Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 12:27:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 397485 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1320 Dátum: 2013. Július 21. - 20:30:02 »

Épp csak egy picit bővebben..?

Vegyszeres kezelés, csiszolás, a kettő kombója, vagy mifene...?

puhább fajta drótkorong fúrógépe fogva
Húúúú...csak nehogy ebből is baj legyen és jöjjenek a "túlképzettek", majd kioktassanak, hogy  képzeled ilyen spártai módszerrel megoldani ezt az egyetemes problémát? Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Azért ez a megjegyzés kicsit övön aluli, nem gondolod?  Kacsint Némi irigységet vélek felfedezni benne. Az, hogy egy megoldás spártai vagy sem, hát a cél szentesíti az eszközt. Jelen esetben több "megoldás" is lehetséges, a választást jogát hagyjuk meg a szakembernek.
Na, most akkor megvolt a kioktatás, úgyis erre ment ki a játék.  Vigyorog  Ha ez esetleg kevés volt, szóljatok és meglesz a "szeminárium" is. Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1321 Dátum: 2013. Július 21. - 21:21:45 »

Épp csak egy picit bővebben..?

Vegyszeres kezelés, csiszolás, a kettő kombója, vagy mifene...?

puhább fajta drótkorong fúrógépe fogva
Húúúú...csak nehogy ebből is baj legyen és jöjjenek a "túlképzettek", majd kioktassanak, hogy  képzeled ilyen spártai módszerrel megoldani ezt az egyetemes problémát? Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Azért ez a megjegyzés kicsit övön aluli, nem gondolod?  Kacsint Némi irigységet vélek felfedezni benne. Az, hogy egy megoldás spártai vagy sem, hát a cél szentesíti az eszközt. Jelen esetben több "megoldás" is lehetséges, a választást jogát hagyjuk meg a szakembernek.
Na, most akkor megvolt a kioktatás, úgyis erre ment ki a játék.  Vigyorog  Ha ez esetleg kevés volt, szóljatok és meglesz a "szeminárium" is. Mosolyog
Nem topicba illő téma, ezért OFF...Kösz, hogy segítettél megfejteni a problémámat, nem tudtam, mi a bajom! Hát az irigység!! Tényleg!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Aham...Bizisten ha tovább akarom magam képeztetni, Nálad fogok jelentkezni.... Vigyorog Addig azért megvagyok a magam kis együgyü műszaki vénájával. Kacsint
De ha szabadna megkérdeznem nem vall ez kicsit skizofrén egoista jellemre, hogy egy általános vonatkozású mondatot máris magadra vettél? Azért még vagyunk ám itt egy páran Rajtad kívül! Nyugi, ha Neked szánok egy mondatot, egyértelműen jelezni fogom!  Kacsint Vigyorog
Ja...remélem a szeminárium azért most elmarad....kissé kezd hasonlítani ez a jó kis csevegős, hasznos, segítőkész, baráti közösség a délutáni "Mindentudás egyeteme" műsorra. Csak abban oktatnak, itt meg kioktatnak....nagyon nem mindegy! Kacsint
ON Mindenkitől elnézést, hogy beleszemeteltem...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 21. - 21:24:47 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1322 Dátum: 2013. Július 21. - 21:31:02 »

Épp csak egy picit bővebben..?

Vegyszeres kezelés, csiszolás, a kettő kombója, vagy mifene...?

puhább fajta drótkorong fúrógépe fogva
Húúúú...csak nehogy ebből is baj legyen és jöjjenek a "túlképzettek", majd kioktassanak, hogy  képzeled ilyen spártai módszerrel megoldani ezt az egyetemes problémát? Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Azért ez a megjegyzés kicsit övön aluli, nem gondolod?  Kacsint Némi irigységet vélek felfedezni benne. Az, hogy egy megoldás spártai vagy sem, hát a cél szentesíti az eszközt. Jelen esetben több "megoldás" is lehetséges, a választást jogát hagyjuk meg a szakembernek.
Na, most akkor megvolt a kioktatás, úgyis erre ment ki a játék.  Vigyorog  Ha ez esetleg kevés volt, szóljatok és meglesz a "szeminárium" is. Mosolyog
Nem topicba illő téma, ezért OFF...Kösz, hogy segítettél megfejteni a problémámat, nem tudtam, mi a bajom! Hát az irigység!! Tényleg!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Aham...Bizisten ha tovább akarom magam képeztetni, Nálad fogok jelentkezni.... Vigyorog Addig azért megvagyok a magam kis együgyü műszaki vénájával. Kacsint
De ha szabadna megkérdeznem nem vall ez kicsit skizofrén egoista jellemre, hogy egy általános vonatkozású mondatot máris magadra vettél? Azért még vagyunk ám itt egy páran Rajtad kívül! Nyugi, ha Neked szánok egy mondatot, egyértelműen jelezni fogom!  Kacsint Vigyorog
Ja...remélem a szeminárium azért most elmarad....kissé kezd hasonlítani ez a jó kis csevegős, hasznos, segítőkész, baráti közösség a délutáni "Mindentudás egyeteme" műsorra. Csak abban oktatnak, itt meg kioktatnak....nagyon nem mindegy! Kacsint
ON Mindenkitől elnézést, hogy beleszemeteltem...
Megvilágosodtam, köszönöm.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1323 Dátum: 2013. Július 21. - 21:36:03 »

