Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 23:39:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 371617 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #525 Dátum: 2009. Október 28. - 20:13:33 »

Szerintem ezt az Autós Humor topikban kellene folytatni. Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva


LPG
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #526 Dátum: 2009. Október 28. - 20:39:03 »

Szerintem ezt az Autós Humor topikban kellene folytatni. Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Milyen igaz.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #527 Dátum: 2009. Október 29. - 15:14:01 »

Szerintem ezt az Autós Humor topikban kellene folytatni. Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Milyen igaz.

Szerintem meg nem kellene.
Ez a hely (a MI fórumunk) nem arról szól, hogy összevesszünk egymással. Arra ott a "való világ". A véleményét mindenki elmondhatja, azzal lehet egyetérteni vagy nem, ezt el is lehet mondani (írni), de a vélemény különbségek miatt nem kell egymásnak esni.

Csak nyugiban cserélődjenek az információk.
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #528 Dátum: 2009. Október 29. - 16:01:50 »

Na hát erről ennyit!  Duma van bizonyitás nincs. Vigyorog Mindegy igy nem égtél akkorát mintha elfogadod a kihivást. LOL

Ne haragudjál már, de mégis miről beszélsz???  Senki nem beszélt arról, hogy én megyek oda egy gyorsasági motorral, mivel nekem nincs, de sárról/hóról meg rallypályáról sem volt szó, mert nyilván egy gyorsasági motor nem is oda való.

Amiről szó volt az az, hogy te az 1.4 95Le Lacettiddel a Hankook gyári gumijaidon (meg máson sem) nem tolsz le egy gyorsasági motorost, kivéve ha az egyik kezével fagyizik a másikkal meg SMS-t ír a motoron.

Én biztos nem fogok lemenni hozzád mucsára, hogy időt és pénzt áldozzak a hülyeségedre, de itt Visegrádon a szerpentinen száraz (és nem jeges) időben szívesen megyek egy versenyt a DR-Z -mmel az 1.4 Lacsid ellen, lazításként Mosolyog
Naplózva

Pittike
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #529 Dátum: 2009. Október 29. - 16:17:25 »

Na hát erről ennyit!  Duma van bizonyitás nincs. Vigyorog Mindegy igy nem égtél akkorát mintha elfogadod a kihivást. LOL

Ne haragudjál már, de mégis miről beszélsz???  Senki nem beszélt arról, hogy én megyek oda egy gyorsasági motorral, mivel nekem nincs, de sárról/hóról meg rallypályáról sem volt szó, mert nyilván egy gyorsasági motor nem is oda való.

Amiről szó volt az az, hogy te az 1.4 95Le Lacettiddel a Hankook gyári gumijaidon (meg máson sem) nem tolsz le egy gyorsasági motorost, kivéve ha az egyik kezével fagyizik a másikkal meg SMS-t ír a motoron.

Én biztos nem fogok lemenni hozzád mucsára, hogy időt és pénzt áldozzak a hülyeségedre, de itt Visegrádon a szerpentinen száraz (és nem jeges) időben szívesen megyek egy versenyt a DR-Z -mmel az 1.4 Lacsid ellen, lazításként Mosolyog
Mint fentebb is írtam, elég lesz!
Ne bántsátok egymást.
Szabályzat 2.6-os pontja!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #530 Dátum: 2009. Október 29. - 16:28:46 »

Az már úgy tűnik barátok nem lesztek, de legalább ellenségek se legyetek! Ugratni lehet egymást, de ez már egy kicsi (nagyon!?) túlment ezen. Semmi értelme a civakodásnak, amit senki nem kíván itt, inkább legyen jó baráti hangulat, mint mindig is volt, és ne keressétek a másikon a támadási pontokat! Ez egy baráti klub is. Nem hagyjuk elfajulni a dolgokat! Természetesen más egymással szemben élő szóval ugratni egymást, vitatkozni, mert akkor a másik mosolyán látod, hogy nem komoly a civakodás, de itt nem volt smile soha, és gondolni kell azokra is, akik ide betévednek, szórólap alapján érdeklődnek, és mit látnak? Hát ez nagyon nem mindegy nekünk! Ha már mindenáron vívni akartok, tegyétek meg priviben, de ne itt! Szóval ezt el kellett mondanom a klub békéjéért, azt hiszem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #531 Dátum: 2009. Október 29. - 16:44:54 »

