Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 00:59:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 396783 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #135 Dátum: 2009. Február 24. - 18:52:47 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog
Egyátalán nem tartom elképzelhetetlennek, de az elektromossághoz aztán végleg tudatlan vagyok!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #136 Dátum: 2009. Február 24. - 19:59:49 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog
Egyátalán nem tartom elképzelhetetlennek, de az elektromossághoz aztán végleg tudatlan vagyok!  Vigyorog
Gyertyával már én is jártam így, egyszer a VAZ-ba raktam más hőértékű cuccost, az sem volt az igazi...
Ez a nagyfeszkós dolog érdekes felvetés, a szombat meg pláne... Vigyorog De mint Cápa, én sem vagyok az elektrik tudósa...De ha jól tudom Te vagy a villamosmérnök... Kacsint Mondjuk egyre keveseb a villamos...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #137 Dátum: 2009. Február 24. - 21:50:03 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog
Egyátalán nem tartom elképzelhetetlennek, de az elektromossághoz aztán végleg tudatlan vagyok!  Vigyorog
Gyertyával már én is jártam így, egyszer a VAZ-ba raktam más hőértékű cuccost, az sem volt az igazi...
Ez a nagyfeszkós dolog érdekes felvetés, a szombat meg pláne... Vigyorog De mint Cápa, én sem vagyok az elektrik tudósa...De ha jól tudom Te vagy a villamosmérnök... Kacsint Mondjuk egyre keveseb a villamos...
Esetleg útban Visegrádra, mehetnénk mindannyian arrafelé és akkor meglátnánk, hogy másnak is lesz-e sárga lámpája rajtad kívül.
Na, ki meri bevállalni? Vigyorog
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #138 Dátum: 2009. Február 25. - 15:44:03 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog
Egyátalán nem tartom elképzelhetetlennek, de az elektromossághoz aztán végleg tudatlan vagyok!  Vigyorog
Gyertyával már én is jártam így, egyszer a VAZ-ba raktam más hőértékű cuccost, az sem volt az igazi...
Ez a nagyfeszkós dolog érdekes felvetés, a szombat meg pláne... Vigyorog De mint Cápa, én sem vagyok az elektrik tudósa...De ha jól tudom Te vagy a villamosmérnök... Kacsint Mondjuk egyre keveseb a villamos...
Esetleg útban Visegrádra, mehetnénk mindannyian arrafelé és akkor meglátnánk, hogy másnak is lesz-e sárga lámpája rajtad kívül.
Na, ki meri bevállalni? Vigyorog
Én biztos nem!


az én autóm eddig kopp-kopp
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #139 Dátum: 2009. Február 26. - 11:31:04 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog

Azt kipróbáltad már, hogy ha az asszony nem ül benne az autóban akkor is van sárga lámpa?
 Vigyorog Vigyorog
Boszorkányos történet ez!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #140 Dátum: 2009. Február 26. - 11:49:30 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog

Azt kipróbáltad már, hogy ha az asszony nem ül benne az autóban akkor is van sárga lámpa?
 Vigyorog Vigyorog
Boszorkányos történet ez!

Huha! Stocz! Te nem félsz semmitől sem? Pláne nem senkitől? Vagy ez nálatok családi hagyomány a boszorkányság? Jól pótolod Janit, ha éppen nincs a fórumon! Kacsint Vigyorog Vagy Incit is haza akarod fuvarozni valahonnan, valamikor? He Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #141 Dátum: 2009. Február 27. - 15:38:31 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog

Azt kipróbáltad már, hogy ha az asszony nem ül benne az autóban akkor is van sárga lámpa?
 Vigyorog Vigyorog
Boszorkányos történet ez!

Már én is gondoltam rá, hogy vele lehet a baj, de nem igazolódott...
Ezek után nincs semmi okom, hogy megszabaduljak tőle... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #142 Dátum: 2009. Március 01. - 15:29:27 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog

Azt kipróbáltad már, hogy ha az asszony nem ül benne az autóban akkor is van sárga lámpa?
 Vigyorog Vigyorog
Boszorkányos történet ez!

Huha! Stocz! Te nem félsz semmitől sem? Pláne nem senkitől? Vagy ez nálatok családi hagyomány a boszorkányság? Jól pótolod Janit, ha éppen nincs a fórumon! Kacsint Vigyorog Vagy Incit is haza akarod fuvarozni valahonnan, valamikor? He Kacsint Vigyorog
Nem, nem félek az unoka tesómtól.  Mosolyog
És hát a fuvarozáson is túl vagyunk (1x-2x...).
Autóval is, motorral is. Igaz, busszal és hajóval még nem vittem, de ki tudja mit hoz az élet.  Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #143 Dátum: 2009. Március 01. - 16:34:47 »

Kripic! A Te eseted tipikusan az, amikr az egyik balfácán csinál valamit az autón anélkül, hogy gondolkodna. Ezzel egy ilyen folyamatot indít el, hisz kinek jutna eszébe (joggal feltételezve az előző szakik gondos munkáját), hogy nem bele való gyertya a gond? Apró bibi, de éppen elég ahhoz, hogy megvezesse a többi szerelőt, komoly okok után kutatva!

