Lacetti klub fórum
2024. Október 08. - 01:34:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 335888 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #375 Dátum: 2007. Október 23. - 08:41:17 »

Háát, ahogy itt írtad a kisebbik az olcsóbb.
Az árak egyébként nem csak a mérettől függnek, a Bosch-nak is vannak különböző kivitelű lapátjai (pl.az egyik dupla élű).
A méretre nem tudok mit mondani, de ezért vannak az eladók (már ha nem Tesco, Auchan, stb. a beszerzési hely).
A saját autódon mit mértél? Gumit, vagy keretet? Ez sztem eldönti ezt a dilemmát is (550-et írtál mindenütt).
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #376 Dátum: 2007. Október 23. - 09:13:59 »

Georgbob! Üdvözöllek, és türelem, mert még ma pontos adatokat adok, és lehetőséget a választékokból, de most még esik, majd elmegyek a garázsba, és lemérem a nem Bosch, de kitűnő lapátokat, amelyek sokkal olcsóbbak is ráadásul. Elötted még a 610-es is elmegy, jobb oldalon pedig 530-as, de biztosat később, ma úgyis zárva van minden, és benzinkútnál minden a duplája. Újra jelentkezem! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #377 Dátum: 2007. Október 23. - 09:57:15 »

Georgbob! Üdvözöllek, és türelem, mert még ma pontos adatokat adok, és lehetőséget a választékokból, de most még esik, majd elmegyek a garázsba, és lemérem a nem Bosch, de kitűnő lapátokat, amelyek sokkal olcsóbbak is ráadásul. Elötted még a 610-es is elmegy, jobb oldalon pedig 530-as, de biztosat később, ma úgyis zárva van minden, és benzinkútnál minden a duplája. Újra jelentkezem! Üdv: LadiGidy
Ablaktörlő légterelőről is tudnál lehetőséget?
Kösz
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #378 Dátum: 2007. Október 23. - 10:11:38 »

Üdv mindenkinek!
A kérdésem a következő: ablaktörlő lapátot vennék, de pontos méretet nem tudok. Centivel lemértem, nekem 550-500 mm mérés lett. Bosch-ból van ilyen felemás 2700 ft-ért. Azonban van 550-480-is 3600-ért. Miért lehet drágább a kisebb? Illetve a méret a keretre vagy a gumicsíkra vonatkozhat? (ugyanis az 1-2 centicvel rövidebb)

Én a napokban vettem 550 és 480 mm-est és szerintem  max 1-2 cm hosszabb fér el.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #379 Dátum: 2007. Október 23. - 10:37:06 »

Addig jó, amíg nem kell spéci ablaktörlőlapát a lacsira, mint mondjuk az Astra-H-ra. Sógoromnak esedékes volt a csere, kötelező szervíznél ez 11.000 ropit tett ki a számlán.:-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #380 Dátum: 2007. Október 23. - 10:42:08 »

Üdv mindenkinek!
A kérdésem a következő: ablaktörlő lapátot vennék, de pontos méretet nem tudok. Centivel lemértem, nekem 550-500 mm mérés lett. Bosch-ból van ilyen felemás 2700 ft-ért. Azonban van 550-480-is 3600-ért. Miért lehet drágább a kisebb? Illetve a méret a keretre vagy a gumicsíkra vonatkozhat? (ugyanis az 1-2 centicvel rövidebb)

Én Gomboséknál tetettem fel két elsőt a kötelező szervíznél. Bosch, és 3300 volt a kettő.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #381 Dátum: 2007. Október 23. - 11:05:38 »

Kedves Stocz! A kisebb a drágább...(bal 550-jobb 480) 3600 ft, 550-500 2700 Ft. Én is úgy vélem hogy az 550-500 elfér, márcsak az ára miatt is... Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #382 Dátum: 2007. Október 23. - 11:22:04 »

Van még egy megoldás!
Egy keményebb telet egyik törlőgumi sem él túl maradandó károk nélkül, viszont maga a szerkezet sok esetben nem mondható csereérettnek. Szoktam venni csak sima lapátba való gumicsíkot méterenkénti áron párszázért. Majd amikor látom, hogy csíkoz, esetleg hosszú pihenés után (esőmentes időszak) egyik irányba angyon elfekszi magát és beremeg törlésnél kikapom a lapátot, acélszálak ki, csíkot méretre vág, acélszálak új csíkba be, lapát fel a helyére. Ez kb. 10 perc a két lapátnál és nem került ezrekbe. Köztes megoldásként megfelel, nem kell minden évben új lapátokat venni!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #383 Dátum: 2007. Október 23. - 12:32:44 »

Bocsesz, hogy nem vártam a hivatalos bejelentésig, de gratula Cápa és jopek :-) :-)
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #384 Dátum: 2007. Október 23. - 13:40:46 »

Hi.

