Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 16:29:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396454 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #765 Dátum: 2011. Május 19. - 19:27:02 »

Megkoszonnem ha mondanatok velemenyt egy bizonyos DELPHI markaju Lambda Szondarol. Surgos lenne mert valaszt kell adjak az arajanlatra es itt a hetvege is.

középkategória /ár számít mennyiért/

Nálunk gyári GM/Denso van/
Ez 240 Ron = 15600 HuF es meg van valami univerzalis BOSAL 180 Ron = 11700 HuF

Ezek univerzálisak vagy gyári csatlakozósak??
Na azt meg nem tudom, de rakerdezek mert ugy is fel kell hivjam oket tel-on

A hagyományos 4 vezetékes univerzális szonda nem jó hozzá/szürke-fekete,fehér-fekete/
Nekem ami most van benne feher-lilla-barna-barna sorban egymas utan



Tudom ez 2 jelszintes szonda
Naplózva

70/4334431
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #766 Dátum: 2011. Május 21. - 13:42:57 »

Megkoszonnem ha mondanatok velemenyt egy bizonyos DELPHI markaju Lambda Szondarol. Surgos lenne mert valaszt kell adjak az arajanlatra es itt a hetvege is.

középkategória /ár számít mennyiért/

Nálunk gyári GM/Denso van/
Ez 240 Ron = 15600 HuF es meg van valami univerzalis BOSAL 180 Ron = 11700 HuF

Ezek univerzálisak vagy gyári csatlakozósak??
Na azt meg nem tudom, de rakerdezek mert ugy is fel kell hivjam oket tel-on

A hagyományos 4 vezetékes univerzális szonda nem jó hozzá/szürke-fekete,fehér-fekete/
Nekem ami most van benne feher-lilla-barna-barna sorban egymas utan



Tudom ez 2 jelszintes szonda
Na tehat meg van az Uj szondam, most hoztam el Csikszeredabol, az ara ahogy mar irtam 240 Ron ami 15600 HuF-nak felel meg es amig varom hogy lehuljon a motor tapinthato allapotra addig csinaltam nehany fotot.
Naplózva

baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #767 Dátum: 2011. Május 22. - 10:59:21 »

Megkoszonnem ha mondanatok velemenyt egy bizonyos DELPHI markaju Lambda Szondarol. Surgos lenne mert valaszt kell adjak az arajanlatra es itt a hetvege is.

középkategória /ár számít mennyiért/

Nálunk gyári GM/Denso van/
Ez 240 Ron = 15600 HuF es meg van valami univerzalis BOSAL 180 Ron = 11700 HuF

Ezek univerzálisak vagy gyári csatlakozósak??
Na azt meg nem tudom, de rakerdezek mert ugy is fel kell hivjam oket tel-on

A hagyományos 4 vezetékes univerzális szonda nem jó hozzá/szürke-fekete,fehér-fekete/
Nekem ami most van benne feher-lilla-barna-barna sorban egymas utan



Tudom ez 2 jelszintes szonda
Na tehat meg van az Uj szondam, most hoztam el Csikszeredabol, az ara ahogy mar irtam 240 Ron ami 15600 HuF-nak felel meg es amig varom hogy lehuljon a motor tapinthato allapotra addig csinaltam nehany fotot.
Es meg tortent a beszereles is, majd ujbol diagnosztika es kop-kop nincs hiba vegre.
Mindenesetre elegge rosz megoldast valasztott a gyarto a szonda elhelyezesere, ott a helyen szinte lehetetlen kicserelni. Na de egy kis plusz leszerelesi munkaval azert megoldhato Vigyorog. Igy hat holnap mar nyugodtabban megyek a gazrendszert szereltetni, majd ha megleszek azzal is, jovok a beszamoloval
Naplózva

baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #768 Dátum: 2011. Május 25. - 09:56:16 »

A hetfoi gaz szereles utan ujabb cheklampa van , a szerelo arra hivatkozott hogy ujak az alkatreszek, hogy minden be kell hogy aljon es majd el fog tunni, tehet nincs amiert szervizbe mennem kiolvastatni esetleg torultetni mert vissza johet . Na ez nekem persze nem volt kielegito valasz, tehat itthon ratettem a kiolvasot es a codja P0113=Szívólevegöhömérséklel-jeladó jel nagy . Volt-e mar valakinek hasonlo tapasztalata, vagy nekem el kotoztek valamit es ha igen mi a megoldas, tenyleg be all majd?  He
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 25. - 10:02:15 írta baroti » Naplózva

baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #769 Dátum: 2011. Május 25. - 10:53:41 »

Na de azt hiszem megtalaltam a hiba okat is, ugyanis a levego bemeneti szivocsovon levo szenzor csatija nem volt vissza teve a helyere. A csatit vissza dugtam a hibakodot torultem es megyek munkaba, majd csak megmutassa magat tovabba hogy ez volt-e bunos. Kacsint
Naplózva

Mosquetoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70

b2


« Hozzászólás #770 Dátum: 2011. Május 26. - 19:34:57 »

Hát engem is elért a kis sárga lámpa  Zavart
Elvittem itt nálunk pár m-re van 1 kis műhely ,itt foglalkoznak ien motordiagnosztikával , vagy mi a tököm ez.
Rápattintották a kábelt , meg is van h mi az ok. (hozzáteszem hogy elég rég óta égett :/)
És a hiba valamien hengerenkénti gyújtás ingadozás.
Még mielőtt ki lett belőle ütve a hiba nemsokkal cseréltem gyertyát mert folyamatosan rángatott az autó meg menet közben kisebb fordulaton meg is torpant , elment az erő úgymond mintha klímáztam volna (NGK amit itt a fórumon is sokan ajánlanak.)
Megvolt az EGR lezárása is , meg a gyertya csere is , és azóta hibátlanul jár a motor.
Kérdésem az lenne h annyira nem értek hozzá hogy számítsak e arra hogy esetleg valami komolyabb probléma is lehet a motorral ha ez a hibakód.
De most egyelöre megvárom h vissza jön e a lámpa vagy sem , de mégis érdekelni h mégis ez miért volt, nehogy aztán valami drága bulihoz adta a disco fényt a müszerfalon a kis aranyoska  He
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #771 Dátum: 2011. Május 26. - 19:41:02 »

Az én kis sárgaságom kiolvasva, kiütve Stocz főni jóvoltából, és persze a szokásos hiba jelzés volt, amit Csaba tud elővarázsolni sokadszorra.

Az előző hsz-re reagálva, tudni kéne a kiolvasott kódot, hogy megnyugodj, mert, ha EGR lezérva, gyertya cserélve jó lett az autó, akkor nyilván az volt a ludas a hiba jelzésben, és jó lett a gép.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Mosquetoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70

b2


« Hozzászólás #772 Dátum: 2011. Május 26. - 19:45:43 »

Sajnos azt nem tudom , ennyit mondtak csak , de ha fontos akkor holnap hazafele beugrom hozzájuk , de szerintem már nem fogják tudni.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #773 Dátum: 2011. Május 26. - 19:49:03 »

Nem ez volt véletlenül: P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #774 Dátum: 2011. Május 26. - 19:50:12 »

Sajnos azt nem tudom , ennyit mondtak csak , de ha fontos akkor holnap hazafele beugrom hozzájuk , de szerintem már nem fogják tudni.

Nem lesz gond. A hibát orvosoltad. Esetleg tankolj bele E 85-t fele- fele, hogy kiégjen a kosz, ami okozhatta a hibakódot. Természetesen ez azzal jár, hogy benzinszűrőt kell cserélned 2- 3000 km után.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Mosquetoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70

b2


« Hozzászólás #775 Dátum: 2011. Május 26. - 19:52:07 »

Rendben köszi a segítséget.
Remélem nemlesz gond Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #776 Dátum: 2011. Május 26. - 19:54:22 »

Rendben köszi a segítséget.
Remélem nemlesz gond Vigyorog
..., és persze gyere a talira, hogy megnyugodj, hogy jó lett a gép, ez jó próbaút lesz, és, ha megint jelezne (nem fog!), akkor ott a szakik kiolvassák újra, és törlik, ha kell.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Mosquetoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70

b2


« Hozzászólás #777 Dátum: 2011. Május 26. - 20:00:45 »

Hu hát nagyon szívesen mennék a talira , csak sajnos lejárt a műszaki is. és most nincs rá keretem h eltudjam vinni .
meg mikor lesz pontoson a tali és hol , lehet addigra megtudom oldani , de nem hiszem .
MIndenképpen akarok majd menni 1-2 talira csak most pont össze jöttek a dolgok.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #778 Dátum: 2011. Május 26. - 20:05:55 »

Hu hát nagyon szívesen mennék a talira , csak sajnos lejárt a műszaki is. és most nincs rá keretem h eltudjam vinni .
meg mikor lesz pontoson a tali és hol , lehet addigra megtudom oldani , de nem hiszem .
MIndenképpen akarok majd menni 1-2 talira csak most pont össze jöttek a dolgok.
A találkozó szombaton lesz Dobogókőn.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #779 Dátum: 2011. Május 26. - 20:07:27 »

Hu hát nagyon szívesen mennék a talira , csak sajnos lejárt a műszaki is. és most nincs rá keretem h eltudjam vinni .
meg mikor lesz pontoson a tali és hol , lehet addigra megtudom oldani , de nem hiszem .
MIndenképpen akarok majd menni 1-2 talira csak most pont össze jöttek a dolgok.
Van ám egy talis topic, ott megtudhatod mindig, mire készülünk, de ez már itt off, nyomás át oda! Egyébként jöhetsz autó nélkül is, nálam lesz még hely, ha érdekel, keress meg priviben! Modik! Bocs az offért, el is tűnök innen, sicc!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!