Lacetti klub fórum
2024. Október 08. - 12:42:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 336030 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #270 Dátum: 2007. Október 13. - 13:44:49 »

Az összes benzinkutat tudom hol van ! Ja és egy sörözőt is isme... szóval hallottam róla ! Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #271 Dátum: 2007. Október 14. - 15:03:51 »

Nem söröni kell, vagy tankolni. A túlsó parton van egy cég, akik autóba (is) gyártanak gumiszőnyeget. Állítólag kis szériákat és egyedi darabokat is vállalnak. Ígérték a címüket, remélem megkapom, de hátha hallottál róluk...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #272 Dátum: 2007. Október 14. - 15:50:33 »

Tegnap- ahogyan korábban írtam- szagértő személyek kúsztak- másztak az autóban. Mentek is vele pár km-t és elmondták tapasztalataikat.
Kérdés: itt írjam meg ami atudomásomra jutott vagy minden altopikba tegyem be az oda vonatkozót? Megkapom majd írásban is, hogy mire jutottak, azt közzé is teszem, mert van amire egyrészt nem emlékszem, illetve már akor sem értettem :-).
Témák: futómű, EGR, a chip, gyertyák, kenőolaj, légszűrő.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #273 Dátum: 2007. Október 14. - 16:29:13 »

Nem söröni kell, vagy tankolni. A túlsó parton van egy cég, akik autóba (is) gyártanak gumiszőnyeget. Állítólag kis szériákat és egyedi darabokat is vállalnak. Ígérték a címüket, remélem megkapom, de hátha hallottál róluk...
Nekem átadáskor raktak bele textilszönyeget, méretpontosat. Nem gumi, de a gumi alá tuti. A CARTEX nevű cég forgalmazza.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #274 Dátum: 2007. Október 14. - 17:07:09 »

JOPEK! Mennyire vagy ismerős a túlparton? Gumiszőnyeg ügyben lenne egy fülesem!
Ezt kérdezted , erre válaszoltam !
Nem söröni kell, vagy tankolni. A túlsó parton van egy cég, akik autóba (is) gyártanak gumiszőnyeget. Állítólag kis szériákat és egyedi darabokat is vállalnak. Ígérték a címüket, remélem megkapom, de hátha hallottál róluk...
Nem hallottam még róluk , de ha rendelkezel majd pontos címmel , megpróbálok majd utánajárni .
Naplózva
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #275 Dátum: 2007. Október 14. - 21:09:26 »

Amugy vagyok csak szet vagyok.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #276 Dátum: 2007. Október 15. - 07:48:16 »

JOPEK! Mennyire vagy ismerős a túlparton? Gumiszőnyeg ügyben lenne egy fülesem!
Ezt kérdezted , erre válaszoltam !
Nem söröni kell, vagy tankolni. A túlsó parton van egy cég, akik autóba (is) gyártanak gumiszőnyeget. Állítólag kis szériákat és egyedi darabokat is vállalnak. Ígérték a címüket, remélem megkapom, de hátha hallottál róluk...
Nem hallottam még róluk , de ha rendelkezel majd pontos címmel , megpróbálok majd utánajárni .
:-)
Ez lemaradt. Persze sörölhetsz és tankozhatsz is ha arra jársz. Megígérték a címet, várom...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #277 Dátum: 2007. Október 15. - 10:50:31 »

Tegnap- ahogyan korábban írtam- szagértő személyek kúsztak- másztak az autóban. Mentek is vele pár km-t és elmondták tapasztalataikat.
Kérdés: itt írjam meg ami atudomásomra jutott vagy minden altopikba tegyem be az oda vonatkozót? Megkapom majd írásban is, hogy mire jutottak, azt közzé is teszem, mert van amire egyrészt nem emlékszem, illetve már akor sem értettem :-).
Témák: futómű, EGR, a chip, gyertyák, kenőolaj, légszűrő.

Nagyon érdekelne a dolog, szerintem tedd ide be az egészet!
Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #278 Dátum: 2007. Október 15. - 11:29:21 »

Ja. Írd be ide, hagy lássuk együtt az egészet. Aztán majd legfeljebb szétosztjuk.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #279 Dátum: 2007. Október 15. - 12:16:07 »

Mai dátummal íródott egy népítélet a Totalcarban...:-) Talán holnapra fent lesz!
Rászántam magam megint, ugyanis egyszer már írtam, csak elveszett a net hibája miatt. Kis reklám is került a végére!
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 15. - 12:36:39 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #280 Dátum: 2007. Október 15. - 17:41:53 »

