Lacetti klub fórum
2024. Október 08. - 23:28:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 336293 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #90 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 08:49:19 »

Üdv! Konstruktív ötletet kértél a járdára felálláshoz. A legjobb, ha nem állsz fel, mert sérülhet a gumid, gyönyörű alukereked, futomű, ami rosszabb, mint a köténylemez sérülése, ami pedig műanyag. Ha kikerülhetetlen, akkor se szemből menj neki, hanem kereket alászedve, így rögtön emeli az elejét is, talán így nem ér le. De mindig nézd meg a járda magasságát, mert vannak rossz-szándékú járdák is, hogy szivassák a szegény Lacettist. És ezek igazak saját tapasztalatomból mondom. Még valamit: Olyan parkolóba, ahova 90- fokban kell beállni a járdához engedve a kocsit, ott aztán főleg időben meg kell állni, ha kell még a spojler, és ködlámpa. Röhögjenek ki, de nem érdemes centizni sok-sok ezresért. Sőt, még olyat is láttam, hogy bogárhatú útnál, ha beáll az ember a járdához paralel, akkor az ajtók rányílhatnak a járdára, beszálláskor pedig, lehet, hogy beülésnél fog leérni, ha addig nem is ért hozzá. Most ennyít adtam a világhoz. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #91 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 08:57:32 »

Captain! Elfelejtettem a másik kérdésedre válaszolni. Mennyí van a SW-ben, hogy már cserélni akarod a lengéscsillapítókat? Előzöleg Nubira I-esem volt, 120ezer km-nél úgy adtam el, hogy elötte bemérték, és még bőven jó volt az összes gyári csillapító. Különben még azt hiszem, hogy garanciálisnak kellene lennie a gépednek, mert SW még nincs 3 éven túli. Gondolkozz el ezen, és ha feleslegesen van sok pénzed, akkor megadom a bankszámlámat szívesen, hogy megszabadulhass ettől a kényes tehertől. Vagy majd a találkozón odaadhatod személyesen, mert úgy tudom, mindketten készülünk elmenni. Igaz? Minden jót Neked, és a többieknek is persze! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #92 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 09:33:00 »

ladigidy: dehogy akarom cserélni a lengéscsillapítókat. az idézett tétel a sport csomagban volt benne, az alufelnivel és a kipuffogóval, meg a 205-ös papucsokkal. Megnézem én, persze, hogy hova állok, csak az elmúlt tíz évben mind a Swift-tel, mind a 323-as Mazdával gond nélkül felálltam oda (mindkettőnek pici, 13-as kereke van). Most meg elsőre durr. Tudod az a fura, hogy a híresen alacsony Fabia ott ált a járdán, én meg nem tudtam felmenni. Akkor kezdtem el igazán értetlenkedni, amikor a Bécsi úton kb 40-es tempónál felütött az eleje!
Node fejlemények: felhívtam a kereskedőt, ahol a gépet vettem. A problémámra némi kapcsolgatás, telefonkonferencia után a következő választ kaptam:
1. A lengéscsillapítokat a sport csomagban azért cserélték, mert a 205/45 papucsokhoz feszesebb és keményebb rugózás kell. 2. Valószínűleg az autó lejebb kerülhetett, mint a normál lengéscsillapítók esetén (eddig úgy tudtam, hogy az "ültetéshez" a teló rugóját is ki kellene cserélni) és ezen még a 16-os felni sem változtat. 3. roppant sajnálják, ha az autó eladásakor/ átvételekor nem hangzott el, hogy esetleg alacsonyabb az autó, mint várnám. A gyári lengéscsillapítót nem javallanák visszaszerelni, sőt melegen ajánlják, hogy lemezfelni vásárlása esetén is 16'-t vegyek.
Na erre varrjon valaki gombot! Ha valakinek van egy perce, SW-je és cantije, akkor kérem, hogy mérje már meg, hogy a köténylemez mennyire van az a szfalttól? Nem létezik, hogy elfelejtettem vezetni és nem fér oda az autó, ahová a nála kisebbek símán!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #93 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 11:03:13 »

