Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 23:41:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 335340 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #765 Dátum: 2007. December 04. - 19:38:06 »

Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Kia-nak is ua. az alkatrész beszállítója, ergo azonos szerkezeti elemekből épülnek apróbb beépítési módosításokkal (csak, hogy ne legyen tipus azonos)
Nemhogy nem lehetetlen, hanem így van! Temérdek alkatrész ugyanaz.
PL??
Tudsz valamit??
Konkrétan semmit. Természetesen az "ugyanazt" nem úgy kell érteni, hogy pontosan az, ugyanazon a cikkszámon. Hanem dettó anyagból, hasonló formával, ugyanolyan funkcionalítással, ugyanolyan tartóssággal, ugyanolyan ismérvekkel tapintásra, műszaki tartalomra. De alaposan megnézve a kocsit, jónéhány elem feltűnik. Biztonsági övek csatjai, deréktámasz, napi km számláló kijelző. Kilincs, oldalvillogó beszállítója szerintem ugyanaz, rengeteg alkatrészt ugyanaz a cég készít a távolkeleti piacra. Ötajtós hátsó lököse kis módosítással dettó. Csak alá kellene nézni, hogy pontosan olyan anyagból, olyan habszivacs töméssel készült-e? Ennyi csak pár képről jön le.
Ez ugyanolyan dolog, mint az elektronikai piac. Pl. egy cd lejátszó ami technics nevet visel, tartalmaz yamaha, sharp, nec, mitsubishi, sanyo alkatrészeket. Hülye lenne mindenki mindent gyártani! 
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 04. - 19:43:43 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #766 Dátum: 2007. December 04. - 19:42:28 »

Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Kia-nak is ua. az alkatrész beszállítója, ergo azonos szerkezeti elemekből épülnek apróbb beépítési módosításokkal (csak, hogy ne legyen tipus azonos)
Nemhogy nem lehetetlen, hanem így van! Temérdek alkatrész ugyanaz.
PL??
Tudsz valamit??
Konkrétan semmit. De alaposan megnézve a kocsit, jónéhány leem feltűnik. Biztonsági övek csatjai, deréktámasz, napi km számláló kijelző. Kilincs, oldalvillogó beszállítója szerintem ugyanaz. Ötajtós hátsó lököse kis módosítással dettó. Csak alá kellene nézni, hogy pontosan olyan anyagból, olyan habszivacs töméssel készült-e? Ennyi csak pár képről jön le.
Még ilyen szemszögből nem vizslattam, de csak lássak meg egyet...
Az áránál már folyt a könnyem.
Nem biztos hogy így... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #767 Dátum: 2007. December 04. - 20:20:39 »

Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Kia-nak is ua. az alkatrész beszállítója, ergo azonos szerkezeti elemekből épülnek apróbb beépítési módosításokkal (csak, hogy ne legyen tipus azonos)
Nemhogy nem lehetetlen, hanem így van! Temérdek alkatrész ugyanaz.
PL??
Tudsz valamit??
Konkrétan semmit. De alaposan megnézve a kocsit, jónéhány leem feltűnik. Biztonsági övek csatjai, deréktámasz, napi km számláló kijelző. Kilincs, oldalvillogó beszállítója szerintem ugyanaz. Ötajtós hátsó lököse kis módosítással dettó. Csak alá kellene nézni, hogy pontosan olyan anyagból, olyan habszivacs töméssel készült-e? Ennyi csak pár képről jön le.
Még ilyen szemszögből nem vizslattam, de csak lássak meg egyet...
Az áránál már folyt a könnyem.
Nem biztos hogy így... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

A Lacsikám előtt én is azzal szemeztem. De az ára! Meg picinek is találtam! Tudod, Gidy!? Aztán egymásra találtunk!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #768 Dátum: 2007. December 04. - 20:27:31 »

Senki ne bánatozzon azért vettük meg mert jóóó!!!!
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #769 Dátum: 2007. December 04. - 20:32:48 »

Ha ezért a pénzért még egy igazi V8 turbót is kaphatnánknem hiszem nem hogy lenne ember aki nem lágyulna el. Különben én már a hangjával is megelégednék.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #770 Dátum: 2007. December 04. - 21:38:50 »

Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Kia-nak is ua. az alkatrész beszállítója, ergo azonos szerkezeti elemekből épülnek apróbb beépítési módosításokkal (csak, hogy ne legyen tipus azonos)
Nemhogy nem lehetetlen, hanem így van! Temérdek alkatrész ugyanaz.
PL??
Tudsz valamit??
Konkrétan semmit. De alaposan megnézve a kocsit, jónéhány leem feltűnik. Biztonsági övek csatjai, deréktámasz, napi km számláló kijelző. Kilincs, oldalvillogó beszállítója szerintem ugyanaz. Ötajtós hátsó lököse kis módosítással dettó. Csak alá kellene nézni, hogy pontosan olyan anyagból, olyan habszivacs töméssel készült-e? Ennyi csak pár képről jön le.
Még ilyen szemszögből nem vizslattam, de csak lássak meg egyet...
Az áránál már folyt a könnyem.
Nem biztos hogy így... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Elég hosszú ideje dolgozom az autóiparban, én is megtudom erősíteni. Nagy csodákat nem szabad várni.
Mindenhol a lényeg a méretgazdaságosság: minél többet gyártasz valamiből, annál kisebb az egy db-ra jutó költség, ergo, nagyobb rajta a nyereséged. Minimális módosításokkal tucatnyi alkatrészt el lehet passzolni 4-5 különböző autóhoz.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #771 Dátum: 2007. December 05. - 09:12:11 »

