Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 12:40:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396259 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #690 Dátum: 2011. Március 12. - 19:07:25 »


Ide viszem szerdán http://www.autobinck.hu/
És itt is vetted az autót?  Mert ez se nem márkakereskedés, se nem márkaszervíz! Nem tudom megnyitni sajnos a honlapjukat, de mintha valahol Erzsébeten lennének? És Hyundai szervíz, régebben biztos az volt.

Bár a márkaszervízekről is meg van a vélemény, azért egy két éves autót jobb lenne odavinni, hogy a jogaidat érvényesítsd. Ha félsz az áruktól, akkor a Soroksári úton ott vannak Rudiék, klubos kedvezmény, van Chevroletes szerelőjük.

Figyelem, a fogyasztóvédelmi törvény szerint a garancia megmaradásához NEM KELL MÁRKASZERVÍZBE vinni az autót!

Egyébként a 2009- es évjárat még garanciális, kivéve, ha megfutotta a 100.000 km-t.

De jó lenne, ha MNT és sebike hozzá tudna ehhez szólni, szerintem itt bizony sz@r van a paalcsintában
Foglalkoznak chevivel is.
http://www.autobinck.hu/chevrolet
Sajnos nem tudom megnyitni a honlapjukat, a te linkedet sem. De határozottan emlékszem, hogy annó Hyundaira voltak specializálódva. Nekem gyanús. Már maga a 3000 km is.
Igen most is hyundai a fő márkájuk szerintem.
De a km-en kívül még legalább 2 év gari kellene, hogy legyen rá, arról nem is beszélve, hogy már hazafelé hibát dobott a gép.
Persze lehet, hogy semmi rossz szándék nincs mögötte, szimplán fingjuk nincs az autóról és rosszul nyúltak bele valamibe.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #691 Dátum: 2011. Március 12. - 19:46:49 »

Sziasztok!

Először is köszönöm hogy ennyire segítőkészek vagytok higgyétek el nagyon sokat jelent nekem már annyira el vagyok keseredve alig alszom 2-3 napja nagyon ideges vagyok és kezdem úgy érezni hogy átvertek. De..
a 3000km is gyanús de az autó nagyon jó állapotban van akik látták szerelők mindenki azt mondta 90% hogy tényleg annyi van benne ezzel nincs is baj ezért is mentem bele... A garancia na igen én se gondoltam hogy nem garis felhívtam a chevrolet az adott egy számot felvette valaki a GM-től alvázszám alapján azt mondták nem garis az autó mert nem volt 1 éves szervizen...pedig én azt hittem 3év vagy 100ezer km nem kell évente ezek szerint kell...de ami a lényeg engem már nem érdekel hogy ki hogy merre mi, én szeretnék egy jó autót a kezeim között tartani nem érdekel már semmi ha kell még ráköltök egy 50-est vagy 100-ast csak legyen egy jó autóm...amitől félek hogy lehet h totál kár az autó hogy nem lehet helyrehozni? az már tuti hogy nem egy jó vétel már nagyon máshogy csinálnám de most már egy jó autót akarok...
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #692 Dátum: 2011. Március 12. - 19:58:11 »

Sziasztok!

Először is köszönöm hogy ennyire segítőkészek vagytok higgyétek el nagyon sokat jelent nekem már annyira el vagyok keseredve alig alszom 2-3 napja nagyon ideges vagyok és kezdem úgy érezni hogy átvertek. De..
a 3000km is gyanús de az autó nagyon jó állapotban van akik látták szerelők mindenki azt mondta 90% hogy tényleg annyi van benne ezzel nincs is baj ezért is mentem bele... A garancia na igen én se gondoltam hogy nem garis felhívtam a chevrolet az adott egy számot felvette valaki a GM-től alvázszám alapján azt mondták nem garis az autó mert nem volt 1 éves szervizen...pedig én azt hittem 3év vagy 100ezer km nem kell évente ezek szerint kell...de ami a lényeg engem már nem érdekel hogy ki hogy merre mi, én szeretnék egy jó autót a kezeim között tartani nem érdekel már semmi ha kell még ráköltök egy 50-est vagy 100-ast csak legyen egy jó autóm...amitől félek hogy lehet h totál kár az autó hogy nem lehet helyrehozni? az már tuti hogy nem egy jó vétel már nagyon máshogy csinálnám de most már egy jó autót akarok...
Elöször is nyugodj meg nem olyan nagy ez a baj.
A garanciát akkor már értjük, sajnos a kötelező évenkénti szervíz elmulasztása garanciavesztést okozz.
Javaslom, hogy keresd meg privibe Sebike nevű cartásunkat, őneki nagy tapasztalata van a dizel típusban is, ő ezzel is foglalkozik szerintem tud segíteni.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #693 Dátum: 2011. Március 12. - 20:05:36 »

Rendben köszönöm!

