Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 22:33:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 373246 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1650 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 18:04:16 »

Itt az idei adac teszt.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_Test_185_60_R15.aspx

Én jól bevásároltam, megvettem a tesztgyőztes gumit. Vigyorog
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1651 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 18:41:56 »

Itt az idei adac teszt.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_Test_185_60_R15.aspx

Én jól bevásároltam, megvettem a tesztgyőztes gumit. Vigyorog

teszt helyett majd várjuk a tapasztalatokat
Naplózva

70/4334431
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1652 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 19:41:42 »

Azt én is.

Itt van érhető nyelven. Mosolyog http://bhp.hu/hirek/87-2013-teligumi-teszt-adac
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 26. - 20:04:08 írta Jani » Naplózva


LPG
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1653 Dátum: 2013. Október 04. - 20:55:22 »

Valamelyik okos azt mondta a médiában, hogy téli gumit nem tesztek alapján a gumira sütött "bélyegek", hanem a tesztek és a saját igények összevetése szerint kell választani.
Pl. ha valaki városban lakik és inkább ott használja a kocsiját annak érdemesebb a nedves útviszonyok között jól teljesítő gumit venni, a méteres hóban kiváló teljesítményt nyújtó helyett, hiszen nem valószínű, hogy városban egész télen hó borítsa az utakat. Ha valaki domboldalon vagy olyan helyen lakik ahova nem nagyon szeret elmenni a hókotró, annak inkább érdemesebb jégen és hóban jól teljesítő gumit választani, mert nagyobb a sansz rá, hogy inkább fog jeges útviszonyokkal találkozni, mint "sima" sónedves aszfalttal.

Ha jól belegondolunk ebben van némi igazság. Ettől függetlenül persze várjuk majd a tapasztalatokat.

Apropó én éppen ma vettem egy garnitúra Fulda Kristal Montero 3 XL-t. Remélem beválik, majd írom a tapasztalatokat.  Mosolyog

Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1654 Dátum: 2013. Október 04. - 21:22:43 »

Én azt várom, mikor mérik már végre azt is, mennyire bírják a gumik az útszóró sót Mosolyog
Mármint nem a tapadásra volnék kíváncsi az "útszóró só" fantázianevű felületen... Vigyorog
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1655 Dátum: 2013. Október 05. - 10:00:50 »

Kis pontosítás az előző hozzászólásomhoz: rendeltem (interneten) a gumikat, még nincsenek nálam.

De most kaptam egy telefont az Alfa-Radiál Kft.-től (tőlük rendeltem), hogy eléggé le van harcolva a Fulda Kristall Montero készlet és kb. október végén lesz csak meg ugyanis a Goodyear magyarországi lerakatában sincs belőle! A másik alternatívámból (Firestone Winterhawk 3) szintén nincs elérhető készlet, max. szintén október végén...

Szóval ha valaki ilyen gumikat szeretne beszerezni, kérdezzen rá az adott cég saját készleteire, mert várhat mint én...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1656 Dátum: 2013. Október 07. - 00:44:49 »

"Pl. ha valaki városban lakik és inkább ott használja a kocsiját annak érdemesebb a nedves útviszonyok között jól teljesítő gumit venni, a méteres hóban kiváló teljesítményt nyújtó helyett, hiszen nem valószínű, hogy városban egész télen hó borítsa az utakat."

Én ezért vettem anno a Good Year UG7-et, mert 6 évig városi használatban volt, latyakos, nedves úton. Viszont kopós, főleg enyhe időben. Most sem térek el nagyon az esőmintától, mert akármilyen tél van, itt sónedvesek az autópályák és nekem most ez a fő közlekedési helyem. Kicsit kopásállóbb a választott Michelin A4, remélem ez is beválik!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1657 Dátum: 2013. Október 09. - 10:42:12 »

Fent vannak a téli papucsok, mindhárom technikán. Szélvédőmosók téliesítve. Fagyálló ellenőrizve. Van jégoldó, hólapát, lánc, söprű.

