Lacetti klub fórum
2024. Október 07. - 03:13:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 335395 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #720 Dátum: 2007. November 30. - 11:05:16 »

Nos a villany nálam a következőképpen megy.
Tompítottal érkezem. Motor leállít, tompítottat aut. lekapcsolja. Kulcsot kiveszem, nem történik semmi. De amint kinyitom az ajtót, abban a pillanatban lekapcsolja a helyzetjelzőt is. Ha kulcs marad bent, akkor kinyithatom az ajtót, nem kapcsolja le. Ha út szélén akarod az autót helyzetjelzővel hagyni, de bezárni, akkor a motorleállítás, -kulcskihúzás a gyújtáskapcsolóból- után a lámpakapcsolót lekapcsolni, majd kiszállás előtt vissza felkapcsolni helyzetjelzőbe. Így már világolni fog. Én spec 1000-szer jobban értékelem ezt a megoldást, mint a rajt felejtett világításra figyelmeztető éktelen tülkölést!!!

Így is kell működnie. Persze a bimm-bamm is szól, de már nem emlékszem, hogy pontosan mikor - én "kiműtöttem" a hangszálait.
Peti74! Alvázszám! Abból minden kiderül.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #721 Dátum: 2007. November 30. - 11:06:35 »

Nos a villany nálam a következőképpen megy.
Tompítottal érkezem. Motor leállít, tompítottat aut. lekapcsolja. Kulcsot kiveszem, nem történik semmi. De amint kinyitom az ajtót, abban a pillanatban lekapcsolja a helyzetjelzőt is. Ha kulcs marad bent, akkor kinyithatom az ajtót, nem kapcsolja le. Ha út szélén akarod az autót helyzetjelzővel hagyni, de bezárni, akkor a motorleállítás, -kulcskihúzás a gyújtáskapcsolóból- után a lámpakapcsolót lekapcsolni, majd kiszállás előtt vissza felkapcsolni helyzetjelzőbe. Így már világolni fog. Én spec 1000-szer jobban értékelem ezt a megoldást, mint a rajt felejtett világításra figyelmeztető éktelen tülkölést!!!

Így is kell működnie. Persze a bimm-bamm is szól, de már nem emlékszem, hogy pontosan mikor - én "kiműtöttem" a hangszálait.
Peti74! Alvázszám! Abból minden kiderül.

Stocz! És a bimm-bamm-ot hogy "műtötted" ki??  Mosolyog
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #722 Dátum: 2007. November 30. - 12:27:00 »

Nos a villany nálam a következőképpen megy.
Tompítottal érkezem. Motor leállít, tompítottat aut. lekapcsolja. Kulcsot kiveszem, nem történik semmi. De amint kinyitom az ajtót, abban a pillanatban lekapcsolja a helyzetjelzőt is. Ha kulcs marad bent, akkor kinyithatom az ajtót, nem kapcsolja le. Ha út szélén akarod az autót helyzetjelzővel hagyni, de bezárni, akkor a motorleállítás, -kulcskihúzás a gyújtáskapcsolóból- után a lámpakapcsolót lekapcsolni, majd kiszállás előtt vissza felkapcsolni helyzetjelzőbe. Így már világolni fog. Én spec 1000-szer jobban értékelem ezt a megoldást, mint a rajt felejtett világításra figyelmeztető éktelen tülkölést!!!

Így is kell működnie. Persze a bimm-bamm is szól, de már nem emlékszem, hogy pontosan mikor - én "kiműtöttem" a hangszálait.
Peti74! Alvázszám! Abból minden kiderül.

Tévedtem! Lekapcsolja! Csak én mindig jó előre off, nehogy rajt felejtsem, aztán szopás legyen ezért fel sem tűnt! Bocs! A "hangszálai" viszont némák, a világítás miatt nem kiabál, de ez így nem is zavar! Sőt!
ladigidy! Please no comment!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #723 Dátum: 2007. November 30. - 13:32:26 »

Nos a villany nálam a következőképpen megy.
Tompítottal érkezem. Motor leállít, tompítottat aut. lekapcsolja. Kulcsot kiveszem, nem történik semmi. De amint kinyitom az ajtót, abban a pillanatban lekapcsolja a helyzetjelzőt is. Ha kulcs marad bent, akkor kinyithatom az ajtót, nem kapcsolja le. Ha út szélén akarod az autót helyzetjelzővel hagyni, de bezárni, akkor a motorleállítás, -kulcskihúzás a gyújtáskapcsolóból- után a lámpakapcsolót lekapcsolni, majd kiszállás előtt vissza felkapcsolni helyzetjelzőbe. Így már világolni fog. Én spec 1000-szer jobban értékelem ezt a megoldást, mint a rajt felejtett világításra figyelmeztető éktelen tülkölést!!!

