Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 14:25:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 373506 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1875 Dátum: 2015. Március 04. - 08:44:32 »

Találtam egy olcsóbb helyet és még közelebb is van. Mosolyog
http://www.garázsmester.hu/INFINITYkeres/205-45R17-INFINITY-Ecomax-XL-88W.html#mteruletkezd
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1876 Dátum: 2015. Március 04. - 14:06:56 »

Ma végre eszembe jutott benzinkúton leellenőrizni a guminyomásokat, mert egész télen nagyon keménynek érződött elől és hátul is minden úthiba. Gyanús volt nekem, hogy a gumis túlfújta a gumikat. A gyári méretnek 2.6 volt a nyomása, ezt most levettem 2.4-re, de gondolkodtam a 2.2-n is. Majd meglátom így kényelmesebb lesz-e az utazás.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1877 Dátum: 2015. Március 16. - 14:46:36 »

Lassan időszerű lesz a nyári abroncsok lecserélése. Minta még van rajtuk bőven, ám 2005-ös gyártásúak. A gumis szerint még nincs velük baj, de nem nagyon akarok kockáztatni, nyárra tervezünk egy hosszabb európai utat.
Nézegettem árakat, teszteket és címkéket, számomra a Kumho Ecsta LE Sport KU39 tűnik szimpatikusnak (C, B, 74decibel). Nem sokkal drágább a Hankook, ámde az E, B besorolású, tehát üzemanyagfogyasztás tekintetében sokkal rosszabb, igaz halkabb (70 decibel).
A régi Kalosomon gyárilag Kumho volt, meg voltam vele elégedve.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1878 Dátum: 2015. Március 16. - 14:50:46 »

Lassan időszerű lesz a nyári abroncsok lecserélése. Minta még van rajtuk bőven, ám 2005-ös gyártásúak. A gumis szerint még nincs velük baj, de nem nagyon akarok kockáztatni, nyárra tervezünk egy hosszabb európai utat.
Nézegettem árakat, teszteket és címkéket, számomra a Kumho Ecsta LE Sport KU39 tűnik szimpatikusnak (C, B, 74decibel). Nem sokkal drágább a Hankook, ámde az E, B besorolású, tehát üzemanyagfogyasztás tekintetében sokkal rosszabb, igaz halkabb (70 decibel).
A régi Kalosomon gyárilag Kumho volt, meg voltam vele elégedve.

Kumhonak az a sportgumija tapad de kopik..
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1879 Dátum: 2015. Március 16. - 17:42:12 »

Néztem még az ECSTA SPT KU31 nevűt is, az is C, B jelzésű. Hasonló árban van még Hankook Ventus Prime 2, Ventus V12 Evo, Ventus S1 Evo. Ezek között mi a különbség? Ja és van Uniroyal Rainsport 3 is, szintén még emészthető árban, jelenleg is Rainsport 1 van nyáron, azt cserélném le.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 16. - 19:15:33 írta diablo77 » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1880 Dátum: 2015. Március 16. - 17:49:38 »

Néztem még az ECSTA SPT KU31 nevűt is, az is C, B jelzésű. Hasonló árban van még Hankook Ventus Prime 2, Vnetus V12 Evo, Ventus S1 Evo. Ezek között mi a különbség? Ja és van Uniroyal Rainsport 3 is, szintén még emészthető árban, jelenleg is Rainsport 1 van nyáron, azt cserélném le.

Én Hankookot nem vennék soha sajnos sok hosszában repedtet láttam és nem csak a régebbi kinai gyártásúból a hanem a magyarból is...
simám megvenném a KU39-et legalább nem amiatt kellene lecserélni mert még van mintája és öreg
 
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1881 Dátum: 2015. Március 19. - 18:37:36 »