Épp csak egy picit bővebben..?

Vegyszeres kezelés, csiszolás, a kettő kombója, vagy mifene...?

puhább fajta drótkorong fúrógépe fogva
Húúúú...csak nehogy ebből is baj legyen és jöjjenek a "túlképzettek", majd kioktassanak, hogy  képzeled ilyen spártai módszerrel megoldani ezt az egyetemes problémát? Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Azért ez a megjegyzés kicsit övön aluli, nem gondolod?  Kacsint Némi irigységet vélek felfedezni benne. Az, hogy egy megoldás spártai vagy sem, hát a cél szentesíti az eszközt. Jelen esetben több "megoldás" is lehetséges, a választást jogát hagyjuk meg a szakembernek.
Na, most akkor megvolt a kioktatás, úgyis erre ment ki a játék.  Vigyorog  Ha ez esetleg kevés volt, szóljatok és meglesz a "szeminárium" is. Mosolyog
Nem topicba illő téma, ezért OFF...Kösz, hogy segítettél megfejteni a problémámat, nem tudtam, mi a bajom! Hát az irigység!! Tényleg!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Aham...Bizisten ha tovább akarom magam képeztetni, Nálad fogok jelentkezni.... Vigyorog Addig azért megvagyok a magam kis együgyü műszaki vénájával. Kacsint
De ha szabadna megkérdeznem nem vall ez kicsit skizofrén egoista jellemre, hogy egy általános vonatkozású mondatot máris magadra vettél? Azért még vagyunk ám itt egy páran Rajtad kívül! Nyugi, ha Neked szánok egy mondatot, egyértelműen jelezni fogom!  Kacsint Vigyorog
Ja...remélem a szeminárium azért most elmarad....kissé kezd hasonlítani ez a jó kis csevegős, hasznos, segítőkész, baráti közösség a délutáni "Mindentudás egyeteme" műsorra. Csak abban oktatnak, itt meg kioktatnak....nagyon nem mindegy! Kacsint
ON Mindenkitől elnézést, hogy beleszemeteltem...
Megvilágosodtam, köszönöm.

Ezek szerint az értesüléseim helytállóak?! Tomy61 és Sebike az erő ellentétes oldalán állnak??? És a kocsim az orvosi ló?! Vigyorog
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1324 Dátum: 2013. Július 21. - 22:03:25 »

Épp csak egy picit bővebben..?

Vegyszeres kezelés, csiszolás, a kettő kombója, vagy mifene...?

puhább fajta drótkorong fúrógépe fogva
Húúúú...csak nehogy ebből is baj legyen és jöjjenek a "túlképzettek", majd kioktassanak, hogy  képzeled ilyen spártai módszerrel megoldani ezt az egyetemes problémát? Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Azért ez a megjegyzés kicsit övön aluli, nem gondolod?  Kacsint Némi irigységet vélek felfedezni benne. Az, hogy egy megoldás spártai vagy sem, hát a cél szentesíti az eszközt. Jelen esetben több "megoldás" is lehetséges, a választást jogát hagyjuk meg a szakembernek.
Na, most akkor megvolt a kioktatás, úgyis erre ment ki a játék.  Vigyorog  Ha ez esetleg kevés volt, szóljatok és meglesz a "szeminárium" is. Mosolyog
Nem topicba illő téma, ezért OFF...Kösz, hogy segítettél megfejteni a problémámat, nem tudtam, mi a bajom! Hát az irigység!! Tényleg!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Aham...Bizisten ha tovább akarom magam képeztetni, Nálad fogok jelentkezni.... Vigyorog Addig azért megvagyok a magam kis együgyü műszaki vénájával. Kacsint
De ha szabadna megkérdeznem nem vall ez kicsit skizofrén egoista jellemre, hogy egy általános vonatkozású mondatot máris magadra vettél? Azért még vagyunk ám itt egy páran Rajtad kívül! Nyugi, ha Neked szánok egy mondatot, egyértelműen jelezni fogom!  Kacsint Vigyorog
Ja...remélem a szeminárium azért most elmarad....kissé kezd hasonlítani ez a jó kis csevegős, hasznos, segítőkész, baráti közösség a délutáni "Mindentudás egyeteme" műsorra. Csak abban oktatnak, itt meg kioktatnak....nagyon nem mindegy! Kacsint
ON Mindenkitől elnézést, hogy beleszemeteltem...
Megvilágosodtam, köszönöm.

