Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 07:33:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 334949 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1185 Dátum: 2007. December 26. - 20:32:15 »

Drága Petink! Ne vedd sértésnek amit Cápa (irógép, gratulálok!) irt ide. Tudod, sajnos a temető, és a kórház is tele van olyanokkal, akik azt hitték, hogy nem lesz baj. Én hidd el maximálisan megértem, hogy vágyakoztál a kislányodra, és ezt biztos Cápa is tudja, hisz ő is szülő, mint többségünk. Itt a lényeg az, hogy ne vállaljon senki felesleges kockázatot, és az anyagiakkal úgy bánjon, hogy tudja a fontossági sorrendet. Veszünk mindenféle kütyüt a kocsira, otthonba, eszünk, iszunk, CIGIZÜNK (!!!), és nem marad az életet védő téligumira, gyerekülésre, stb. Remélem érted a lényeget, és nem bántani akart Cápa, mint ahogy én sem. De sajnos tény, hogy nagy a felelőtlenség manapság. Ide értendő az ittas vezetés, a kresz szabályok semmibevétele, na ezen még átcsúszom, itt csak egy percre megállok, és így tovább, amiből kialakul, hogy látod: nem lett baj! Igaz, és szerencsére nem minden hibából lesz tragédia. De sokból igen! Nem szabad elaltatni a lelkiismeretet! Újból úgy kell befejeznem e eszmefuttatásomat, hogy ÉRTED! ÉRTED? Nem bántani akartalak, és Cápának sem vagyok védője, de ez kikivánkozott belőlem! Bocsánat, ha megbántottalak, vagy mást, nem az volz a célom! Remélem elfogadod(-játok) mondandómat. 1 millió km, és 35 év rutinjából mertem ezt irni.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1186 Dátum: 2007. December 26. - 20:36:36 »

Cápa!
Sajnos nem minden esetben felelőtlenség kérdése a téligumi hiánya, és ilyen úton elindulni, ezt én is kikérem magamnak! Tudod, albérlet, autóhitel, egyéb hitelek, megélhetés biztosítása mellett (gyerektartás csak azért nem, mert adtam fejében egy fél családi házat) nekem 3-4000 Ft-om sincs téligumira!
Ma én is gyerekkel utaztam 200 Km-t, a Karácsonyi láthatást biztos Te sem hagynád ki, arra nem képes egy szülő sem, szüleim is szeretnek unokázni! Lent láthatod milyen utakon, persze jóval nagyobb körültekintéssel, mint általában! Ez még egy síma szakasz, a dombokon már fényképezni sem mertünk!
De épségben hazaértünk, most nálunk van a pici lányom, és ez pótolhatatlan!
Mielőtt hozzám vágjátok, persze nem minden áron, de todok reálisan gondolkodni!
Minden jót!
Már megbocsáss Peti, de ezzel nem értek egyet! Spec nekem ha nem fért volna bele a téligumi, vagy a gyerekülés (ha akkor kellett volna vennem), akkor nem Elite, hanem mondjuk Star lacsit vettem volna. Ha így sem, akkor lemondtam volna mondjuk a metálfényről. Ha így sem, akkor egy olcsóbb autó lett volna a következő kategória.
Amikor meghánytuk-vetettük az autóvásárlást, úgy alakítottuk a részleteket befolyásoló tényezőket (kezdő, futamidő, stb.) hogy elkezdtünk számolni. X összeg a részlet+ (casco+kötelező egy hónapra eső része+szervizelési ktsg+benzin+teljesítményadó egy havi része, stb) No így hamar kiderült, hogy amennyi a törlesztőm, még annyi rámegy egy hónapban ezekre. Ehhez gyorsan hozzátettem még azt, amit pár hónapon belül rá kell költenem (téligumi, egyéb kiegészítők) és ezek után mentem egyezkedni a konkrét számokról a kereskedővel. Szerintem egy ilyen értékű autó vásárlásánál felelőtlenség anniy tartalékot nem hagynia  költségekben, hogy egy garnitúra téli gumi, egyéb biztonsági berendezések ne férjenek bele. Tél még sosem maradt el a nehéz gazdasági helyzetre tekintettel, minden autósnak számolnia kell vele kis hazánkban. S ha nem is fele-felébe, de a két garnitúra gumit majdnem kötelező használni.
Nekem is egy évet rá kellett dobnom a részletekre, mert láttam, hogy az eredeti tervem nagyon kiélezett lenne, nem táncolhatok pengeélen, hogy vagy ki tudom fizetni az autót a megélhetés mellett, vagy sem!
Annyit még engedj meg, hogy megjegyezzem:aki nem használ ilyen időben megfelelő felszerelést, az nemcsak magára nézve veszélyes, hanem másokra is, vagyis potenciálisan közveszélyes!
Nem tudom elfogadni azokat az autósokat, akik a biztonságon, a testi épségen spórolnak azért, hogy eggyel újabb, eggyel nagyobb autójuk lehessen! Számtalan esetet látok, amikor a méregdrága német autócsodákban gyerekülés hiányában bekötetlenül hancúroznak a gyerkőcök! Ők a másik véglet, mert nem pénzük nincs rá, hanem csupn felelőtlenek.
Szal visszatérve:számolj egy kicsit Peti, mert ha csak egy lökös újrafényezésnyi sérülés keletkezik autódon azért, mert a nyári gumival fél méterrel tovább csúsztál, máris kiadhatsz több tízezret. Ha nagyobb a sérülés és csascod is van, akkor még az önrészed is többe lesz, mint a négy téligumi!
Szerintem ne ezen spórolj, inkább egy tankkal kevesebb jusson benzinre!
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1187 Dátum: 2007. December 26. - 20:39:35 »

