Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 12:48:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396275 alkalommal)
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #705 Dátum: 2011. Március 13. - 15:32:42 »

Hát már én is azon vagyok megvárom mit mondanak a kiolvasáskor...
Én sem értettem az E85-öt? Nagy kárt okozna? Hogy mondhatták ezt a szervizbe??
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #706 Dátum: 2011. Március 13. - 18:53:22 »

Srácok! lehet dobálózni az EUs törvényekkel, de egy dolog biztos. Ez Magyarország. Itt a márkaszerviz nem fogja bevállalni egy hiba esetén a javítást garanciában. Azt mondja, "vidd oda, ahol a kötelező szervizt megcsinálták." (Sógornőm aveójával így jártunk.)
Engem a garis autómmal egy Budapesti szervizben nem fogadtak garis javításra, mert nem ott vettem az autót. Utána egyből fordultam a GM-hez, de szépen kimagyarázták. Lehet ez miatt pereskedni, de nem érdemes, mert ha bukod, akkor többe kerül a költsék, mint az autó.

Azt kell mondanom, hogy SAJNOS egyet kell értsek veled, én is harcoltam a márkakereskedésekkel off-os géppel.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #707 Dátum: 2011. Március 13. - 18:55:04 »

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/06/01/nem_kell_tobbe_markaszervizbe_mennunk/

Ezek szerint az olajcserét csak a márka-szervizben lehet elvégezni?
Vagy rosszul értelmezem?
A cikk alsó, vastagon szedett része a mérvadó! Számlával, munkalappal és szervizfüzetbe történő bejegyzéssel, ennek értelemszerű kitöltésével, dátummal, km-óra állással, céges bélyegzővel, aláírással el kell fogadniuk. Sajnos az más kérdés, hogy jelen esetben el lett hanyagolva-felejtve az előírt szerviz-átvizsgálás végrehajtása. Úgy gondolom, az eladó kereskedésnek az adás-vételi okmányok (pl. állapotlap) valamelyikén nyilatkoznia kellett volna a garanciális feltételekről vagy a garancia elévüléséről-hiányáról. Ilyen volt?
Én használt autó kereskedésben vettem az autómat és még a vételárról történő egyezkedés előtt felhívták a figyelmemet arra, hogy az autón még van 3 hónap garancia, meg kívánom e csináltatni az utolsó garis átvizsgálást-szervizt. Ez szerepelt az eladási árajánlatban árat növelő illetve csökkentő tételként. Továbbá, amit megkifogásoltam, hogy nem szerepel, vagy valótlan tartalmú tétel az állapotlapon, minden probléma nélkül felajánlották a további értékcsökkentést vagy díjtalan helyreállítást. Igen korrekt kiszolgálást kaptam, pedig teljesen idegenként estem be megtekinteni az autót. Mi több, 3 hónap múlva felhívtak telefonon, hogy meg vagyok e elégedve az autóval. És ez nem márka kereskedés, hanem annak egy szerződéses használt autó kereskedő partnere volt. Szerencsére ilyen is akad.
Igen igaz ott a válasz, hogy nem vettem észre thx. Kacsint Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #708 Dátum: 2011. Március 13. - 21:29:13 »

Hát már én is azon vagyok megvárom mit mondanak a kiolvasáskor...
Én sem értettem az E85-öt? Nagy kárt okozna? Hogy mondhatták ezt a szervizbe??


miliósat!!!!
Naplózva

70/4334431
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #709 Dátum: 2011. Március 14. - 09:05:48 »

Utána érdeklődtem mert kicsit megijedtem...azt mondták hogy ha 10%-ot adok hozzá attól nem lesz semmi baja de azért nem erőltetem ezt annyira, csak nem értem hogy mondhatnak ilyet egy márkaszervízben?
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #710 Dátum: 2011. Március 14. - 16:00:09 »

Utána érdeklődtem mert kicsit megijedtem...azt mondták hogy ha 10%-ot adok hozzá attól nem lesz semmi baja de azért nem erőltetem ezt annyira, csak nem értem hogy mondhatnak ilyet egy márkaszervízben?
Az etanolnak van egy jótékony tulajdonsága, megköti a vizet, és tisztítja a rendszert.
Benzines autókban ez nem okozhat gondot, és erőszeretettel használják is.
De Diesel autóba egy-két sufni tuningeren kívül nem hallottam még, hogy használt volna.
Ne ijedj meg nagyon, de többet ne rakj bele a tankba!!!