Tuti lejjebb van az autód! Más azon gondolkodik, hogy lehetne lejjebb rakni az elejét, vagy spoilert venni rá, hogy ne legyen akkora légrés az orránál. Nekem eddig nem sikerült szerencsére lenyomnom az elejét, köszönhető ez annak, hogy a lacsi orra magasabb. Tudom, mert a városban ugyanoda parkolok, ahova eddig előző autóimmal tettem.
De ha már spoiler..nem tudjátok, hogy a WTCC csomagban szereplő spoilercsomagot egyben lehet venni, vagy darabonként is? Láttam egy fekete felmatricázott ilyen csomagos autót és nagyon állat spoilerrel! Azért kéne csak az első, mert a hátsó vonóhorog miatt kiesik, a küszöbökön még gondolkodom, a tetőspoiler eddig is rajt volt, alufelnik vannak, kipuff vég meg nevetséges ami a csomiban van.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Sytka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Hozzászólás #94 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 11:49:49 »

Bocsánat, hogy egész más témáról dumálok, de tegnap történt egy érdekes dolog, nagyon magyar, nagyon jellemző.

Mutatom tegnap az új autót ismerőseimnek: mindenkinek nagyon tetszik, megnézik kívül-belül, megyünk is vele kisebb köröket egy udvaron.

Előkerül aztán egy alapvetően szimpatikus emberke, aki úgy kezdi, hogy igazán ne sértődjek meg, de ő most mondani fog egy kis kritikát. Mutatja nekem, hogy a motorházfedél egyik oldalán a másikhoz képest van egy kb. 2mm-el nagyobb rés. Kérdezi, hogy látom-e, mondom neki, hogy igen, ha felteszem a szemüvegemre erősített mikroszkópot a nagyító elé. Megjegyzi, hogy nagyon vicces vagyok, de jó ha tudom, hogy az ő fia lányának unokahúga ismerősét is becsapták, mert szemét a világ és egy rommá tört autót adtak el neki vadonatúj címszóval. Ki tudja, talán az én példányomon is átment már a vonat, lehet hogy vissza kellene vinni és kicsapni a balhét, felháborodni, asztalt csapkodni, hogy mégis hogy képzelték ezt? Két perc múlva már ott tartunk, hogy minden kereskedő bunkó és csakis arra utazik, hogy a trélerről lelökdösött autókat az ártatlan emberekre rásózzák. Más autót nem is adnak el itt Magyarországon újként, csak töröttet vagy műszakilag haldoklót. Az egyetlen amit tehetnék, hogy jól megmondom a magamét, műszerekkel kivizsgálom az egészet, speciális lámpánál négyzetmilliméterenként átvilágítom a járművet. És ha egyetlen gyufafejnyi problémás részt is találok, azonnal megszabadulok a használhatatlan roncs pozíciójába került négykerekűtől, mielőtt darabokra hullik alattam.

A sztori pikantériája, hogy az illető hasonló cipőben van mint én voltam: a közeljövőben fog új autót venni. Szinte előttem van a kép: emberünk belép egy autószalonba nyitáskor, kinéz magának egy modelt. Ezután neonfénynél elkezdi tüzetesen vizsgálni a teljes karosszériát kívül és belül. Nagyjából hat órával később rákérdez egy kereskedőnél, hogy most és azonnal ásnának-e egy aknát az autó alá, mert ő szeretné a valószínűleg rohadó alvázat megvizsgálni? Az elutasító válasz esetén pedig fennhangon közli, hogy őt itt semmibe se nézik, azért nem engedik meg, mert biztosan be akarják csapni - ez Magyarország, itt nem lehet normálisan autót venni.

Már évek óta nézi a piaci kínálatot és nem talált egyet sem, ami hibátlan lenne. Jelenleg 9 éves Lanos-szal jár.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #95 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:11:17 »

nem tudjátok, hogy a WTCC csomagban szereplő spoilercsomagot egyben lehet venni, vagy darabonként is?

Én úgy tudom, hogy lehet külön-külön is rendelni, de sokkal magasabb áron mint ha egyben vennéd. De szerintem kérdezz rá egy kereskedésben.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:14:52 »

Bocsánat, hogy egész más témáról dumálok, de tegnap történt egy érdekes dolog, nagyon magyar, nagyon jellemző.

Mutatom tegnap az új autót ismerőseimnek: mindenkinek nagyon tetszik, megnézik kívül-belül, megyünk is vele kisebb köröket egy udvaron.

