Lacetti klub fórum
2024. Október 08. - 23:21:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 336270 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #105 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 18:37:55 »

Savanyú a szőlő! Én 12 évig hajtottam az az előző autómat (a Lacsi a második) és 10 éve nyúzzuk az asszonyőpajti Swift-jét. Erre futotta, de soha nem vágytam béemvére, merdszóra, renóra, stébé.
Amúgy nézd meg, hogy hány csokornyakkendős jön Veled szemben. Ismered a mondást: tízmillió veréb nem tévedhet...
Jó marketing. jó ár/ érték viszony és azért egy tekintélyesebb autóban ülsz.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #106 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 19:19:18 »

cápaferi: jó lenne tudnom, hogy mennyi a köténylemez normál távolsága az aszfalttól! Ahogy írtam, nem mondták, hogy lejebb lenne az autó, mint a gyáriak. Most a szemem kinézem, ha SW-t látok. Egyébként lehet, hogy nekem ezért nem lebegett be még a motorháztető?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #107 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 19:56:51 »

Haho! Holnap, vagy legkésőbb szombaton pontosan megmérem, és meg is irom, hogy mi hány cm, mert nekem is SW-m van. Ami a cikizést illeti, sajnos sok az ilyen ember, akinek az az öröme, hogy másikét elveszi. Egyik fülön be, másikon ki. Persze, ha ez nem megy, akkor sajnos eléri célját a gaz, de ne hagyjuk! Túl sok ilyen autó fut már, hogy ne aggódjunk rossz választásunk miatt. Vigasztalásúl ajánlom a Totalcar-Népitélet hozzászólásaiban összehesonlítani a Citroen C5-el, vagy a VW Passat 1,9- 2,0 PDTI-vel, vagy a Renault Lagunával. Pedig azok mind jóval drágább autók, mint a jó mieink. Ja, és mivel valóban nem sznob-autó, így általában ott is marad, ahol hagytuk. Nekem jó ez is, és nektek? Sziasztok: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
decibel
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Hozzászólás #108 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 20:43:37 »

Ígéretemhez híven írok egy kis élménybeszámolót, bár eddig csak párszáz km-t vezettem. Ami a Lanosból átülve "sokkolt" az a hatalmas helykínálat, a hihetetlen kényelem (eskszü az otthoni fotelem nincs ilyen kényelmes  Vigyorog), és a csend ami 130-as tempónál fogadott. Plusz pont még a kellemes gyári hifi. Amivel nem vagyok egyelőre kibékülve az a teljesítmény. Így elsőre a Lanoshoz képest érezhetően lomhább. 1.6-os sedanról van szó, tisztában voltam vele, hogy nem egy versenyautó(kb 200kg-val nehezebb mint az előző joszág), de mégis kb 20-25 lovacskával erősebb. De ami igazán meglepett, hogy nem is éreztem ingerenciát a határait feszegetni. Teljesen megváltoztatta a vezetési habitusom az autó, bár lehet ez egyelőre az újdonság varázsa.

Na ennyit mára, megyek vezetni Vigyorog.
Naplózva
volti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Hozzászólás #109 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 20:55:03 »

Üdv.
Egyetértek! Azt gondolom, hogy a Chevrolet-knak kivételesen jó az ár-érték arányuk. Megbízhatóságban, minőségben nem maradnak alul a kategóriájukban a többitől. Nekem annak idején a  - 2004-ben vettem a SW-t - a belső tér volt ami legjobban megtetszett. Tágas, viszonylag jó minőségű anyagokkal kidolgozott, kellemes hangzású cd tárolós lejátszó stb.
A GM a világ harmadik legnagyobb autó-konszernje, ők sz...hoz nem adnák a nevüket ebben biztos vagyok. Úgy, hogy egyetértek azzal a társunkkal, aki az említett népítéletben azt írta, hogy "nem a szomszédnak vásárolt autót", vagyis kit érdekel mit szól a sok sznob, ha nekem tetszik és meg vagyok vele elégedve (még akkor ha nem is tiszta árja gyártmány).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #110 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 05:52:19 »

Üdv captainb!  A vonószem 19cm, a lökhárító alja az autó középvonalánál 24,5cm az én autómon.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 21. - 05:54:42 írta Jani » Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #111 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 12:47:30 »

Sziasztok!

