Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 06:26:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 373382 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1755 Dátum: 2014. Március 06. - 13:26:16 »

Szerintem teljesen jó alá a 185/60, még az 1,8 alá sem gondolom, hogy kevés lenne. És valóban sokkal olcsóbb, nálam olyan 4-5e/kerék volt a spórolás.

(btw. eladóak, ld. másik fórum)

az 1.8, 2.0d alá a gyári méret is kevés nemhogy a 185 és ezt tapasztalatból mondom/mindegyik motorvariációhoz volt szerencsém 185ös virslit felejtsük el az 1.6 os alá
Naplózva

70/4334431
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1756 Dátum: 2014. Március 07. - 00:27:25 »

Én most rendeltem 195/55 R15 Hankook K110 V12 Evo szettet. De a télim 185/60 R15. 1.4-es, nekem nincs bajom ezekkel a méretekkel. Persze nem hétköznapi használatra lehetne szélesebb a nyári, meg keményebb futómű...meg mindent hamarabb kinyírni a futóműben...csapágy, stb.
De nekem megteszi... Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1757 Dátum: 2014. Március 09. - 11:46:08 »

Már nem bírtam tovább és felraktam a nyári kerekeket. Mosolyog Egy kis ültetés jól állna neki.


Elöl Yokohama Parada van. Iszonyú hangosak, cserében úgy lehet kanyarodni, mint egy gokarttal.
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1758 Dátum: 2014. Március 09. - 12:32:28 »

Dobj be 2 zsák krumplit  Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1759 Dátum: 2014. Március 09. - 12:51:37 »

Dobj be 2 zsák krumplit  Vigyorog
Garázsba tökéletes a / Vigyorog
Most az utak állapota retek nagyon...
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1760 Dátum: 2014. Március 09. - 16:29:49 »

Már nem bírtam tovább és felraktam a nyári kerekeket. Mosolyog Egy kis ültetés jól állna neki.


Elöl Yokohama Parada van. Iszonyú hangosak, cserében úgy lehet kanyarodni, mint egy gokarttal.

Szééép, viszont kezdheted keresni keresni a Parada utódját, mert kopásával egyenes arányban hangosodni fog, egészen az elviselhetetlenségig. Én 45-50%-nál ledobtam róla, nem birtam tovább.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1761 Dátum: 2014. Március 10. - 16:54:58 »

Már nem bírtam tovább és felraktam a nyári kerekeket. Mosolyog Egy kis ültetés jól állna neki.
Elöl Yokohama Parada van. Iszonyú hangosak, cserében úgy lehet kanyarodni, mint egy gokarttal.

Én is így indultam el a lejtőn... nagy felni, de akkor már rövidebb rugó...
A Paradák nálam az utolsó szezont kezdik (de csak jövőre, mert idén nyárra maradnak a télik, hogy ne egy fél éven belül kelljen két garnitúrát kifizetnem). Hangosak, hangosak, de még nem mertem velük olyan gyorsan menni a körforgalomban, hogy besokalljon a kocsi, annyira tapadnak.  Vigyorog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1762 Dátum: 2014. Március 11. - 09:21:40 »

A tapadásról annyit, hogy meglepődtem a téli gumijaimon (elől firestone, hátul barum), mert egyik nap sportosan vettem egy 40es kanyart az Osannál 75-80nal és meg sem nyikkantak, meg a kocsi sem sodródott egy centit sem    Kellemes meglepetés volt, igaz olyan 8 fok körül lehetett, de nyáron sem sokkal jobban tapadna sztem a melegben a magyar hankook garnitúrám (aminek lehet ez az utolsó szezonja majd).
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1763 Dátum: 2014. Március 11. - 12:45:37 »

Már nem bírtam tovább és felraktam a nyári kerekeket. Mosolyog Egy kis ültetés jól állna neki.
Elöl Yokohama Parada van. Iszonyú hangosak, cserében úgy lehet kanyarodni, mint egy gokarttal.

Én is így indultam el a lejtőn... nagy felni, de akkor már rövidebb rugó...
A Paradák nálam az utolsó szezont kezdik (de csak jövőre, mert idén nyárra maradnak a télik, hogy ne egy fél éven belül kelljen két garnitúrát kifizetnem). Hangosak, hangosak, de még nem mertem velük olyan gyorsan menni a körforgalomban, hogy besokalljon a kocsi, annyira tapadnak.  Vigyorog
Sráctól megvetted a gumikat?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1764 Dátum: 2014. Március 11. - 15:32:54 »

Már nem bírtam tovább és felraktam a nyári kerekeket. Mosolyog Egy kis ültetés jól állna neki.
Elöl Yokohama Parada van. Iszonyú hangosak, cserében úgy lehet kanyarodni, mint egy gokarttal.

