Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 17:41:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396520 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #420 Dátum: 2010. Február 07. - 08:59:07 »

Meatloaf, ez az első szonda.
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #421 Dátum: 2010. Február 07. - 09:06:53 »

Meatloaf, ez az első szonda.

Jó,jó de én Gidyvel egy osztályba járok számítógép ismeretek órán Vigyorog
Örülök hogy megtaláltam. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #422 Dátum: 2010. Február 07. - 09:57:05 »

Inkább az mint katalizátor.
Hol van a 2-es szonda?
Erről raktam már fel képet valahová,mert nekem 2szer is cserélték.megkeresem.
De neked az első lambdát cserélték, ha jól emlékszem.
Ennek meg a katalizátor után kell lennie.
Nem jól gondolom Sebike?

Mivel 1 es szonda hibakódod volt ezért az első
ha 2es lenne akkor lehetne akkor gondolkodhatnál a katalizátoron vagy a 2es szondán
Naplózva

70/4334431
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #423 Dátum: 2010. Február 07. - 11:21:58 »

Meatloaf:
"Jó,jó de én Gidyvel egy osztályba járok számítógép ismeretek órán"  Vigyorog
Köszi, ez jól esett, mert így legalább azt hiszik, hogy még tanulok, és nemcsak felejtek. Egy osztályba járunk, de Te az eminens, bezzeg gyerek vagy, én meg szégyenszemre az osztály bohóca vagyok, hogy legalább kitűnjek valamiben. Kacsint Te még képeket is fel tudsz rakni, ami számomra csúcsnak számítana. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #424 Dátum: 2010. Február 07. - 17:06:03 »

Ebben az esetben keresgéld a képet. Vigyorog
Légyszi.
Na megvan:
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=19.210
Lehet hogy át kellene emelni a szerelő galériába,hogy könnyebben meg lehessen találni majd.
OK, de ez a katalizátor előtti lambda. Ez képben van (ezért írtam fentebb, amit írtam)
Elvileg kellene lennie egynek a katalizátor után is. A hibakód erre utal.
De lehet, hogy hülyeséget beszélek?
Majd Sebike megmondja. Én még nem matattam ennél a részénél a gépnek.
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #425 Dátum: 2010. Február 07. - 17:43:31 »

Ebben az esetben keresgéld a képet. Vigyorog
Légyszi.
Na megvan:
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=19.210
Lehet hogy át kellene emelni a szerelő galériába,hogy könnyebben meg lehessen találni majd.
OK, de ez a katalizátor előtti lambda. Ez képben van (ezért írtam fentebb, amit írtam)
Elvileg kellene lennie egynek a katalizátor után is. A hibakód erre utal.
De lehet, hogy hülyeséget beszélek?
Majd Sebike megmondja. Én még nem matattam ennél a részénél a gépnek.
sebike azt irta 1 hibád van Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #426 Dátum: 2010. Február 07. - 19:33:18 »

Ebben az esetben keresgéld a képet. Vigyorog
Légyszi.
Na megvan:
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=19.210
Lehet hogy át kellene emelni a szerelő galériába,hogy könnyebben meg lehessen találni majd.
OK, de ez a katalizátor előtti lambda. Ez képben van (ezért írtam fentebb, amit írtam)
Elvileg kellene lennie egynek a katalizátor után is. A hibakód erre utal.
De lehet, hogy hülyeséget beszélek?
Majd Sebike megmondja. Én még nem matattam ennél a részénél a gépnek.

1es szonda!híbakód NEM 2eskatalizátor utáni!
Nem olvastad el figyelmesen amit írtam
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 07. - 19:34:49 írta sebike » Naplózva

70/4334431
bareszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Hozzászólás #427 Dátum: 2010. Február 08. - 23:34:22 »

Sziasztok!

A héten megint kigyulladt egy párszor a cheklámpám. Fogyi rendben (átlag 7,3l) ,gyertyák 3000 km-t mentek. Általában párás időben gyulladt ki eddig de most elég hidegek voltak ezért nem tudom mire vélni...amikor felvillan a lámpa egy pár másodpercig olyan mintha csak három henger menne és olyan "sportosabb" a hangja is, olyan érzésem van mintha az autó megtorpanna..kb 15-20 mp és utána minden rendben. előre is köszi a válaszokat.

Valószínűleg a szokásos problémába futottál P300 ami legvégső esetben szelepezés
Nem garis a kocsim mivel én már használtan vettem..mennyibe fog ez nekem fájni kb?
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #428 Dátum: 2010. Február 09. - 07:21:59 »

Sziasztok!

A héten megint kigyulladt egy párszor a cheklámpám. Fogyi rendben (átlag 7,3l) ,gyertyák 3000 km-t mentek. Általában párás időben gyulladt ki eddig de most elég hidegek voltak ezért nem tudom mire vélni...amikor felvillan a lámpa egy pár másodpercig olyan mintha csak három henger menne és olyan "sportosabb" a hangja is, olyan érzésem van mintha az autó megtorpanna..kb 15-20 mp és utána minden rendben. előre is köszi a válaszokat.

Valószínűleg a szokásos problémába futottál P300 ami legvégső esetben szelepezés
Nem garis a kocsim mivel én már használtan vettem..mennyibe fog ez nekem fájni kb?

Gomboséknál 150 ezer, Rudiék 110 ezerért megcsinálják.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #429 Dátum: 2010. Február 09. - 09:32:44 »

Sziasztok!