Van egy jó és egy rossz hírem.

Kezdem a jóval: a zaklatásaink nem voltak hiába és megkaptam a GM nagyon kedves levelét, melyben tájékoztatnak, hogy ők is gyakran olvassák fórumainklat. Amiből kiderül, hogy a szájízünk nem igazán megfelelő és az nem tesz jót a reklámjuknak. Mindezekért megindítják a visszahívási akciójukat, amely tartalmazza, az 1.4-es és 1.6-os motorok cseréjét egy vadiúj fejlesztésű 1.5-ös turbós, 135LE motorra. (Azért csak ezeket, mert ezekkel volt a probléma.) Az áttervezésnek köszönhetően, a fogyasztás is jelentősen javulni fog és megértésünket, kitartásunkat előre is köszönik. A rossz hír viszont az, hogy az átírási költségeket nekünk kell viselni és a másik rossz hír az, hogy ebből az egészből semmi nem igaz. Bocsi, hogy vicceltem, de már a gondolattal is jó volt eljátszani. További balesetmenetes kilométereket mindenkinek. 

Nem dolgozol Te véletlenül a kész átverés-ben?
Már nyúltam a telefonért.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #112 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 13:02:05 »

Ja...valami még kimaradt az előbb: ha lealacsonyodsz az emberke szintjére, hogy ő is értse a dolgokat és nem átallod magadról azt a hírt elterjesztetni általa, hogy milyen bunkó vagy, akkor elintézheted egyszerűbben is a dolgot.
Annyit mondj neki ha dumál, hogy: Menj a picsába, ki hívott?

Az indulatokat megértem, de azért jó lenne, ha megmaradnánk az irodalmi stílusnál. én személy szerint nem nagyon örülnék neki, ha átmennénk egy ilyen csúnyán beszélős fórummá. Na persze én sem vagyok szent, az életben én is beszélek így (meg még ígyebbül is), de ne itt a fórumon plz.

Az autóról meg annyit, hogy munkámból adódóan sokan megfordulnak benne, és eddíg még csak pozitív megnyilvánulással találkoztam. A legnagyobb poén az volt, amikor a multkorjában egy külföldi utas megkérdezte, hogy ez egy elektromos autó-e, mert olyan halk.  Vigyorog
Persze, amíg nem ilyenem volt, én is zrikáltam a Lacettis kollégákat (a 10 éves, totálkáron átesett gépemből).
Na, ez a dolog pont ennyit jelent.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #113 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 18:57:28 »

Haliho Fiúk! Mit szoltok ehhez az ötletemhez: mindenki irja be az adatlapjára, hogy hol lakik, és ha nem nagyon titkos, akkor egyéb adatokat is jó lenne kiegészíteni, így jobban tudnánk szelektálni, ha valakit, vagy valamit keresünk. Mit szóltok hozzá, irjátok meg véleményeteket! Más, ha van egyIWIW-es meghívóm, ha valaki bp.-it, vagy környékbelit érdekelné, irjon nekem e-mailt! Üdv mindenkinek: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #114 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 19:32:48 »

LadiGidy: várom a számokat! mert bár Jani cartárs (KÖSZI) már adott számokat, az én általam mértek nem egyezenek. Egyébként ma beálltam egy 5 ajtós mellé. Elég hülyén festhettem, hogy ott guggolok a két kocsi lött és alájuk kuksizok. :-)
Nem lettem okosabb. Szemre lejebb vagyok. Janihoz képest centiben is. Nem tudom eldönteni, hogy ez most jó nekem, vagy sem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #115 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 20:19:52 »

Captain! Nem vagyok szenilis teljesen, holnap leszek kocsimmal, megmérem a magasságokat, és jelezni fogom. Kerestem adatokat a prospektusában, de ott ilyen adat nem volt. De továbbra is lebeszéllek a járdára mászásról, ha van más módod, kiméld az autód! Szóval hétvégére én is választ adok. Légy jó! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #116 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 20:34:56 »

