Lacetti klub fórum
2024. Október 07. - 13:28:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 335649 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #585 Dátum: 2007. November 08. - 14:15:29 »

Szép lesz, ha a fórumon állandó civakodás van. Mostmár több topic-ban is ilyeneket olvasok.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #586 Dátum: 2007. November 08. - 15:29:05 »

Akkor most nem lesz egy olyan topic sem, amiben nem kizárólag az autóinkról írunk??? Hanem egy picit szabadabban lehet írni?? Ajaj, nagyon nem jó úton halad a fórum. 
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #587 Dátum: 2007. November 08. - 15:47:41 »

Akkor most nem lesz egy olyan topic sem, amiben nem kizárólag az autóinkról írunk??? Hanem egy picit szabadabban lehet írni?? Ajaj, nagyon nem jó úton halad a fórum. 
Nincs a fórummal semmi baj , ez a topic arra jött létre , hogy kötetlenebbül írhassunk általános dolgokról . A fórumot a baráti hangnem jellemezte eddig és szerintem ez így lesz ezután is . Persze van olyan aki még nem ismerte meg az itteni szokásokat ,de bízom benne , hogy ez idővel változni fog . Ha ez mégsem történne meg , akkor arra is van megoldás .
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #588 Dátum: 2007. November 08. - 17:22:58 »

Lehet, hogy egy 17-ei tali jót tenne a bandának. Tudom nem ide illik a téma, de ne vessetek meg.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #589 Dátum: 2007. November 08. - 18:43:32 »

Csulko cartárs, kicsit figyelj légyszi , kérlek .
Ezeket a hozzászólásokat olvastad ?
Szép lesz, ha a fórumon állandó civakodás van. Mostmár több topic-ban is ilyeneket olvasok.

Akkor most nem lesz egy olyan topic sem, amiben nem kizárólag az autóinkról írunk??? Hanem egy picit szabadabban lehet írni?? Ajaj, nagyon nem jó úton halad a fórum. 
Srácok!
Ne piszkáljuk már egymást! Olyan szépen indult ez a kis csapat, 3 napja felütötte fejét a gonosz, azóta meg kezd elszabadulni...
Szerintem fölöslegesek a másiknak való beszólogatások.
Szép napot MINDENKINEK.
Üdv

Látod ezeket nem én írtam, de maxi. egyetértek velük ! Az én olvasatomban a beszólás és a vélemény között van különbség . A vélemény az valami olyan kell, hogy legyen amivel nem keltünk hangulatot senki ellen . Légyszives egy kicsit átgondoltabban fogalmazd meg a hozzászólásaidat, és akkor talán nem lesz ilyen írásokra szükség !
Üdv.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #590 Dátum: 2007. November 08. - 19:18:37 »

Udvozlet Cartarsak a kies Hamburg kikotojebol!
Nincs idom visszaolvasni az eltelt 2 het iromanyait, de azt latom, hogy kezdodik  civodas :-(
NE! Olyan jol megvoltunk eddig!
Sajna Lacettit (vagy Suzukit) sem Nemetorszagban, sem Norvegiaban nem lattam, kiveve egz Aveot, az nemet volt. Meg a tesom elmebeteg versenygpet. 40 km leg volt vele es eldontottem, hogy nekem nem kell Sparco ules az autoba. Menni megy, mint allat, viszont fogyaszt is! Megnyugtatasotokra nem utcai autonak keszult, januarban vesz maganak masika autot, ez befektetes. Resze van abban a tunung muhelyben, ahol felkeszitik az autot es ez volt az O beszallasa a bizniszbe. Reszleteket majd otthon, mert fel kilencre vissza kell mennem a hajora es meg beszelni akarok a nejemmel.
Ja, mi Hamburg- Bremerhaven es 7 Norveg kikoto kozott maszkalunk. Ha megnezitek, hogy milyen az ido errefele, elkepzelhetitek, hogy mennyire elvezem. Esunk, kelunk, a napi 14-16 ora munka a normal, mert rengeteg a kikoto. Szvsz nem erzem jol magam. HA VALAKI TUD NEKEM VALO ALLAST OTTHON, JELEZZE, MARCIUSTOL SZABAD VAGYOK! Ezt most komolyan gondoltam!
Vigyazzatok egymasra es a kocsikra! Es ne marjatok egymast!
Atheenak koszonom a biztato sms-t. Ja, es ures a levelesladam? Ennyire nem hianyzom?
Udv
CaptainB
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #591 Dátum: 2007. November 08. - 19:20:30 »