A héten megint kigyulladt egy párszor a cheklámpám. Fogyi rendben (átlag 7,3l) ,gyertyák 3000 km-t mentek. Általában párás időben gyulladt ki eddig de most elég hidegek voltak ezért nem tudom mire vélni...amikor felvillan a lámpa egy pár másodpercig olyan mintha csak három henger menne és olyan "sportosabb" a hangja is, olyan érzésem van mintha az autó megtorpanna..kb 15-20 mp és utána minden rendben. előre is köszi a válaszokat.
Ne add fel a reményt! Olvasd el az esetleges megelőző dolgokat, nem biztos, hogy már rögtön a szelepcsere a megoldás. Ha pedig a párás idő jellemzi a problémát, akkor az nyilván lehetséges elektromos gondot jelenthet. Átvezetés, szigetelés hiba, stb. Ha koszos a motortér, hibás a gyertyakábel, okozhat ilyen hibát. Ha ilyen jó a fogyid, akkor nem hinném, hogy nagy baja volna. Ellenőrizd a csatlakozókat is.  Ezekre is gondolj, mert ez a legolcsóbb javítás. Szerintem egy próbát, és átnézést megérne. Ha kiolvasták a hibakódot, mi volt? Sok szerencsét mindenhez!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #430 Dátum: 2010. Február 09. - 10:04:22 »

Sziasztok!

A héten megint kigyulladt egy párszor a cheklámpám. Fogyi rendben (átlag 7,3l) ,gyertyák 3000 km-t mentek. Általában párás időben gyulladt ki eddig de most elég hidegek voltak ezért nem tudom mire vélni...amikor felvillan a lámpa egy pár másodpercig olyan mintha csak három henger menne és olyan "sportosabb" a hangja is, olyan érzésem van mintha az autó megtorpanna..kb 15-20 mp és utána minden rendben. előre is köszi a válaszokat.

Ne hozzátok a frászt szegényre Mosolyog Ez a hiba a tünetek alapján valami más lesz. Ahogy Gidy is mondta ez szerintem is inkább elektromos probléma lesz, egy szelephiba nem hirtelen jönne elő aztán meg megint minden okés, bár nem vagyok szerelő...

Egyébként is szkeptikus vagyok kissé ezzel a szelepcserével kapcsolatban, nekünk a tizenX Lacettiből egyben sem kellett cserélni, pedig mindben még az első fajta "hibás" szelepek vannak. Akármekkora volt a baj, mindig megoldódott egy gyertyacserével, szondacserével, kikormolással vagy valami más banális gyógymóddal   Kacsint
Naplózva

Pittike
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #431 Dátum: 2010. Február 09. - 13:30:25 »

Ebben az esetben keresgéld a képet. Vigyorog
Légyszi.
Na megvan:
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=19.210
Lehet hogy át kellene emelni a szerelő galériába,hogy könnyebben meg lehessen találni majd.
OK, de ez a katalizátor előtti lambda. Ez képben van (ezért írtam fentebb, amit írtam)
Elvileg kellene lennie egynek a katalizátor után is. A hibakód erre utal.
De lehet, hogy hülyeséget beszélek?
Majd Sebike megmondja. Én még nem matattam ennél a részénél a gépnek.

1es szonda!híbakód NEM 2eskatalizátor utáni!
Nem olvastad el figyelmesen amit írtam
Igazad van!
Valamiért a 2-es szondára emlékeztem.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #432 Dátum: 2010. Február 09. - 22:08:02 »

Sziasztok!

A héten megint kigyulladt egy párszor a cheklámpám. Fogyi rendben (átlag 7,3l) ,gyertyák 3000 km-t mentek. Általában párás időben gyulladt ki eddig de most elég hidegek voltak ezért nem tudom mire vélni...amikor felvillan a lámpa egy pár másodpercig olyan mintha csak három henger menne és olyan "sportosabb" a hangja is, olyan érzésem van mintha az autó megtorpanna..kb 15-20 mp és utána minden rendben. előre is köszi a válaszokat.

Ne hozzátok a frászt szegényre Mosolyog Ez a hiba a tünetek alapján valami más lesz. Ahogy Gidy is mondta ez szerintem is inkább elektromos probléma lesz, egy szelephiba nem hirtelen jönne elő aztán meg megint minden okés, bár nem vagyok szerelő...

Egyébként is szkeptikus vagyok kissé ezzel a szelepcserével kapcsolatban, nekünk a tizenX Lacettiből egyben sem kellett cserélni, pedig mindben még az első fajta "hibás" szelepek vannak. Akármekkora volt a baj, mindig megoldódott egy gyertyacserével, szondacserével, kikormolással vagy valami más banális gyógymóddal   Kacsint

Hosszútávon NEM oldódik meg anno 2004 ben cseréltem mindent egy Kaloson de csak a gépmunka oldotta meg.
Amúgy a hengerfej újramunkálása szelepcsere mind és jó lett akkor a kaparószelep még nem is létezett!
Magyarán a megmunkálás a fő probléma!
De egy dolgot mindig mondok TÁVJAVÍTÁS nincs az autót látni  kell!
Naplózva

70/4334431
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #433 Dátum: 2010. Február 09. - 22:23:30 »

Hosszútávon NEM oldódik meg anno 2004 ben cseréltem mindent egy Kaloson de csak a gépmunka oldotta meg.
Amúgy a hengerfej újramunkálása szelepcsere mind és jó lett akkor a kaparószelep még nem is létezett!
Magyarán a megmunkálás a fő probléma!
De egy dolgot mindig mondok TÁVJAVÍTÁS nincs az autót látni  kell!
Ha tényleg az a gond akkor valóban nem fog megoldódni, de hátha másról van szó. Egyetértünk, látnia kell szerelőnek.
Naplózva

Pittike
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #434 Dátum: 2010. Március 16. - 14:59:18 »

Kugyalladt a lámpám. Mindjárt megyek olvastatni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!