Én is így indultam el a lejtőn... nagy felni, de akkor már rövidebb rugó...
A Paradák nálam az utolsó szezont kezdik (de csak jövőre, mert idén nyárra maradnak a télik, hogy ne egy fél éven belül kelljen két garnitúrát kifizetnem). Hangosak, hangosak, de még nem mertem velük olyan gyorsan menni a körforgalomban, hogy besokalljon a kocsi, annyira tapadnak.  Vigyorog
Sráctól megvetted a gumikat?
Mondjuk úgy, lefoglaltam. Mostani hétvégét beszéltük meg az átvételre.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1765 Dátum: 2014. Március 26. - 16:26:31 »

Ma végre ismét szép lett az autó, felkerültek a nyári alufelnik Vigyorog
Kérdeztem a gumist, hogy szerinte milyenek a téliek, vegyek újat lassan? Megnézte, majd mégegyszer megnézte, aztán mondta, hogy felesleges, bár ezzel a saját üzletét rontja. A gumik ugyan 2005-ös gyártásúk (2008-ban vettem egy volt fórumtárstól szinte újan), de még van rajta 6 mm minta és egyáltalán nincs berepedezve, még a futófelület sem, szálszakadásnak sincs nyoma. Szerinte még két szezont kibírnak a 4mm-es határig. A nyári dettó, kb 5-5,5 mm minta van rajtuk, nincs berepedezve az sem, azok viszont 2008-asok.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1766 Dátum: 2014. Március 27. - 03:01:04 »

Nekem is 2008-as a nyári, de ennél több minta van benne, ráadásul a gumis tárolja. Mosolyog

A téli meg a második telét volt fent. 2013.03.20 - 2014.03.20 6700km futás.  He He He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1767 Dátum: 2014. Március 31. - 20:55:55 »



http://www.kepfeltoltes.hu/140331/SAM_5374_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/thumb/140331/SAM_5368_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Felkerült az új nyári szett nálam is. Hankook V12 Evo 205/40 r17 gumikkal. Meg vagyok lepve, mennyivel jobban tapadnak, mint a 15-ösök 185/60-nal. Az is elég volt, értelmesen elautóztam velük majd 20e km-t (télire marad is ez a méret), de ez nagyon más kategória. És nem ráz annyira, mint amennyire riogattak vele.

De ha már nem ráz eléggé, és mert mint a képen is látszik, fájóan hiányzik neki egy csüccsentés, ezért ültetve lesz.... előbb-utóbb...

Kérdés: van valami tapasztalatotok bármely ültetőrugó szettel? Érdemes megvenni a "kiegyensúlyozott utazási komfort a normál menettartományban, sportosan progresszív a határtartományban" Eibach szettet, vagy ugyanezt tudja a kb. feleennyibe kerülő is?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 31. - 21:03:30 írta Krupcheck » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1768 Dátum: 2014. Március 31. - 22:11:05 »



http://www.kepfeltoltes.hu/140331/SAM_5374_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/thumb/140331/SAM_5368_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Felkerült az új nyári szett nálam is. Hankook V12 Evo 205/40 r17 gumikkal. Meg vagyok lepve, mennyivel jobban tapadnak, mint a 15-ösök 185/60-nal. Az is elég volt, értelmesen elautóztam velük majd 20e km-t (télire marad is ez a méret), de ez nagyon más kategória. És nem ráz annyira, mint amennyire riogattak vele.

De ha már nem ráz eléggé, és mert mint a képen is látszik, fájóan hiányzik neki egy csüccsentés, ezért ültetve lesz.... előbb-utóbb...

Kérdés: van valami tapasztalatotok bármely ültetőrugó szettel? Érdemes megvenni a "kiegyensúlyozott utazási komfort a normál menettartományban, sportosan progresszív a határtartományban" Eibach szettet, vagy ugyanezt tudja a kb. feleennyibe kerülő is?


a sima rugó az felejtős,ha nem új gátlóra kerül fel ,ami jó és jó a komfort viszont nem a megfizethető kategória a K&W
Naplózva

70/4334431
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1769 Dátum: 2014. április 01. - 07:48:11 »

Nekem csak egyetlen típussal van tapasztalatom, és az pont az Eibach (Pro Kit). Hasonló árszinten van a többi rugóval, 3 cm-t ültet (abszolut nem feltűnő, de legalább normálisan néz ki. Mosolyog). Egyszerre lett cserélve a lengéscsillapítókkal, azok Kayabák.

Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Egyébként többek között azért használok 215/40 R17-es gumikat, hogy az is picit csökkentse az űrt a kerekek fölött.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!