Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 18:23:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: A veszprémi találkozó 1 vagy 2 napos legyen?
1 napos - 9 (50%)
2 napos - 9 (50%)
Összes szavazó: 17

Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 43   Le
 
Szerző Téma: Veszprém 2008.07.12-13  (Megtekintve 117513 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #105 Dátum: 2008. Május 05. - 20:51:16 »

Azért azt félve, de megkérdezném....van már alkalmas pálya a focihoz? Vagy csak a csapatok vannak meg fejben és van pár labda a társaságnak?

Az állatkert mellett van akkora fűves tér, hogy gulyát lehetne rajta deleltetni!
Ott szerintem főzni is lehet.

Ha a parkoló melletti részre gondolsz, akkor az nem éppen ideális! Szűk kis völgy az! Patak van (szaggatott vonal), és a parkoló autók is közel vannak! A képen egyébként az állatkert bejárata nyíllal jelölve, téglalapban a viadukt, bekeretezve a parkoló.
Tűzgyújtás eleve kizárt, mert ha jól tudom, abban a városban is tilos a levegőterhelés (vagy mifene, nálunk legalábbis nem szabad égetni), mint a legtöbb balaton parti városban, valamint természetvédelmi terület, harmadrészt meg nyáron tűzgyújtási tilalom van!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 05. - 20:55:29 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #106 Dátum: 2008. Május 06. - 01:35:36 »

Ha a parkoló melletti részre gondolsz, akkor az nem éppen ideális! Szűk kis völgy az! Patak van (szaggatott vonal), és a parkoló autók is közel vannak! A képen egyébként az állatkert bejárata nyíllal jelölve, téglalapban a viadukt, bekeretezve a parkoló.
Tűzgyújtás eleve kizárt, mert ha jól tudom, abban a városban is tilos a levegőterhelés (vagy mifene, nálunk legalábbis nem szabad égetni), mint a legtöbb balaton parti városban, valamint természetvédelmi terület, harmadrészt meg nyáron tűzgyújtási tilalom van!

Nem ott mondtam! Az állatkert bejáratával ellentétes irányba 200 m.
Mégis hogy lesz főzés, ha nem lehet tüzelni?
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #107 Dátum: 2008. Május 06. - 07:02:09 »

Azért azt félve, de megkérdezném....van már alkalmas pálya a focihoz? Vagy csak a csapatok vannak meg fejben és van pár labda a társaságnak?
Hi.
Nem kell félni, mert MNT Cartárs igéretet tett műfűves pálya bérlési lehetőségére.
Ha el is intézi, akkor labda, pálya, jókedv, csapatok már megvannak...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #108 Dátum: 2008. Május 06. - 07:58:30 »

Azért azt félve, de megkérdezném....van már alkalmas pálya a focihoz? Vagy csak a csapatok vannak meg fejben és van pár labda a társaságnak?
Hi.
Nem kell félni, mert MNT Cartárs igéretet tett műfűves pálya bérlési lehetőségére.
Ha el is intézi, akkor labda, pálya, jókedv, csapatok már megvannak...  Vigyorog
Akkor én valamit félreértettem, de nagyon! Én eddig úgy tudtam, hogy reggel (10 óra?) tali veszprémi tecsóparkolóban, aztán onnan konvojban be az állatkert parkolójába. Mire leparkolunk a nyári forgalomban és belevetjük magunkat a sok állat közé, úgyis lesz 11 óra. Jó két-három óra alatt megnézzük az állatokat (ha valaki nem lát veszprém felé vezető úton eleget Vigyorog) aztán ki MNT birtokára (ott van hely focira). Ott bedörrentünk a bogrács alá, mindenki előadja a hozott hozzávalókat, (amiket előre egyeztetünk, hogy mindenből legyen kelllő mennyiség és ne az legyen, hogy van 20 kg krumpli, viszont semmi hús vagy hagyma) és amíg megfől, addig egy kis focimeccs, esetleg fürdés a balcsiban.
Szerintem a kajából úgyis késő délutánra lenne valami, addig meg úgysem bírják ki a lurkók. Ezért gondolom mindenki felszerelkezik nekik az útra némi elemózsiával. De legkésőbb az állatkertből kijövet minden gyerek hangosan korgó gyomorral húzza szüleit a pecsenyés felé! Ki tudna ellentmondani a gyereknek, pláne ha tudja, hogy esetleg a gyerkőc nem rajong a bográcsért, inkább eszik sültkrumplit?  Vigyorog Mire kijövünk az állatkertből, úgyis lesz vagy 14 óra...MNT-hez leérve 15. Mire megfől a bogrács, lesz 17. Kis beszélgetés utána 19-20 óráig, aztán ki-ki haza elszállingózna.
Ja...a veszprémi parkoló bérleti joga cég kezében van ha jól tudom, tuti elzavarnának minket, ha ott akarnánk bográcsozni, még ha szabadna is tüzet gyújtani. Na meg én nem szeretem, ha belebámulnak a számba azok, akik autóval parkolnak ott. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 06. - 08:02:25 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #109 Dátum: 2008. Május 06. - 10:58:48 »