Ja, remelem meg lesz modom maskor is jelentkezni!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #592 Dátum: 2007. November 08. - 19:35:52 »

Helyes! Örüljünk inkább a jó öreg Captainnek, hogy jelentkezett végre, és a szenvedést leszámítva jól van! Nem vagyok Jopek védőügyvédje, de nem azt irta, hogy bárkit is ki akar zárni. Van más megoldás, az nem kizárás még. Le kell higgadni, és visszatérni a baráti hangnemhez, ami eddig nagyon jó volt. Weres barátunk ötlete is erre szolgálhatna, bár talis téma is, de most ide is passzol, mint békéthozó találkozó. Próbáljunk elmenni minél többen! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #593 Dátum: 2007. November 08. - 19:51:34 »

Lehet, hogy egy 17-ei tali jót tenne a bandának. Tudom nem ide illik a téma, de ne vessetek meg.
RÁNK FÉRNE!!! GYERTEK EL!!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #594 Dátum: 2007. November 08. - 22:23:04 »

Akkor most nem lesz egy olyan topic sem, amiben nem kizárólag az autóinkról írunk??? Hanem egy picit szabadabban lehet írni?? Ajaj, nagyon nem jó úton halad a fórum. 
De igen, lesz. Ez a topic pont azért jött létre! Természetesen azért itt is vigyázni kell, hogy ne legyen túl személyes a beszélgetés, mert egy téma túl hosszú tárgyalása közönybe fullaszthatja a közös társalgást. Kizárólag autós témák csoportjai topicokba gyűjtve ugyanúgy nem szolgálják egy fórum érdekeit, feljődését, mint a hangulatkeltős, beszólogatós, odamondogatós bekiabálások. Eddig is ezt az elvet vallottuk és eztán is ezt tartjuk szem előtt, mint követendő példa. A többi topicot tekintve viszont továbbra sem cél az elaprózódás, a nem odaillő témák tárgyalása. Ezek akkor is kordában lesznek tartva, ha vannak olyan felhasználók, akik sértve érzik magukat, ha megkérjük őket helytelen magatartásuk jövőben történő mellőzésére. A közösség érdeke előbbrevaló, mintsem az apró sallangok elburjánzásának hagyása azért, mert nem tud mindenki beilleszkedni.
Természetesen mi sem vagyunk makulátlanok, követhetünk el hibákat, de némi önfegyelemmel és persze felsőbb felügyelettel a minimumra próbáljuk szorítani a tévedések lehetőségét. A tagoktól pedig ehhez a nem könnyű tevékenységhez szolidarítást várunk, nem pedig ellenséges fogadtatást. Ezt a tevékenységet nem szórakozásból, mások feletti uralkodási vágyból vállatuk, hanem azért, mert hiszünk benne, hogy jobbá tehetjük a fórumot ezáltal. Mint minden tevékenységnél, itt is ugyanazon elv érvényesül, vagyis nem csak azt kell észrevenni, hogy mi nem jó, mit nem teszünk jól, hanem azt is, hogy mit hogyan lehetne jobban csinálni, ezt érvekkel alátámasztani. Csak így juthatunk előbbre! Amennyiben a közössé úgy látja, hogy erőfeszítéseink ellenére rossz irányba tartana a fórum, észrevételeit megteheti az illetékes személy megkeresésével.
Kívánok továbbra is mindenkinek kellemes társalgást, a beszélgetés karbantartását pedig hagyjátok meg nekünk, ez a mi feladatunk!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #595 Dátum: 2007. November 09. - 09:06:13 »

