Lacetti klub fórum
2024. Július 08. - 05:27:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 324284 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1155 Dátum: 2007. December 26. - 11:46:34 »

Megszületett Ladigidy cartárs 500. hozzászólása !
Várjuk a következő 500-at ! Grat. Te Vén Róka ! Vigyorog
Csatlakozom Jopek cartárshoz!
Sok szeretettel üdvözlünk a Vén rókák táborában!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1156 Dátum: 2007. December 26. - 12:06:59 »

Nincs hó!? Most cserélnék veled...  Itt 30-35 cm hó + nyári gumik és terv egy 150km-s távolságú rokonlátogatás.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1157 Dátum: 2007. December 26. - 12:31:45 »

Nincs hó!? Most cserélnék veled...  Itt 30-35 cm hó + nyári gumik és terv egy 150km-s távolságú rokonlátogatás.
Ugye nem veszed sértésnek, ha azt mondom, felelőtlen vagy!? Megértem, ha valaki nagyon keveset használja  az autóját és még használt téli gumi beszerzését is feleslegesnek tartja. (bár már 3-4 eFt-ért lehet egészen jó állapotú téli gumit kapni) De ilyen időben biztosan nem indulnék neki téligumi (esetleg hólánc) kislapát, legalább félig tank benzin, kesztyű, takaró nélkül 50 km-nél messzebb! Amikor régebbi autóm volt és alig mentem egy évben 4-5000 km-t, akkor ilyeneket szereztem be. Felnikkel együtt egy jó tank benzin árából megvolt és sokkal többet értek ha valamiért mégis ki kellett mozdulnom télen, mint a nyári gumik! Egy új autó árához képest meg elenyésző a költség. Nekem ez volt az első "extra" amiről gondolkodtam, pedig nyár közepén lett meg a kocsi! Alufelnit kértem a kocsihoz, a lemezfelniket pedig csomitartóba, hogy ősszel a téliket egyből arra tudjam rakatni! Minden más felszerelés csak ezután következhetett, hogy megvoltak a téli bakancsok!
Szerintem gondold meg az elindulást nyári papucsban!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #1158 Dátum: 2007. December 26. - 13:03:23 »

Nincs hó!? Most cserélnék veled...  Itt 30-35 cm hó + nyári gumik és terv egy 150km-s távolságú rokonlátogatás.
Ugye nem veszed sértésnek, ha azt mondom, felelőtlen vagy!? Megértem, ha valaki nagyon keveset használja  az autóját és még használt téli gumi beszerzését is feleslegesnek tartja. (bár már 3-4 eFt-ért lehet egészen jó állapotú téli gumit kapni) De ilyen időben biztosan nem indulnék neki téligumi (esetleg hólánc) kislapát, legalább félig tank benzin, kesztyű, takaró nélkül 50 km-nél messzebb! Amikor régebbi autóm volt és alig mentem egy évben 4-5000 km-t, akkor ilyeneket szereztem be. Felnikkel együtt egy jó tank benzin árából megvolt és sokkal többet értek ha valamiért mégis ki kellett mozdulnom télen, mint a nyári gumik! Egy új autó árához képest meg elenyésző a költség. Nekem ez volt az első "extra" amiről gondolkodtam, pedig nyár közepén lett meg a kocsi! Alufelnit kértem a kocsihoz, a lemezfelniket pedig csomitartóba, hogy ősszel a téliket egyből arra tudjam rakatni! Minden más felszerelés csak ezután következhetett, hogy megvoltak a téli bakancsok!
Szerintem gondold meg az elindulást nyári papucsban!





