Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 03:54:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396954 alkalommal)
DrBKZ
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #870 Dátum: 2012. Január 26. - 08:23:03 »

Sziasztok!
5 éves Lacettim van 1,4 es 16 szelepes motorral.
Nyáron vásároltuk és az első télen már is kigyúladt a cheklámpa,a motor meg erőtlen lett...Szervizben mondták,hogy pörgetni kell a motort stb. Ennek ellenére is többszőr bevittem emiatt a szervizbe (Lacetti szakszerviz) -úgymond szeleptisztításra. A garancia lejárta előtt (pár nappal) aztán a katalizártor megadta magát. Katalizátorcsere aztán a következő telek a szokásosan teltek cheklámpa bevillan...próbáltam magasfordulaton hajtani,de a probléma előbb -utóbb visszatért. Szervizben azt mondták ilyenkor:-szelepet tisztítottak és pár hétig jó is volt. Most viszont ugyanilyen gonddal vittem be és a diagnózis:-a katalizátor ismét tönkre ment.
Az autónk minden kötelező szervizét Lacetti szakszervizben végeztük eddig.
A katalizátor ára 380000 ft-ha lenne is ennyi pénzünk,ki garantálja,hogy jövőre nem kell-e ismét cserélni?-nem tudom mit tegyek,de érzem nincs ez így rendben.
Megköszönném ,ha tudnátok valami tippet adni...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #871 Dátum: 2012. Január 26. - 09:23:18 »

Sziasztok!
5 éves Lacettim van 1,4 es 16 szelepes motorral.
Nyáron vásároltuk és az első télen már is kigyúladt a cheklámpa,a motor meg erőtlen lett...Szervizben mondták,hogy pörgetni kell a motort stb. Ennek ellenére is többszőr bevittem emiatt a szervizbe (Lacetti szakszerviz) -úgymond szeleptisztításra. A garancia lejárta előtt (pár nappal) aztán a katalizártor megadta magát. Katalizátorcsere aztán a következő telek a szokásosan teltek cheklámpa bevillan...próbáltam magasfordulaton hajtani,de a probléma előbb -utóbb visszatért. Szervizben azt mondták ilyenkor:-szelepet tisztítottak és pár hétig jó is volt. Most viszont ugyanilyen gonddal vittem be és a diagnózis:-a katalizátor ismét tönkre ment.
Az autónk minden kötelező szervizét Lacetti szakszervizben végeztük eddig.
A katalizátor ára 380000 ft-ha lenne is ennyi pénzünk,ki garantálja,hogy jövőre nem kell-e ismét cserélni?-nem tudom mit tegyek,de érzem nincs ez így rendben.
Megköszönném ,ha tudnátok valami tippet adni...
Szia Zoltán! Üdv itt a fedélzeten! Amit leírtál az felveti a szakszerviz pofátlanságát, mivel azonos hibával többször is javították (?) a kocsid. Remélhetőleg erről van számlád is, meg a könyvében is szerepel. Elodázták a szelepcserét garis időn belül. Meg kéne fenyegetni őket a fogyasztó védelemmel, és ragaszkodni ahhoz, hogy "ingyen" javítsák az autód, cseréljék a problémás alkatrészeket. Nem vagyok szerelő, majd a profik biztosan segítenek ebben (Leonel, Sebike, Tomy61, mind klubtagunk, és szerelők), írj nekik privátot, ha itt automatikusan nem jelentkeznének. Szóval a szelepek a gyanúsak, új fajtára kellett volna cserélniük gariban, mint más sok autónál is megtörtént. Ami pedig a katalizátort illeti, hát túl soknak érzem a leírt árat, de erre is adhatnak árajánlatot a fent említett cartársak. Ha esetleg Autóklubnál, vagy a DAS-nál tag volnál, ott segítenek jogi tanáccsal, illetve esetleges per esetén is. Ne hagyd Magad! Esetleg próbálkozhatnál a GM-nél is panaszlevéllel, hátha pozitívan állnának a gondodhoz, hátha...Sok szerencsét hozzá!