Azért azt félve, de megkérdezném....van már alkalmas pálya a focihoz? Vagy csak a csapatok vannak meg fejben és van pár labda a társaságnak?
Hi.
Nem kell félni, mert MNT Cartárs igéretet tett műfűves pálya bérlési lehetőségére.
Ha el is intézi, akkor labda, pálya, jókedv, csapatok már megvannak...  Vigyorog
Akkor én valamit félreértettem, de nagyon! Én eddig úgy tudtam, hogy reggel (10 óra?) tali veszprémi tecsóparkolóban, aztán onnan konvojban be az állatkert parkolójába. Mire leparkolunk a nyári forgalomban és belevetjük magunkat a sok állat közé, úgyis lesz 11 óra. Jó két-három óra alatt megnézzük az állatokat (ha valaki nem lát veszprém felé vezető úton eleget Vigyorog) aztán ki MNT birtokára (ott van hely focira). Ott bedörrentünk a bogrács alá, mindenki előadja a hozott hozzávalókat, (amiket előre egyeztetünk, hogy mindenből legyen kelllő mennyiség és ne az legyen, hogy van 20 kg krumpli, viszont semmi hús vagy hagyma) és amíg megfől, addig egy kis focimeccs, esetleg fürdés a balcsiban.
Szerintem a kajából úgyis késő délutánra lenne valami, addig meg úgysem bírják ki a lurkók. Ezért gondolom mindenki felszerelkezik nekik az útra némi elemózsiával. De legkésőbb az állatkertből kijövet minden gyerek hangosan korgó gyomorral húzza szüleit a pecsenyés felé! Ki tudna ellentmondani a gyereknek, pláne ha tudja, hogy esetleg a gyerkőc nem rajong a bográcsért, inkább eszik sültkrumplit?  Vigyorog Mire kijövünk az állatkertből, úgyis lesz vagy 14 óra...MNT-hez leérve 15. Mire megfől a bogrács, lesz 17. Kis beszélgetés utána 19-20 óráig, aztán ki-ki haza elszállingózna.
Ja...a veszprémi parkoló bérleti joga cég kezében van ha jól tudom, tuti elzavarnának minket, ha ott akarnánk bográcsozni, még ha szabadna is tüzet gyújtani. Na meg én nem szeretem, ha belebámulnak a számba azok, akik autóval parkolnak ott. Kacsint
:oMindezt kostalva csopog a nyalam,  s bizsereg a talpam a vagytol . Meg egyelore nem irom a nevem a listara de azon leszek hogy ott legyek meg ha a megall az asvanyvizgyar szezon kozepen akkor is. Na persze ha valami csaladi problema nem jon be addigra ist. ments. Na es mivel jarulhatok hozza mindenhez innen Erdelybol. He
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #110 Dátum: 2008. Május 06. - 13:48:18 »

Na es mivel jarulhatok hozza mindenhez innen Erdelybol? He
Szerintem magaddal és családoddal, és toborozhatnál egy-két magyarbarát kuptagot is.  Puszi
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #111 Dátum: 2008. Május 06. - 13:56:51 »

