én is majdnem olyat vettem, de lebeszéltem magam.
http://bolthely.hu/tungsram/id/00880_Halogen_fenyszoro_izzo__H7_GE_Megalight_Ultra__90__12V__55W_PX26d_58520SXU
Naplózva


LPG
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #455 Dátum: 2009. április 11. - 08:32:34 »

Szert tettem Tungsram Megalight +90%-os izzóra H7-es kiszerelésben. 
A fénye bitang jó lett. 12 V 55 W, de kivilágosodott elöttem az utca.
2450 Ft volt, remélem sokáig bírja majd.  Kacsint
milyen színe van ennek az izzónak? (+szólj majd, hogy meddig bírta!)
Normál, hagyományos színe van, olyan mint a simának, csak nagyobb a fényereje.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #456 Dátum: 2009. április 11. - 08:34:19 »

Szert tettem Tungsram Megalight +90%-os izzóra H7-es kiszerelésben. 
A fénye bitang jó lett. 12 V 55 W, de kivilágosodott elöttem az utca.
2450 Ft volt, remélem sokáig bírja majd.  Kacsint
Laci! Nem + 60% az? Mint az enyém?
A beállított világítás csípi néhány szembejövő szemét, kénytelen voltam lejjebb venni.
Nem!
Neked +50%-os van. Ez +90%-os. 300 pénz volt a különbség, gondoltam hátha...  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #457 Dátum: 2009. április 12. - 22:23:49 »

Marha kíváncsi lennék erre a +90%-os Megalight izzóra... Nem pusztán azért, mert mi nem árulunk ilyet, sőt nem is hallottunk még róla, de van egy sanda gyanúm, hogy a Tungsram sem hallott még róla. (De ne legyen igazam!)

Érdekes, hogy egy új Tungsram prémium izzó típust Mo-n csak "little johnny" forgalmazzon, akárhol is bukkanjak rá a neten, mindenhol ez az emberke szerepel. Ez a johnny gyerek marha nagy csókos lehet a Tungsramnál, hogy sem az áruházak, sem az autóalkatrész kereskedelmi láncok nem kapnak ilyen izzót, csak johnny barátunk árulhatja a vaterán, a bolthelyen meg a hwsw fórumon. Furcsa egy értékesítési hálózata van ennek a Tungsramnak, az már egyszer biztos...

Másik, ha én kiadnék egy ilyen bitang izzót biztos gyártanék hozzá díszes dobozt is, amin a 10 centis tűzpiros felirat hirdetné a +90%-ot. Ehhez képest ha jól tudom tálcás izzóról beszélünk, kb. mint az eredeti Recbok a kínai turkálóban.

Nem fogjátok kitalálni mire gondolok. Illetve már biztos kitaláltátok: Szerintem "noname" kínai H7 100W izzót árul a csávó Megalight Ultra +90% néven. Esetleg megoldották rá a feliratot. Világítani biztos világít, csak nem szabványos, nem Tungsram, meg szétégeti/szétolvasztja a fényszóródat.

DE NE LEGYEN IGAZAM!

Érdekelne, hogy boltban látott-e már valaki ilyet? Dobozosat.
Naplózva

Pittike
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #458 Dátum: 2009. április 13. - 08:13:38 »

Marha kíváncsi lennék erre a +90%-os Megalight izzóra... Nem pusztán azért, mert mi nem árulunk ilyet, sőt nem is hallottunk még róla, de van egy sanda gyanúm, hogy a Tungsram sem hallott még róla. (De ne legyen igazam!)

Érdekes, hogy egy új Tungsram prémium izzó típust Mo-n csak "little johnny" forgalmazzon, akárhol is bukkanjak rá a neten, mindenhol ez az emberke szerepel. Ez a johnny gyerek marha nagy csókos lehet a Tungsramnál, hogy sem az áruházak, sem az autóalkatrész kereskedelmi láncok nem kapnak ilyen izzót, csak johnny barátunk árulhatja a vaterán, a bolthelyen meg a hwsw fórumon. Furcsa egy értékesítési hálózata van ennek a Tungsramnak, az már egyszer biztos...

Másik, ha én kiadnék egy ilyen bitang izzót biztos gyártanék hozzá díszes dobozt is, amin a 10 centis tűzpiros felirat hirdetné a +90%-ot. Ehhez képest ha jól tudom tálcás izzóról beszélünk, kb. mint az eredeti Recbok a kínai turkálóban.

Nem fogjátok kitalálni mire gondolok. Illetve már biztos kitaláltátok: Szerintem "noname" kínai H7 100W izzót árul a csávó Megalight Ultra +90% néven. Esetleg megoldották rá a feliratot. Világítani biztos világít, csak nem szabványos, nem Tungsram, meg szétégeti/szétolvasztja a fényszóródat.