Drága Petink! Ne vedd sértésnek amit Cápa (irógép, gratulálok!) irt ide. Tudod, sajnos a temető, és a kórház is tele van olyanokkal, akik azt hitték, hogy nem lesz baj. Én hidd el maximálisan megértem, hogy vágyakoztál a kislányodra, és ezt biztos Cápa is tudja, hisz ő is szülő, mint többségünk. Itt a lényeg az, hogy ne vállaljon senki felesleges kockázatot, és az anyagiakkal úgy bánjon, hogy tudja a fontossági sorrendet. Veszünk mindenféle kütyüt a kocsira, otthonba, eszünk, iszunk, CIGIZÜNK (!!!), és nem marad az életet védő téligumira, gyerekülésre, stb. Remélem érted a lényeget, és nem bántani akart Cápa, mint ahogy én sem. De sajnos tény, hogy nagy a felelőtlenség manapság. Ide értendő az ittas vezetés, a kresz szabályok semmibevétele, na ezen még átcsúszom, itt csak egy percre megállok, és így tovább, amiből kialakul, hogy látod: nem lett baj! Igaz, és szerencsére nem minden hibából lesz tragédia. De sokból igen! Nem szabad elaltatni a lelkiismeretet! Újból úgy kell befejeznem e eszmefuttatásomat, hogy ÉRTED! ÉRTED? Nem bántani akartalak, és Cápának sem vagyok védője, de ez kikivánkozott belőlem! Bocsánat, ha megbántottalak, vagy mást, nem az volz a célom! Remélem elfogadod(-játok) mondandómat. 1 millió km, és 35 év rutinjából mertem ezt irni.
Köszi Gidy, hogy Te mint nálam sokkal tapasztaltabb jobban e tudtad írni amit mondani szerettem volna. Hidd el Peti, csak a jószándék beszél belőlünk, mert ha nem érdekelne minket mit csinálsz, két szóra nem vennénk a
fáradtságot!
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1188 Dátum: 2007. December 26. - 20:51:25 »