CÁPA (aki mellesleg Feri Kacsint) nemrég lettél százados Vigyorog nemsokára a 700-t nekije elő kell, hogy léptessünk ezredessé!? Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #772 Dátum: 2007. December 05. - 09:22:27 »

CÁPA (aki mellesleg Feri Kacsint) nemrég lettél százados Vigyorog nemsokára a 700-t nekije elő kell, hogy léptessünk ezredessé!? Vigyorog Vigyorog
szürke kis katonának inkább megmaradnék ha lehet... Vigyorog
Bocsi Komis, hogy elhappoltam előled az új topic (lacsi szeretete) nyitásának élvezetét, de amikor megírtam az "esszémet" muszáj volt betennem valahova!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #773 Dátum: 2007. December 05. - 09:30:25 »

CÁPA (aki mellesleg Feri Kacsint) nemrég lettél százados Vigyorog nemsokára a 700-t nekije elő kell, hogy léptessünk ezredessé!? Vigyorog Vigyorog
szürke kis katonának inkább megmaradnék ha lehet... Vigyorog
Bocsi Komis, hogy elhappoltam előled az új topic (lacsi szeretete) nyitásának élvezetét, de amikor megírtam az "esszémet" muszáj volt betennem valahova!
Nem a topik az élvezet, hanem a Lacsi Vigyorog mellesleg, remélem rövid időn belül ez a topik übereli a Háború és Béke terjedelmét Vigyorog
egyébként hová máshová tetted volna.. He aztán meg szólhattál volna a moderátornak, hogy javítsa ki Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #774 Dátum: 2007. December 05. - 10:30:54 »

Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Kia-nak is ua. az alkatrész beszállítója, ergo azonos szerkezeti elemekből épülnek apróbb beépítési módosításokkal (csak, hogy ne legyen tipus azonos)
Nemhogy nem lehetetlen, hanem így van! Temérdek alkatrész ugyanaz.
PL??
Tudsz valamit??
Konkrétan semmit. De alaposan megnézve a kocsit, jónéhány leem feltűnik. Biztonsági övek csatjai, deréktámasz, napi km számláló kijelző. Kilincs, oldalvillogó beszállítója szerintem ugyanaz. Ötajtós hátsó lököse kis módosítással dettó. Csak alá kellene nézni, hogy pontosan olyan anyagból, olyan habszivacs töméssel készült-e? Ennyi csak pár képről jön le.
Még ilyen szemszögből nem vizslattam, de csak lássak meg egyet...
Az áránál már folyt a könnyem.
Nem biztos hogy így... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

A Lacsikám előtt én is azzal szemeztem. De az ára! Meg picinek is találtam! Tudod, Gidy!? Aztán egymásra találtunk!


Nemrég futólag meglestem (szalonban) egy Ceed SW-t. Nem mondanám picinek. Sőt, a belső tere nagyobbnak tűnt mint a Lacsié. Pár centivel szélesebb (centire nem tudom, csak érzésre), így könnyebb elférni benne. A csomagtartója is könnyeben pakolhatónak tűnik, bár ezt a gyakorlatban kellene leellenőrizni.
Az biztos, hogy elég elkedvetlenítő, amikor a Lacettibe nagy kűzdelmek árán tudok csak a csomitartóba betenni egy szánkót. Egy SW-be!
A Nexiába meg simán befér. Pedig az szedán.

Az viszont biztos, hogy a Ceed belső kidolgozása sokkal egyszerűbb mint a Lacsié. Az ülések, a műszerfal az én (szubjektív) véleményem szerint legalább egy kategóriával a Lacsi alatt van.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #775 Dátum: 2007. December 05. - 17:24:32 »

Gratula Hicar-nak a 100. hozzászólás eléréséért, amivel belépett a Teljes tagok sorába!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #776 Dátum: 2007. December 05. - 17:30:48 »

Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Kia-nak is ua. az alkatrész beszállítója, ergo azonos szerkezeti elemekből épülnek apróbb beépítési módosításokkal (csak, hogy ne legyen tipus azonos)
Nemhogy nem lehetetlen, hanem így van! Temérdek alkatrész ugyanaz.
PL??
Tudsz valamit??
Konkrétan semmit. De alaposan megnézve a kocsit, jónéhány leem feltűnik. Biztonsági övek csatjai, deréktámasz, napi km számláló kijelző. Kilincs, oldalvillogó beszállítója szerintem ugyanaz. Ötajtós hátsó lököse kis módosítással dettó. Csak alá kellene nézni, hogy pontosan olyan anyagból, olyan habszivacs töméssel készült-e? Ennyi csak pár képről jön le.
Még ilyen szemszögből nem vizslattam, de csak lássak meg egyet...
Az áránál már folyt a könnyem.
Nem biztos hogy így... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

A Lacsikám előtt én is azzal szemeztem. De az ára! Meg picinek is találtam! Tudod, Gidy!? Aztán egymásra találtunk!