Ezek szerint az értesüléseim helytállóak?! Tomy61 és Sebike az erő ellentétes oldalán állnak??? És a kocsim az orvosi ló?! Vigyorog
Ez esetben (sem), nem is ez volt az írásom tartalma. Semmiféle ellentétes oldalról nincs szó! Felesleges minden szavamba ezt beleképzelni. A "túlképzettek" és a "kioktassanak" jelzők voltak érdekesek. Nem volt nehéz párhuzamot felfedeznem, gyakran megkapom. Elnézést kérek, ha néha "mélyebbre ások" a szükségesnél. Lehet, hogy nick-et kéne változtatnom. Az autód javításával kapcsolatos kritikai megjegyzést én nem tettem, csupán annyi volt az üzenete, hogy egy egyszerű és kézenfekvő módszer is lehet eredményes. Sajnálom, ha félreérthető voltam.
Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #1325 Dátum: 2013. Július 22. - 12:00:50 »

Nem tudom hova írjam a kérdést, de ha szemből nézem a motorteret akkor melyik az 1es henger? bal oldali vagy a jobb oldali?Mosolyog
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
kuruczd
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #1326 Dátum: 2013. Július 23. - 16:36:34 »

Sziasztok!
A diagnosztikai műszer csak akkor tudja kiolvasni a hibát ha világít a cheklámpa? Mert nekem nem világít a cheklámpa de hallom a motorhangból is és a kipufogó hangból is hogy egyenetlenül jár a motor, az alapjárati fordulatszám is néha ugrál.
Szerintetek az Opel-Chevrolet márkaszervízbe érdemes kiolvastatni vagy a helyi jó hírnevű márkafüggetlen vállalkozó autószerelőnél?
(Mert úgy gondolom a márkaszervízbe biztos olyan műszer van ami Lacettihez való, a maszek szerelőnél meg valami univerzális de biztos az is jó drága.)
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1327 Dátum: 2013. Július 23. - 18:05:08 »

Sziasztok!
A diagnosztikai műszer csak akkor tudja kiolvasni a hibát ha világít a cheklámpa? Mert nekem nem világít a cheklámpa de hallom a motorhangból is és a kipufogó hangból is hogy egyenetlenül jár a motor, az alapjárati fordulatszám is néha ugrál.
Szerintetek az Opel-Chevrolet márkaszervízbe érdemes kiolvastatni vagy a helyi jó hírnevű márkafüggetlen vállalkozó autószerelőnél?
(Mert úgy gondolom a márkaszervízbe biztos olyan műszer van ami Lacettihez való, a maszek szerelőnél meg valami univerzális de biztos az is jó drága.)

ha nem világít a hibatárolóban akkor is lehet hiba
alapesetben a márkaszervizt ajánlanám ha még megvan a régi kemény mag nemcsak ifju titánok vannak akiket már az alkatrészcserélő szakon neveltek ki/tisztelet a kivételnek/
egy általános műszer sosem ,fog olyan szinten  kommunikálni mint a gyári ez tény a hibakódot azért talán meg tudja mondani
ez gyakorlatilag helyfüggő de nem csak hibakódolvasásból áll egy diagnosztika
Naplózva

70/4334431
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1328 Dátum: 2013. Július 24. - 16:26:47 »

Nem tudom hova írjam a kérdést, de ha szemből nézem a motorteret akkor melyik az 1es henger? bal oldali vagy a jobb oldali?Mosolyog
Melyik szemből? Vigyorog
A bal oldali. Ahol a vezérlés van. (gyújtó trafókon rajta vannak ám a számok. Végigköveted hova megy... Vigyorog)
Naplózva
szotyi1
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #1329 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 13:54:09 »

Sziasztok!
Sokan írtátok hogyha probléma adódik a kocsimmal akkor a opel gomboshoz vigyem.
A kérdésem az lenne hogy melyikhez.
Ti hová szoktátok vinni.