Ha Sebi olvasod a fórumot és tudsz tanácsot adni nagy örömmel venném...minden megoldás érdekel
balazspeter7@gmail.com  06-20-580-5182
Ha kapok időpontot szerdára és van valami infóm vagy hibakód mindenképp le fogom írni hátha később segíteni fog valakinek ha már túl vagyok ezen az egészen..
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #694 Dátum: 2011. Március 12. - 20:07:21 »

Rendben köszönöm!

Ha Sebi olvasod a fórumot és tudsz tanácsot adni nagy örömmel venném...minden megoldás érdekel
balazspeter7@gmail.com  06-20-580-5182
Ha kapok időpontot szerdára és van valami infóm vagy hibakód mindenképp le fogom írni hátha később segíteni fog valakinek ha már túl vagyok ezen az egészen..
Csak a hibakód fog segíteni abból tudjuk merre tovább Kacsint fel a fejjel. Kacsint Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #695 Dátum: 2011. Március 12. - 22:12:32 »

Sziasztok!

Először is köszönöm hogy ennyire segítőkészek vagytok higgyétek el nagyon sokat jelent nekem már annyira el vagyok keseredve alig alszom 2-3 napja nagyon ideges vagyok és kezdem úgy érezni hogy átvertek. De..
a 3000km is gyanús de az autó nagyon jó állapotban van akik látták szerelők mindenki azt mondta 90% hogy tényleg annyi van benne ezzel nincs is baj ezért is mentem bele... A garancia na igen én se gondoltam hogy nem garis felhívtam a chevrolet az adott egy számot felvette valaki a GM-től alvázszám alapján azt mondták nem garis az autó mert nem volt 1 éves szervizen...pedig én azt hittem 3év vagy 100ezer km nem kell évente ezek szerint kell...de ami a lényeg engem már nem érdekel hogy ki hogy merre mi, én szeretnék egy jó autót a kezeim között tartani nem érdekel már semmi ha kell még ráköltök egy 50-est vagy 100-ast csak legyen egy jó autóm...amitől félek hogy lehet h totál kár az autó hogy nem lehet helyrehozni? az már tuti hogy nem egy jó vétel már nagyon máshogy csinálnám de most már egy jó autót akarok...
Namost én ezzel vitatkoznék. Ugyanis ha nem márkaszervizben, de volt egy éves szervizen az autó, akkor él a garancia, csak ezt szeretik elsumákolni. A garancia meglétének nem az a feltétele, hogy márkaszervizben legyen leszervizelve az autó, hanem hogy el legyen végezve rajta az átvizsgálás, stb. Tök mindegy mit mond a képviselet, a kereskedő, erre a ptk-ban és a Fogyasztóvédelmi Törvényben megvan a megfelelő passzus. Természetesen ez nem egy könnyű menet, mert következőkben majd szakszerűtlen szervizelésre illetve üzemeltetésre fogna hivatkozni, de nekik kell bizonyítani. Ha a dolog megáll, akkor lehet fordulni az eladóhoz, mert olyan rejtett hibája volt az az autónak a megvételkor, ami miatt te bármikor elállhatsz a vételi szándékodtól. a családban a kzelmúltban volt hasonló eset és az Opelnek garanciában ellett javítania az autót.
Én is azt mondom, nyugodj meg, előbb meg kell nézni, mit mutat a hibakód.

PÜ- ben (privát üzenet) elküldöm neked sebike édesapjának a telefonszámát, hívd fel őket, segíteni fognak.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #696 Dátum: 2011. Március 12. - 22:20:18 »

Sziasztok!