Lassan időszerű lesz a nyári abroncsok lecserélése. Minta még van rajtuk bőven, ám 2005-ös gyártásúak. A gumis szerint még nincs velük baj, de nem nagyon akarok kockáztatni, nyárra tervezünk egy hosszabb európai utat.
Nézegettem árakat, teszteket és címkéket, számomra a Kumho Ecsta LE Sport KU39 tűnik szimpatikusnak (C, B, 74decibel). Nem sokkal drágább a Hankook, ámde az E, B besorolású, tehát üzemanyagfogyasztás tekintetében sokkal rosszabb, igaz halkabb (70 decibel).
A régi Kalosomon gyárilag Kumho volt, meg voltam vele elégedve.
Druszám! 16-os kerekeket nézel? Hol? Milyen magasakat?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1882 Dátum: 2015. Március 19. - 19:12:29 »

Lassan időszerű lesz a nyári abroncsok lecserélése. Minta még van rajtuk bőven, ám 2005-ös gyártásúak. A gumis szerint még nincs velük baj, de nem nagyon akarok kockáztatni, nyárra tervezünk egy hosszabb európai utat.
Nézegettem árakat, teszteket és címkéket, számomra a Kumho Ecsta LE Sport KU39 tűnik szimpatikusnak (C, B, 74decibel). Nem sokkal drágább a Hankook, ámde az E, B besorolású, tehát üzemanyagfogyasztás tekintetében sokkal rosszabb, igaz halkabb (70 decibel).
A régi Kalosomon gyárilag Kumho volt, meg voltam vele elégedve.
Druszám! 16-os kerekeket nézel? Hol? Milyen magasakat?
Szia!
Igen, 16-os gumikat, 205/45-ös váltóméretben. Hajlok a Kumho felé, de még a mostani Rainsportom utódját, a Rainsport 3 XL-t sem zártam ki. Az C, A minősítésű, csak picit sokallom a 27ezer forintot érte.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1883 Dátum: 2015. Március 20. - 17:56:13 »

Én is nyári gumi vásárlás előtt állok, nem is a profilmélység hanem inkább a kora miatt. Szeretném ha a káposzta és a kecske is jól járna, ezért egyre többet szemezgetem a Taurus-l. Talán volt is már róla szó, hogy milyen, de nem emlékszem biztosan. Minden esetre  gyári méretben és árban az egyik legjobb kínait meg nem akarok ezért kutakodtam a neten.
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139
http://www.gumiwebshop.hu/gumiabroncs_kereses/nyari_gumik_szemelyautohoz/osszes_marka/195/55R15
Mivel Európában készül és a Michelin felügyelete alatt, valamint a teszten is jól szerepelt, erős érzésem, hogy befutó lesz.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1884 Dátum: 2015. Március 20. - 18:44:30 »

Én is nyári gumi vásárlás előtt állok, nem is a profilmélység hanem inkább a kora miatt. Szeretném ha a káposzta és a kecske is jól járna, ezért egyre többet szemezgetem a Taurus-l. Talán volt is már róla szó, hogy milyen, de nem emlékszem biztosan. Minden esetre  gyári méretben és árban az egyik legjobb kínait meg nem akarok ezért kutakodtam a neten.
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139
http://www.gumiwebshop.hu/gumiabroncs_kereses/nyari_gumik_szemelyautohoz/osszes_marka/195/55R15
Mivel Európában készül és a Michelin felügyelete alatt, valamint a teszten is jól szerepelt, erős érzésem, hogy befutó lesz.

inkább egy Kinai mint a Taurus
egy Infinityvel jobban járnál...
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1885 Dátum: 2015. Március 20. - 20:41:53 »

Jómagam csípőből eldobtam minden kínai márkát, de addig hajtogattad itt Sebike az Infinityt, hogy megingattál. De rengeteg helyen utánaolvastam, és nagyon kevés jó vélemény áll szemben jó pár rosszal, meg olyan szopásokkal, hogy (centrírozás, futóműbeállítás után is) félrehúzott vele az autó akárhogy cserélgették. És a teszteken sem szerepelt azért annyira sejdejól, inkább csak úgy tűrhetően.
Elhiszem, hogy a tiéd jó, de egyelőre még azért rizikósnak érzem kínai gumit venni. Könnyen lehet, hogy egyszerűen szór a minőség.