És az elméletemhez mit szólsz...? (Főleg a Gidy által leírt történés fényében...)
Mégiscsak láttál már autót... Vigyorog Vigyorog

Azt kipróbáltad már, hogy ha az asszony nem ül benne az autóban akkor is van sárga lámpa?
 Vigyorog Vigyorog
Boszorkányos történet ez!

Huha! Stocz! Te nem félsz semmitől sem? Pláne nem senkitől? Vagy ez nálatok családi hagyomány a boszorkányság? Jól pótolod Janit, ha éppen nincs a fórumon! Kacsint Vigyorog Vagy Incit is haza akarod fuvarozni valahonnan, valamikor? He Kacsint Vigyorog
Nem, nem félek az unoka tesómtól.  Mosolyog
És hát a fuvarozáson is túl vagyunk (1x-2x...).
Autóval is, motorral is. Igaz, busszal és hajóval még nem vittem, de ki tudja mit hoz az élet.  Vigyorog
Kapitánnyal, besegítünk, ha kell Kacsint Vigyorog...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
apa123
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #144 Dátum: 2009. Március 01. - 19:19:05 »

Újabb fejleményem van p300 cheklámpa-ügyben: (merthogy megint előjött)

Szóval szombaton újra chek-lámpa....
- Szervizbe el, kiolvasták, persze megint p300
- Nagy fejvakargatások, hümmögések (merthogy ugyebár szeptember elején kipuff-szelepek cserélve, egy darabig O.K.; majd karácsonykor újra p300, erre január elején mustra, javaslat, hogy vegyem ki az EGR-lezárását és úgy hajtsam meg; nem sokra rá újra p300, gyertyakábel szemrevételezés, gyertyaellenőrzés (hű de szakszerű, mint a továbbiakból majd kiderül...); majd sárgalámpa nélküli rángatás, erre fojtószelepház tisztítás; rángatás maradt, előbb gyertyakábel, majd a gyújtótrafók cseréje; és most újra p300...)
- Telefonálgatás a szerviz által a GM központba az okostojásoknak, hogy akkor most mi van...? Hoppáré!: Állítólag létezik egy újabb - Magyarországon még nem kiadott... - körlevél, mely szerint abban az esetben, ha a szelepcsere után is rendszeresen visszatér a p300, akkor a befecskendező fúvókát kell ellenőrizni, abból is létezik újabb...
- Fél autó szétszed - nem egyszerű hozzáférni a befecskendezőkhöz...- , gáz van, EBBEN MÁR AZ VAN, AMIRE CSERÉLNI KELLENE.
- További hümmögések, fejvakarások...
- Újabb ötletbörze a fellelhető összes alkalmazott részvételével...
És ami ezután következett, na attól majdnem t...ön szúrtam magam:
Ugyanis kiderült - bár korábban már nézték... -, hogy nem az előírt gyertyák vannak az autóban: a 30ezres szerviznél belerakott kétpólusú gyertyák az Opelhez valók -, ami ebbe való az egy kicsit más hőértékű.
- Gyertyák cserélve mezei egypólusú Bosch-ra (Gombosék javára legyen írva, nem kellett kifizetnem....)

Lehet, hogy csak hinni szeretnék ebben a megoldásban, de mintha simábban járna az autó, hazafelé megkergettem, leálltam, megkergettem, egyenlőre se nem rángat, se nem sárgállik.

De ha tényleg csak ennyi a megoldás (alig 6 hónapja szenvedek, mi az nekem ), akkor csókoltatom az összes szervizes szakit, aki eddig ezügyben véleményt nyilvánított. Mondjuk nem nagyon hiszek benne, leszámítva azt a tényt, hogy tapasztalataim szerint a belevaló alkatrészekkel minden szerkezet kevésbé romlékony....)
Merthogy egyre inkább meggyőződéssé érik, hogy a computerrel lehet igazán a bibi:
Ezidáig ugyanis:
1., Néha rángat, néha nem
2., Néha annyira rángat, hogy sárgalámpa, de 2 perc és 1/2 km után mintha semmi sem történt volna, simán megy tovább.
3., MINDIG ugyanott jött elő a hibakód  : M0-án, a 3-as út felé a csömöri kihajtó után, és MINDIG szombaton He He He He (külső elektromos zavar, ami csak errefelé akkora, és ami az én szegény jószágomat zavarja csak meg??? - ezt persze nem hallották meg a szervizben, bár elég hangosan és hosszan....)