Nemrég futólag meglestem (szalonban) egy Ceed SW-t. Nem mondanám picinek. Sőt, a belső tere nagyobbnak tűnt mint a Lacsié. Pár centivel szélesebb (centire nem tudom, csak érzésre), így könnyebb elférni benne. A csomagtartója is könnyeben pakolhatónak tűnik, bár ezt a gyakorlatban kellene leellenőrizni.
Az biztos, hogy elég elkedvetlenítő, amikor a Lacettibe nagy kűzdelmek árán tudok csak a csomitartóba betenni egy szánkót. Egy SW-be!
A Nexiába meg simán befér. Pedig az szedán.

Az viszont biztos, hogy a Ceed belső kidolgozása sokkal egyszerűbb mint a Lacsié. Az ülések, a műszerfal az én (szubjektív) véleményem szerint legalább egy kategóriával a Lacsi alatt van.
Vannak, akik váltottak cee'd-re lacsiról. Volt egy 1person nevű indexes cartárs is, ő most az indexes cee'd fórumon található. Sokan mondják, hogy a cee'd-nek nagyobb a csomitere. Én is gondolkodtam rajta, de akor már megvolt a lacsi és egy pár hónapos kocsit lecserélni...őrültség és hatalmas anyagi bukta! Na meg amennyivel többet tudott az a felszereltség, amit cee'd-ben kinéztem (EX), annyival drágább is lett volna. Sőt! Elkerülte a 4 MFt-ot! Lacsit 3-ért vettem, na a cee'd nem ért volna + 1 Mft-ot nekem! Pláne, hogy jönnek elő ugyanazok a gyerekbetegségek ott is. Amúgy a cee'd belseje nem jön úgy be, mint a lacsié.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #777 Dátum: 2007. December 05. - 20:08:06 »

kivanok jo estet az uraknak, valahonnan az ecaki celesseg (sic!) 62 foka korul. jegmacik koszonik, jol vannak.
nemreg irtam, hogy az elozo hajommal beszelgettem. korea- europa kozott jartunk- jarnak es idefele a rakomany mindig 3500-3600 chevy. ujabban visszafele is visznek 30- 40 darabot es hoppa! mind diesel! nemejik nem is labon kerul a hajoba, hanem vontan! valami gond lenne veluk? mert hasznalt mindegyik!
speedylacettinek tovabbitom a jelszo problema megoldasat, mar ha hajlando bremerhavenban megjelenni legkozelebb. egyebkent talatak valami olcso megoldast a lebego motorhazteto problemara, ami `olcso es qva jol nez ki`. ez idezet tole, ki ne moderaljatok!tavasszal valamikor hazahozna a gepet es akkor korbe lehetne neznetek, hogy mit alakitottak at rajta. keszul naluk valami uj progi is, nem csak versenyzzesre. ez gondolom az eelktronikaba torteno belebabralast jelenti, reszleteket nem tudok. most karacsony elott meg sokat kell loholnia.

athee! sms megjott, csak valaszolni nem tudok, mert a motorola nem viz- es utesallo! :-(

Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #778 Dátum: 2007. December 05. - 20:11:25 »

Üdv. neked Kapitány úr!!!! Vigyorog Vigyázz azokkal a medvékkel !
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #779 Dátum: 2007. December 05. - 20:12:21 »

kivanok jo estet az uraknak, valahonnan az ecaki celesseg (sic!) 62 foka korul. jegmacik koszonik, jol vannak.
nemreg irtam, hogy az elozo hajommal beszelgettem. korea- europa kozott jartunk- jarnak es idefele a rakomany mindig 3500-3600 chevy. ujabban visszafele is visznek 30- 40 darabot es hoppa! mind diesel! nemejik nem is labon kerul a hajoba, hanem vontan! valami gond lenne veluk? mert hasznalt mindegyik!
speedylacettinek tovabbitom a jelszo problema megoldasat, mar ha hajlando bremerhavenban megjelenni legkozelebb. egyebkent talatak valami olcso megoldast a lebego motorhazteto problemara, ami `olcso es qva jol nez ki`. ez idezet tole, ki ne moderaljatok!tavasszal valamikor hazahozna a gepet es akkor korbe lehetne neznetek, hogy mit alakitottak at rajta. keszul naluk valami uj progi is, nem csak versenyzzesre. ez gondolom az eelktronikaba torteno belebabralast jelenti, reszleteket nem tudok. most karacsony elott meg sokat kell loholnia.

athee! sms megjott, csak valaszolni nem tudok, mert a motorola nem viz- es utesallo! :-(


Hali Captainb! Sokára lesz még a tavasz! Hiányzol a fórumról! Vigyázz magadra és várunk vissza!
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!