Naplózva

sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #711 Dátum: 2011. Március 14. - 20:24:50 »

Utána érdeklődtem mert kicsit megijedtem...azt mondták hogy ha 10%-ot adok hozzá attól nem lesz semmi baja de azért nem erőltetem ezt annyira, csak nem értem hogy mondhatnak ilyet egy márkaszervízben?


Common Rail diesel közelébe etanolt ne vigyél!! nagyon kényes szerkezet!!
Naplózva

70/4334431
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #712 Dátum: 2011. Március 15. - 13:40:40 »

Valami nagyon nem gömbölyű! A 2009-es kocsi minimum 2012-ig garisnak kell lennie. 2 év alatt 3000 km egy dizelnél eleve érthetetlen, vagy esetleg bemutató autó volt, ez esetben miért vártak még 2 évet az eladással? Ha szalontól vetted, mivel magyarázták, hogy már nem garis? Vagy volt már előző tulaja is? Ha kiolvasták, kitörölték a hibakódot, miért nem mondták meg, hogy mi volt a hibajel? A kiütés nem javítás! EGR? Részecskeszűrő? Befecskendezés? Sok hiba lehet, ami vagyonokba kerülhet, ha nem garis, és nem vállal az eladó felelősséget az autóért. De miért is nem? Hiszen eleve sárga lámpás volt a gép! Vissza kell vinni, ragaszkodni a költségmentes javításhoz, vagy a visszavételhez!  Ellenkező esetben pereskedni leszel kényszerülni, ami nem túl jó dolog. Ha szalontól vetted, akkor pedig van felettes szervük, GM, Fogyasztóvédelem, stb. Ne hagyd Magad! A hibakódot pedig tudd meg, mert addig úgysem jutsz előrébb a dologgal.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #713 Dátum: 2011. Március 24. - 08:37:07 »

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek hogy próbáltatok segíteni a kocsival kapcsolatosan. nos a helyzet az hogy az autót eladtam nagyon csúnyán átvertek vele bár ehhez kellett az is hogy én nagyon naivan és hozzá nem értő módon álltam a vásárláshoz. Az autó problémája az EGR szelep és a részecskeszűrő volt mindkettő egy másik autóból volt átszerelve ami kb 50-100.000 km-t futott...Az autó első és hátsó lökhárítója fújva volt (vásárlás előtt bevizsgáltattam de ez valahogy nem tűnt fel senkinek....) és ráadásul a meghirdetett 2009-es gyártási év a forgalmiba már 2007-es volt... Szóval arra kérek mindenkit hogy messze kerüljétek el ezt a bizonyos Essso autóudvar autókereskedést hazug csaló banda...Mikor visszamentem hogy probléma van az autóval szó-szerint kiraktak és elküldtek hogy menjek ahova akarok és pereskedjek ők lesz..rják mi van az autóval megvettem csináljak vele amit akarok...
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #714 Dátum: 2011. Március 24. - 08:54:05 »