Így is kell működnie. Persze a bimm-bamm is szól, de már nem emlékszem, hogy pontosan mikor - én "kiműtöttem" a hangszálait.
Peti74! Alvázszám! Abból minden kiderül.

Stocz! És a bimm-bamm-ot hogy "műtötted" ki??  Mosolyog

A műszerfal alatt van az egység, olyasmi mint egy nagyobb reléház. Úgy emlékszem a kormány jobb oldalán. Lehúztam a csatlakozót róla. Azóta csend van.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #724 Dátum: 2007. November 30. - 15:01:06 »

Peti! Most boldoggá teszlek: én se rögtön jöttem rá, és a fiam, a drága nem kis örömére, ő már régen tudta. Én is preciz műszaki lévén mindig lekapcsoltam. Ez így korrekt hozzászólás? A Nubira meg csipogott, ez meg hátha süket a sofőr, inkább intézkedik helyettünk. Bár, ha a tankolás is így menne, még jobban szeretném! Cikizni meg úgysem merlek sokáig, mivel megadtad a méreteidet, és ez visszafogottá tett. Más: mi lenne, ha Cápával együtt jönnétek, és akkor fele pénzből megoldodna az út? Jó lenne már személyesen is találkozni veletek! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #725 Dátum: 2007. November 30. - 15:13:59 »

Peti! Most boldoggá teszlek: én se rögtön jöttem rá, és a fiam, a drága nem kis örömére, ő már régen tudta. Én is preciz műszaki lévén mindig lekapcsoltam. Ez így korrekt hozzászólás? A Nubira meg csipogott, ez meg hátha süket a sofőr, inkább intézkedik helyettünk. Bár, ha a tankolás is így menne, még jobban szeretném! Cikizni meg úgysem merlek sokáig, mivel megadtad a méreteidet, és ez visszafogottá tett. Más: mi lenne, ha Cápával együtt jönnétek, és akkor fele pénzből megoldodna az út? Jó lenne már személyesen is találkozni veletek! Üdv: LadiGidy
Én egyből rájöttem, mert az átvétel napján éjszakáztam vele és akkor tapasztaltam eme jó tulajdonságokat.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #726 Dátum: 2007. November 30. - 17:05:35 »

Peti! Most boldoggá teszlek: én se rögtön jöttem rá, és a fiam, a drága nem kis örömére, ő már régen tudta. Én is preciz műszaki lévén mindig lekapcsoltam. Ez így korrekt hozzászólás? A Nubira meg csipogott, ez meg hátha süket a sofőr, inkább intézkedik helyettünk. Bár, ha a tankolás is így menne, még jobban szeretném! Cikizni meg úgysem merlek sokáig, mivel megadtad a méreteidet, és ez visszafogottá tett. Más: mi lenne, ha Cápával együtt jönnétek, és akkor fele pénzből megoldodna az út? Jó lenne már személyesen is találkozni veletek! Üdv: LadiGidy

Gidy!
Boldoggá tettél! Ez korrekt, azt hittem, megint jön a cikizés! Na jó, akkor sem sértődöm meg, de hát az illem kedvéért egy kicsit be kell vágni a "durcit"! A méreteket nem azért adtam, hogy remegni kelljen, hanem hogy érzékeltessem, hiába nagy kasztni, sárga söfőrre tervezték! A középkonzol is utban van a térdemnek.
A találkozás lehetősége engem is nagyon izgat, bár ma megint elbizonytalanodtam egy gyors költségvetést követően. Ellenben vagyok én olyan makacs, hogy ha akarok valamit, úgy is véghezviszem, bármit vesztek! Összegezve, nagyobb az esély hogy megyek, minthogy nem!
Cápa remélem reagál, megdumáljuk milyen lehetőségeink vannak a túrára!
Üdv.: Peti
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #727 Dátum: 2007. November 30. - 18:29:15 »