Azért azt félve, de megkérdezném....van már alkalmas pálya a focihoz? Vagy csak a csapatok vannak meg fejben és van pár labda a társaságnak?
Hi.
Nem kell félni, mert MNT Cartárs igéretet tett műfűves pálya bérlési lehetőségére.
Ha el is intézi, akkor labda, pálya, jókedv, csapatok már megvannak...  Vigyorog
Akkor én valamit félreértettem, de nagyon! Én eddig úgy tudtam, hogy reggel (10 óra?) tali veszprémi tecsóparkolóban, aztán onnan konvojban be az állatkert parkolójába. Mire leparkolunk a nyári forgalomban és belevetjük magunkat a sok állat közé, úgyis lesz 11 óra. Jó két-három óra alatt megnézzük az állatokat (ha valaki nem lát veszprém felé vezető úton eleget Vigyorog) aztán ki MNT birtokára (ott van hely focira). Ott bedörrentünk a bogrács alá, mindenki előadja a hozott hozzávalókat, (amiket előre egyeztetünk, hogy mindenből legyen kelllő mennyiség és ne az legyen, hogy van 20 kg krumpli, viszont semmi hús vagy hagyma) és amíg megfől, addig egy kis focimeccs, esetleg fürdés a balcsiban.
Szerintem a kajából úgyis késő délutánra lenne valami, addig meg úgysem bírják ki a lurkók. Ezért gondolom mindenki felszerelkezik nekik az útra némi elemózsiával. De legkésőbb az állatkertből kijövet minden gyerek hangosan korgó gyomorral húzza szüleit a pecsenyés felé! Ki tudna ellentmondani a gyereknek, pláne ha tudja, hogy esetleg a gyerkőc nem rajong a bográcsért, inkább eszik sültkrumplit?  Vigyorog Mire kijövünk az állatkertből, úgyis lesz vagy 14 óra...MNT-hez leérve 15. Mire megfől a bogrács, lesz 17. Kis beszélgetés utána 19-20 óráig, aztán ki-ki haza elszállingózna.
Ja...a veszprémi parkoló bérleti joga cég kezében van ha jól tudom, tuti elzavarnának minket, ha ott akarnánk bográcsozni, még ha szabadna is tüzet gyújtani. Na meg én nem szeretem, ha belebámulnak a számba azok, akik autóval parkolnak ott. Kacsint
:oMindezt kostalva csopog a nyalam,  s bizsereg a talpam a vagytol . Meg egyelore nem irom a nevem a listara de azon leszek hogy ott legyek meg ha a megall az asvanyvizgyar szezon kozepen akkor is. Na persze ha valami csaladi problema nem jon be addigra ist. ments. Na es mivel jarulhatok hozza mindenhez innen Erdelybol. He
Na ez ám a lelkesedés, gratula érte. Nem lesz egy kis túra Erdélyből.
Minden, még hezitáló klubtagnak - persze magamat is beleértve  Kacsint Kacsint- üzenem: A megjelenés erősen javallott Vigyorog Vigyorog
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #112 Dátum: 2008. Május 06. - 15:48:42 »

Nos Tisztelt Cartársak, mint a legnagyobb helyismerettel rendelkező szeretném tájékoztatni a mélyen tisztelt gyülekezetet a lehetőségek tárházáról.
1. Az állatkerti parkoló sem találkozóra sem parkolási célzattal nem a legmegfelelőbb választás.Következésképpen javaslom az állatkert hátsó bejáratánál történő parkolást, amelyet valószínűleg nem ismer a tisztelt Társaság.Ezen terület alkalmas mind a találkozó, mind a bográcsozás, mind a futball lebonyolítására és szomjúság valamint egyéb éhség elleni lehetőség bíztosított, egy hangulatos kisvendéglő formájában. Sajnos a megközelíthetőség egy kicsit bonyolult, de ez legalább biztosítja a nyugalmas találkozó lehetőségét, valamint a díjtalan parkolás örömét.Ismertebb helyen való találkozó után felvezetném a csapatot.Innen is be lehet menni az állatkertbe, továbbá csak innen lehet bejutni az állatkerti símogató helyszínére.
2. A másik lehetőség (tűzgyujtási tilalom esetére) a szerény udvaromon történő bográcsozás, és fatornyos kis falum rendelkezik kivilágított, műfüves kispályával, melynek bérleti díja 3600 Ft/ óra.A parkolás itt is megoldható.Ellenben a gyerekek biztos jobban élveznék a Balatont, amely szintén a rendelkezésre áll.A strand kb.2,5 km. a lakástól.Szóval a Lacsimániások taliznak és fociznak a család strandol!Így mindenki jól jár.(csak nem tudom ki fog főzni)
Más igényekre is tudok megoldást csak mindig időben kell hozzáfogni a szervezéshez.Kérem az igények pontosítását és a létszámot és olyan talit rittyentünk, hogy még.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #113 Dátum: 2008. Május 06. - 15:59:33 »

