Lacetti klub fórum
2024. Október 08. - 19:26:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 336222 alkalommal)
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #180 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 20:18:38 »

Keddtől péntekig kivolt véve az előlap. Nem felejtett semmit.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #181 Dátum: 2007. Október 01. - 12:00:15 »

Szevasztok!

Újabb kérdéssel fordulok hozzátok. A 20-i hétvégén Szlovákiába indulunk, a Szlovák Paradicsom Nemzetiparkba, és úgy érzem, hogy nem ártana addigra téli gumit feltetetni, mivel ott azért lehet ott már akkor meglepetés.

A kérdés a következő: milyen méretű gumit ajánlotok? Perpill a gyári nyári gumik (Hankook Optima 195/55 R15) vannak rajta, és költségkímélésileg nem szeretnék pillanatnyilag külön felniket venni a télihez, majd valszeg jövőre inkább a nyárihoz.

A másik költség kímélési szempont, hogy valószínűleg használt gumit fogok venni. Esetleg ezzel kapcsolatban is érdekelnének tapasztalatok.

Előre is khössz!

Üdv,
Gatsy
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #182 Dátum: 2007. Október 01. - 12:27:19 »

Haho Gatsy! Használt gumi elég nagy rizikó, és befürdés esetén nincs orvosság, és persze lehet szerencséd is, de ez csak utólag döl el. Új gumikat már 10-től lehet kapni, és jár hozzá garancia, ami nem megvetendő. Akkor van szerintem értelme a mostani felnikre szerelni a téli garniturát, ha tavasszal új nyárit veszel, és esetleg alufelniket. Ne feledd, hogy egy évben a kétszeri átszerelés kb. 12-16 ezer Ft-ba is kerülhet, és többször erősen igénybe veszi a szerelés miatt a gumikat. Természetesen ez az én véleményem, Te fogsz dönteni, csak a döntésedhez adtam némi tá,pontot. Tudom más pénzén ne legyek nagylelkű, így igaz. Azt is tudom agyamban, hogy nemcsak azért van Lacettid, mert nem igazán tetszett a Bentley, meg társai. Elismerem, hogy nehéz a helyzetünk, mert ebben a klubban nem a kivagyiság, és rongyrázás, a sznobizmus van a zászlónkon. Jó döntést, és balesetmentes rengeteg km-t kívánok Neked, és persze a többieknek is! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #183 Dátum: 2007. Október 01. - 14:38:49 »

Szevasztok!

Újabb kérdéssel fordulok hozzátok. A 20-i hétvégén Szlovákiába indulunk, a Szlovák Paradicsom Nemzetiparkba, és úgy érzem, hogy nem ártana addigra téli gumit feltetetni, mivel ott azért lehet ott már akkor meglepetés.

A kérdés a következő: milyen méretű gumit ajánlotok? Perpill a gyári nyári gumik (Hankook Optima 195/55 R15) vannak rajta, és költségkímélésileg nem szeretnék pillanatnyilag külön felniket venni a télihez, majd valszeg jövőre inkább a nyárihoz.

A másik költség kímélési szempont, hogy valószínűleg használt gumit fogok venni. Esetleg ezzel kapcsolatban is érdekelnének tapasztalatok.

Előre is khössz!

Üdv,
Gatsy

Hali!

Első kérdésem az lenne, hogy is kell ejteni a nicknevedet?  Vigyorog
Nos a témára térve. Nekem 185/60 R15 Good Year UG7 van a gyári lemezfelniken. Egy szerelés volt, mivel a nyárik átugrottak alufelnikre. Ajánlom én is az újat, pláne hogy téliben még az ajánlás és a kopásjelző is 3,5-4mm-nél áll, így nehéz megfelelkő mintázatú gumit találni olcsón! A kisebb márkák is tudnak jó abroncsokat készíteni, vagy fogj ki egy akciót valahol.
Amin el kell gondolkodnod: mennyit szánsz rá, mennyit mész. Nekem megérte venni kicsit drágábbat, mert amennyi idő alatt elöregszik egy gumi (DOT szám alapján megtudod mikori gyártás xxxx-évhónap, onnan kb 6-8 évet számolhatsz rá) én kb annyi idő alatt járom le. 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #184 Dátum: 2007. Október 01. - 16:30:31 »

Sziasztok!

Nem tudnátok megmondani hogy honnan tudok Lacetti-hez kézikönyvet szerezni vagy esetleg letölteni internetről???
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #185 Dátum: 2007. Október 01. - 17:15:59 »

Sziasztok!

Nem tudnátok megmondani hogy honnan tudok Lacetti-hez kézikönyvet szerezni vagy esetleg letölteni internetről???