Nos az a fránya precízségem az oka, hogy én nem jöttem rá rögtön a világítás rafinériájára, csak pár hónap múlva. Ugyanis én is olyan vagyok, hogy ha nem kell, feleslegesen ne égjen. Pirosnál állva is lekapcsolom, ha pár percig még nem indulok. Így aztán megállásnál is előbb kapcsolom le a többi fogyasztóval együtt, mint ahogy leállítanám a motort. (Párszor már vettem akksit életemben, tudom hogy nem olcsó. Kíméletes használatot jelzi talán, hogy a BX-ben 7 éves használat után lett cellazárlatos az akksi, amivel vettem és a vételkor már két éves volt dátum szerint. Akksitöltőm ugyan van, de azt sem tudom, hogy működik. Vigyorog)
Na de visszatérve a világításra. Direkt úgy akartam hagyni és kiszállás után szentségeltem, hogy nem ég, pedig én bekapcsolva hagytam. Na ekkor figyeltem fel a rafkós kötésére. De ettszik, jó dolog, kétszer már rajt felejtettem volna véletlenül (igaz csak 15-20 percre) ha nem kapcsolná automat!
Ami a tali-részvételt illeti:még nem látom a dec végét, saccolni sem tudok, nagyon kicsi az esély, tart a nullához.
Az meg szerintem elképzelhetetlen, hogy valamelyőnk cetti-kedvence nélkül menjen! (Hajókirándulásra úszva? Vigyorog)
Ellenben kedves Péter! Ha mész és én nem, akkor szeretnélek megkérni, hogy ejtsd útba lakhelyemet, mert elképzelhető, hogy küldenék valamit a társaságnak. Majd ezt még megbeszéljük.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #728 Dátum: 2007. November 30. - 18:42:50 »

Nos az a fránya precízségem az oka, hogy én nem jöttem rá rögtön a világítás rafinériájára, csak pár hónap múlva. Ugyanis én is olyan vagyok, hogy ha nem kell, feleslegesen ne égjen. Pirosnál állva is lekapcsolom, ha pár percig még nem indulok. Így aztán megállásnál is előbb kapcsolom le a többi fogyasztóval együtt, mint ahogy leállítanám a motort. (Párszor már vettem akksit életemben, tudom hogy nem olcsó. Kíméletes használatot jelzi talán, hogy a BX-ben 7 éves használat után lett cellazárlatos az akksi, amivel vettem és a vételkor már két éves volt dátum szerint. Akksitöltőm ugyan van, de azt sem tudom, hogy működik. Vigyorog)
Na de visszatérve a világításra. Direkt úgy akartam hagyni és kiszállás után szentségeltem, hogy nem ég, pedig én bekapcsolva hagytam. Na ekkor figyeltem fel a rafkós kötésére. De ettszik, jó dolog, kétszer már rajt felejtettem volna véletlenül (igaz csak 15-20 percre) ha nem kapcsolná automat!
Ami a tali-részvételt illeti:még nem látom a dec végét, saccolni sem tudok, nagyon kicsi az esély, tart a nullához.
Az meg szerintem elképzelhetetlen, hogy valamelyőnk cetti-kedvence nélkül menjen! (Hajókirándulásra úszva? Vigyorog)
Ellenben kedves Péter! Ha mész és én nem, akkor szeretnélek megkérni, hogy ejtsd útba lakhelyemet, mert elképzelhető, hogy küldenék valamit a társaságnak. Majd ezt még megbeszéljük.
Üdv!

Ez esetben természetesen "útba ejtelek"! Bocs, nem Téged, csak a lakhelyed! Ne hogy azt hidd, valami őrült aszfaltmunkás gyilkos vagyok!
Igen, én biztosan nem hagytam volna itthon a "cetti-kedvenc"-et!!! Ez pedig vitaforrás!
Megdumáljuk, időben jelzek!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #729 Dátum: 2007. November 30. - 19:42:06 »

Ma megdícsérték a Lacsimat Mosolyog  Honda fan kollégám, aki egy profin tuningolt Civicet hajt (mellesleg nekem is nagyon tetszik) ma megkért egy hosszabb úton, hogy hadd vezesse féltett jószágom. Röviden ennyit mondot: Ba***ad meg, ez ku**a jól megy, csak a váltója lehetne jobb. Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #730 Dátum: 2007. November 30. - 19:49:13 »

Haho! Ezek szerint hiába töröm magam, hogy költségkimélő módon eljöjjetek, ha össze vagytok nőve a drágával. Véleményem szerint nem ciki, ha aranyárban lévő benzinnel spórolnátok, és együtt jönnétek, de jönnétek! Útközben legalább dumálhatnátok, addig is készűlvén a talira. Más kérdés, hogy egy hosszabb lélegzetű talira /hétvégés?!/ már eloszlana a költség, és persze a család is jönne. Na mindegy, nektek kell döntenetek. Csak segíteni akartam, hogy végre személyesen is találkozhassunk, ne csak itt barátkozzunk. Két hét van még addig, hátha megoldjátok a jövést. Sőt, hátha mást is bevonnátok, mert vannak még tagok arról a vidékről néhányan. De jó is lenne, ha mindenki feltenné profiljába a régióját. Ha pedig nem akartok visszamenni szombaton haza, akkor Cápának már tettem régebben ajánlatot, és az is megoldás lehet. Gondoljátok meg! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #731 Dátum: 2007. November 30. - 20:11:53 »