Ha már kompromisszum, akkor sokkal inkább vennék 185/60 R15-öst a gyári 195/55 helyett. Annyival olcsóbb, hogy abból bőven kijön egy rendes márka felára. Igaz keskenyebb, de a kocsim se annyira gyenge, én se mindig vagyok be****i, de teljesen jól elboldogultam evvel a kerékmérettel. A télim most is ekkora.

Jelenleg meg 205/40 R17-est vadászok, és a vadászat vége úgy néz ki Barum lesz. Az se egy nagy eresztés, de az egyszem teszt alapján nem is rossz (http://www.gumiabroncslap.hu/Autogumi-teszt/Nyari-gumi-teszt-2014.html). Télen is használtam Barumot, ha nincsenek elöregedve azok sem rosszak, és olcsó is.

/Plusz a Barum is Continental brand, én meg mivel ott dolgozok (bár közünk nincs az abroncsgyártáshoz) kapok egy kevéske kedvezményt is rá./
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1886 Dátum: 2015. Március 20. - 20:58:31 »

Jómagam csípőből eldobtam minden kínai márkát, de addig hajtogattad itt Sebike az Infinityt, hogy megingattál. De rengeteg helyen utánaolvastam, és nagyon kevés jó vélemény áll szemben jó pár rosszal, meg olyan szopásokkal, hogy (centrírozás, futóműbeállítás után is) félrehúzott vele az autó akárhogy cserélgették. És a teszteken sem szerepelt azért annyira sejdejól, inkább csak úgy tűrhetően.
Elhiszem, hogy a tiéd jó, de egyelőre még azért rizikósnak érzem kínai gumit venni. Könnyen lehet, hogy egyszerűen szór a minőség.

Ha már kompromisszum, akkor sokkal inkább vennék 185/60 R15-öst a gyári 195/55 helyett. Annyival olcsóbb, hogy abból bőven kijön egy rendes márka felára. Igaz keskenyebb, de a kocsim se annyira gyenge, én se mindig vagyok be****i, de teljesen jól elboldogultam evvel a kerékmérettel. A télim most is ekkora.

Jelenleg meg 205/40 R17-est vadászok, és a vadászat vége úgy néz ki Barum lesz. Az se egy nagy eresztés, de az egyszem teszt alapján nem is rossz (http://www.gumiabroncslap.hu/Autogumi-teszt/Nyari-gumi-teszt-2014.html). Télen is használtam Barumot, ha nincsenek elöregedve azok sem rosszak, és olcsó is.

/Plusz a Barum is Continental brand, én meg mivel ott dolgozok (bár közünk nincs az abroncsgyártáshoz) kapok egy kevéske kedvezményt is rá./

Infinty Ecomax az off autóra azt vettem 18" ban jelenleg a Lacettin Sumo Firenza a nyári.
Ügyfelem Epicán Infinity Ecomax se nem ráz se nem hangos és esőben is jobb mint a gyári Good Year ami volt,másik ügyfél (szintén Epica)Falken 130 felett elviselhetetlenül hangos
de E mercin is Ecomax szintén pozítiv vélemény..

Téliben volt Barum Kleber(2fajta)Matador ezek közül a Matador volt a legjobb
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1887 Dátum: 2015. Március 21. - 09:28:49 »

Én még mindig gondolkozom, de a Kumho helyett valószínű a Rainsport 3 lesz a befutó.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1888 Dátum: 2015. Március 21. - 13:11:27 »

Star Performer UHP 1 

Nekem meg ez tetszik árban, mintában és tesztben is jó.  Mosolyog

60 ezerért 4 új gumi szimpatikusabb, mint 80-100ért  Zavart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1889 Dátum: 2015. Március 23. - 09:54:47 »

Érdekességképpen:

A BRV (Bundesverband Reifenhandel und Vulkaniseur e.V., német gumikereskedők és –feldolgozók szakmai szervezete) szerint a gumik szakszerű tárolás esetén három évig új gyártásúnak, öt évig újnak minősülnek.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!