Igazad van kedves Cápa cartárs! Én November 1. után 150 métert sem teszek meg téli gumi nélkül.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1159 Dátum: 2007. December 26. - 14:51:22 »

Komis! Nem szeretem a NFC-t fényezni, de nagyon is igaza van! Tudtommal a Te környéked pedig hegyes, sokszor havas, jeges. Először is a családod féltsd, de a Lacetti is jó, ha megmarad. Hihetelen, hogy milyen csúszós lehet csak magától a hidegtől is a nyári gumi ilyenkor! Két garnitura gumi ma már elengedetlen! Gondold nagyon meg, nem szeretnénk egy másik rovatban hallani a panaszodat...!                                                                                                                           
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1160 Dátum: 2007. December 26. - 14:52:49 »

Cápa, és Jopek Globalisták! Köszönöm a gratit! (megtartlak mindkettőtöket!)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1161 Dátum: 2007. December 26. - 15:01:17 »

Nincs hó!? Most cserélnék veled...  Itt 30-35 cm hó + nyári gumik és terv egy 150km-s távolságú rokonlátogatás.
Ugye nem veszed sértésnek, ha azt mondom, felelőtlen vagy!? Megértem, ha valaki nagyon keveset használja  az autóját és még használt téli gumi beszerzését is feleslegesnek tartja. (bár már 3-4 eFt-ért lehet egészen jó állapotú téli gumit kapni) De ilyen időben biztosan nem indulnék neki téligumi (esetleg hólánc) kislapát, legalább félig tank benzin, kesztyű, takaró nélkül 50 km-nél messzebb! Amikor régebbi autóm volt és alig mentem egy évben 4-5000 km-t, akkor ilyeneket szereztem be. Felnikkel együtt egy jó tank benzin árából megvolt és sokkal többet értek ha valamiért mégis ki kellett mozdulnom télen, mint a nyári gumik! Egy új autó árához képest meg elenyésző a költség. Nekem ez volt az első "extra" amiről gondolkodtam, pedig nyár közepén lett meg a kocsi! Alufelnit kértem a kocsihoz, a lemezfelniket pedig csomitartóba, hogy ősszel a téliket egyből arra tudjam rakatni! Minden más felszerelés csak ezután következhetett, hogy megvoltak a téli bakancsok!
Szerintem gondold meg az elindulást nyári papucsban!





Igazad van kedves Cápa cartárs! Én November 1. után 150 métert sem teszek meg téli gumi nélkül.

Ha már előjött a témáról a szó, leírnám véleményem, ajánlom mindenki figyelmébe!
Lehet, hogy én gondolkodom túlságosan konzervatívan, de vannak elveim, amikben nem vagyok kompromisszumképes. (Bár azt mondják, hogy alapvetően maximalista vagyok, de ez más lapra tartozik Vigyorog)
Alábbi elvek fokozottan szigorú betartása ha más is (főleg kiskorú) utazik rajtam kívül az autóban!

1. Soha nem iszom egy kortyot sem, ha tudom, hogy aznap -vagy 6-8 órán belül, ez napszaktól függ- vezetni fogok. Ez lehet bármilyen alkalom, rendezvény, tökéletesen megelégszem az ásványvízzel annak ellenére, hogy néhány italt nagyon szeretek és jó lenne elcsábulni egy korty erejéig.
2. Nem mérem hőmérővel a 7°C-ot úttest fölé görnyedve, de általában nov. 1-e környékén szerepel a programban a téli kerekek felszerelése. Ilyenkor már általában előnyösebb a téli gumi, ha pár fok + is van még, mert ingadozik a hőmérséklet és a reggeli ill. esti órákban már lefagyhat. Inkább két héttel többet fusson a téli garnitúra, mint fél méteren múljon az autó és a benen ülők épsége.
3. Soha nem szállítok kiskorú személyt biztonsági gyermekülés nélkül! A csöppségekért mi felnőttek vagyunk felelősek, ők nem képesek saját sorsukról dönteni, ezt nekünk kell megtenni!!! Amire fiam megszületett beszereztem a megfelelő gyermekülést (Opel), ami 0 hetes kortól 12 éves vagy 36 kg-os koráig fokozatosan használható. Bár ez nem volt olcsó, de elsődleges szempont volt! Mai napig ezt nyúzzuk, fiam hamar megszerette. Még a 150 méterre lévő iskoláig -munkába menet reggelente- is bekapcsolja magát arra a két percre, nem is lenen hajlandó beülni a kocsiba az ülése (már csak magasító) nélkül!  