Haho! Ezek szerint hiába töröm magam, hogy költségkimélő módon eljöjjetek, ha össze vagytok nőve a drágával. Véleményem szerint nem ciki, ha aranyárban lévő benzinnel spórolnátok, és együtt jönnétek, de jönnétek! Útközben legalább dumálhatnátok, addig is készűlvén a talira. Más kérdés, hogy egy hosszabb lélegzetű talira /hétvégés?!/ már eloszlana a költség, és persze a család is jönne. Na mindegy, nektek kell döntenetek. Csak segíteni akartam, hogy végre személyesen is találkozhassunk, ne csak itt barátkozzunk. Két hét van még addig, hátha megoldjátok a jövést. Sőt, hátha mást is bevonnátok, mert vannak még tagok arról a vidékről néhányan. De jó is lenne, ha mindenki feltenné profiljába a régióját. Ha pedig nem akartok visszamenni szombaton haza, akkor Cápának már tettem régebben ajánlatot, és az is megoldás lehet. Gondoljátok meg! Üdv: LadiGidy

Köszi, de Cápa sem akarja itthon hagyni! Én meg nem tudtam még 140 fölé menni, mert nem jártam olyan helyen, ez jó alkalom lenne! Még nem ismerem, mit bír a gép!
Valóban jó lenne, ha mindenki beírná a régiót, mert a feltüntetettek ismeretében ketten vagyunk zalaiak!
Pedig lehet, hogy nem! Az éjszakázást én is meg tudnám oldani köszi, húgom Pesten lakik.
Nyugi, valahogy lesz! Köszi az aggodalmat!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #732 Dátum: 2007. November 30. - 20:21:06 »

Nos a villany nálam a következőképpen megy.
Tompítottal érkezem. Motor leállít, tompítottat aut. lekapcsolja. Kulcsot kiveszem, nem történik semmi. De amint kinyitom az ajtót, abban a pillanatban lekapcsolja a helyzetjelzőt is. Ha kulcs marad bent, akkor kinyithatom az ajtót, nem kapcsolja le. Ha út szélén akarod az autót helyzetjelzővel hagyni, de bezárni, akkor a motorleállítás, -kulcskihúzás a gyújtáskapcsolóból- után a lámpakapcsolót lekapcsolni, majd kiszállás előtt vissza felkapcsolni helyzetjelzőbe. Így már világolni fog. Én spec 1000-szer jobban értékelem ezt a megoldást, mint a rajt felejtett világításra figyelmeztető éktelen tülkölést!!!
Bár ez is jó, de találkoztam ettől jobbal is. Kulcsot kivéve minden áram lekapcsol, de ha egy gombot benyomva más helyzetben veszem ki a kulcsot autómatikusan helyzetjelzőre vált.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #733 Dátum: 2007. November 30. - 20:38:28 »

Szegény kolleganőmet szivatta meg ez sípolásos módszer. A Suzukiuk még új vollt nem tanulmányozta eléggé a kezelését, így fényes nappal nem igazán értette miért sípol, de amikor kívülről kezében a kulccsal bezérta az ajtót megnyugodva vette tudomásul, hogy az elhalgatott. Persze másnap a lemerített akksi nem indított.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #734 Dátum: 2007. December 01. - 15:44:39 »

Nos a villany nálam a következőképpen megy.
Tompítottal érkezem. Motor leállít, tompítottat aut. lekapcsolja. Kulcsot kiveszem, nem történik semmi. De amint kinyitom az ajtót, abban a pillanatban lekapcsolja a helyzetjelzőt is. Ha kulcs marad bent, akkor kinyithatom az ajtót, nem kapcsolja le. Ha út szélén akarod az autót helyzetjelzővel hagyni, de bezárni, akkor a motorleállítás, -kulcskihúzás a gyújtáskapcsolóból- után a lámpakapcsolót lekapcsolni, majd kiszállás előtt vissza felkapcsolni helyzetjelzőbe. Így már világolni fog. Én spec 1000-szer jobban értékelem ezt a megoldást, mint a rajt felejtett világításra figyelmeztető éktelen tülkölést!!!

Így is kell működnie. Persze a bimm-bamm is szól, de már nem emlékszem, hogy pontosan mikor - én "kiműtöttem" a hangszálait.
Peti74! Alvázszám! Abból minden kiderül.

Stocz! És a bimm-bamm-ot hogy "műtötted" ki??  Mosolyog

A "műtéthez" itt egy kis segítség.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!