Először is köszönöm hogy ennyire segítőkészek vagytok higgyétek el nagyon sokat jelent nekem már annyira el vagyok keseredve alig alszom 2-3 napja nagyon ideges vagyok és kezdem úgy érezni hogy átvertek. De..
a 3000km is gyanús de az autó nagyon jó állapotban van akik látták szerelők mindenki azt mondta 90% hogy tényleg annyi van benne ezzel nincs is baj ezért is mentem bele... A garancia na igen én se gondoltam hogy nem garis felhívtam a chevrolet az adott egy számot felvette valaki a GM-től alvázszám alapján azt mondták nem garis az autó mert nem volt 1 éves szervizen...pedig én azt hittem 3év vagy 100ezer km nem kell évente ezek szerint kell...de ami a lényeg engem már nem érdekel hogy ki hogy merre mi, én szeretnék egy jó autót a kezeim között tartani nem érdekel már semmi ha kell még ráköltök egy 50-est vagy 100-ast csak legyen egy jó autóm...amitől félek hogy lehet h totál kár az autó hogy nem lehet helyrehozni? az már tuti hogy nem egy jó vétel már nagyon máshogy csinálnám de most már egy jó autót akarok...
Namost én ezzel vitatkoznék. Ugyanis ha nem márkaszervizben, de volt egy éves szervizen az autó, akkor él a garancia, csak ezt szeretik elsumákolni. A garancia meglétének nem az a feltétele, hogy márkaszervizben legyen leszervizelve az autó, hanem hogy el legyen végezve rajta az átvizsgálás, stb. Tök mindegy mit mond a képviselet, a kereskedő, erre a ptk-ban és a Fogyasztóvédelmi Törvényben megvan a megfelelő passzus. Természetesen ez nem egy könnyű menet, mert következőkben majd szakszerűtlen szervizelésre illetve üzemeltetésre fogna hivatkozni, de nekik kell bizonyítani. Ha a dolog megáll, akkor lehet fordulni az eladóhoz, mert olyan rejtett hibája volt az az autónak a megvételkor, ami miatt te bármikor elállhatsz a vételi szándékodtól. a családban a kzelmúltban volt hasonló eset és az Opelnek garanciában ellett javítania az autót.
Én is azt mondom, nyugodj meg, előbb meg kell nézni, mit mutat a hibakód.

PÜ- ben (privát üzenet) elküldöm neked sebike édesapjának a telefonszámát, hívd fel őket, segíteni fognak.
Igen de lehet, hogy egyáltalán nem volt szervízben vagy nem jegyezték be a szervízkönyvbe, ezt én se értettem mért kellett felhívni ha be van jegyezve a szervízkönyvbe az adott időn belül akkor él a gari, de gyanítom itt nem erről van szó.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #697 Dátum: 2011. Március 12. - 23:39:52 »

Szerintem Captainb-nek igaza van, nem kötelezö márkaszervizben szervizelni az autót, ha ahová viszed, ott megvan a technológia, gyári vagy azzal egyenértékű szervizanyag, célszerszám az adott munkák elvégzésére. (EU előírás). Én is számos garis autót (több típust is) szervizelek és pecsételek, minden probléma nélkül. Annyi a lényeg, ha garis probléma adódik, azt én nem tudom érvényesíteni, akkor márkaszervizbe kell irányítanom az ügyfelet az autójával. Ott kell, hogy eljárjanak az ügyben, függetlenül attól, hogy addig hol szervizelték. Nincs bejelentési kötelezettség a márkaszerviz felé, hogy mikor milyen autón, milyen munkát végeztem, ergo a márkaszerviznek innentől fogalma sincs ez irányú történésekről. Egyszerűen kikerült egy potenciális ügyfél a látókörükből, ez fáj nekik.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #698 Dátum: 2011. Március 12. - 23:48:40 »

Szerintem Captainb-nek igaza van, nem kötelezö márkaszervizben szervizelni az autót, ha ahová viszed, ott megvan a technológia, gyári vagy azzal egyenértékű szervizanyag, célszerszám az adott munkák elvégzésére. (EU előírás). Én is számos garis autót (több típust is) szervizelek és pecsételek, minden probléma nélkül. Annyi a lényeg, ha garis probléma adódik, azt én nem tudom érvényesíteni, akkor márkaszervizbe kell irányítanom az ügyfelet az autójával. Ott kell, hogy eljárjanak az ügyben, függetlenül attól, hogy addig hol szervizelték. Nincs bejelentési kötelezettség a márkaszerviz felé, hogy mikor milyen autón, milyen munkát végeztem, ergo a márkaszerviznek innentől fogalma sincs ez irányú történésekről. Egyszerűen kikerült egy potenciális ügyfél a látókörükből, ez fáj nekik.
Ezt nem is vitatta senki, ha van bejegyzés a szervízkönyvben (persze a megadott km és időtartamon belül) akkor gari is van, ha nincs akkor mind1 hol volt szervízelve.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 12. - 23:51:32 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #699 Dátum: 2011. Március 13. - 00:02:23 »

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/06/01/nem_kell_tobbe_markaszervizbe_mennunk/

Ezek szerint az olajcserét csak a márkaszervízben lehet elvégezni??
Vagy rosszul értelmezem?
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #700 Dátum: 2011. Március 13. - 08:25:28 »

Ma mentem vele 50 km-t és csak egyszer kellett újraindítanom azon kívül nagyon jól ment az autó mentem 150-et is gond nélkül
(tegnap 4szer szabályozott 3000 alá...) Lehetséges hogy tényleg tisztul ez a vacak szelep?? Kedden arra gondoltam megnézem hogy mennyire tiszta azt olvastam ezen a fórumon hogy nem egy nagy cucc ennek a tisztítása...De én is várom már hogy megtudjam a kódot addig csak találgatunk....