Én értem amit mondtok, el is fogadom, de ez akkor sem ilyen egyszerű! De nem részletezem!
A lökhárítómmal meg nem én csúsztam sehova hanem belémtolattak?
Beszkenneltem a betétlapot, feltegyem? ? ?
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1189 Dátum: 2007. December 26. - 21:08:26 »

Cápa, Gidy !
Csak annyit kérdeznék Tőletek, hogy most 2007-ben kötelező a téligumi használata Magyarországon ?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1190 Dátum: 2007. December 26. - 21:16:00 »

Peti! Nem kell feltenned a betétlapot, tudjuk a történetet. Értsd meg mindenki hibázhat, de legalább ne menjen elébe! Ne keressük a kihívást! Arra ott lesz a foci! Azut nem irtam az előbb, de most már végképp muszáj, hogy olyan szitu is lehetne, hogy másik csúszik meg, nem Te, de Te sem tudod kivédeni, mert nem alkalmas rá ebben a helyzetben a kocsid! Ha csak egyedűl mennél az egész megyében, akkor lépésben haladva valószinüleg oda is érnél, de, és itt a lényeg, úgysem lépésben mennél, mások is járnak az utakon, és sajnos mindenki hibázhat is, akkor is, ha nem keresi a bajt! Erre fel kell készülni mindenkinek, legalább fejben, hogy a más hibájából de legyen baleset! A mienkből meg pláne! Sokszor megirták, hogy a tél nem játék, még magyarországon sem! Téligumi, teletank, forrótea termoszban, pokróc, némi étel, lapát, hólánc, vontatókötél, téli ablakmosófolyadék életet, és betegséget menthet! 15 évig terepen dolgoztam, főleg a Bakonyban, tudom mit prédikálok Neked, és a többieknek is. Nem okoskodni akarok, de tudom mit jelenthet egy hiba, rossz döntés. nem vagyok tévedhetetlen, és pláne hiba nélküli, sem mint ember, sem mint sofőr, tehát ez nem kioktatás volt, hanem jószándékú figyelmeztetés. remélem elhiszed, elhiszitek! A nehézségekkel pedig bőven tisztában vagyok én is, feleségem egészségügyis, én BKV buszos vagyok, nem bankár, vagy politikus! Jó szerencsét! Uff! Gidy voltam
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1191 Dátum: 2007. December 26. - 22:57:45 »

Cápa, Gidy !
Csak annyit kérdeznék Tőletek, hogy most 2007-ben kötelező a téligumi használata Magyarországon ?
Nem, nem kötelező. Sőt még mindig az az előírás van érvényben ha jól tudom, hogy egy tengelyen kell csak egyforma méretű és mintájú abroncsokat használni. Még a négy egyformáig sem jutott el a szabályozás. De én nem is a szabályokat próbálom elmondani, hanem Petit jobb belátásra bírni, hogy vagy tegye le az autót ilyen hideg havas időben, vagy tegyen fel megfelelő abroncsokat a saját és mások biztonságának érdekében. No meg nem szeretném, ha még sérülés lenne a szép autóján!
 
Viszont ha dombos-hegyes területen nyárigumival nem bírsz felmenni és hatalmas dugót okozol, avagy balesetet idézel elő és megállapítják a helyszínelők, hogy téli gumival elkerülhető lett volna, úgy elmarasztalnak, megbüntetnek, mivel nem az útviszonyoknak megfelelően, annak megfelelő műszaki állapotban vezetted kocsidat. Ilyenre már hallottam példát és láttam is. Pécsen egyik télen az alagút előtt nagy dugó, senki semerre. Rendőri intézkedés, majd megállapítják, hogy az a barkas, amelyik a sor elején küszködik, nyári gumival próbált felmenni ott. Helszíni bírság közlekedés akadályoztatása, veszélyeztetése miatt ha jól emlékszem. Balesetnél hamar elmeszelik az embert, mert van olyan helyzet, hogy szakértők szerint nyári gumival még a "lépésben" tempó is relatív gyorshajtásnak számít, mondjuk egy 10% lejtőn lefelé. Nyári gumis nem tud megállni, belerongyol a másikba, bünti, biztosító meg nem fizet a szabálysértés miatt. Erre is hallottam példát.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1192 Dátum: 2007. December 27. - 01:38:15 »