DE NE LEGYEN IGAZAM!

Érdekelne, hogy boltban látott-e már valaki ilyet? Dobozosat.
Nekem ez gyári dobozos és a tungi márkaboltban vettem a Béke úton /nem mellette a chinesemarkt-ban/. Majd lefotózom a dobozát a sok hitetlenkedő kedvéért...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #459 Dátum: 2009. április 13. - 09:39:48 »

Személy szerint örülök neki, ha a Tiéd nem hamisítvány. Nekem annyi furcsa a dologban (ahogy írtam is), hogy ezt az izzót hivatalos boltban nem nagyon látni, sőt a Tungsram weboldalán sincs említés sem róla (ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy Tungi weboldalát ránézésre kb. 5 éve nem frissítették, ami szégyen egy ilyen cégre nézve) Viszont "little johnny" tizesével árulja mindenféle netes fórumon.

Ez persze nem zárja ki, hogy létezik az izzó (bár én első lendületből ebben is kételkedek picit). Na majd utána járok a dolognak, mert mostmár valóban érdekel... Mosolyog

Másik fontos dolog szerintem, bár nem tudom ez kit mennyire érdekel, hogy a fényszórónak két feladata van:

1. Engem lásson a többi közlekedő
2. Én lássak

Nem kell szerintem részletezni, hogy az első a legfontosabb, nem véletlen, hogy a bringások is felteszik a ledes villogót, amivel ők nem látnak semmit...

A dologban csak az a probléma, hogy egy bizonyos fényerő fölött annyira elvakítod a szembejövőt, hogy azzal már veszélyezteted őt is, magadat is. (Magadat azért, mert nekedjön) A problémát fokozza, hogy ezeket a nagyteljesítményű izzókat rendszerint mindenki otthon barkácsolja be, márpedig a fényszórót precízen csak szervizben lehet beállítani. Nem véletlenül látod az utakon azt a sok "félszemű Jacket", akiknek az egyik izzójuk nem ég (mivel ezek a csodaizzók hamar ki is égnek), de legalább a másik az eget világítja. Az eredmény senkinek sem jó.

Én speciel azért használok inkább "xenon blue" izzót (persze normálisat, nem temperával kékre festettet), mert az nem vakítja a szembejövőt, mégis sokkal jobban látsz vele. Egyrészt mert a szem is erre az összetételű fényre a legérzékenyebb, ráadásul a megvilágított tárgyak is ebben a fényben tükröződnek a legjobban. Hátránya, hogy esőben/ködben nem az igazi... Legalábbis én ezt tapasztaltam.
Naplózva

Pittike
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #460 Dátum: 2009. április 13. - 11:59:52 »

Személy szerint örülök neki, ha a Tiéd nem hamisítvány. Nekem annyi furcsa a dologban (ahogy írtam is), hogy ezt az izzót hivatalos boltban nem nagyon látni, sőt a Tungsram weboldalán sincs említés sem róla (ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy Tungi weboldalát ránézésre kb. 5 éve nem frissítették, ami szégyen egy ilyen cégre nézve) Viszont "little johnny" tizesével árulja mindenféle netes fórumon.

Ez persze nem zárja ki, hogy létezik az izzó (bár én első lendületből ebben is kételkedek picit). Na majd utána járok a dolognak, mert mostmár valóban érdekel... Mosolyog

Másik fontos dolog szerintem, bár nem tudom ez kit mennyire érdekel, hogy a fényszórónak két feladata van:

1. Engem lásson a többi közlekedő
2. Én lássak

Nem kell szerintem részletezni, hogy az első a legfontosabb, nem véletlen, hogy a bringások is felteszik a ledes villogót, amivel ők nem látnak semmit...

A dologban csak az a probléma, hogy egy bizonyos fényerő fölött annyira elvakítod a szembejövőt, hogy azzal már veszélyezteted őt is, magadat is. (Magadat azért, mert nekedjön) A problémát fokozza, hogy ezeket a nagyteljesítményű izzókat rendszerint mindenki otthon barkácsolja be, márpedig a fényszórót precízen csak szervizben lehet beállítani. Nem véletlenül látod az utakon azt a sok "félszemű Jacket", akiknek az egyik izzójuk nem ég (mivel ezek a csodaizzók hamar ki is égnek), de legalább a másik az eget világítja. Az eredmény senkinek sem jó.