Na akkor most én is beleszólok a nagyok dolgába. Szerintem a fölvezetés kitűnő ötlet, ezt el is fogadhatjuk rögvest. Ami az állatkertet illeti, gondolom az a kisgyerekeseket érdekli, azok menjenek oda, a felnött sportszeretők meg menjenek focizni, a hölgyek, és tunya úrak le a tóra, és néhány mazohista pedig főzzön nekünk kitűnő kaját! Kacsint Vigyorog Na mit szóltok hozzá? He Ez egy ötlet, a majd későbbi százból... Kacsint Vigyorog ; Szóval a lényeg ebből az, hogy mindenkinek legyen a kedvére való a tali! Vigyorog Persze a kajára már mindenki egy adott időre visszajönne, az adott helyre, mondjuk MNT tanyára, hogy ne sértődjön meg, hogy fel sem dúljuk a családi fészkét. Kacsint Esetleg lehet a különböző programokra előre jelezni, ki hová menne szívesen, persze nem kizárni, hogy állatkert, és foci mellett még fürdés is legyen. Vigyorog Nyugodtan szidhattok az ötletért, de a dicséretnek jobban örülnék, bevallom! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #114 Dátum: 2008. Május 06. - 16:51:53 »

Na akkor most én is beleszólok a nagyok dolgába. Szerintem a fölvezetés kitűnő ötlet, ezt el is fogadhatjuk rögvest. Ami az állatkertet illeti, gondolom az a kisgyerekeseket érdekli, azok menjenek oda, a felnött sportszeretők meg menjenek focizni, a hölgyek, és tunya úrak le a tóra, és néhány mazohista pedig főzzön nekünk kitűnő kaját! Kacsint Vigyorog Na mit szóltok hozzá? He Ez egy ötlet, a majd későbbi százból... Kacsint Vigyorog ; Szóval a lényeg ebből az, hogy mindenkinek legyen a kedvére való a tali! Vigyorog Persze a kajára már mindenki egy adott időre visszajönne, az adott helyre, mondjuk MNT tanyára, hogy ne sértődjön meg, hogy fel sem dúljuk a családi fészkét. Kacsint Esetleg lehet a különböző programokra előre jelezni, ki hová menne szívesen, persze nem kizárni, hogy állatkert, és foci mellett még fürdés is legyen. Vigyorog Nyugodtan szidhattok az ötletért, de a dicséretnek jobban örülnék, bevallom! Vigyorog
Csatlakoznék az elöttem szólókhoz, hogy mindenki azt csinál a talin, amire nagyobb érkezése van. Aki állatkertezni akar, természetesen mehet, aki focizni, az focizik. A kaja, meg a csevegés lenne egyidőben, elötte a program szabadonválasztott. Állatkertet Én is kihagyom, de a főzésbe ha kell besegítek /csak szaktanáccsal, kóstolással./ autótuning is mehet. Foci is érdekel nagyon, de a jó társaság a lényeg. Csatatépítő klubnap! Ha lesz idő, fürdőzés is mehet, legfeljebb amíg valaki állatkertezik, addig van Aki fűrdik.
Lényeg: jól érezzük magunkat, közben dumálás, kaja. Rossz nem lehet! Legyünk sokan, a hangulat sem maradhat el!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #115 Dátum: 2008. Május 06. - 18:05:56 »

