Lacetti klub fórum
2024. Október 08. - 05:44:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 335938 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #315 Dátum: 2007. Október 17. - 12:49:20 »


Egy író veszett el benned Mosolyog

Én is írod róla eddigi tapasztalatokat majd úgyérzem Mosolyog

Hát elég alaposan, mert eddig senki sem találta meg...még én sem!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #316 Dátum: 2007. Október 17. - 12:54:50 »


Kimerítő értékelést adtál. De akinek kicsi a csomagtartó mint neked is,  miért nem vesz sedant! Alig drágább és hatalmas a csomagtere.
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #317 Dátum: 2007. Október 17. - 13:37:39 »


Kimerítő értékelést adtál. De akinek kicsi a csomagtartó mint neked is,  miért nem vesz sedant! Alig drágább és hatalmas a csomagtere.
Sosem volt sedanom, mert elsődleges a variálhatóság! Néha bele kell férnie egy fotelnek vagy kisszekrénynek, tv-nek, gyerek biciklijének, stb. Ilyenkor lusta vagyok elővakarni a garázsból a jól körbebástyázott utánfutót, no meg nem is minden esetben jut eszünkbe otthonról indulni a pakolással. Sokszor ahol vagyunk, ott derül ki, hogy üléshajtogatós fuvar lesz.:-)
Na és nem mellesleg...ez a forma tetszik...:-) Gondoltam még kombira, de azt meg nem használnánk ki a mindennapokban.
Amúgy egy-két apróságot (enyhe kilincskopás, kormánykopogás) nem emeltem ki külön az ítéletben, azt majd ha komolyra fordul a dolog. Kopás csak vezetőülésnél és még csak halványan, kopogás meg maradt ugyanolyan, amilyennek hallom az elejétől. Ez valszeg nem lesz csere ha nem lesz rosszabb, ugyanis ilyen a cseredarab is, amit másnak beleraktak, ill. három éves koráig ráérek eldönteni.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #318 Dátum: 2007. Október 17. - 17:07:06 »

Nos, még egy szusszanatnyit visszatérve a matricára!
Ugye annak idején, amikor eljöttünk az indexről, írtam, hogy bevállalnám ezt, ha lenne rá igény. Csupán el kell dönteni, hogy mekkorát, egy/több színűt, belsőt/külsőt, stb. szeretnénk? Egyáltalán mi legyen rajt? Kell egy végleges honlapcím, ha azt akarjuk ráíratni, stb.
Ma arra vitt az utam, megkérdeztem, hogy is mennek ezek a dolgok.
Azt mondta a srác, hogy kell egy végleges forma, legyen meg a méret és nem árt, ha legalább mennyiségként fél négyzetmétert csináltatunk, ugyanis az alatt nem túl gazdaságos a gépet indítani. Négyzetmétere a matricának 7500 Ft, ebben benne van a méretre vágás is. A matrica ebben az árban transzparens alapra készül, és teljesen mindegy, hogy egyszínű, vagy színes a minta. Akármilyen képet fel lehet rá tenni, nem árnövelő. Néhány kivétel van, amire figyelni kell, pl nem tudnak fehérrel festeni, ill. ha szürke van mintaként, akkor a transzparens alap kicsit másít a szürke színen. Határidő változó, de nekem pl holnapra megcsinálnak valamit, úgyhogy pár nap alatt készen van ha sok is a melójuk. Nagyjából ennyi.
Minőségre meg vagyok velük elégedve, ugyanis az én matricám nyár óta sok mosást, napfényt (amúgy UV állónak mondták) vaxolást kibírt.

Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #319 Dátum: 2007. Október 17. - 19:12:18 »

CápaFeri! Ment egy privát!
Öcskös tegnap átvette Lacettijét. Remélem hamarost köreinkben üdvözölhetjük.
Már haza is ért vele Kölnbe (mert ott dolgozik) és áradozikaz autótról. :-)
És már fontolgatja az ilyen- olyan tuningokat is :-(
Azon vigyorogtam, hogy egy 5-ös bömöst lekergetett maga elöl a pályán.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #320 Dátum: 2007. Október 17. - 19:21:43 »

Nos, még egy szusszanatnyit visszatérve a matricára!
...
Igazán nem akarok senkit lebeszélni a matricáról (cápaFeri! megmutattam azt a matricát a Vadasparkban, amit még Kaposújlakon adtál...), Jopek is olyan lelkes, de BeZe megoldása a bötükkel ( http://lacetti-klub.extra.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=45&topic=2.msg762#msg762 ) senkit sem hozott lázba?
Szerintem kellően szolid, mégis azonosíthatóvá tenné az ótókat (akár nick nélkül is, sőt úgy fordulnának csak igazán utánunk a kívülállók, azt gondolva, valami új kiadású szépséget látnak...), minden karosszérián kultúráltan elfér, stb., és még csak különösebb utánajárást sem igényel, és 600 Ft a KLUB feliratért igazán baráti... Nem kell kitalálni, megvitatni színt, betűméretet, mint a matricánál, hanem irány bötűbolt, és lehet ragasztani.

Hogy korosabb barátunk ( Kacsint) szóhasználatával éljek:
Uff, én szóltam: kripic
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #321 Dátum: 2007. Október 17. - 19:39:14 »

Nos, még egy szusszanatnyit visszatérve a matricára!
...
Igazán nem akarok senkit lebeszélni a matricáról (cápaFeri! megmutattam azt a matricát a Vadasparkban, amit még Kaposújlakon adtál...), Jopek is olyan lelkes, de BeZe megoldása a bötükkel ( http://lacetti-klub.extra.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=45&topic=2.msg762#msg762 ) senkit sem hozott lázba?
Szerintem kellően szolid, mégis azonosíthatóvá tenné az ótókat (akár nick nélkül is, sőt úgy fordulnának csak igazán utánunk a kívülállók, azt gondolva, valami új kiadású szépséget látnak...), minden karosszérián kultúráltan elfér, stb., és még csak különösebb utánajárást sem igényel, és 600 Ft a KLUB feliratért igazán baráti... Nem kell kitalálni, megvitatni színt, betűméretet, mint a matricánál, hanem irány bötűbolt, és lehet ragasztani.

Hogy korosabb barátunk ( Kacsint) szóhasználatával éljek:
Uff, én szóltam: kripic


Szia Kripic!
Nos én némiképp két részre bontom magamban a dolgot.
1. Ami az egyéni azonosíthatóságot illeti, azt mindenki megoldja a maga módján szerintem. Látványos példája ennek BeZe neve az autóján a króm betűkkel, ami egy frappáns megoldás az ő esetében (rövid név)! Nekem mondjuk kissé nehézkes lenne cápaFeri-t kirakni, betelne a tuningboltban kapható betűkkel a hátulja. :-) (Halkan jegyzem meg, hogy éppen ilyen azonosító-ügyben voltam ma a matricásnál, holnapra kész lesz amit kitaláltam, valamelyik nap felrakom és teszek fel képet is róla amint lehetőségem adódik.)
2. Ettől függetlenül, szerintem kellene egy olyan felirat, mondjuk a honlapcím, ahol egyértelműen azonosítható, hol találni minket. Honlapcím nélkül nem biztos, hogy megtalálják ezt a helyet abból, hogy "lacettiklub" és "beze", pláne hogy még nem így van pontosan az elérési útvonal, hanem ott van az extra is.
Szóval ha valaki fellép az autón látható honlapra, onnan már kis keresgéléssel megtalálja azokat az autókat és tulajaikat is, akiknek járgányát mondjuk az utcán látta maga előtt a lámpánál ácsorogva. Ezen megoldás mellett szólna még az is, hogy a matricára fel leehtne tenni szövegen kívül mást is, mondjuk emblémaképet, stb.
Mondjuk példának egy ilyen matricát is el tudnék képzelni:
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #322 Dátum: 2007. Október 17. - 19:40:13 »

CápaFeri! Ment egy privát!
Öcskös tegnap átvette Lacettijét. Remélem hamarost köreinkben üdvözölhetjük.
Már haza is ért vele Kölnbe (mert ott dolgozik) és áradozikaz autótról. :-)
És már fontolgatja az ilyen- olyan tuningokat is :-(
Azon vigyorogtam, hogy egy 5-ös bömöst lekergetett maga elöl a pályán.