Előkerül aztán egy alapvetően szimpatikus emberke, aki úgy kezdi, hogy igazán ne sértődjek meg, de ő most mondani fog egy kis kritikát. Mutatja nekem, hogy a motorházfedél egyik oldalán a másikhoz képest van egy kb. 2mm-el nagyobb rés. Kérdezi, hogy látom-e, mondom neki, hogy igen, ha felteszem a szemüvegemre erősített mikroszkópot a nagyító elé. Megjegyzi, hogy nagyon vicces vagyok, de jó ha tudom, hogy az ő fia lányának unokahúga ismerősét is becsapták, mert szemét a világ és egy rommá tört autót adtak el neki vadonatúj címszóval. Ki tudja, talán az én példányomon is átment már a vonat, lehet hogy vissza kellene vinni és kicsapni a balhét, felháborodni, asztalt csapkodni, hogy mégis hogy képzelték ezt? Két perc múlva már ott tartunk, hogy minden kereskedő bunkó és csakis arra utazik, hogy a trélerről lelökdösött autókat az ártatlan emberekre rásózzák. Más autót nem is adnak el itt Magyarországon újként, csak töröttet vagy műszakilag haldoklót. Az egyetlen amit tehetnék, hogy jól megmondom a magamét, műszerekkel kivizsgálom az egészet, speciális lámpánál négyzetmilliméterenként átvilágítom a járművet. És ha egyetlen gyufafejnyi problémás részt is találok, azonnal megszabadulok a használhatatlan roncs pozíciójába került négykerekűtől, mielőtt darabokra hullik alattam.

A sztori pikantériája, hogy az illető hasonló cipőben van mint én voltam: a közeljövőben fog új autót venni. Szinte előttem van a kép: emberünk belép egy autószalonba nyitáskor, kinéz magának egy modelt. Ezután neonfénynél elkezdi tüzetesen vizsgálni a teljes karosszériát kívül és belül. Nagyjából hat órával később rákérdez egy kereskedőnél, hogy most és azonnal ásnának-e egy aknát az autó alá, mert ő szeretné a valószínűleg rohadó alvázat megvizsgálni? Az elutasító válasz esetén pedig fennhangon közli, hogy őt itt semmibe se nézik, azért nem engedik meg, mert biztosan be akarják csapni - ez Magyarország, itt nem lehet normálisan autót venni.

Már évek óta nézi a piaci kínálatot és nem talált egyet sem, ami hibátlan lenne. Jelenleg 9 éves Lanos-szal jár.


Most lehet, hogy kicsit gonosz leszek, de ez a véleményem:
Az emberke kissé sárgulva az irigységtől, de kíváncsian mondta neked mondatait. Tette ezt azért, mert még nem tud belevágni új autóba vagy mert nincs elég pénze, vagy másért. Gondolta rúg egyet rajtad, mert ő az a rosszmájú fajta, hogy te se örülj neki annyira! Az ilyen emberek jó ideig nem is vesznek kocsit, vagy ha mégis, akkor előtte kiidegelik 50 km-es körzetben a kereskedőket. Majd amikor mégis megszerezték saját járgányukat, akkor fél várost telekürtölik azzal, hogy mennyire fasza autót vettek, pedig mennyire át akarták baszni a fejét szinte mindenhol. De ő aztán résen volt! Naná! Nehogy már az ő pénzén valaki nyerészkedjen!
Javaslatom az ilyen emberrel való kommunikációhoz, hogy amíg neki nincs autója, addig ahányszor elhaladsz mellette, nagy mozdulatokkal integess neki, had lássa, mennyire boldog vagy szerzeményeddel, ő meg had kapjon idegbajt! Ha már ő is beszerzett végre egy autót, akkor hasonlóképpen vizsgáld át szerzeményét, köss bele mindenbe, ahogy ő tette ezt a tiedével és mesélj neki elborzasztó élményeket, híreket arról, hogy az övéhez hasonló autókat mennyire nem újként adják el!
Sajnos vannak ilyen embertársaink...
Én viszont azt kívánom, hogy légy vele nagyon elégedett, sok balesetmentes km-t!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:19:53 »

Botrányosak az emberek.
Mindenkinel csípi valami a szemét.
Nekem volt már ezüst színű autóm, közölték : kályhaezüst.
A Lacsira meg hogy: régi daewoo.
Engem nem érdekel, magamnak vettem a paripát, akinek nem tetszik rá se nézzen.
A sok rosszindulatú meg le van sz..va!!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:27:51 »

Amugy ezt en is mindig megtapasztalom. Mid van? Ja az a ****?
Ilyenkor azt csinalom ha ottvan az auto: Itt a kulcs vezessd mar kicsit. Mikor kiszallnak csak nagyon kevesen merik azt mondani ****. Azokbol is csak az aki nem meri beismerni ezert a penzert ez fonyeremeny. Komolyan mondom 31000 kilometer van benne es nincs 1 eves es egyszeruen imadom. Ez van. Asszony is mindig kerdi mikor maradsz itthon szabin ? Vigyorog

A legtobb elegedetlenkedonek be lehet fogni a szajat azzal hogy raveszed vezesse.