Bocs, hogy beleszólok én is az eszmecserébe.  Vigyorog Nekem pont hogy nem kopott a gyári hankookom, de 5 év után lecseréltem (illetve ott hagytam a gumisnál) elöregedés miatt, ami normális. Én sem voltam sosem nyugdíjas vezető és nekem tökéletesen működött mindvégig. És esőben sem csúszott jobban, minthogy vártam. Szóval én Krisz pártját fogom.  Vigyorog

Hát nézd nálam eleve nem éri meg egy gumi sem az 5 évet, sem azt, hogy elöregedjen. Az, hogy a várakozásaidnak megfelel a Hankook az egy dolog, kérdés, hogy mit vársz el az abroncstól. Ahhoz, hogy egy gumiabroncs hibái felszínre kerüljenek kevés az, hogy nem vagy nyugdíjas vezető. Ahhoz a határon kell autózni, hogy megtudd hol van a határ. Természetesen nem állítom, hogy nem lehet elközlekedni a Hankook gumikon, hiszen én is ezt teszem. De ha feszegetnéd a határait rájönnél, hogy vannak abroncstípusok, amik ennél jobb teljesítményre képesek.

Az esőről meg annyit, hogy menjetek bele százzal egy jó mély pocsolyába, és utána beszéljünk róla. Más kérdés ha ilyet nem szoktatok, akkor tényleg jó lehet a K406. Ha húszra lelassítasz a pocsolya előtt tényleg mindegy, hogy Eagle F1 van-e fönt vagy Hankook Optimo.

Egyébként pedig egy vélemény jó vagy rossz, sok vélemény meg statisztika. Vigyorog
Nos, mély pocsojába elvből nem megyek bele nagy sebességgel (már láttam beázni motort emiatt), de hiszek neked.  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #532 Dátum: 2009. Október 29. - 20:55:32 »

Nos, mély pocsojába elvből nem megyek bele nagy sebességgel (már láttam beázni motort emiatt), de hiszek neked.  Kacsint

Mondjuk nekem sem ez a perverzióm alapvetően, de sokszor jártam már úgy, hogy mélyebb volt a tócsa, mint gondoltam volna. Ilyenkor lehetett érezni, hogy nem vizes útra tervezték.
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #533 Dátum: 2009. Október 29. - 21:09:39 »

Kedves Krisz!

Tényleg igazuk van az Uraknak, kár itt fórumon keresztül veszekedni, meg úgy egyébként is kár.

A témát én lezártnak tekintem azzal, hogy a gyári Hankook K406 gumi szerinted jó, szerintem meg nem. Kacsint

A kettőnk dolgát egyszerűen el tudjuk intézni, beszéljünk meg egy időpontot amikor összefutunk egy jó kanyargós szerpentines (aszfaltozott) úton, és nyomunk egy -nem vérremenő- versenyt DR-Z vs. Lacetti, a vesztes fizet egy sört a másiknak, meg mégegyet annak az önként jelentkező klubtársnak, aki a hitelesség kedvéért eljön velünk tanúsítani az eredményt.

Én csak annyit kérek, valahol itt Pest környékén legyen a dolog, mert mostanság elég hadilábon állok a szabadidővel, a DR-Z nem túramotor, hogy kimenjek a világból vele, meg ilyen hőfokban nem kívánok megfagyni sem.
Naplózva

Pittike
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #534 Dátum: 2009. Október 29. - 21:15:15 »

Kedves Krisz!

Tényleg igazuk van az Uraknak, kár itt fórumon keresztül veszekedni, meg úgy egyébként is kár.

A témát én lezártnak tekintem azzal, hogy a gyári Hankook K406 gumi szerinted jó, szerintem meg nem. Kacsint

A kettőnk dolgát egyszerűen el tudjuk intézni, beszéljünk meg egy időpontot amikor összefutunk egy jó kanyargós szerpentines (aszfaltozott) úton, és nyomunk egy -nem vérremenő- versenyt DR-Z vs. Lacetti, a vesztes fizet egy sört a másiknak, meg mégegyet annak az önként jelentkező klubtársnak, aki a hitelesség kedvéért eljön velünk tanúsítani az eredményt.