Ment válasz! :-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #323 Dátum: 2007. Október 17. - 20:38:08 »

... a króm betűkkel, ami egy frappáns megoldás az ő esetében (rövid név)! Nekem mondjuk kissé nehézkes lenne cápaFeri-t kirakni, ...
... kellően szolid, mégis azonosíthatóvá tenné az ótókat (akár nick nélkül is, sőt úgy fordulnának csak igazán utánunk a kívülállók, azt gondolva, valami új kiadású szépséget látnak...), minden karosszérián kultúráltan elfér, ...
Szia!
Nem a matrica ellen vagyok, sőt, mondjuk a hátsó ablakon el is tudnám képzelni. (Féltem a fényezést, akármilyen tuti minőségű a matrica, egy-két nyár, és eltüntethetetlen a nyoma...)
Csak tecccik a bőtű, na... (ahogy Te is mondtad, az egyéni azonosíthatóságot megoldja mindenki maga... magyarán csak KLUB felirat)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #324 Dátum: 2007. Október 17. - 20:46:07 »

... a króm betűkkel, ami egy frappáns megoldás az ő esetében (rövid név)! Nekem mondjuk kissé nehézkes lenne cápaFeri-t kirakni, ...
... kellően szolid, mégis azonosíthatóvá tenné az ótókat (akár nick nélkül is, sőt úgy fordulnának csak igazán utánunk a kívülállók, azt gondolva, valami új kiadású szépséget látnak...), minden karosszérián kultúráltan elfér, ...
Szia!
Nem a matrica ellen vagyok, sőt, mondjuk a hátsó ablakon el is tudnám képzelni. (Féltem a fényezést, akármilyen tuti minőségű a matrica, egy-két nyár, és eltüntethetetlen a nyoma...)
Csak tecccik a bőtű, na... (ahogy Te is mondtad, az egyéni azonosíthatóságot megoldja mindenki maga... magyarán csak KLUB felirat)

aham..:-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #325 Dátum: 2007. Október 18. - 12:08:50 »

Jopek! Néztm, mint Rozi a moziban! Mé' villog és dudál az a teherautós és rázza az öklét? Főleg az én honos állomáshelyem belterületén? Aztán megismertelek ám, csak így, Lacsi nélkül lassan ment! :-)
Háát, valami azonosító jó lenne (jövőre megveszem a bötüket én is hátulra), de a többiek tehetnek előre is, mert amíg engem még egy darabig felismerhettek előről is, addig én nem tudom, hogy kinek integethetek!  :-)
Főleg Athee cartárs esetében, mert nem tudom melyik szembejövő ötajtós az övé. Főleg, ha tíz autóból három egyforma, színre, márkára, Lacsettire.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #326 Dátum: 2007. Október 18. - 14:53:09 »


Főleg Athee cartárs esetében, mert nem tudom melyik szembejövő ötajtós az övé. Főleg, ha tíz autóból három egyforma, színre, márkára, Lacsettire.

Króm utánzatú rendszámtábla tartó.  Mosolyog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #327 Dátum: 2007. Október 18. - 15:20:21 »


Főleg Athee cartárs esetében, mert nem tudom melyik szembejövő ötajtós az övé. Főleg, ha tíz autóból három egyforma, színre, márkára, Lacsettire.

Króm utánzatú rendszámtábla tartó.  Mosolyog

Akkor ma (csüt) 11 óra körül majdnem megálltál a sárga bank elött? :-) ott sétáltam el melletted.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #328 Dátum: 2007. Október 18. - 16:16:45 »

Részemről matricát csak üvegre !:-)
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #329 Dátum: 2007. Október 18. - 16:23:36 »

Csatlakozom: matricát üvegre, króm betüket hátúlra a Lacetti felirathoz! Legyen egységes a cartársak carja! Esetleg a betüket egyszerre lehetne megvenni, így talán még engedményt is kaphatnánk, és biztos egyforma lenne. Persze a 600 Ft-ot is ki lehet birni.  Estleg előre egy kis kereket, mint az autóklubbé, hátra pedig egy csíkmatricát tehetnénk, hogy előlről, és hátúlról is felismerhetőek legyünk. Vélemény? Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!