Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 22:39:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396754 alkalommal)
Shotogirl
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #855 Dátum: 2011. December 03. - 21:33:16 »

Amugy pénteken 3500-4000-es fordulaton nyomtam 240 km-en át
ilyenkor az eljárás szerint 5000-5500as fordulaton kéne kikormolni. 4000 az kevés neki....

5000 körül is jártam, de az átlag 3500-4000 volt. Bár valami akkor is történt mert a fránya gép most műkszik, mert amikor nem kéne jol müködnie akkor bezzeg normálisan müködik....
egy Sebike féle felsőmosást megérne a dolog, sztem

Az mi?
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #856 Dátum: 2011. December 03. - 21:42:24 »

Amugy pénteken 3500-4000-es fordulaton nyomtam 240 km-en át
ilyenkor az eljárás szerint 5000-5500as fordulaton kéne kikormolni. 4000 az kevés neki....

5000 körül is jártam, de az átlag 3500-4000 volt. Bár valami akkor is történt mert a fránya gép most műkszik, mert amikor nem kéne jol müködnie akkor bezzeg normálisan müködik....
egy Sebike féle felsőmosást megérne a dolog, sztem

Az mi?
Egy titkos vegyszerrel történő átmosás, állítólag hatásos, de ezért Kaposvárra kell elmened.
Keresd priviben sebikét.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 03. - 21:44:12 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #857 Dátum: 2011. December 03. - 22:58:11 »

Amugy pénteken 3500-4000-es fordulaton nyomtam 240 km-en át
ilyenkor az eljárás szerint 5000-5500as fordulaton kéne kikormolni. 4000 az kevés neki....

5000 körül is jártam, de az átlag 3500-4000 volt. Bár valami akkor is történt mert a fránya gép most műkszik, mert amikor nem kéne jol müködnie akkor bezzeg normálisan müködik....
egy Sebike féle felsőmosást megérne a dolog, sztem

Az mi?
Milyen kúton tankolsz?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #858 Dátum: 2011. December 04. - 20:53:24 »

Amugy pénteken 3500-4000-es fordulaton nyomtam 240 km-en át
ilyenkor az eljárás szerint 5000-5500as fordulaton kéne kikormolni. 4000 az kevés neki....

5000 körül is jártam, de az átlag 3500-4000 volt. Bár valami akkor is történt mert a fránya gép most műkszik, mert amikor nem kéne jol müködnie akkor bezzeg normálisan müködik....
egy Sebike féle felsőmosást megérne a dolog, sztem

Az mi?
Ezt elolvastad már? He
Nagyjából minden le van írva. Mi okozza, mivel lehet próbálkozni.

Talán nem árt átismételni. A "pörgetés"-nél nem a fordulatszám hajhászása a cél, hanem a motor "megmelegítése" ami  segít a lerakódott korom elégetésében, eltávolításában.
Ehhez kell a fordulatszám+alacsonyabb sebességi fokozat (kisebb hűtés, mivel "lassan" mész).
4. fokozatban 5000-es fordulatszámmal? He
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #859 Dátum: 2012. Január 21. - 20:22:12 »

Tavalyelőtt év végén kezdődtek a Checklámpa problémáim, tavaly januárban a Gyulai szervizben 160 ezerért szelepeket cseréltek volna, plusz megcsinálták volna a 75 ezres szervizt, meg ingyen csereautót biztosítottak volna. Nem éltem a lehetőséggel, mert soknak találtam az összeget. Elvittem a Medic-Car Kft-hez Dunakeszire is megnézetni az autót, ott egy olyan szerelő nézte meg, aki előtte az Opel Gombosnál dolgozott. Ez a szerelő azt mondta nekem, hogy a hengerfej tömítés ereszti az olajat, beszivárog a gyertyákhoz és valószínűleg ez okozza a problémát (annak idején ezt itt részletesen leírtam).
A nyáron ki lett cserélve a hengerfej tömítés és most nem tudom, hogy ezért-e, vagy mert hogy még nem volt elég hideg idő, de checklámpa problémám ezen a télen még nem volt.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #860 Dátum: 2012. Január 21. - 21:04:20 »

Tavalyelőtt év végén kezdődtek a Checklámpa problémáim, tavaly januárban a Gyulai szervizben 160 ezerért szelepeket cseréltek volna, plusz megcsinálták volna a 75 ezres szervizt, meg ingyen csereautót biztosítottak volna. Nem éltem a lehetőséggel, mert soknak találtam az összeget. Elvittem a Medic-Car Kft-hez Dunakeszire is megnézetni az autót, ott egy olyan szerelő nézte meg, aki előtte az Opel Gombosnál dolgozott. Ez a szerelő azt mondta nekem, hogy a hengerfej tömítés ereszti az olajat, beszivárog a gyertyákhoz és valószínűleg ez okozza a problémát (annak idején ezt itt részletesen leírtam).
A nyáron ki lett cserélve a hengerfej tömítés és most nem tudom, hogy ezért-e, vagy mert hogy még nem volt elég hideg idő, de checklámpa problémám ezen a télen még nem volt.
Hengerfej tömítés? He Nem inkább szelepfedél tömítés, onnan oda tud folyni az olaj a gyertyákhoz, ami miatt lehet cheklámpa.
Naplózva


LPG
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #861 Dátum: 2012. Január 21. - 21:25:26 »