Erre 20 fok lesz hétvégén.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tessék megköszönni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1658 Dátum: 2013. Október 09. - 21:37:49 »

ezt már múlt héten is lehetett tudni, hogy strandidő lesz 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1659 Dátum: 2013. Október 09. - 22:20:15 »

Én inkább megvárom, amíg tartósan hideg lesz. A téli gumi úgyis gyorsabban kopik Mosolyog Meg addig is kamatozik a lóvé a számlán Vigyorog

OFF
A friss előrejelzés szerint pénteken "délután 19-25°C-ot mérhetünk" szombaton pedig "17-24°C közé melegedhet a levegő".
A téli papucs helyett strandpapucs kellene most inkább Vigyorog

Egyébként szombaton kissé máshogy állt a helyzet, reggel jó időt elszórakoztam vele, mire leoperáltam a jeget az ablakról, aztán a kezem pedig tömbbé fagyott a szüreten Emberemlékezet óta nem volt ilyen, hogy a szüretre úgy elfagyjanak a szőlőszemek a vörösvári szőlőben, hogy kirepedjenek (úgy néztek ki, mintha "véreznének" a szemek) és első érintésre szanaszét guruljanak... Egy élmény volt leszedni Vigyorog
ON
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1660 Dátum: 2013. Október 10. - 09:49:53 »

Én inkább megvárom, amíg tartósan hideg lesz. A téli gumi úgyis gyorsabban kopik Mosolyog Meg addig is kamatozik a lóvé a számlán Vigyorog

OFF
A friss előrejelzés szerint pénteken "délután 19-25°C-ot mérhetünk" szombaton pedig "17-24°C közé melegedhet a levegő".
A téli papucs helyett strandpapucs kellene most inkább Vigyorog

Egyébként szombaton kissé máshogy állt a helyzet, reggel jó időt elszórakoztam vele, mire leoperáltam a jeget az ablakról, aztán a kezem pedig tömbbé fagyott a szüreten Emberemlékezet óta nem volt ilyen, hogy a szüretre úgy elfagyjanak a szőlőszemek a vörösvári szőlőben, hogy kirepedjenek (úgy néztek ki, mintha "véreznének" a szemek) és első érintésre szanaszét guruljanak... Egy élmény volt leszedni Vigyorog
ON
Nekem is jégoldóznom kellett szombaton az Őrhegyen. Meg esténként kell a fűtés is, olyan meleg nincsen azért. Nekem 3 autóra kell leszerveznem az átszerelést. Ha megvárom, amíg "tartósan hideg" lesz, akkor pont mindenkinek eszébe jut, hogy kellene a téli gumi. Így nekem fent vannak mindegyik autón. Hogy kettő -három hetet használom őket melegebb időben? Zagschon, und?  Mennek az autók évi 20-22000 km-t, együtt a három. Elkopni abszolút, de nem fog a gumi. A 2008-ban vásárolt nyári papucs még szőrös, pedig kb. 50.000 km került az autóba, amióta megvettem őket. Szerinted érdekel a kopás?  Kacsint Előbb öregszik el nekem a gumi, mint elkopjon. Ugyanez igaz a másik kettő technikára, ott a Swift, ami a nyúzós autó 2006 óta, most cseréltem le két téli gumit, 7 mm profilmélységgel. Mert olyan öreg volt az anyaguk, hogy borzalom.   Mosolyog Mosolyog Mosolyog  Egyszerűen én inkább cserélek korábban, amikor nyugi van. És az egyik off technikára meg a Lacettire is a nyár papucsok voltak a drágábbak.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 10. - 09:55:39 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1661 Dátum: 2013. Október 10. - 10:38:12 »

Hát lehet, hogy az előző téli gumim volt gyengébb mint a sokévi átlag, de tavaly szeptemberben, amikor idejekorán feltettem (hogy átengedjék a műszakin, mert a nyári már a kopásjelzőn volt), úgy gondoltam, még két szezont bír. A márciusi extra havazás után szedtem le, hát esélytelen volt a még egy szezon. Úgyhogy egy év alatt két szett abroncsot vehetek. Az, hogy a Tiéd ennyi idő után is szőrös, szerintem összefüggésben van azzal, hogy egyre kevesebb a kóbor macska a környéken Vigyorog
Az, hogy a nyári drágább, szerintem összefügg azzal, hogy tovább is bírja, hiszen nem olyan lágy. Bár Nálad ez úgyis mindegy, hiszen a Tiéd nem kopik, csak öregszik Kacsint Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1662 Dátum: 2013. Október 10. - 13:09:34 »