Akkor most nem lesz egy olyan topic sem, amiben nem kizárólag az autóinkról írunk??? Hanem egy picit szabadabban lehet írni?? Ajaj, nagyon nem jó úton halad a fórum. 
De igen, lesz. Ez a topic pont azért jött létre! Természetesen azért itt is vigyázni kell, hogy ne legyen túl személyes a beszélgetés, mert egy téma túl hosszú tárgyalása közönybe fullaszthatja a közös társalgást. Kizárólag autós témák csoportjai topicokba gyűjtve ugyanúgy nem szolgálják egy fórum érdekeit, feljődését, mint a hangulatkeltős, beszólogatós, odamondogatós bekiabálások. Eddig is ezt az elvet vallottuk és eztán is ezt tartjuk szem előtt, mint követendő példa. A többi topicot tekintve viszont továbbra sem cél az elaprózódás, a nem odaillő témák tárgyalása. Ezek akkor is kordában lesznek tartva, ha vannak olyan felhasználók, akik sértve érzik magukat, ha megkérjük őket helytelen magatartásuk jövőben történő mellőzésére. A közösség érdeke előbbrevaló, mintsem az apró sallangok elburjánzásának hagyása azért, mert nem tud mindenki beilleszkedni.
Természetesen mi sem vagyunk makulátlanok, követhetünk el hibákat, de némi önfegyelemmel és persze felsőbb felügyelettel a minimumra próbáljuk szorítani a tévedések lehetőségét. A tagoktól pedig ehhez a nem könnyű tevékenységhez szolidarítást várunk, nem pedig ellenséges fogadtatást. Ezt a tevékenységet nem szórakozásból, mások feletti uralkodási vágyból vállatuk, hanem azért, mert hiszünk benne, hogy jobbá tehetjük a fórumot ezáltal. Mint minden tevékenységnél, itt is ugyanazon elv érvényesül, vagyis nem csak azt kell észrevenni, hogy mi nem jó, mit nem teszünk jól, hanem azt is, hogy mit hogyan lehetne jobban csinálni, ezt érvekkel alátámasztani. Csak így juthatunk előbbre! Amennyiben a közössé úgy látja, hogy erőfeszítéseink ellenére rossz irányba tartana a fórum, észrevételeit megteheti az illetékes személy megkeresésével.
Kívánok továbbra is mindenkinek kellemes társalgást, a beszélgetés karbantartását pedig hagyjátok meg nekünk, ez a mi feladatunk!

Valahogy nekem mindig úgy jött le a moderálgatós fórumforma, hogy felsőbbrendűséget sugall! Igaz, sok negatív példával találkoztam! Egyes oldalakon akkora bunkó parasztok a mod-ok, hogy szobrot érdemelnének! Örömmel tölt el, hogy itt nem ezt tapasztalom! Érthető, hogy bizonyos szinten kordában kell tartani a csapatot, a hozzászólásokat. Ami a lényeg, ezt Ti roppant korrekt módon végzitek,
akár anyáskodva és magyarázkodóan, szem előtt tartva, hogy senkinek ne gázoljatok az önérzetébe!
Sok sikert a kihíváshoz, továbbra is ilyen szépen terelgessétek  a nyájat, így lesz a legkevesebb probléma!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
duke59
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Hozzászólás #596 Dátum: 2007. November 10. - 16:16:55 »

Szia Cartársak ! Kaptam 1 jónak tünő tippet megosztanám  veletek egyutal kiváncsi lennék a véleményetekre is amennyiben megtiszteltek a hozzászolásaitokkal.A tipp:4 polusú gyujtógyertya a Lacikába.Mi a véleményetek,fogyasztás+teljesitmény ? Garancia változik-e mert hozzá nyulok a motorhoz ? Valakinek tapasztalata ilyen téren ? Ja Lacikában már 1000-km van bizony ! Duke.
Naplózva

Duke59
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #597 Dátum: 2007. November 10. - 17:02:49 »

