Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 12:24:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 373483 alkalommal)
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1860 Dátum: 2014. November 14. - 15:34:36 »

A Nonstopgumi, mint már szokásos, csinált egy új téligumi tesztet, aminek az alábbi linken láthatjátok a rövidke végeredményét!
http://www.origo.hu/auto/20141114-ezek-a-legjobb-teli-gumik-itthon.html??utm_source=origo-nyito&utm_medium=jobb-box&utm_campaign=most

Ha már a napokban felmerült: egész jól szerepelt a Taurus 601 XL abroncsa.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1861 Dátum: 2014. November 14. - 21:39:41 »

A Nonstopgumi, mint már szokásos, csinált egy új téligumi tesztet, aminek az alábbi linken láthatjátok a rövidke végeredményét!
http://www.origo.hu/auto/20141114-ezek-a-legjobb-teli-gumik-itthon.html??utm_source=origo-nyito&utm_medium=jobb-box&utm_campaign=most

Ha már a napokban felmerült: egész jól szerepelt a Taurus 601 XL abroncsa.

Vredestein, Dunlop, Nokian kár, hogy nincs benne. Azért megnézném azok hogy szerepelnek...
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1862 Dátum: 2014. November 14. - 22:38:43 »

A Vredestein és a Nokian szerintem prémium minőség, pláne, hogy az utóbbi finn, ők pedig szinte csak mocsárban és jégen farolnak. Mosolyog Igaz sokszor szöges gumival. A Dunlop állítólag nem az igazi.

Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1863 Dátum: 2014. November 14. - 22:45:36 »

A Vredestein és a Nokian szerintem prémium minőség, pláne, hogy az utóbbi finn, ők pedig szinte csak mocsárban és jégen farolnak. Mosolyog Igaz sokszor szöges gumival. A Dunlop állítólag nem az igazi.


Amit írtál, én ilyen indíttatásból vettem a nokian wr d3 szettet a kocsira 1-2 hete...
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1864 Dátum: 2014. November 15. - 08:20:23 »

A Vredestein és a Nokian szerintem prémium minőség, pláne, hogy az utóbbi finn, ők pedig szinte csak mocsárban és jégen farolnak. Mosolyog Igaz sokszor szöges gumival. A Dunlop állítólag nem az igazi.


Nekem Dunlop Wintersport van már 6 éve és eddig még nem csalódtam benne. Tapad és nem csúszik, nagy hóban is próbáltam és jól viselkedett még meredek lejtőn lefelé is betapadt a kanyarban.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1865 Dátum: 2014. November 15. - 20:15:53 »

Nekem nincs Dunlop gumival tapasztalatom. Én hallottam pár ügyfelünktől, hogy Dunlop téligumit használ. Nem tudom milyen kocsin, milyen méretben, milyen vezetési stílusban és körülmények között (száraz, vizes, latyakos, havas, jeges, vagy ezek kombinációja), milyen mintázattal, keverék típussal és persze, hogy milyen idősen, de nem voltak elájulva.

Ezek szerint viszont akkor vannak jó tapasztalatok is.  Mosolyog

Én személy szerint azt mondom, hogy a tesztek alapján útviszonyokra lebontott teszteredményeket és a használati szokásokat és a jellemző útvonal jellemző téli útviszonyait kell összehasonlítani elsősorban, és utána dönteni.
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1866 Dátum: 2014. December 07. - 19:52:37 »

Tegnap lecseréltem a nyáriakat téliekre, hátul a nyáriak belső fele kopottasabb, mint kívül, ha tavasszal előre teszem, kiegyenlítődik a kopás? Vagy majd fordíttassam meg a gumikat és utána ami bal volt lesz a jobb (nem side-os, lényeg a forgásirány megtartása) és ugyanugy hátra tegyem? Tapasztalatok? Szoktatok ilyet csinálni?
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1867 Dátum: 2014. December 07. - 20:14:44 »

Tegnap lecseréltem a nyáriakat téliekre, hátul a nyáriak belső fele kopottasabb, mint kívül, ha tavasszal előre teszem, kiegyenlítődik a kopás? Vagy majd fordíttassam meg a gumikat és utána ami bal volt lesz a jobb (nem side-os, lényeg a forgásirány megtartása) és ugyanugy hátra tegyem? Tapasztalatok? Szoktatok ilyet csinálni?
Állíttasd be a futóművet.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1868 Dátum: 2014. December 07. - 21:01:33 »

Tegnap lecseréltem a nyáriakat téliekre, hátul a nyáriak belső fele kopottasabb, mint kívül, ha tavasszal előre teszem, kiegyenlítődik a kopás? Vagy majd fordíttassam meg a gumikat és utána ami bal volt lesz a jobb (nem side-os, lényeg a forgásirány megtartása) és ugyanugy hátra tegyem? Tapasztalatok? Szoktatok ilyet csinálni?