Mindenkinek ajánlom, hogy tartsa észben, az autó veszélyes üzem, bár ez így eléggé hülyén hangzik. Autót törni lehet...meg lehet javítani, másikat lehet venni. Viszont az ember pótolhatatlan! Még egy törött csont -amely összeforr- sem lesz soha olyan, mint előtte! Soha nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha baj történne és tudnám, hogy nem tettem meg mindent a megelőzésére! Nem tudnék tükörbe nézni. Így is van kivédeni való az utakon, mert sajnos vannak felelőtlen emberek, akik sem maguk, sem mások épségével nem törődnek, nekik csak egy kihívás, egy jó buli leküzdeni az elemeket, akadályokat. Ha valami meg nem úgy sikerül, akkor csak vállat vonnak.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1162 Dátum: 2007. December 26. - 15:03:22 »

Nem vagyok áruló, de ma közelebbről megnéztem egy KIA cee'd SW CDTI-t. Szó, mi szó tetszett. Gazdija nagyon dicsérte, pedig elötte Volvot használt. 3,7-re alkutta le Pécsett  egy dealernél. Fogyasztása pedig igazán irigylésre méltó. De akkor is: Lacetti az igazi! (Nekünk biztosan, és van klubunk hozzá, ami pótol minden gondot, már amennyiben van egyáltalán)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1163 Dátum: 2007. December 26. - 15:18:04 »

Nem vagyok áruló, de ma közelebbről megnéztem egy KIA cee'd SW CDTI-t. Szó, mi szó tetszett. Gazdija nagyon dicsérte, pedig elötte Volvot használt. 3,7-re alkutta le Pécsett  egy dealernél. Fogyasztása pedig igazán irigylésre méltó. De akkor is: Lacetti az igazi! (Nekünk biztosan, és van klubunk hozzá, ami pótol minden gondot, már amennyiben van egyáltalán)
Miért lennél áruló?  Kacsint
Megnézni meglehet, cserélni gondolom úgysem szeretnél!
Kell néha viszonyítani, milyen jó kis kocsink is van!!!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1164 Dátum: 2007. December 26. - 15:23:34 »

Nem vagyok áruló, de ma közelebbről megnéztem egy KIA cee'd SW CDTI-t. Szó, mi szó tetszett. Gazdija nagyon dicsérte, pedig elötte Volvot használt. 3,7-re alkutta le Pécsett  egy dealernél. Fogyasztása pedig igazán irigylésre méltó. De akkor is: Lacetti az igazi! (Nekünk biztosan, és van klubunk hozzá, ami pótol minden gondot, már amennyiben van egyáltalán)
Miért lennél áruló?  Kacsint
Megnézni meglehet, cserélni gondolom úgysem szeretnél!
Kell néha viszonyítani, milyen jó kis kocsink is van!!!  Vigyorog


Halkan súgom meg, hogy klubjuk is van, de nem olyan király, mint a miénk!!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1165 Dátum: 2007. December 26. - 15:26:38 »

Nem vagyok áruló, de ma közelebbről megnéztem egy KIA cee'd SW CDTI-t. Szó, mi szó tetszett. Gazdija nagyon dicsérte, pedig elötte Volvot használt. 3,7-re alkutta le Pécsett  egy dealernél. Fogyasztása pedig igazán irigylésre méltó. De akkor is: Lacetti az igazi! (Nekünk biztosan, és van klubunk hozzá, ami pótol minden gondot, már amennyiben van egyáltalán)
Miért lennél áruló?  Kacsint
Megnézni meglehet, cserélni gondolom úgysem szeretnél!
Kell néha viszonyítani, milyen jó kis kocsink is van!!!  Vigyorog


Halkan súgom meg, hogy klubjuk is van, de nem olyan király, mint a miénk!!
Akkor meg PLÁNE!!!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1166 Dátum: 2007. December 26. - 15:27:32 »

Szuper csapat most on-line! Látjátok?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1167 Dátum: 2007. December 26. - 15:28:35 »

Szuper csapat most on-line! Látjátok?