Tavalyelőtt év végén kezdődtek a Checklámpa problémáim, tavaly januárban a Gyulai szervizben 160 ezerért szelepeket cseréltek volna, plusz megcsinálták volna a 75 ezres szervizt, meg ingyen csereautót biztosítottak volna. Nem éltem a lehetőséggel, mert soknak találtam az összeget. Elvittem a Medic-Car Kft-hez Dunakeszire is megnézetni az autót, ott egy olyan szerelő nézte meg, aki előtte az Opel Gombosnál dolgozott. Ez a szerelő azt mondta nekem, hogy a hengerfej tömítés ereszti az olajat, beszivárog a gyertyákhoz és valószínűleg ez okozza a problémát (annak idején ezt itt részletesen leírtam).
A nyáron ki lett cserélve a hengerfej tömítés és most nem tudom, hogy ezért-e, vagy mert hogy még nem volt elég hideg idő, de checklámpa problémám ezen a télen még nem volt.
Hengerfej tömítés? He Nem inkább szelepfedél tömítés, onnan oda tud folyni az olaj a gyertyákhoz, ami miatt lehet cheklámpa.
Hát, szerintem is inkább az utóbbi.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #862 Dátum: 2012. Január 22. - 08:46:54 »

Én két hete cseréltem ki a szelepfedél tömítést a gépen.
Eléggé ideje volt, úsztak a gyertyák az olajban (már egy ideje éreztem/láttam a dolgot, de nem szántam rá magam az évvégi hajtásban a cserére).
A lényeg az, hogy az autó vidáman elmászkált vele, nem volt tőle gondja (pedig a gyertyák is erősen cserére érettek 100.000 Km van bennük  )
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #863 Dátum: 2012. Január 24. - 13:39:32 »

Idézet
Hengerfej tömítés? He Nem inkább szelepfedél tömítés, onnan oda tud folyni az olaj a gyertyákhoz, ami miatt lehet cheklámpa.
Bocsánat, nem tudom miért írtam hengerfej tömítést, valóban szelepfedél tömítés csere volt.
Naplózva
FÉva
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #864 Dátum: 2012. Január 24. - 20:23:02 »

Sziasztok,
2007-es Lacettim van 116.000 van benne.
Ma voltam 2.alkalommal egy sima szervizben P300-as kóddal.A múlt héten cserélték ki a gyújtótrafót egy újra,amivel 1 hétig bírta rángatás nélkül.Persze a check lámpa világított a 2.naptól.Ma visszacserélték a régire,szóval vettem nekik egy új trafót.Ahogy itt olvasgattam ilyen megoldással még senki sem javította meg a rángatózást,hát ez nekem se sikerült.AZt hiszem hamarosan egy márkaszervizben kötök ki én is...
Szerintetek?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #865 Dátum: 2012. Január 24. - 20:30:48 »

Sziasztok,
2007-es Lacettim van 116.000 van benne.
Ma voltam 2.alkalommal egy sima szervizben P300-as kóddal.A múlt héten cserélték ki a gyújtótrafót egy újra,amivel 1 hétig bírta rángatás nélkül.Persze a check lámpa világított a 2.naptól.Ma visszacserélték a régire,szóval vettem nekik egy új trafót.Ahogy itt olvasgattam ilyen megoldással még senki sem javította meg a rángatózást,hát ez nekem se sikerült.AZt hiszem hamarosan egy márkaszervizben kötök ki én is...
Szerintetek?

Szerintünk nem, ha megmondod, merre laksz.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #866 Dátum: 2012. Január 24. - 20:35:35 »

Sziasztok,
2007-es Lacettim van 116.000 van benne.
Ma voltam 2.alkalommal egy sima szervizben P300-as kóddal.A múlt héten cserélték ki a gyújtótrafót egy újra,amivel 1 hétig bírta rángatás nélkül.Persze a check lámpa világított a 2.naptól.Ma visszacserélték a régire,szóval vettem nekik egy új trafót.Ahogy itt olvasgattam ilyen megoldással még senki sem javította meg a rángatózást,hát ez nekem se sikerült.AZt hiszem hamarosan egy márkaszervizben kötök ki én is...
Szerintetek?

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=68
Szerintem Kacsint
Naplózva
FÉva
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #867 Dátum: 2012. Január 24. - 20:42:36 »

Tatabánya vonzáskörzete
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #868 Dátum: 2012. Január 25. - 08:37:38 »

Tatabánya vonzáskörzete

Én Tatabányán dolgozom. Ha gondolod összefuthatunk valahol.
Mellesleg a Tatabányai szervizt nem ajánlanám, sok a rossz tapasztalat.
Ha nem garanciális az autó, van más lehetőség is.
Tatabányán ráadásul tudok neked ajánlani megbízható szerelőt.
De ha pesten jársz, ott van Tomy, valamint Leonel.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #869 Dátum: 2012. Január 25. - 16:37:26 »

Tatabánya vonzáskörzete

Én Tatabányán dolgozom. Ha gondolod összefuthatunk valahol.
Mellesleg a Tatabányai szervizt nem ajánlanám, sok a rossz tapasztalat.
Ha nem garanciális az autó, van más lehetőség is.
Tatabányán ráadásul tudok neked ajánlani megbízható szerelőt.
De ha pesten jársz, ott van Tomy, valamint Leonel.
Éppen gondoltam rád, szomszéd.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!