Szia Cartársak ! Kaptam 1 jónak tünő tippet megosztanám  veletek egyutal kiváncsi lennék a véleményetekre is amennyiben megtiszteltek a hozzászolásaitokkal.A tipp:4 polusú gyujtógyertya a Lacikába.Mi a véleményetek,fogyasztás+teljesitmény ? Garancia változik-e mert hozzá nyulok a motorhoz ? Valakinek tapasztalata ilyen téren ? Ja Lacikában már 1000-km van bizony ! Duke.
Hi.
Jó egészséget a Paripához, sok balesetmentes KM-t.  Vigyorog
A gyertyával kapcsolatban biztos jobb a 4 pólusú, de szerintem meg sokak szerint várd meg az első esedékes cserét és akkor érdemes. Nekem is ezt tanácsolták. Egyébként nagy teljesítmény növekedést azért ne várj. Garanciát miért zavarná, nem átalakítod a motort, csak kopó alkatrészt cserélsz. Fogyasztás: Passz./csodát "szerintem" szintén ne várj/
üdv
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 10. - 17:05:07 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #598 Dátum: 2007. November 10. - 19:18:52 »

Szia Cartársak ! Kaptam 1 jónak tünő tippet megosztanám  veletek egyutal kiváncsi lennék a véleményetekre is amennyiben megtiszteltek a hozzászolásaitokkal.A tipp:4 polusú gyujtógyertya a Lacikába.Mi a véleményetek,fogyasztás+teljesitmény ? Garancia változik-e mert hozzá nyulok a motorhoz ? Valakinek tapasztalata ilyen téren ? Ja Lacikában már 1000-km van bizony ! Duke.
Üdv!
    Éppen máshol is olvashatsz és kaphatsz kérdéseidre korábban íródott válaszokat- egy megjegyzést azért fűznék...
Ha csak a pólusszámot növeled, a gyertya élettartama v.színű hosszabb lesz, ha sportgyertyára cserélsz és a csodás szikrázás kiégíti lyukasra valamelyik (vagy több) dugattyúdat, az biztosan érinteni fogja a garidat.
A lényeg nem a pólusszámon van, hanem az idálishoz minél közelebbi gyújtáson és vezérlésen.
A saját autódról végülis TE döntesz.
Én nem gyertya cserével kezdtem a tuningolást, közeledik a 20000 km- valamilyen csere lesz nálam is.
Jókívánságaim!

Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #599 Dátum: 2007. November 10. - 20:32:40 »

Valószínű csak azért vannak fentartásaim az ilyen találmányokkal, mert józan paraszti ésszel gondolkodom, de:
1. a gyertyáknak nem a külső pólusa szokott elégni/elhasználódni/elfogyni, hanem az, amelyik a gyertya közepén van - ergo minek négy pólus, ha a sima gyertyánál az egy sem bírja tovább, mint a belső pólus?
2. erre indok szokott lenni, hogy több pólussal biztosabb a gyújtás...erre meg azt mondom, hogy egy jó minőségű gyertya olyan nagyfordulatú egyhengeres motorokban sem hagy ki, amik 10000 körül forognak. Egy soros négyhengeres utcai autó esetén messze járunk ettől a fordulatszámtól! Az élettartam nem lehet gond, bírják. Ha rendben van a motor, jól be van állítva a gyújtás, megfelelő az üzemanyag, nincsenek lerakódások, szép és ép marad a gyertya.
3. nálam sokkal okosabbak óvatosságra intenek mindenféle sokpólusú gyertya beszerelésével kapcsolatban, ugyanis az elektromos rendszer egy bizonyos ellenállásra van tervezve. Mindig úgy alakítják ki, hogy az (isteni) szikrának ne kelljen se létrát használni (a távolság miatt), se dobbantót (az ellenállás miatt), hogy egyik pólusról a másikra átugorjon. Márpedig a több pólus több ellenálló közeget, nagyobb ellenállást jelent. Jó, akkor állítsunk elő nagyobb feszültséget, ha nagyobb az ellenállás mondják sokan...csak aztán bírja a rendszer! És itt kezdődik el a sufnikban/garázsokban a teljesítménytuning. Egyes helyeken hozzáértők teszik és még két autó árát rányomják a szeretett gépre, más garázsokban meg kevésbé hozzáértők és ugyanazért a pénzért kapunk egy elfuserált autót, ami vagy gazdát cserél, hogy megszabaduljanak tőle, vagy újabb összegekért előbb-utóbb újra belekerülnek az eredeti alkatrészek.
De ez már eléggé tuningtéma, konkrétumokkal a hozzáértő személyek abban a topicban biztosan segíteni fognak ha szeretnéd.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!