Vélemény?He
Bárkié lehet olyan jó, mint a szakembereké, csak bátran, csak bátran Kacsint Kacsint




Nálam 3 éve megy a találgatás.Volt már gyertyacsere,motortisztítás,szelepcsere.Általában indulás után pár perccel jön elő a rángatás és a lámpa.Ott a "senki földjén",lakott területen kívül szerintem kicsi esélye van a külső zavarnak.A gar lejárta előtt két nappal tettem egy utolsó kísérletet,hátha találnak valamit a szervízben.Hibakód olvasás után azt mondták,lehet hogy az immobilizer csinálja.Mindkét kulcsomat újra tanították és kérték próbálgassam mind a kettővel a gépet.Egy héten belül mindkettőnél jött a hiba,holnap megyek vissza.Kíváncsi leszek mi lesz a megoldás.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 01. - 19:41:32 írta apa123 » Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #145 Dátum: 2009. Március 03. - 20:40:00 »

Hát nem mernék rá mérget venni, de az immo ilyet szerintem nem okozhat. Most ezzel persze nem lettél okosabb, csak azért írom, hogy valószínűleg fogalmuk sincs mi lehet a baj.
Naplózva

Pittike
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #146 Dátum: 2009. Március 21. - 22:48:18 »

Cupika!
Nyitottam egy "egyéb motor problémák" topicot, oda tettem hozzászólásodat.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #147 Dátum: 2009. Március 23. - 22:57:22 »

Sokat olvasok itt a chek-pech lámpa gondokról, ami sokaknak problémát okoz. Ahol dolgozom, ott két fábia 1.4 16v van. Azokkal is van elég sok probláma - sárga chek szintén. Törlés és meghajtás a megoldás a szervíz szerint. Na mindegy. Amiért halattom most itt a hangom elektronikai megoldásokra tudnék javasolni egy igen jó szervízt. Tudom sokaknak elég messze lehet - NYÍREGHYÁZA -, de nagyon ügyes a srác. Autóelektronikával foglalkozik, chip tuninggal és mindennel ami elktormossághoz kapcsolódik egy autóban. Nem olcsó, de olyan cégeknek dolgozik, mint Chevrolet, Opel, Volvo, Wolksvagen, nemrég egy Porcshe is volt nála. Szóval nem fényezni akarom, de az itt olvasottak szerint a szelepcsere sem mindig megoldás, sokan az elekrtonikára gyanakszotok. Szerintem akinek végleg nincs jobb ötelete és gondja van annak ajánlom, hogy vegye fel vele a kapcsolatot. Talán tud segíteni.
webcím: www.csipszerviz.hu
Naplózva
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #148 Dátum: 2009. Március 31. - 18:02:13 »

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, bár már elég régóta olvasgatom itt a sok érdekes információt.
Örülök hogy újra működik az oldal és tudtam regisztrálni!
Lenne is egy kérdésem hozzátok, mégpedig az, hogy hamarosan vinnem kell a Lacettimet műszakira, és nemrégiben (pár hete) lezártam az EGR szelepet, mivel nálunk is jelentkezett ez a "rángatás, torpanás" dolog
szóval a kérdés: lezárt EGR-nél = hibajelzés, lámpa világít, ez gond lehet-e a műszakin? Bele köthetnek-e?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Ati
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #149 Dátum: 2009. Március 31. - 18:27:31 »

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, bár már elég régóta olvasgatom itt a sok érdekes információt.
Örülök hogy újra működik az oldal és tudtam regisztrálni!
Lenne is egy kérdésem hozzátok, mégpedig az, hogy hamarosan vinnem kell a Lacettimet műszakira, és nemrégiben (pár hete) lezártam az EGR szelepet, mivel nálunk is jelentkezett ez a "rángatás, torpanás" dolog
szóval a kérdés: lezárt EGR-nél = hibajelzés, lámpa világít, ez gond lehet-e a műszakin? Bele köthetnek-e?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Ati
Üdv nálunk!
Műszakin szerintem semmiképpen sem. Egy checklámpa és annak működése/nemműködése nem műszaki követelmény. Ha a lezárt EGR-től van a hibakód és emiatt gyulladt ki a lámpa, még zöldkártyán sem okoz gondot, ugyanis a zöldkártyán vizsgált dolgokra nics befolyással az EGR szelep működése, ráadásul EGR nélkül is teljesíti a normákat. Azért olvastasd ki a kódot, hogy biztosan attól van-e, mert ha mástól, akkor lehet kellemetlen meglepi zöldkártyánál.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!