Megmondom őszintén, hogy eddig mindent előbb tudtam meg fórumról és a netről, mint a kézikönyvből. Eléggé hülye-emberes az egész szerkesztése, részletesen semmit nem magyaráz el. Pl. még azt sem, hogy milyen típusú izzó vana ködlámpában, csak a teljesítményét említi.
Ha mindenképp szükségét érzed, kereskedésben ki tudnak segíteni akár egy örök, vagy egy kölcsönpéldánnal is. (Szerintem először kérj kölcsön, aztán ha látod, mennyire semmitérő, utána már nem is akarod megvenni, de még ingyen sem fogod hasznát venni szerintem)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #186 Dátum: 2007. Október 01. - 19:26:47 »


Hali!

Első kérdésem az lenne, hogy is kell ejteni a nicknevedet?  Vigyorog
Nos a témára térve. Nekem 185/60 R15 Good Year UG7 van a gyári lemezfelniken. Egy szerelés volt, mivel a nyárik átugrottak alufelnikre. Ajánlom én is az újat, pláne hogy téliben még az ajánlás és a kopásjelző is 3,5-4mm-nél áll, így nehéz megfelelkő mintázatú gumit találni olcsón! A kisebb márkák is tudnak jó abroncsokat készíteni, vagy fogj ki egy akciót valahol.
Amin el kell gondolkodnod: mennyit szánsz rá, mennyit mész. Nekem megérte venni kicsit drágábbat, mert amennyi idő alatt elöregszik egy gumi (DOT szám alapján megtudod mikori gyártás xxxx-évhónap, onnan kb 6-8 évet számolhatsz rá) én kb annyi idő alatt járom le. 

Helló!

A nickem egyszerűen gacsiként ejtendő. Semmi 'e' meg 'c'. Kacsint

A problém ott kezdődik, hogy viszonlag sürgősen kellene megoldanom a cserét, mivel október 20-ig nem sok időm van. Tehát nem nagyon van időm megvárni az igazán jó ár-érték arányú akciókat, ill. elemezgetni a különböző márkákat.
A méret valószínűleg 195/60 R15-ös lesz, és valszeg maradok a nyári lejön a felniről és megy fel a téli verziónál. Aztán tavasszal veszek másik felnit, mert egy pöttyet sok lenne hirtelen a jóból.

A használt kontra új kérdésben még nem döntöttem, mivel a nyáron, amikor sikerült összeszednem egy defektet, találtam itt Győrben egy gumist, ahol a szerelésre és a használt gumikra is adnak garit. A két hátsót 11.000-ért cserélte cakli-pakli.

A kocsit alapvetően minden nap használom, de egy hónapban 600-800 km-nél nem többet, így szerintem egy jobb állapotú használtal is megtudom oldani a telet. Mindenesetre, ha találok addig véletlenül egy jó ajánlatot újakra, akkor azért hagyom magam meggyőzni.Mosolyog

Gatsy
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #187 Dátum: 2007. Október 01. - 20:23:38 »


Hali!

Első kérdésem az lenne, hogy is kell ejteni a nicknevedet?  Vigyorog
Nos a témára térve. Nekem 185/60 R15 Good Year UG7 van a gyári lemezfelniken. Egy szerelés volt, mivel a nyárik átugrottak alufelnikre. Ajánlom én is az újat, pláne hogy téliben még az ajánlás és a kopásjelző is 3,5-4mm-nél áll, így nehéz megfelelkő mintázatú gumit találni olcsón! A kisebb márkák is tudnak jó abroncsokat készíteni, vagy fogj ki egy akciót valahol.
Amin el kell gondolkodnod: mennyit szánsz rá, mennyit mész. Nekem megérte venni kicsit drágábbat, mert amennyi idő alatt elöregszik egy gumi (DOT szám alapján megtudod mikori gyártás xxxx-évhónap, onnan kb 6-8 évet számolhatsz rá) én kb annyi idő alatt járom le. 

Helló!

A nickem egyszerűen gacsiként ejtendő. Semmi 'e' meg 'c'. Kacsint

A problém ott kezdődik, hogy viszonlag sürgősen kellene megoldanom a cserét, mivel október 20-ig nem sok időm van. Tehát nem nagyon van időm megvárni az igazán jó ár-érték arányú akciókat, ill. elemezgetni a különböző márkákat.
A méret valószínűleg 195/60 R15-ös lesz, és valszeg maradok a nyári lejön a felniről és megy fel a téli verziónál. Aztán tavasszal veszek másik felnit, mert egy pöttyet sok lenne hirtelen a jóból.

A használt kontra új kérdésben még nem döntöttem, mivel a nyáron, amikor sikerült összeszednem egy defektet, találtam itt Győrben egy gumist, ahol a szerelésre és a használt gumikra is adnak garit. A két hátsót 11.000-ért cserélte cakli-pakli.