Köszi a segítséget.


Üdv: szotyi
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1330 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 14:42:52 »

Mostanában (jó pár éve) nem jártam márkakereskedésben. Szerintem a legtöbben így vagyunk vele.

Ha márkaszervizbe kell vinni a gépet (pl. a Scan100 miatt Mosolyog ), akkor a Gombos Csillaghegyi telephelyén a Seregi Petihez megyek.
 
Naplózva
szotyi1
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #1331 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 14:57:26 »

Mostanában (jó pár éve) nem jártam márkakereskedésben. Szerintem a legtöbben így vagyunk vele.

Ha márkaszervizbe kell vinni a gépet (pl. a Scan100 miatt Mosolyog ), akkor a Gombos Csillaghegyi telephelyén a Seregi Petihez megyek.
 

Szia!

Azért szeretném szakszervizbe vinni az autót mert ég a szervízlámpám. Voltam Dunakeszin a Tominál kiolvasta és azt mondta hogy katalizátor hibám van. Elkezdtem utána érdeklődi hogy mennyi az annyi. Gidy ajánlatára Ádám úrral felvettem a kapcsolatot,elmondtam a tüneteket mire Ő azt mondta hogy lehet hogy csak a kontrol szondámmal van a baj. Ma hívtam a Szentendrei uti szervízt ahol azt mondták lehet lambdaszonda.
Ezért kéne egy jó szervíz.
Nem vonom kétségbe senki tudását szakértelmét csak nem mindegy hogy mit kell vennem és hogy mennyiért a kocsiba.

üdv: szotyi
Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #1332 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 16:18:43 »

Milyen hibakódot dobott? Mik az előjelek?
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
szotyi1
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #1333 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 06:43:30 »

Milyen hibakódot dobott? Mik az előjelek?

Sajnos a hiba kódot nem tudom.
A tünetek a következőek: egyet ránt majd kigyúlad a chak lámpa kiolvastattam dunakeszin a Tomykánál motordiagnosztika,a lambdaszonda szépen rajzolja a vonalakat a kontról szonda aminek feljebb egy vízszintes vonalat kéne rajzolnia meg leköveti a lambdaszonda rajzát. Erre mondta a Tomy hogy katalizátor. Gidy ajánlatára felhívtam Ádám urat hogy tájékozódjak az árak felől mire Ő azt mondta hogy nem biztos hogy katalizátor lehet hogy kontról szonda a rossz. a kocsi nem lasúlt be szépen húz megy mint a golyó egy picit talán többet fogyaszt de nem kirivó Ja még mondta a Tomy hogy azt irta a gép a katalizátor kritikus szint alatt teljesít.
Röviden ennyit tudok.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 06. - 07:07:13 írta szotyi1 » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1334 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 08:11:10 »

Milyen hibakódot dobott? Mik az előjelek?

Sajnos a hiba kódot nem tudom.
A tünetek a következőek: egyet ránt majd kigyúlad a chak lámpa kiolvastattam dunakeszin a Tomykánál motordiagnosztika,a lambdaszonda szépen rajzolja a vonalakat a kontról szonda aminek feljebb egy vízszintes vonalat kéne rajzolnia meg leköveti a lambdaszonda rajzát. Erre mondta a Tomy hogy katalizátor. Gidy ajánlatára felhívtam Ádám urat hogy tájékozódjak az árak felől mire Ő azt mondta hogy nem biztos hogy katalizátor lehet hogy kontról szonda a rossz. a kocsi nem lasúlt be szépen húz megy mint a golyó egy picit talán többet fogyaszt de nem kirivó Ja még mondta a Tomy hogy azt irta a gép a katalizátor kritikus szint alatt teljesít.
Röviden ennyit tudok.

Nem értelek elviszed egy szervizbe ahol egy hozzáértő azt mondja neked,hogy katalizátor csere,utánna beszélsz másokkal akik cserélnének egy lambdaszondát a semmire minek?He
Tomy nem hibakódot olvasott hanem diagnosztikát csinált ami után tényt közölt veled ami viszont nem 2ft viszont a lambdaszonda csere =pénzkidobás mivel attól a katalizátor nem gyógyul meg.
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!