Én a zöld dobozos Valeo-t tudnám ajánlani mindenkinek. Bárdi-nál jó az ára, no és persze van 30% kedvezményem, ha valakinek kellene valami onnan. A részleteket priviben...

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #385 Dátum: 2007. Október 23. - 16:20:02 »

Hi.

Én a zöld dobozos Valeo-t tudnám ajánlani mindenkinek. Bárdi-nál jó az ára, no és persze van 30% kedvezményem, ha valakinek kellene valami onnan. A részleteket priviben...

Üdv

Én is csak ajánlani tudom a Valeot, nekem is az van. Előtte én is vettem csak gumicsíkot, és csak azt cseréltem, de olyan dübörgő hangja volt, hogy azt hittem mélynyomó van a kocsiban Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #386 Dátum: 2007. Október 23. - 17:18:23 »

Ablaktörlő ügyben lemértem, hogy mi a jó méret: vezetőoldalon elmegy még 60-61cm-es max, jobb oldali csak max 50cm-es fér el. Bejött nekem a Champion márka is, jóval olcsóbb, mint a Bosch. Láttam Alaska márkájú dán lapátokat, kis spoilerrel, régebben használtam olyat, most nem tudom kapható-e még. Lehet kapni külön légterelőt, de szerintem elég ocsmány, akkor már jobb, ha valahogy a régiről átbuherálja az ember. Gyárilag nagy terelővel kapható csillagászati pénzért Bocsht, de az a ciki, hogy azokat nem láttam felemásban még. Mellettünk az ÖMV kútnál régebben vettem gyárilag felemás nagyságút VW-hez. Kidobott pénz előtt érdemes körülnézni! Még pluszban ott van a nagy fehér Cápa jó ötlete a csak gumicserével, ez a legolcsóbb biztosan. Egy biztos még, hogy kinai műanyagot 600 Ft-ért nem szabad venni. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #387 Dátum: 2007. Október 23. - 17:35:10 »

Újabb gratuláláshoz érkeztünk: Athee cartárs teljes tag lett, és hát a Cápa, hát igen, ő lett az első törzstag, és főmoderátor! Sok sikert, és balesetmentes km-eket, kíváló Lacettit! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dovi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #388 Dátum: 2007. Október 24. - 08:57:53 »

Szervusztok!

Erősen godolkodom egy Diesel SW vásárlásán. Emiatt is keveredtem ide.
Régebben volt Kalosom, de a fogyasztása kritikán aluli volt. Viszont a fórumot olvasva nem találtam a dieselről tapasztalatokat. Meg úgy egyáltalán, mintha nem is lenne köztetek dízeles.

Amin gondolkodom az a platinum felszereltség. Abból a megfontolásból, hogy benne legyen minden, ami kellhet. Kalossal rengeteget kellett a szervízbe mennem, de nem az autóval volt gond, hanem az utólagosan (általuk) beszerelt ablakemelő automatával. Ennek most az ára a cég honlapja szerint 4.4mill. Lehet-e, érdemes-e alkudni? Mit lehet eséllyel belealkudni az autóba?

Nekem egy diesel Astrám van. Az autóbeszámítás milyen a Chevroletnél? Csak marketing szöveg, vagy tényleg érdemes a beszámításon gondolkodni?

Meg úgy egyáltalán...
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #389 Dátum: 2007. Október 24. - 09:07:01 »

Szervusztok!

Erősen godolkodom egy Diesel SW vásárlásán. Emiatt is keveredtem ide.
Régebben volt Kalosom, de a fogyasztása kritikán aluli volt. Viszont a fórumot olvasva nem találtam a dieselről tapasztalatokat. Meg úgy egyáltalán, mintha nem is lenne köztetek dízeles.

Amin gondolkodom az a platinum felszereltség. Abból a megfontolásból, hogy benne legyen minden, ami kellhet. Kalossal rengeteget kellett a szervízbe mennem, de nem az autóval volt gond, hanem az utólagosan (általuk) beszerelt ablakemelő automatával. Ennek most az ára a cég honlapja szerint 4.4mill. Lehet-e, érdemes-e alkudni? Mit lehet eséllyel belealkudni az autóba?

Nekem egy diesel Astrám van. Az autóbeszámítás milyen a Chevroletnél? Csak marketing szöveg, vagy tényleg érdemes a beszámításon gondolkodni?

Meg úgy egyáltalán...
Hali.

Nekem Ignisem volt és piaci áron számolták be, megnézték az AAAutónál mennyiért mennek azok, és annyiért. Az ujból meg engedtek 720 eFt-t. Ezért is lett Lacsim. A Platinum felszereltség nagyon tuti, de nekem Elit-em van és az is kielégiti minden igényemet. Én az árra mentem rá, nem is próbáltam extrákat belealkudni (nem is tudtam volna mit).

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!