De ilyen a mi hozzaallasunk is a suzukival nem ?Mosolyog Mi is utaljuk Mosolyog Pedig ez a kocsi van ahol Suzukikent van arulva Mosolyog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #99 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:28:21 »

Ja...valami még kimaradt az előbb: ha lealacsonyodsz az emberke szintjére, hogy ő is értse a dolgokat és nem átallod magadról azt a hírt elterjesztetni általa, hogy milyen bunkó vagy, akkor elintézheted egyszerűbben is a dolgot.
Annyit mondj neki ha dumál, hogy: Menj a picsába, ki hívott?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #100 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:30:03 »

Ja es ellenpelda is van. Csaladban sok a Merci es a felesegem sógora mikor beult abszolute dicserte. Olyannyira hogy ceges lotifuti kocsinak mingyart vett egyet. Na? Mercije van azt megis? Szoval van ellenpelda is Mosolyog

u.i.: A csalad nem maffia csak szolidan vagyunk Mosolyog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #101 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:33:47 »

Amugy ezt en is mindig megtapasztalom. Mid van? Ja az a ****?
Ilyenkor azt csinalom ha ottvan az auto: Itt a kulcs vezessd mar kicsit. Mikor kiszallnak csak nagyon kevesen merik azt mondani ****. Azokbol is csak az aki nem meri beismerni ezert a penzert ez fonyeremeny. Komolyan mondom 31000 kilometer van benne es nincs 1 eves es egyszeruen imadom. Ez van. Asszony is mindig kerdi mikor maradsz itthon szabin ? Vigyorog

A legtobb elegedetlenkedonek be lehet fogni a szajat azzal hogy raveszed vezesse.

De ilyen a mi hozzaallasunk is a suzukival nem ?Mosolyog Mi is utaljuk Mosolyog Pedig ez a kocsi van ahol Suzukikent van arulva Mosolyog
Bár minden olyan, mint a puding, vagyis próbálni kell (ha nem is enni), de a gépet ki nem adom a kezemből, csak nem veszek tudomást a fanyalgókról. Tudom, mit vettem ennyi pénzért. Ha majd tudok olajat szőkíteni, százmillió felett adót csalni, és nem kapnak el, -mert ezekre az emberekre már vigyáznak- akkor veszek mást. Addig erre van pénzem, elérhető kompromiszum számomra. Amúgy nekem a suzukiban csak a régi anyagspór nem tetszett, azóta javítottak ezen, viszont a kényelem továbbra is olyan benne, amilyen (hátsó híd, dobfék, stb).
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #102 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 12:47:27 »

Tavaly előtt a jóöreg Lanosomal elindultunk a Zemplén rallyra. 5-en ültünk benne. Indiulás előtt két "haver" azt mondta, hogy ezzel a sz.ral nem jönnek sehová. Aztán mégis. Este hazafelé megszólaltak, hogy ilyen kellemes autóban már régen ültek. Kellemesen csalódtak benne. Idén ugyanezt eljátszották a Lacettivel is. Most az egyikük azon gondolkodik, hogy vesz egyet.
Naplózva
Sytka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Hozzászólás #103 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 13:10:24 »

Annyira azért engem sem bosszantott az illető, hogy túl sokat foglalkozzak vele. SX4-et tervez venni, azért lehet hogy majd ha megnézem az új verdáját akkor megjegyzem: "hát ez katasztrófális állapotban van, esixét". :-)

Én is inkább egy nagy halom irigységet éreztem ki a dologból - ez meg azt jelenti, hogy irigylésre méltó autóm van. :-)
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #104 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 15:42:48 »

Kollegámmal mi is szoktuk ugratni egymást a "koreai dzsunkán összeszerelt sz.-ral vagy az enyém egy Chevy nem holmi koreai izé" Megjegyzem mindkettőnknek Lacsija van és az én tanácsomra vett ő is ilyet.A többieket meg hadd egye a fene, az irígység és kiváncsiság gerjesztette beszólások miatt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!