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek hogy próbáltatok segíteni a kocsival kapcsolatosan. nos a helyzet az hogy az autót eladtam nagyon csúnyán átvertek vele bár ehhez kellett az is hogy én nagyon naivan és hozzá nem értő módon álltam a vásárláshoz. Az autó problémája az EGR szelep és a részecskeszűrő volt mindkettő egy másik autóból volt átszerelve ami kb 50-100.000 km-t futott...Az autó első és hátsó lökhárítója fújva volt (vásárlás előtt bevizsgáltattam de ez valahogy nem tűnt fel senkinek....) és ráadásul a meghirdetett 2009-es gyártási év a forgalmiba már 2007-es volt... Szóval arra kérek mindenkit hogy messze kerüljétek el ezt a bizonyos Essso autóudvar autókereskedést hazug csaló banda...Mikor visszamentem hogy probléma van az autóval szó-szerint kiraktak és elküldtek hogy menjek ahova akarok és pereskedjek ők lesz..rják mi van az autóval megvettem csináljak vele amit akarok...
Sajnáljuk, hogy igazunk volt mikor kételkedtünk az autóddal kapcsolatban, de remélem ez a malőr nem tántorít el a márkától.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #715 Dátum: 2011. Március 24. - 08:59:39 »

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek hogy próbáltatok segíteni a kocsival kapcsolatosan. nos a helyzet az hogy az autót eladtam nagyon csúnyán átvertek vele bár ehhez kellett az is hogy én nagyon naivan és hozzá nem értő módon álltam a vásárláshoz. Az autó problémája az EGR szelep és a részecskeszűrő volt mindkettő egy másik autóból volt átszerelve ami kb 50-100.000 km-t futott...Az autó első és hátsó lökhárítója fújva volt (vásárlás előtt bevizsgáltattam de ez valahogy nem tűnt fel senkinek....) és ráadásul a meghirdetett 2009-es gyártási év a forgalmiba már 2007-es volt... Szóval arra kérek mindenkit hogy messze kerüljétek el ezt a bizonyos Essso autóudvar autókereskedést hazug csaló banda...Mikor visszamentem hogy probléma van az autóval szó-szerint kiraktak és elküldtek hogy menjek ahova akarok és pereskedjek ők lesz..rják mi van az autóval megvettem csináljak vele amit akarok...

Azért bele kell nézni a forgalmiba vásárlás előtt...
A lökhárítón nem lehet rétegvastagságot mérni, sőt, a színárnyalat-eltérés jellemző a Lacsiknál, szóval nehéz megállapítani.
Hogy sikerült eladnod? Gondolom rosszabbul, mint vetted...
Naplózva
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #716 Dátum: 2011. Március 24. - 09:11:46 »

Hát most már nagyon óvatos vagyok most egy 2010-es renault thalia-t (2.generáció)  vagy egy 2008-as VW POLO IV 80 16V Comfortline -t  vagy 2006-os Toyota Corolla-t van lehetőségem megvenni a Toyota és a a VW egy árban van még gondolkozom bár a Renault 400.000 Ft-al kevesebb... vélemény?? vagy ez már másik fórum? Mosolyog
Naplózva
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #717 Dátum: 2011. Március 24. - 09:13:27 »

Igen sajnos buktam rajta elég sokat...(kb 2-300e Ft...) Ez kicsit sok tanuló pénz volt bár igazából magamat hibáztatom a legjobban....
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #718 Dátum: 2011. Március 24. - 10:37:15 »

Igen sajnos buktam rajta elég sokat...(kb 2-300e Ft...) Ez kicsit sok tanuló pénz volt bár igazából magamat hibáztatom a legjobban....
Csak nehogy az új tulaj meg rád verje a hibás teljesítést. Amúgy meg van egy adás- vétel topic, ott folytathatod a témát. Ha nem is Lacettit veszel, a döntés a tied, akkor is természetesen maradhatsz köztünk, egy jó csapatban. Sok sikert a vételhez! De jól gondold meg, mit veszel! Olvass bele a Totalcar Népítélet című fórumra, ott sok mindent leírnak minden autóról. Majd számolj be a végső döntésedről, vásárlásodról, autódról!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #719 Dátum: 2011. Március 24. - 12:09:24 »

Kereskedésbe vették be...De már ebbe bele se merek gondolni aki megvette tudott a hibáról bár ez papíron ugy nem szerepel sehol....Szeretném azt hinni hogy túl vagyok már azon az autón és a viseltes dolgain..
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!