A fanatikusok!  Vigyorog Még karácsonykor is...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1168 Dátum: 2007. December 26. - 15:29:11 »

Meg kell, hogy osszak Veletek egy esetet.
Tegnap este, miután vendégek, rokonok el, végignyaltuk kedves feleségemmel az egész házat (mivel minden helység végig lett trappolva, felért egy nagytakarítással) mosogatás, felmosás, bútorok helyrerángatása, kiegészítő asztalok visszaszállítása tárolóba, stb, minden elkészült, gondoltam főzök egy KV-t. KV-s doboz helye fent a konyhaszekrényben, szekrényajtók egymásnak háttal kinyitva, törölgetős-elpakolós fázisból adódóan. Pakolom a kv-t a főző edényébe a pulton, vállam beütöm a felső ajtóba. Gondoltam vállal belököm, már úgysem kell, hogy nyitva legyen, edények elpakolva. Nos nem csukódott, hanem reccsent, ugyanis nem az az ajtó volt, ami abba az irányba nyílt volna, hanem a másik, ahonnan kivettem a kv-s dobozt. Reccsent...rendben. Még fent van, ezt megúsztuk...gondoltam. Szépen becsuktam kézzel, folytatnám a kv-adagolást, erre szekrényajtó nagy robajjal le. Rá a kv-s edényre, amaz kiborult, aztán sarkával ráa pult szélére, az lesarkítva az élfóliánál,  majd le a konyhakőre, annak máza felpattant. Ajtó tovább gurult, neki szintén sarokkal a spájzajtónak, annak nemhogy a zománca jött csak le, hanem magából az ajtóból is kimetszett a szekrényajtó éles sarka egy darabot, hiába kemény vörösfenyő fajta. Itt persze megállt a gurulás, majd ahogy dőlt el a guruló-mindentromboló szekrényajtó, még a radiátor festését sikerült neki leverni.
Mi meg csak álltunk a konyhában. Mindez lezajlott 2 mp alatt, utánakapni nem akartam az ajtónak, mert a radiátor felett a szekrény mellett ott van az ablak, talán az bánta volna ha belenyúlok a folyamatba. pláne amilyen fáradt és fásult voltam már akkor.
Szal sikerült egy laza vállmozdulattal leamortizálni a konyhát. Így kari este. Csak nevetni tudtunk az eseten elkeseredésünkben. Ajtót félreraktam, majd holnap nekiállok javítani. Azóta kérdezgetem anyucit, ahányszor elmegyek a konyha irányába, hogy miért nem csukja be a szekrényajtót?  Vigyorog
Furcsa mosoly ül ki az arcára olyankor... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1169 Dátum: 2007. December 26. - 15:37:08 »

Szegény Cápa! Azt hiszem ez egy hülye rajzfilmbe illő jelenet lehetett volna. Ezek szerint viszont a feleséged igen jó humorú lehet, hogy nem felnégyelt, hanem tud még mosolyogni, nevetni. Persze a túlélés egyetlen biztos záloga ez! Szegény Cápa család azt hiszem felejthetetlen rossz időket éltetek meg az utóbbi napokban. ...,és még majdnem a látogatásom is rátokhozta a frászt. Ma ne ülj kocsiba, ne kapcsolj be drága készüléket, feküdj le, és alud ki Magad! (Elötte még olvasd el a privit, és válaszolj rá, ha akarsz!)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!