Leonel, Sebike, Tomy61! Tudtok segíteni szegény Zoltánnak?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 26. - 10:11:20 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #872 Dátum: 2012. Január 26. - 10:29:15 »

Sziasztok!
5 éves Lacettim van 1,4 es 16 szelepes motorral.
Nyáron vásároltuk és az első télen már is kigyúladt a cheklámpa,a motor meg erőtlen lett...Szervizben mondták,hogy pörgetni kell a motort stb. Ennek ellenére is többszőr bevittem emiatt a szervizbe (Lacetti szakszerviz) -úgymond szeleptisztításra. A garancia lejárta előtt (pár nappal) aztán a katalizártor megadta magát. Katalizátorcsere aztán a következő telek a szokásosan teltek cheklámpa bevillan...próbáltam magasfordulaton hajtani,de a probléma előbb -utóbb visszatért. Szervizben azt mondták ilyenkor:-szelepet tisztítottak és pár hétig jó is volt. Most viszont ugyanilyen gonddal vittem be és a diagnózis:-a katalizátor ismét tönkre ment.
Az autónk minden kötelező szervizét Lacetti szakszervizben végeztük eddig.
A katalizátor ára 380000 ft-ha lenne is ennyi pénzünk,ki garantálja,hogy jövőre nem kell-e ismét cserélni?-nem tudom mit tegyek,de érzem nincs ez így rendben.
Megköszönném ,ha tudnátok valami tippet adni...

a katalizátor sajnos az állandó P300/rendellenes égés miatt ment tönkre
ha nincs megszüntetve a probléma akkor mindig tönkre fog menni
tudok olcsóbban katalizátort de az is 100.000ft
Naplózva

70/4334431
DrBKZ
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #873 Dátum: 2012. Január 26. - 15:28:23 »

  Köszönöm a gyors válaszokat,még nekem is friss a dolog,hiszen tegnap voltam a szervizben,ha kapok is olcsóbban katalizátort,a szelepcsere is szükséges lenne, lehet...,hogy újra ne történjen ilyen.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #874 Dátum: 2012. Január 26. - 15:53:01 »

  Köszönöm a gyors válaszokat,még nekem is friss a dolog,hiszen tegnap voltam a szervizben,ha kapok is olcsóbban katalizátort,a szelepcsere is szükséges lenne, lehet...,hogy újra ne történjen ilyen.
Csak a szelepcsere segítene, de ezt még a gari allatt el kellett volna végeztetned így nem lesz olcsó mulatság az se.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #875 Dátum: 2012. Január 26. - 17:41:41 »

  Köszönöm a gyors válaszokat,még nekem is friss a dolog,hiszen tegnap voltam a szervizben,ha kapok is olcsóbban katalizátort,a szelepcsere is szükséges lenne, lehet...,hogy újra ne történjen ilyen.

A bontott katalizátorok is 50-60 közt mennek,szelepcsere kaparószelepekkel kb 100000ft anyag+munkadíj
Naplózva

70/4334431
tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #876 Dátum: 2012. Január 26. - 19:55:13 »

Lusta vagyok keresni, íme egy új, garanciás, igaz, még nem lacettihez, de érdemes az ebay-t túrni, a hazai árakhoz képest sokkal olcsóbban vannak dolgok. Szerintem ennek a forgalmazónak is érdemes volna írni, hogy pont a Te kocsidhoz van-e katalizátora, persze csak és kizárólag az alaphiba javítása után!

http://viewitem.eim.ebay.hu/DAEWOO-LANOS-LEGANZA-NUBIRA-9703-Katalysator/260894170248/item
Naplózva

sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #877 Dátum: 2012. Január 26. - 20:50:07 »

Lusta vagyok keresni, íme egy új, garanciás, igaz, még nem lacettihez, de érdemes az ebay-t túrni, a hazai árakhoz képest sokkal olcsóbban vannak dolgok. Szerintem ennek a forgalmazónak is érdemes volna írni, hogy pont a Te kocsidhoz van-e katalizátora, persze csak és kizárólag az alaphiba javítása után!