Garancia: Egyáltalán nem volt 1 éves szervízen sehol... Egy márkakereskedésben volt bemutató autó (Gemenci Autó Kft azt hiszem) majd a kereskedés tönkre ment és a bank lefoglalta az ott levő autókat így álltak az autók több mint 1 évet nem vitték sehova szervizelni a garancia így elveszett ezután hozta ki a kereskedő majd utána került hozzám...
Naplózva
tr0jt0
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #701 Dátum: 2011. Március 13. - 08:27:28 »

Én úgy tudom hogy eddig úgy volt ahhoz hogy megmaradjon a garancia csak márkakereskedésbe lehet olajcserét mindent ma már az információim szerint bármilyen akreditált szervízben meg lehet csináltatni nem veszik el a garancia....
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #702 Dátum: 2011. Március 13. - 11:18:38 »

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/06/01/nem_kell_tobbe_markaszervizbe_mennunk/

Ezek szerint az olajcserét csak a márka-szervizben lehet elvégezni?
Vagy rosszul értelmezem?
A cikk alsó, vastagon szedett része a mérvadó! Számlával, munkalappal és szervizfüzetbe történő bejegyzéssel, ennek értelemszerű kitöltésével, dátummal, km-óra állással, céges bélyegzővel, aláírással el kell fogadniuk. Sajnos az más kérdés, hogy jelen esetben el lett hanyagolva-felejtve az előírt szerviz-átvizsgálás végrehajtása. Úgy gondolom, az eladó kereskedésnek az adás-vételi okmányok (pl. állapotlap) valamelyikén nyilatkoznia kellett volna a garanciális feltételekről vagy a garancia elévüléséről-hiányáról. Ilyen volt?
Én használt autó kereskedésben vettem az autómat és még a vételárról történő egyezkedés előtt felhívták a figyelmemet arra, hogy az autón még van 3 hónap garancia, meg kívánom e csináltatni az utolsó garis átvizsgálást-szervizt. Ez szerepelt az eladási árajánlatban árat növelő illetve csökkentő tételként. Továbbá, amit megkifogásoltam, hogy nem szerepel, vagy valótlan tartalmú tétel az állapotlapon, minden probléma nélkül felajánlották a további értékcsökkentést vagy díjtalan helyreállítást. Igen korrekt kiszolgálást kaptam, pedig teljesen idegenként estem be megtekinteni az autót. Mi több, 3 hónap múlva felhívtak telefonon, hogy meg vagyok e elégedve az autóval. És ez nem márka kereskedés, hanem annak egy szerződéses használt autó kereskedő partnere volt. Szerencsére ilyen is akad.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #703 Dátum: 2011. Március 13. - 11:29:55 »

Srácok! lehet dobálózni az EUs törvényekkel, de egy dolog biztos. Ez Magyarország. Itt a márkaszerviz nem fogja bevállalni egy hiba esetén a javítást garanciában. Azt mondja, "vidd oda, ahol a kötelező szervizt megcsinálták." (Sógornőm aveójával így jártunk.)
Engem a garis autómmal egy Budapesti szervizben nem fogadtak garis javításra, mert nem ott vettem az autót. Utána egyből fordultam a GM-hez, de szépen kimagyarázták. Lehet ez miatt pereskedni, de nem érdemes, mert ha bukod, akkor többe kerül a költsék, mint az autó.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #704 Dátum: 2011. Március 13. - 14:49:58 »

Rendben köszönöm!

Ha Sebi olvasod a fórumot és tudsz tanácsot adni nagy örömmel venném...minden megoldás érdekel
balazspeter7@gmail.com  06-20-580-5182
Ha kapok időpontot szerdára és van valami infóm vagy hibakód mindenképp le fogom írni hátha később segíteni fog valakinek ha már túl vagyok ezen az egészen..

Hello

Több dolog van amit nem értek de a lenföképp az E85??
Ugye nem tettél a dieselbe ilyet??!!
Másik a diesel és a benzines között jelentős különbséget kell tenni minden szempontból!
EGR szelep hiba felejtős/vákumos/!
A hibaleírás alapján inkább közösnyomócső jeladó hiba lehet.
A kereskedés ahol vetted köteles 6hó garanciát biztosítani az eladott használt gépkocsira!
Rudiék NEM tudják kiolvasni nincs mivel nekik
A diesel CAN-BUS-os már.
A hibamegállapításig találgatni felesleges lehet pár ezer de pár százezer forintos hiba is!
Ha kérdésed lenne  a 70/4334431 es számon utolérsz
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!