Hát lehet, hogy az előző téli gumim volt gyengébb mint a sokévi átlag, de tavaly szeptemberben, amikor idejekorán feltettem (hogy átengedjék a műszakin, mert a nyári már a kopásjelzőn volt), úgy gondoltam, még két szezont bír. A márciusi extra havazás után szedtem le, hát esélytelen volt a még egy szezon. Úgyhogy egy év alatt két szett abroncsot vehetek. Az, hogy a Tiéd ennyi idő után is szőrös, szerintem összefüggésben van azzal, hogy egyre kevesebb a kóbor macska a környéken Vigyorog
Az, hogy a nyári drágább, szerintem összefügg azzal, hogy tovább is bírja, hiszen nem olyan lágy. Bár Nálad ez úgyis mindegy, hiszen a Tiéd nem kopik, csak öregszik Kacsint Vigyorog
Inkább azzal van összefüggésben, hogy hülye méretek: 205/50 R 16 és 215/70 R 16.  Kacsint De muszáj valamivel villantanom nekem is.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1663 Dátum: 2013. Október 10. - 17:54:25 »

Én inkább megvárom, amíg tartósan hideg lesz. A téli gumi úgyis gyorsabban kopik Mosolyog Meg addig is kamatozik a lóvé a számlán Vigyorog

OFF
A friss előrejelzés szerint pénteken "délután 19-25°C-ot mérhetünk" szombaton pedig "17-24°C közé melegedhet a levegő".
A téli papucs helyett strandpapucs kellene most inkább Vigyorog

Egyébként szombaton kissé máshogy állt a helyzet, reggel jó időt elszórakoztam vele, mire leoperáltam a jeget az ablakról, aztán a kezem pedig tömbbé fagyott a szüreten Emberemlékezet óta nem volt ilyen, hogy a szüretre úgy elfagyjanak a szőlőszemek a vörösvári szőlőben, hogy kirepedjenek (úgy néztek ki, mintha "véreznének" a szemek) és első érintésre szanaszét guruljanak... Egy élmény volt leszedni Vigyorog
ON
Nekem is jégoldóznom kellett szombaton az Őrhegyen. Meg esténként kell a fűtés is, olyan meleg nincsen azért. Nekem 3 autóra kell leszerveznem az átszerelést. Ha megvárom, amíg "tartósan hideg" lesz, akkor pont mindenkinek eszébe jut, hogy kellene a téli gumi. Így nekem fent vannak mindegyik autón. Hogy kettő -három hetet használom őket melegebb időben? Zagschon, und?  Mennek az autók évi 20-22000 km-t, együtt a három. Elkopni abszolút, de nem fog a gumi. A 2008-ban vásárolt nyári papucs még szőrös, pedig kb. 50.000 km került az autóba, amióta megvettem őket. Szerinted érdekel a kopás?  Kacsint Előbb öregszik el nekem a gumi, mint elkopjon. Ugyanez igaz a másik kettő technikára, ott a Swift, ami a nyúzós autó 2006 óta, most cseréltem le két téli gumit, 7 mm profilmélységgel. Mert olyan öreg volt az anyaguk, hogy borzalom.   Mosolyog Mosolyog Mosolyog  Egyszerűen én inkább cserélek korábban, amikor nyugi van. És az egyik off technikára meg a Lacettire is a nyár papucsok voltak a drágábbak.  Kacsint
Ilyen kevés használatra kell a 3 kocsi?
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1664 Dátum: 2013. Október 10. - 19:34:09 »


Ilyen kevés használatra kell a 3 kocsi?

[/quote]Nem "kell". Van. Tavaszig a nejem egy Stiftet nyúzott, amiben 300e + km van már. A váltója kuka, úgy volt, hogy a műszaki lejártával megy bontóba. Helyette lett egy másik off technika, amely összkerekes SUV. A váltó tönkremenetelét ugyanis a tavalyi tél és a takarítatlan utak okozták.
Ehhez képest a Stift megint le lett vizsgáztatva, közben jó árasítva lett hozzá egy bontott és teljesen jó váltó, a lányom megszerezte a jogsit, a fiam meg most tanul, pont jó lesz tanuló autónak. Maradt. Így van három autó: az én Lacsim, amit alig használnak, mert a SUV, bár 11 éves, valjuk be, veri képességben, felszereltségben a LAcsit és Stift. Amit eladni nem lehet, mert ára nincs, amennyit adnak érte, azért megtartom.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!