Kötött forgásirányos guminál szokták alkalmazni, hogy cserélik a két oldalt, akár egyszerre a két oldalt és eljét/hátulját keresztben.
Szóval futóműállítás kellene - amit nekem is kellene már csináltatnom, de hol?He?? Úgy értem, hol értenek hozzá és nem csak a pénzt veszik fel?He??
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1869 Dátum: 2014. December 08. - 18:21:23 »

Tegnap lecseréltem a nyáriakat téliekre, hátul a nyáriak belső fele kopottasabb, mint kívül, ha tavasszal előre teszem, kiegyenlítődik a kopás? Vagy majd fordíttassam meg a gumikat és utána ami bal volt lesz a jobb (nem side-os, lényeg a forgásirány megtartása) és ugyanugy hátra tegyem? Tapasztalatok? Szoktatok ilyet csinálni?
Állíttasd be a futóművet.

Ööööö jogos, de mihez? Téli 185/65 R15 gyári lemez, vagy nyári 205/45 R17 ET38   He
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1870 Dátum: 2014. December 08. - 19:39:50 »

Tegnap lecseréltem a nyáriakat téliekre, hátul a nyáriak belső fele kopottasabb, mint kívül, ha tavasszal előre teszem, kiegyenlítődik a kopás? Vagy majd fordíttassam meg a gumikat és utána ami bal volt lesz a jobb (nem side-os, lényeg a forgásirány megtartása) és ugyanugy hátra tegyem? Tapasztalatok? Szoktatok ilyet csinálni?
Állíttasd be a futóművet.

Ööööö jogos, de mihez? Téli 185/65 R15 gyári lemez, vagy nyári 205/45 R17 ET38   He

Mindegy. A lézernyalábot kibocsátó és érzékelő kütyük/ tükrök állítható állványzatának mindegy, mekkora és milyen felnin vannak. A felnik képzeletbeli tengelyei és azok által bezárt szögek azonosak a felni méreteitől függetlenül.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 08. - 19:45:34 írta kubu87 » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1871 Dátum: 2014. December 09. - 07:46:35 »

Én 3 és fél éves korában állíttattam be a futóművet, amikor megvettem Kapitánytól a 16-os alufelniket. A beállítás 4ezer volt, a gyári értékhez képest alig volt eltérés, részletes adatlapot is kaptam az állítás előtti és utáni értékekről is. Igaz én nem Pesten használom, valószínű ezért nem volt vele nagy gond. A gumikon azóta sincs (szerencsére) rendellenes kopás, de tavasszal, amikor felkerülnek ismét a nyárik, biztos elmegyek futóműellenőrzésre.
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1872 Dátum: 2014. December 09. - 17:28:02 »

Tegnap lecseréltem a nyáriakat téliekre, hátul a nyáriak belső fele kopottasabb, mint kívül, ha tavasszal előre teszem, kiegyenlítődik a kopás? Vagy majd fordíttassam meg a gumikat és utána ami bal volt lesz a jobb (nem side-os, lényeg a forgásirány megtartása) és ugyanugy hátra tegyem? Tapasztalatok? Szoktatok ilyet csinálni?
Állíttasd be a futóművet.

Ööööö jogos, de mihez? Téli 185/65 R15 gyári lemez, vagy nyári 205/45 R17 ET38   He

Mindegy. A lézernyalábot kibocsátó és érzékelő kütyük/ tükrök állítható állványzatának mindegy, mekkora és milyen felnin vannak. A felnik képzeletbeli tengelyei és azok által bezárt szögek azonosak a felni méreteitől függetlenül.

Köszi a tanácsot és infót  Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1873 Dátum: 2015. Február 01. - 18:05:20 »

Lassan megrendelem a nyári gumikat.
http://bhpgumi.hu/autogumi/nyari-gumi/infinity-nyarigumi/infinity-ecomax-xl-205-45-r17-88w-szemely-nyari-gumiabroncs.html
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1874 Dátum: 2015. Február 01. - 18:32:46 »


Ár érték arányban nagyon jó
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!