A kocsit alapvetően minden nap használom, de egy hónapban 600-800 km-nél nem többet, így szerintem egy jobb állapotú használtal is megtudom oldani a telet. Mindenesetre, ha találok addig véletlenül egy jó ajánlatot újakra, akkor azért hagyom magam meggyőzni.Mosolyog

Gatsy

A nicked téma poén volt, bocs! :-)
Akció tekintetében pont most kell venni, ill. eddig kellett volna. Eztán már csak aranyáron lehet. Nyár végén aki megveszi, az kap méretben és jó áron, később már nem mindig. Ami a méretet illeti, szerintem maradj a 185-nél, ha /60-ast akarsz a ballonosság miatt! A honlapon van link a gumiméretváltáshoz, még a 185/60 15"-ban is kicsit nagyobb, mint az eredeti nyári méret! De ez jó, mert keskenyebb, ergo könnyebben halad hóban, viszont ballonosabb a kátyuk miatt! A tavaszi felnivásárlás tökéletes, ill. ha tél végefelé nézel alufelniket, akkor jókat/jó áron tudsz kapni! Használt gumináűl ne a garira figyelj, hanem a DOT számra és a gumi állapotára! A te életed a tét, valamint a kocsiba feccölt vagyonod és nem adja vissza semmilyen sarki gumis garanciája!
Ügyes légy!
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #188 Dátum: 2007. Október 02. - 15:10:32 »

Üdv a Bácskai legényeknek!
Most látom, hogy mindenki itt?! Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #189 Dátum: 2007. Október 02. - 17:55:33 »

Nos ma gondoltam megoldom a kocsi felismerésének a dolgát. Szép lett szerintem, csak a sebesülés vette el a kedvem mindentől. Bővebben itt: http://lacetti-klub.extra.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=45&topic=42.0 Na de azért beszúrom ide mit találtam ki.
Ez alapján be tudtok azonosítani hátulról Mosolyog A betűk darabja 125 forint volt és jól tapad egyelőre Mosolyog


Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #190 Dátum: 2007. Október 02. - 18:34:08 »

És akkor most mi lesz a matricával? Mindenki csináltasson magának, hátha lesz hasonló?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #191 Dátum: 2007. Október 02. - 18:50:57 »

És akkor most mi lesz a matricával? Mindenki csináltasson magának, hátha lesz hasonló?

Amig nincs matrica ez is eleg kulturalt. Es ha kell veszek ilyen betuket nektek Vigyorog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #192 Dátum: 2007. Október 02. - 19:04:11 »

Szép lett a felirat.
A többit kitárgyaljuk a hétvégén.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #193 Dátum: 2007. Október 02. - 19:17:52 »

Szép lett a felirat.
A többit kitárgyaljuk a hétvégén.

Mire megírtam matricás esszémet , addigra kend rövidre zárta a történetet ! Vigyorog
Ezéé most csak annyit , hogy jajám majd a hétvégén ! Vigyorog
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #194 Dátum: 2007. Október 02. - 20:29:30 »

Több témakört is érint amit írok ezért írom ide.
Legutóbb talán arról írtam, hogy a korrmány felől nyiszogás hallatszik és kb 1éve is volt hasonló akkor zsírozással kezelték. Most is ezzel próbálkoztak, de ez nem hozott eredményt, úgynéz ki kormánymű csere lesz most az alkatrészre várok. Időközben meghibásodott az óra, a fényváltója önállósitotta magát és ötletszerűen vagy inkább gödörszerűen vette le a fényerőt és adta vissza.A megoldást az óra cseréje volt.(vagyis remélem mert még nem teszteltem eleget) Gondoltam ha már ott vagyok megpanaszolom a fogyasztást is. A probléma ugyan is  az, hogy mióta volt a P300 hiba azóta orrszág úton nem tudom 8,2l alá vinni pedig előtte 4személlyel és klímával sikerrült 6,5l is elérni.Most ha csak 70-80 as tempót diktálok akkor is benyeli a 8 lityit.A szervízben egyenlőre szervi baját nem találták,de még nincs vége a tesztnek.Fogunk hitelesíteni egy mért fogyit amit majd jegyzőkönyvben rögzítünk és, hogy hogyan tovább majd akkor kiderül.Bár a szervízvezető tudja és szoktak panaszkodni a Lacsi fogyasztására (egyes szerelők szerint tegye össze a két kezét akinek kijön 7,5-ből),de igazából ha nincs mechanikai hiba még nem tudja mi lesz a megoldás,de majd konzultál a GM-mel. Kíváncsi leszek mi fog kisülni a dologból mert egy legyintéssel nem lehet lerendezni (a gyári fogyi 5,9 helyet 8,2), hogy ez sajna ilyen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!