Én speciel azért használok inkább "xenon blue" izzót (persze normálisat, nem temperával kékre festettet), mert az nem vakítja a szembejövőt, mégis sokkal jobban látsz vele. Egyrészt mert a szem is erre az összetételű fényre a legérzékenyebb, ráadásul a megvilágított tárgyak is ebben a fényben tükröződnek a legjobban. Hátránya, hogy esőben/ködben nem az igazi... Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Itt van egy web áruház és mintabolt.
http://bolthely.hu/tungsram/kereso/Megalight

A "rendes" xenon blue-t én is használtam sokkal jobb volt mint a korábbiak, aztán a Tungsram sport light került bele és meglepően jobb lett a látás élesség és a látó távolság is nőtt a watt szám nem változott!
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 13. - 12:36:14 írta sebijoe » Naplózva

Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #461 Dátum: 2009. április 13. - 12:46:45 »

Igen, ezt ismerem. Mivel egyéni cégről van szó, nem lepődnék meg, ha a cégvezető éppen "little johnny" lenne. Na de majd valamelyik nap benézek oda Mosolyog
Naplózva

Pittike
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #462 Dátum: 2009. április 13. - 15:57:01 »

Igen, ezt ismerem. Mivel egyéni cégről van szó, nem lepődnék meg, ha a cégvezető éppen "little johnny" lenne. Na de majd valamelyik nap benézek oda Mosolyog
Akkor az ígért képek:



Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #463 Dátum: 2009. április 13. - 16:28:07 »

Na jó, ezt elsőfokon elfogadjuk bizonyítékként Kacsint

Kérdés, hogy johnny barátunk is ezt árulja-e. Láttam én már kishazánkban egész érdekes dolgokat...

Az viszont továbbra is érthetetlen számomra, hogy az izzóról sem a Tungsram, sem a GE Lighting oldalán nincs említés.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 13. - 18:14:06 írta Pittike » Naplózva

Pittike
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #464 Dátum: 2009. április 14. - 08:31:48 »

Személy szerint örülök neki, ha a Tiéd nem hamisítvány. Nekem annyi furcsa a dologban (ahogy írtam is), hogy ezt az izzót hivatalos boltban nem nagyon látni, sőt a Tungsram weboldalán sincs említés sem róla (ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy Tungi weboldalát ránézésre kb. 5 éve nem frissítették, ami szégyen egy ilyen cégre nézve) Viszont "little johnny" tizesével árulja mindenféle netes fórumon.

Ez persze nem zárja ki, hogy létezik az izzó (bár én első lendületből ebben is kételkedek picit). Na majd utána járok a dolognak, mert mostmár valóban érdekel... Mosolyog

Másik fontos dolog szerintem, bár nem tudom ez kit mennyire érdekel, hogy a fényszórónak két feladata van:

1. Engem lásson a többi közlekedő
2. Én lássak

Nem kell szerintem részletezni, hogy az első a legfontosabb, nem véletlen, hogy a bringások is felteszik a ledes villogót, amivel ők nem látnak semmit...

A dologban csak az a probléma, hogy egy bizonyos fényerő fölött annyira elvakítod a szembejövőt, hogy azzal már veszélyezteted őt is, magadat is. (Magadat azért, mert nekedjön) A problémát fokozza, hogy ezeket a nagyteljesítményű izzókat rendszerint mindenki otthon barkácsolja be, márpedig a fényszórót precízen csak szervizben lehet beállítani. Nem véletlenül látod az utakon azt a sok "félszemű Jacket", akiknek az egyik izzójuk nem ég (mivel ezek a csodaizzók hamar ki is égnek), de legalább a másik az eget világítja. Az eredmény senkinek sem jó.

Én speciel azért használok inkább "xenon blue" izzót (persze normálisat, nem temperával kékre festettet), mert az nem vakítja a szembejövőt, mégis sokkal jobban látsz vele. Egyrészt mert a szem is erre az összetételű fényre a legérzékenyebb, ráadásul a megvilágított tárgyak is ebben a fényben tükröződnek a legjobban. Hátránya, hogy esőben/ködben nem az igazi... Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Ezzel teljes mértékben egyetértek.
Szerintem a Lacsinak teljesen rendben van a világítása normál izzóval is (lehet, ez már unalmasan hangzik, mert már leírtam egy párszor  Kacsint).
Sztem nincs szükség a fényerő növelésére (illetve a fent leírtak miatt ez kifejezetten káros).
Az ilyen drasztikusan megnövelt fényerejű izzóknak azokban az autókban lehet jó helye, ahol a foncsor már nem az igazi, homályos a lámpatest, és ezért nem ad megfelelő fényt.
Ott nagy szolgálatot tehetnek a megnövelt fényerejű izzók (olcsóbb rövid távú megoldás, mint egy fényszóró csere).

Az ál-xenonok tényleg nem jók esőben. Nekem is ez a tapasztalatom. Nem is fogok ilyet használni még egyszer. Merthogy pont ilyenkor lenne szükség a legjobb világításra.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!