LadiGidy! Hinnye! Fel ne kapd a féltengelyt! :-) Csak roppant mód megörültem az ajánlatnak, azérta ! jel. Járdára meg már csak gyalog megyek. Sajna vonószemen már nincs festák :-(, még jó, hogy lejebb van, mint a kötény. Én is böngésztem a könyvet, üzemeltetési útmutatót. Semmi. Amit Jani írt, annál biztos alacsonyabb. Sajna sötétben értem haza és nem tudtam megmérn. Majd reggel...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #117 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 21:03:23 »

Captain Úr! Nagy baj lenne, ha erre már felkaptam volna a féltengelyt, de még a fagyállót sem, megnyugodhatsz. Kihasználom az alkalmat egyben itt is, hogy megkérdezzem, hogy van-e bevállt megoldás a nagyobb sebességnél történő beremegésre. Örülnék egy jó megoldásnak, mert egy kicsit zavart, ugyanis maximalista vagyok- sajnos. Bármi kis nesz is nem hagy nyugodni, míg meg nem találom okát, és nem tüntetem el. Ez még igaz a szolgálati kocsimra is. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #118 Dátum: 2007. Szeptember 22. - 12:38:59 »

Pedig a szolgálati az már nem lehet egy mai gyerek!  Kacsint

Az adatokhoz annyit fűznék hozzá, hogy azokkal csak csínján. Én a helyedben sem adnék meg pontosabb címet, mint a kerület. Ha mindenki pontos utca/házszám verziót írna be, akkor az alkatrész kufároknak könnyíttenénk csak meg a dolgát. Bár a taglistát csak regisztrált tagok böngészhetik, mi akadályozza meg, hogy egy ilyen ember regisztráljon? Utána már csak meg kell néznie, hogy a szükséges alkatrész hol "lakik".
Óvatosan ezzel. Én nem tenném. A személyes adataira mindenki vigyázzon! Az utcán (buszon  Vigyorog) sem adjuk ki bárkinek az elérhetőségeinket (legfeljebb a másikét szerezzük meg, ha nagyon csinos  ). Itt se tedd.
A folyamatban lévő fejlesztések elkészülte után egyébként sokkal egyszerűbb lesz a környékbelieket kikeresni.
Ha egyszer végre elkészülök vele.  Mosolyog

Járdázás téma: én (tevékenységemből adódóan) nap mint nap ezerszer megteszem. Az autó elég magas hozzá, hogy ne legyen belőle gond. Nem veri oda magát, még utassal sem. Persze nyilván meg kell nézni, hogy hol, mire állsz fel, és a technika is lényeges (lsd:ladigidy korábban).
Azzal is maximálisan egyetértek, hogy néhány járdaszegély még az ajtóra is veszélyes lehet. Felnit, gumit megfelelő óvatosság mellett nem vágja haza, bár nyilván nem tesz jót neki. A futómű meg legalább meg van járatva  Vigyorog
Ha van más megoldás, akkor nyilván el kell kerülni, de ha nincs, akkor a normál kivitellel (no sport csomag) gond nélkül megoldható.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #119 Dátum: 2007. Szeptember 22. - 14:30:56 »

SW-és kollégám Captain Úr! Na megtörtént a méricskélés, méghozzá több helyen is. Vegyük sorjában: elől középen: 25cm, hátúl középen: 35cm, kipufogónál: 28cm, két ajtó közt oldalt: 23cm, első keréknél: elötte: 26cm, mögötte: 22cm, sárfogó: -5cm lejön ebből, hátsó keréknél: elötte: 23cm, mögötte: 25cm, sárfogó: -5cm lejön ebből. Nekem ugyanis van minden kerék mögött, és nagyon jó, érdemes felrakni, ha nem adtak hozzá annak idején. Na milyen vagyok? Remélem segítettem Neked! A talin persze majd egymás mellé állunk majd, a két szép kék ép/?!/ kocsinkkal. Üdv: Ladigidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!