Milyen a TÉLI IMAGE-m?
Fehér Lacsi... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Király! Jobb ha ma az enyémet nem látjátok!  Vigyorog Asszem ráférne egy alapos mosás!
Szerintem mindenkiére... 
De -3-ban esélytelen... 
Röhög is rajtam a kocsimosórongy.....  Vigyorog
Kuncog a vödörrel, meg a samponnal együtt...  Vigyorog
De jön még az Én időm... 

Én még -5-ben is lemosom a kútnál, pisztollyal. Mondjuk nem a legszebb utána a ráfagyott jégcsapokkal, de legalább nem koszos.
Persze nekem muszály. Gép alá meg nem szívesen viszem.
Naplózva
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #1193 Dátum: 2007. December 27. - 09:11:16 »

Majdnem mindenben egyetértek Ladigidy barátommal, de a Peti74-es kollégát is megértem. Szerintem az óvatosság sokkal fontosabb, mint a téli gumi. Visszaemlékszem a 60-as évek második felére, mikor ifjú koromban hozzájutottam életem első kocsijához, egy lestrapált Fiat 500-hoz. Akkor nekem sem jutott már téli gumira, és érdekes módon akkor még nem is volt ennyire elterjedt a téli-nyári gumicsere. Pedig telek akkor is voltak. Ezzel persze nem a téli gumi ellen akarok beszélni, mert valóban nagyon fontosnak, szükségesnek, és jónak tartom, csak ha valakinek most éppen nem telik erre a beruházásra, hát szerintem fokozott óvatossággal átvészelheti a telet a nyári gumikkal is.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1194 Dátum: 2007. December 27. - 09:46:13 »

Most nézem....ezt jól megkaptam! Már nem is Vén róka vagyok! Hmmmmm....Azt hittem, 1000-ig nem csúfolódnak... Kacsint

Várd ki a végét, mi lesz 1000 felett!  Vigyorog
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1195 Dátum: 2007. December 27. - 10:16:16 »

Nem, nem kötelező.
Talán annak kellene végre lennie.
Szerintem az óvatosság sokkal fontosabb, mint a téli gumi.
Illetve a kettő együtt fontos, szerintem.


Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1196 Dátum: 2007. December 27. - 10:27:32 »

Cápa, Gidy!
Zárjuk le! Tudom, nem én vagyok az egyedüli ezen a világon, de ha 30 felett újra kellett volna kezdenetek az életetek a semmiből, nem így beszélnétek!
Örülök, hogy nem kellett!

Hogy elérhető kategória?
Soha nem vennék semmi olyat, ami nem tetszik! Azzal a tudattal nem lehet együtt élni. Inkább ne legyen semmi!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1197 Dátum: 2007. December 27. - 12:42:59 »