Akkor ide írom. Próbáltam átmásolni a freemailből ide, de nem jött össze. A személyes és rám terhelő részeket kihagytam.  :-)
Szvsz, csak még egyszer: szombaton egész nap olyan auószerelő (mérnök!) nyüstölte és vallatta a Lacsit, aki Opel szervízben vezető- helyettes és rengeteg Chevyt javítanak. Apróra átnézte nekem az autót és vele volt egy tuningolással foglalkozó ismerőse. Ma megírta nekem az észrevételeit, íme:
"... az biztos, hogy a sorozatszám (sic!) szerint az autód nem azonnal került Magyarországra, azt a németeknél alakították ilyenre. A tavalyi akciókból nem tudtam, hogy jött hozzánk is. Nálunk csak a matricázást végezték, de azt is német mintára. Ott nagyobb divatja van a tuningnak és egész internetes áruházak vannak erre a témára. Tehát, az elektronikád egészen biztos chip tuningolt, mégpedig szakszerű módon elvégzett a programcsere. Balázs szerint az AMG műhelyben írhatták, bár nem a legfrisebb verzió. A jó hír, hogy a program nem veszi figyelembe az AGR szelep meglétét az ECU egyáltalán nem számol vele. Ilyen formán a lezárása nem oszt, nem szoroz. Viszont hibakód nem lesz. A gáz az, hogy checklámpa esetén lesz-e, aki ki tudja olvasni?
Szintén a programnak köszönhető, hogy az ABS-ben lévő rossz út érzékelő nem tud beavatkozni, így a magyar utakon sokszor érzékelhetó ránzást Te nem tapasztalod, viszont vezetésbiztonsági szempontból ez nem biztos, hogy jó.
A programnak köszönheted a tényleg jó és műszeresen mérhető fogyasztást, persze a Te nyugis stíled is sokat segít. A zöldkártya miatt nyugi, bőven benne vagy a határértékben, bár nem tudtam mérni. Összeségében kb. 9-10 plussz lovat és 10-12 Nm plussz nyomatékot kaptál vele. Ezen még lehetne dobni, ha direktszűrőd lenne, ami volt is (megjegyzés: nem volt, így kaptam meg), mert lehet látni a szerelés nyomait, a szűkítő is el van távolítva. Egyébként a kifizetett 90.000 ft picit sok volt érte, a legfrisebb programokat 300-350 euróért lehet megvenni németországban. Tanácsolnám, hogy frissítsed, ha kell Balázsnak szólok.
A lengéscsillapítók cseréje ilyen formában nam volt szerencsés. A Monroe- nak vannak ennél jobb- persze drágább- lengéscsillapítói, de egy KM biztosan jobb lett volna, direkt ehhez a típushoz gyártják. Ezért is sokat kértek. Ráadásul a mi útjaikon 50 ezer km után esélyesek lesznek a cserére. De legalább olajosak és a rugók jó minőségűek. Azért az első telókra nem ártana rátenni a kersztmerevítő rudat, max. 10.000-t kellene csak rááldoznod (megjegyzés: ezt nem értem). Viszont, ha már belenyúltak és ültettek, akkor a futómű néhány részét nem ártott volna erősebbre cserélni, főleg a gömbcsuklókat. Bár ha óvatosan vezetsz és nem kátyúzol, akkor bbírni fogják. A féktárcsáid amúgy combosabbak, mint a gyári. Brambhok-k (megj.: remélem így kell írni), a betét cseréd nem lesz olcsó!
Sajna a gyári kerekek nem férnek el az első kerékdobodban, beleérnének (kipróbálták), ezért 17-es felniben ne is gondolkodj. Ezért írtam, hogy a lngéscsillapító választás nem volt szerencsés. A téli gumit nem fogod olcsón megúszni, sajnos. De **** minőséget ne vegyél!
A kipuffogódat is kicserélték, Irmscher rendszer van lent, egy olcsóbb fajta, de azért jó. Nem igaz, hogy nem hallottad, hogyan szól. Ez is ad néhány lovat, bár a katalizátort otthagyták. Ez azért nem fog úgy rozsdásodni, mint a gyári, már megérte, nem? Különben sem fizettél érte!
Az üvegekkel semmi gáz, gyárilag ilyenek, hővédősek. Monjuk nem olyan jó, mint a fólia, mert az jobban véd a nap ellen és nem látszik meg rajta olyan gyorsan a karcolódás meg még sok más. Lehet nálunk is rendelni, jó kis felárral,, de a kereskedők nem kínálják.
azt nem értem, hogy Elite létére miért van az autóban ASR? Ráadásul picikét elhangolva, mert későn lép münködésbe. Most már maradjon így, nem nyúltunk bele...
...szóval szerintem így, ahogy van, az autód jól meg lett csinálva, amit javasoltam, azon gondolkodj el, de ne a Sparco ülésekkel kezd, hanem frissítsd a szoftvert és a Marangoninál jobb nyári gumikat vegyél rá..."
Ennyit idéznék a levélből, a privát dolgokat kihagytam. És örülök, hogy jó az autóm és sírok, mert 154.000- ért vettem Michlein Snowpro 205/50/16-os gumikat télire...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #281 Dátum: 2007. Október 15. - 17:51:09 »

Megtennéd, hogy a helyére is beírod! Látatlanba egyezik a véleményünk, pedig még délután írtam.. a helyén!
Üdv
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #282 Dátum: 2007. Október 15. - 17:56:03 »

R*R! oké, csak lentebb írták, hogy ide, aztán majd szemelgetünk. Sajna be kelett pötyögni, mert a kivág/beilleszt nem ment.
VOLTI! PRIVÁT MENT!
Athee! Te is láttad már ezt az ötajtós WTCC-re matricázottat a városban? Akkora vezetőszárnya van, mint egy troli áramszedője! Holnap kifekszem a 10-re és bizisten lefotózom. Vagy esetleg a Te új masinád?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #283 Dátum: 2007. Október 15. - 17:58:27 »

Mondtuk ladlaccal a talin , hogy sport a kémény ? Vigyorog Egyébként amit nem értessz / keresztmerevítő a telónál /= toronymerevítő .
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #284 Dátum: 2007. Október 15. - 18:02:54 »

Mondtuk ladlaccal a talin , hogy sport a kémény ? Vigyorog Egyébként amit nem értessz / keresztmerevítő a telónál /= toronymerevítő .
Nem akarom tömjénezni magam, de sportrendszeres Vectra volt alattam 2 évig és az is visszaböffent, mint a Tied.
Ingyé kaptad, és még ráadásul dögös is. Vizsgán a kutyát nem érdekli, legfeljebb okos vizsga ell neki ha nagyon kekeckednek.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!