Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 15:00:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 397170 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1050 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 09:33:36 »

Megoldódott a problémám, vezérműtengely elkopott, csere. Hidrotőke csere. Emiatt járt egyenetlenül a motor és jelzett a gyújtás illetve a kopogásérzékelő is a motor egyenetlen járása miatt, egy füst alatt a 120ezres szerviz is megvolt, 5ezer km lett volna addig, gondoltam minek kétszer szétszedni darabokra szerencsétlen autót:). Remélem ezt a sárga lámpát jó ideig nem látom többet...

akkor a 115.000km elég erőteljesen kérdéses
Naplózva

70/4334431
Zoli
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


« Hozzászólás #1051 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 09:54:10 »

Állítólag a 2005-ös gyártásuaknál ez is típushiba volt...illetve okozhatta hanyag szerelés is.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1052 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:13:54 »

Megoldódott a problémám, vezérműtengely elkopott, csere. Hidrotőke csere. Emiatt járt egyenetlenül a motor és jelzett a gyújtás illetve a kopogásérzékelő is a motor egyenetlen járása miatt, egy füst alatt a 120ezres szerviz is megvolt, 5ezer km lett volna addig, gondoltam minek kétszer szétszedni darabokra szerencsétlen autót:). Remélem ezt a sárga lámpát jó ideig nem látom többet...
Hol, és mennyiért csinálták ezt meg? Mennyi garanciával? Esetleg a részleteiben is az elvégzett munka árai? Hogy tisztán lássunk. Sok szerencsét az "új" géphez!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Zoli
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


« Hozzászólás #1053 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:22:02 »

Magánzó csinálta, láttam a kiszerelt alkatrészeket is, valóban igen kopott volt. Összesen 270 lett a vége a 120 ezres kötelező cserékkel együtt, jóval olcsóbb, mintha máshol csináltattam volna. Egy "ismertebb" szervizben csak a vezérműtengelyre 400-at mondtak szereléssel:(. Garanciáról úgy tudnék nyilatkozni, hogy ismerős csinálta, nyilván őt fogom nyaggatni, ha valami gond lenne:D. Remélem jól fog viselkedni a verda, érezhető a javulás, mintha megtáltosodott volna:).
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 03. - 10:29:28 írta Zoli » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1054 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 11:11:04 »

Magánzó csinálta, láttam a kiszerelt alkatrészeket is, valóban igen kopott volt. Összesen 270 lett a vége a 120 ezres kötelező cserékkel együtt, jóval olcsóbb, mintha máshol csináltattam volna. Egy "ismertebb" szervizben csak a vezérműtengelyre 400-at mondtak szereléssel:(. Garanciáról úgy tudnék nyilatkozni, hogy ismerős csinálta, nyilván őt fogom nyaggatni, ha valami gond lenne:D. Remélem jól fog viselkedni a verda, érezhető a javulás, mintha megtáltosodott volna:).

sose volt tipushiba az ár az maradjunk annyiban nagyon sok!
Naplózva

70/4334431
Zoli
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


« Hozzászólás #1055 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 11:22:26 »

500 alatt nem állt volna meg ha hivatalos szervizben csináltatom, ennek fényében elviselhető, bár nem kevés, az tény. Felsorolni is nehéz mi mindent cseréltek még, de majd megnézem a munkalapokat.Akkor valószínűleg szerelési hiba okán lett ez, illetve a legutóbbi olajcserénél más olajat töltöttek bele, mint amit eddig a szervizkönyv alapján, ezt nem tudom milyen megfontolásból. meg ha azt nézem, hogy a szervizben trafót cseréltek volna következő lépésként, még véletlenül sem a hiba okát keresték, csak a tüneteket akarták megszüntetni...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 03. - 11:28:05 írta Zoli » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1056 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 11:48:42 »

500 alatt nem állt volna meg ha hivatalos szervizben csináltatom, ennek fényében elviselhető, bár nem kevés, az tény. Felsorolni is nehéz mi mindent cseréltek még, de majd megnézem a munkalapokat.Akkor valószínűleg szerelési hiba okán lett ez, illetve a legutóbbi olajcserénél más olajat töltöttek bele, mint amit eddig a szervizkönyv alapján, ezt nem tudom milyen megfontolásból. meg ha azt nézem, hogy a szervizben trafót cseréltek volna következő lépésként, még véletlenül sem a hiba okát keresték, csak a tüneteket akarták megszüntetni...

ha veszel egy bontott motort az is olcsóbb/150.000ft ért vittek el egy 6500km est múlt héten/,a szerviz ahol trafót akarnak cserélni az nem ért hozzá.
az olajról csak annyit ,hogy láttam már olyan lacettit amivel a kedves rendőrök elmentek 36000Km et 10W40  es olajjal nem lett semmi baja.
itt nem cseréltek olajat több alkalommal időben és tuti nem annyi a kilométer/vagy max 2 olajcsere volt/.
de 170-190.000ft ból simán megállt volna a 120.000km szerviz és az új tengelyek+hidrótökék
Naplózva