Nem értek egyet a szimultán programszervezéssel, mert ha mindenki arra megy, amerre akar, akkor sok helyen leszünk, de mindenhol csak páran. Az én felfogásom szerint úgy jó egy tali, hogy akik még kevésbé/egyáltalán nem ismerik egymást, azok is összebarátkozhatnának az alatt a pár óra alatt, amit eltöltenek mondjuk az állatokat nézegetve.
(Spec. nekem szinte kötelező program a gyerekkel az állatkert. Főleg most, hogy egymás után két húsvéthétfő is kimaradt a rossz idő miatt! Viszont focizni is szerettem volna...na mindegy, első a gyermek!)
Szerintem ha nem tudjuk jól megszervezni, hogy hol találkozunk és nagyjából együtt maradjon a csapat, akkor hamar szét fogunk széledni és értelme nem lesz a dolognak. Pl.: aki megy állatkertbe, az honnan tudja majd, hogy hova kell menni MNT-hez, ha ott lesz a kaja?
Egy tali úgy lenne jó, ha egy, vagy max két helyszínen lennénk, de a csapat együtt mozogna. Egyéb esetben engem nem igazán érdekelne a dolog, mert ha nem együtt megyünk, akkor állatkertbe máskor is el tudom vinni a gyerkőcöt, strandolni is tudunk...
A hátsó bejáratot amúgy ismerem, néha ott szoktunk kijönni, majd le a lépcsőn vissza a parkolóba. Nem is szeretnék MNT vendégszeretetével visszaélni, nem feltétlen kell nála szervezni a bográcspartit, jó lesz az állatkert hátsó bejáratánál is, ezen nem múlik. Csak lennénk együtt.
Mielőtt bárki megsértődne:csak véleményt mondtam, a sajátomat. Uff!  Vigyorog   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #116 Dátum: 2008. Május 06. - 18:21:15 »

Egyetértek Cápával, szerintem is az a tali ahol együtt van a csapat. Mert azért abba a fél napba nem biztos, hogy minden belefér (strand, kaja, állatkert, foci, iderohan, odafut + beszélgetni, ismerkedni....
Szerintem ! Mosolyog Uff! ( Semmi esetre sem Off! Vigyorog )
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #117 Dátum: 2008. Május 06. - 18:30:48 »

Egyetértek Cápával, szerintem is az a tali ahol együtt van a csapat. Mert azért abba a fél napba nem biztos, hogy minden belefér (strand, kaja, állatkert, foci, iderohan, odafut + beszélgetni, ismerkedni....
Szerintem ! Mosolyog Uff! ( Semmi esetre sem Off! Vigyorog )


Én is egyetértek az előttem szólókkal azért van a tali, hogy családostúl jobban összejöjjön a csapat, nem szimultán programokkal széthúzni a társaságot, azt hagyjuk a "nagyjainkra"! Kacsint
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #118 Dátum: 2008. Május 06. - 18:32:10 »

Szerintem is az a lényeg,hogy együtt maradjunk és ismerkedjünk.Erre a legjobb az állatkert utáni bográcsolás volna. Mosolyog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #119 Dátum: 2008. Május 06. - 18:45:16 »

Hozzászólásom után eddig azért húztam a nyakam, mert már láttam magam előtt tisztelt tagtársaim arcán a fanyar mosolyt, hogy már megint cápának nem smakkolnak a dolgok, megint őneki nem jó semmi, aztán meg részt sem vesz a talikon, csak belemagyaráz mindenbe.....
Most viszont, hogy azt látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel, azért húzom a nyakam, nehogy két felé szakadjon a társaság a két különböző elképzelés végett! Ha mégis e felé tendálna a dolog, akkor kéretik az imént leírtakat figyelmen kívül hagyni és minden legyen úgy, ahogy azt tisztelt vendéglátónk MNT, valamint a tali szervezője, tisztelt Ladlac elképzelték! A többség akarata szent!!!
Egyébként gyülekezőhelynek még mindig jó lenne a Tesco, azt mindenki könnyen megtalálja!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 43   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!