Csaba! Tudom miről beszéltél a 60-as, sőt a 70-es évek dolgairól. Való igaz, hogy nem volt ilyen téma, de az is nagy dolog volt, ha kaptál egyáltalán gumit a kocsidhoz. De akkor ez nem választás kérdése volt, mert nem volt miből választani. Másik igazság, hogy az akkori forgalom a maihoz képest elenyésző volt. Akkor se őv, se légzsák, se ABS, ESP, stb., se semmi biztonsági dolog nem volt, de az elmúlt, a közlekedés felgyorsult, telitett lett, és amai helyzetben már van mód választani a biztonsági dolgokat. Persze nagyonis tisztában vagyok ezeknek az anyagi vonzatával. Azért ne felejtsük el, hogy az óriásira megnövekedett kocsiparknak, és közlekedésnek pont az új biztonsági fejlesztéseknek köszönhetően arányában kevesebben vesztik életüket, sebesülnek meg súlyosan, mint régen! Ez még a hülye magyarországi közlekedésre is igaz! A fejlődés elengedetlen feltétele, hogy javukjon a közlekedési biztonság! De pont ezért viszont szükség van az emberi hozzáállás fejlődésének is, mert az nálunk például katasztrófális! Szegény Petit őszintén sajnálom az újrakezdési valóban nagyon helyzetéért, egyfelől meg is értem, de ugyanakkor, ha nem telik (sajnos) téligu,ira, akkor talán meggondolandó, hogy pl., vonattal utazzon ilyen kritikus időben, vagy adott esetben (ha lehet?) halassza el az utat későbbre, amikor már jobbak az útviszonyok. Peti! Tudod jól, hogy megszerettünk, különös tekintettel én is, nem bántani akartunk, csak féltünk! Ezennel én befejeztem valóban e témát, ha bárkinek kérdése van ezzel kapcsolatban priviben, telcsin állok szívesen rendelkezésére! Jó szerencsét! Uff szóltam!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1198 Dátum: 2007. December 27. - 15:48:11 »

Elnézést kérek MINDENKITŐL amiért vétlen elszólásom a nyári gumi miatt ilyen indulatokat kavart.

Nos a téligumi jó! Ennél jobb, ha van rá pénzem.
Nos ésszel vezet az ember. Ennél jobb, ha minden ember.
stb,stb

Én magam az akkori szituációt írtam le, amiben a a HÓ paramétert cseréltem volan 0-ra. Természetesen az akkor meglévő feltételek mellett SEMMIKÉPP nem indultam volan el!! 15éve vezetek ami nem sok km, de sok évszak! Emellett 15évig Volánnál melóztam és ragadt rám a gkv.-k tapasztalataiból is...
Van olyan tél amit nyári gumival is gond nélkül lehet teljesíteni. Van olyan amit az ország alföldi részén lehet, de a hegyesebb részein meg nem. Van olyan(?) amit csak otthon a forralt bor mellett lehet.. Vigyorog

Én akkor közlekedek, ha biztonságosnak érzem a célhoz való megérzést. Akár nyár akár tél...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1199 Dátum: 2007. December 27. - 15:57:35 »

Cápa!
Sajnos nem minden esetben felelőtlenség kérdése a téligumi hiánya, és ilyen úton elindulni, ezt én is kikérem magamnak! Tudod, albérlet, autóhitel, egyéb hitelek, megélhetés biztosítása mellett (gyerektartás csak azért nem, mert adtam fejében egy fél családi házat) nekem 3-4000 Ft-om sincs téligumira!
Ma én is gyerekkel utaztam 200 Km-t, a Karácsonyi láthatást biztos Te sem hagynád ki, arra nem képes egy szülő sem, szüleim is szeretnek unokázni! Lent láthatod milyen utakon, persze jóval nagyobb körültekintéssel, mint általában! Ez még egy síma szakasz, a dombokon már fényképezni sem mertünk!
De épségben hazaértünk, most nálunk van a pici lányom, és ez pótolhatatlan!
Mielőtt hozzám vágjátok, persze nem minden áron, de todok reálisan gondolkodni!
Minden jót!
Szia Peti!
A pénz hiánya nem ritka dolog...sajnos. Ne kapd fel a vizet Cápa véleményén. Ő nem beszólni vágyott csak leírta, hogy kellene (jó esetben) működni a dolgoknak. A szavaidból az is kiderült, hogy nem ellenzed a téli gumit, mert Te is pontosan tisztába vagy az előnyével!
Ugyanarról beszéltek, de az érem másik oldaláról Kacsint
Üdv
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!