70/4334431
Zoli
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


« Hozzászólás #1057 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 11:58:06 »

Nem akartam bontott alkatrészeket, azokról sem tudni semmit, szóba került a lehetősége. Ez az olaj dolog akkor kezd érdekes lenni, mert ebbe a szervizkönyv alapján mindig 10w40-et raktak, legutóbb mikor cseréltettem 5w40-et...most akkor mi kell bele? Mert most a szerelés alkalmával 10w40-et kapott ismét, ha már eddig ez volt benne... A nem analóg órát is meg lehet buherálni?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 03. - 12:00:34 írta Zoli » Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1058 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 12:59:18 »

Nem akartam bontott alkatrészeket, azokról sem tudni semmit, szóba került a lehetősége. Ez az olaj dolog akkor kezd érdekes lenni, mert ebbe a szervizkönyv alapján mindig 10w40-et raktak, legutóbb mikor cseréltettem 5w40-et...most akkor mi kell bele? Mert most a szerelés alkalmával 10w40-et kapott ismét, ha már eddig ez volt benne... A nem analóg órát is meg lehet buherálni?
Ma már sajnos mindent...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1059 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:23:12 »

Nem akartam bontott alkatrészeket, azokról sem tudni semmit, szóba került a lehetősége. Ez az olaj dolog akkor kezd érdekes lenni, mert ebbe a szervizkönyv alapján mindig 10w40-et raktak, legutóbb mikor cseréltettem 5w40-et...most akkor mi kell bele? Mert most a szerelés alkalmával 10w40-et kapott ismét, ha már eddig ez volt benne... A nem analóg órát is meg lehet buherálni?

mindent lehet csinálni az órával,olajból mehet bele mindegyik,új alkatrészből megállt volna a 170-190.000ft ból,bontott tengellyel még olcsóbban
Naplózva

70/4334431
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1060 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 11:10:13 »

Köszönetet szeretnék mondani, először is Tomy61-nek, aki időt és fáradtságot nem kímélve hétfőn kiolvasta a hibát.
Lambda szonda, ahogy Sebike is gondolta leírásom alapján.
Másodszor Leonelnek, aki 11 000 Ft-ért adott japán szondát, amit ma délelőtt a szervizükben ki is cseréltek bagóért. Természetesen a hibakód törlése is megtörtént, ugyanis a hétfői törlés óta újra előjött.
Köszönöm azoknak, akik nem lehúzni akarják az autósokat, hanem korrekt áron, jó munkával segítik.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom a történetben résztvevőket. (Kivéve persze, a sárga lámpát!)

Joshka
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1061 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 12:35:38 »

Köszönetet szeretnék mondani, először is Tomy61-nek, aki időt és fáradtságot nem kímélve hétfőn kiolvasta a hibát.
Lambda szonda, ahogy Sebike is gondolta leírásom alapján.
Másodszor Leonelnek, aki 11 000 Ft-ért adott japán szondát, amit ma délelőtt a szervizükben ki is cseréltek bagóért. Természetesen a hibakód törlése is megtörtént, ugyanis a hétfői törlés óta újra előjött.
Köszönöm azoknak, akik nem lehúzni akarják az autósokat, hanem korrekt áron, jó munkával segítik.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom a történetben résztvevőket. (Kivéve persze, a sárga lámpát!)

Joshka

és ha jól gondolom a lambdaszonda fűtésáramköre ment tönkre
Naplózva

70/4334431
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1062 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 13:28:54 »

Köszönetet szeretnék mondani, először is Tomy61-nek, aki időt és fáradtságot nem kímélve hétfőn kiolvasta a hibát.
Lambda szonda, ahogy Sebike is gondolta leírásom alapján.
Másodszor Leonelnek, aki 11 000 Ft-ért adott japán szondát, amit ma délelőtt a szervizükben ki is cseréltek bagóért. Természetesen a hibakód törlése is megtörtént, ugyanis a hétfői törlés óta újra előjött.
Köszönöm azoknak, akik nem lehúzni akarják az autósokat, hanem korrekt áron, jó munkával segítik.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom a történetben résztvevőket. (Kivéve persze, a sárga lámpát!)

Joshka

és ha jól gondolom a lambdaszonda fűtésáramköre ment tönkre
Igen
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1063 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 14:51:01 »

Na, ma nekem is lett checklámpám. Elaludt ugyan negyedik indításra, de jó lenne majd hazaérni vele szombaton.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #1064 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 15:13:58 »

Na, ma nekem is lett checklámpám. Elaludt ugyan negyedik indításra, de jó lenne majd hazaérni vele szombaton.
Mert nem szereted a kutyákat.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Mint beszéltük, szerintem semmi komoly, de ha hazaérsz olvastasd ki.
Akkor már ki is értél?
Naplózva

Oldalak: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!