http://viewitem.eim.ebay.hu/DAEWOO-LANOS-LEGANZA-NUBIRA-9703-Katalysator/260894170248/item

semmi nincs nekik chevrolethez csak 3 fajta dob.http://shop.etscompany.eu/exhaust-system-chevrolet-c-2_51.html
Amúgy én most turtam végig a forgalmazókat mert kellett katalizátor Lacettihez siralmas a helyzet több helyen létezik cikkszám de nem rendelhető!
1 helyen találtam új utángyártottat annak az árát megírtam fent.
Sajnos ez van a bontott is elfogyott már csak 1,8 as motorhoz van annak meg nem egyezik meg a felső fele.
Naplózva

70/4334431
humerus
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #878 Dátum: 2012. Január 29. - 09:47:54 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni. Van egy 1,4-es Lacettink. 2008. szeptemberében vásároltuk új autóként. 2010-ben a kötelező szerviz előtt 1-2 héttel kigyulladt a sárga lámpa és néha rántott egyet-egyet az autó. Ekkor a szerviz elvégzésekor p300-as hibát olvastak ki. Mondták, hogy szelep cserét nem engedélyeznek már erre a szériára (mert, hogy ebben olyan szelep van, ami nem kormosodhat), de egy szelep tisztítást elvégeznek. Ennek megtörténte után 2011. őszig se lámpa, se rángatás. Tél elején jelentkezett ismét a hiba. Kb egy hónapja időnként nagyon rángat, és a sárga lámpa is folyamatosan világít. Többször meghajtottam az autót, ami után kicsit javult a helyzet, de csak rövid ideig. Tegnap kicseréltem a gyertyákat NGK-ra. A régiek baromi kormosak voltak.
Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a márkaszervizen kívül, Zala megyében, vagy a környéken, tudtok-e egy olyan szerelőt ajánlani, aki végére jár a problémának és meg is tudja azt oldani?
Köszönöm.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #879 Dátum: 2012. Január 29. - 10:59:58 »

Lusta vagyok keresni, íme egy új, garanciás, igaz, még nem lacettihez, de érdemes az ebay-t túrni, a hazai árakhoz képest sokkal olcsóbban vannak dolgok. Szerintem ennek a forgalmazónak is érdemes volna írni, hogy pont a Te kocsidhoz van-e katalizátora, persze csak és kizárólag az alaphiba javítása után!

http://viewitem.eim.ebay.hu/DAEWOO-LANOS-LEGANZA-NUBIRA-9703-Katalysator/260894170248/item

semmi nincs nekik chevrolethez csak 3 fajta dob.http://shop.etscompany.eu/exhaust-system-chevrolet-c-2_51.html
Amúgy én most turtam végig a forgalmazókat mert kellett katalizátor Lacettihez siralmas a helyzet több helyen létezik cikkszám de nem rendelhető!
1 helyen találtam új utángyártottat annak az árát megírtam fent.
Sajnos ez van a bontott is elfogyott már csak 1,8 as motorhoz van annak meg nem egyezik meg a felső fele.

Itt is egy bontott katalizátor... (az évjárat határeset...):
http://www.daewooautoalkatresz.hu/webshop/product.php?id_product=131

Ha a fenti nem jó évjáratilag, ugyanitt a másik..:
http://www.daewooautoalkatresz.hu/webshop/product.php?id_product=329
Naplózva
tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #880 Dátum: 2012. Január 29. - 11:15:40 »


Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a márkaszervizen kívül, Zala megyében, vagy a környéken, tudtok-e egy olyan szerelőt ajánlani, aki végére jár a problémának és meg is tudja azt oldani?
Köszönöm.
Én zalai vagyok, de nem tudok jó szerelőt ajánlani. Gurulj át somogyba Sebikéhez.
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #881 Dátum: 2012. Január 29. - 12:46:45 »


Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a márkaszervizen kívül, Zala megyében, vagy a környéken, tudtok-e egy olyan szerelőt ajánlani, aki végére jár a problémának és meg is tudja azt oldani?
Köszönöm.
Én zalai vagyok, de nem tudok jó szerelőt ajánlani. Gurulj át somogyba Sebikéhez.
Ez azért érdekes nem? 2008-as autó és ugyanolyan problémák, mint a 2007 előtti nem kaparószelepeseknél???
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #882 Dátum: 2012. Január 29. - 18:13:42 »


Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a márkaszervizen kívül, Zala megyében, vagy a környéken, tudtok-e egy olyan szerelőt ajánlani, aki végére jár a problémának és meg is tudja azt oldani?
Köszönöm.
Én zalai vagyok, de nem tudok jó szerelőt ajánlani. Gurulj át somogyba Sebikéhez.
Ez azért érdekes nem? 2008-as autó és ugyanolyan problémák, mint a 2007 előtti nem kaparószelepeseknél???
Nekem is volt és 2008-as. 18ezer km-nél, azóta (kopp-kopp-kopp) nem volt többet.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #883 Dátum: 2012. Január 29. - 19:16:13 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni. Van egy 1,4-es Lacettink. 2008. szeptemberében vásároltuk új autóként. 2010-ben a kötelező szerviz előtt 1-2 héttel kigyulladt a sárga lámpa és néha rántott egyet-egyet az autó. Ekkor a szerviz elvégzésekor p300-as hibát olvastak ki. Mondták, hogy szelep cserét nem engedélyeznek már erre a szériára (mert, hogy ebben olyan szelep van, ami nem kormosodhat), de egy szelep tisztítást elvégeznek. Ennek megtörténte után 2011. őszig se lámpa, se rángatás. Tél elején jelentkezett ismét a hiba. Kb egy hónapja időnként nagyon rángat, és a sárga lámpa is folyamatosan világít. Többször meghajtottam az autót, ami után kicsit javult a helyzet, de csak rövid ideig. Tegnap kicseréltem a gyertyákat NGK-ra. A régiek baromi kormosak voltak.
Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a márkaszervizen kívül, Zala megyében, vagy a környéken, tudtok-e egy olyan szerelőt ajánlani, aki végére jár a problémának és meg is tudja azt oldani?
Köszönöm.
Humerus! Először is üdv itt a fedélzeten köztünk! Azt írtad, hogy tegnap cseréltél gyertyát, amelyek koszosak voltak. Oké, azóta milyen lett a gép? Lehet, hogy ezt kellett tenned, és máris megjavult, mert volt rá már példa. Másik dolog, most milyen hibakódod volt? Erről nem írtál, lehet, hogy már más volt, mint előtte? EGR szelepet ellenőrizted? Az is lehet ludas még. Ki kell tisztítani, esetleg lezárni, és ez is lehet még megoldás. Szóval olvass ezeknek utána, és lehet, hogy Te is megtudod orvosolni a bibit a kocsidon, és nem mellesleg megtakarítasz egy kisebb vagyont. Van több hozzászólás ezekhez, no meg képek is a galériában. Érdemes megnézni, elolvasni ezeket. Sok szerencsét a kocsid újjászületéséhez! Légy ügyes, és bátor! Hajrá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #884 Dátum: 2012. Január 29. - 21:53:23 »


Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a márkaszervizen kívül, Zala megyében, vagy a környéken, tudtok-e egy olyan szerelőt ajánlani, aki végére jár a problémának és meg is tudja azt oldani?
Köszönöm.
Én zalai vagyok, de nem tudok jó szerelőt ajánlani. Gurulj át somogyba Sebikéhez.
Ez azért érdekes nem? 2008-as autó és ugyanolyan problémák, mint a 2007 előtti nem kaparószelepeseknél???

2008 után újból sima szelep van bennük csak nagyobb lógása van a vezetőben
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!