Én csak annyit kérek, valahol itt Pest környékén legyen a dolog, mert mostanság elég hadilábon állok a szabadidővel, a DR-Z nem túramotor, hogy kimenjek a világból vele, meg ilyen hőfokban nem kívánok megfagyni sem.

A győztes meg a "döntnök" klubtárs pedig besörözve távozik? Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #535 Dátum: 2009. Október 29. - 21:16:56 »

A győztes meg a "döntnök" klubtárs pedig besörözve távozik? Kacsint

Persze. Beszállnak az első árokba, így nem marad tanú a vereségről Vigyorog
Naplózva

Pittike
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #536 Dátum: 2009. Október 29. - 22:40:02 »

A győztes meg a "döntnök" klubtárs pedig besörözve távozik? Kacsint

Persze. Beszállnak az első árokba, így nem marad tanú a vereségről Vigyorog
Én nem haragszom és ebből nem lett volna ellenségeskedés mert egy ilyen gumiügy nem ér annyit.Viszont ténleg bosszantott ahogy Pittike vélekedett a dolgokrol és emiatt elragattatuk magunkat.Ő nem hitte el amit irtam és csak bizonyitani akartam neki hogy egy lacsi a hankook gumikon megfelelő kezekben igen meglepő dolgokra képes.Természetesen csak azért mert ezen a pályán nőttem fel itt versenyeztem éveken át igy ismerem az utat mint a tenyerem.Más helyszinen versenyt nem vállalok mert az előbb leirtak alapján van esélyem csak és
nem ismerem az utat igy igen kockázatos lenne.persze egy baráti szolid ésszel történő menetben benne vagyok és utánna alkoholmentessel megünnepelhetjük.
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #537 Dátum: 2009. Október 30. - 11:17:32 »

Na hogy érdemileg is belejártassam az ugatásom, de nem a feszültség generálása a célom:

" a gumi meglepő dolgokat tud művelni " (bocs, ha nem pontosan idéztem).

Valóban. Olyan meglepőt is, aminek tragikus vége lehet.
Mert ezek a gumik NEM versenyzésre, hanem normális, felelőségteljes közúti közlekedésre valók. Pont.
Hogy valaki kipróbálja a határait, ám lelke rajta, én sem a Semperit, sem az új Hankook határait nem próbálgatom, mert nem szertnék meglepődni. Azt tudom, hogy átlagos és normális közlekedési szituációkban mi várható el és mire számíthatok tőlük. Ez nekem elég. Elegendő, hogy:

- csendesek
- nem csúsznak
- komfortosak

Mindezt normál, napi használatban, megengedett sebességekkel autózva.
Ráadásul itt még objektív és szubjektív szempontok is ütköznek.
Mindenki mondja a magáét, én meg a tutit. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 30. - 11:59:49 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #538 Dátum: 2009. Október 30. - 12:56:09 »

Na hogy érdemileg is belejártassam az ugatásom, de nem a feszültség generálása a célom:

" a gumi meglepő dolgokat tud művelni " (bocs, ha nem pontosan idéztem).

Valóban. Olyan meglepőt is, aminek tragikus vége lehet.
Mert ezek a gumik NEM versenyzésre, hanem normális, felelőségteljes közúti közlekedésre valók. Pont.
Hogy valaki kipróbálja a határait, ám lelke rajta, én sem a Semperit, sem az új Hankook határait nem próbálgatom, mert nem szertnék meglepődni. Azt tudom, hogy átlagos és normális közlekedési szituációkban mi várható el és mire számíthatok tőlük. Ez nekem elég. Elegendő, hogy:

- csendesek
- nem csúsznak
- komfortosak

Mindezt normál, napi használatban, megengedett sebességekkel autózva.
Ráadásul itt még objektív és szubjektív szempontok is ütköznek.
Mindenki mondja a magáét, én meg a tutit. Vigyorog
A szívemből szóltál Cap.Volt már sok autóm,de mindig az olcsóbb kategóriás gumikat vettem,mert tudom magamról,hogy nem feszegetem a határokat,és normál autózáshoz elegendőek.Nekem a gyári kumhok vannak még fenn ,de ha elkopnak többet ilyet nem fogok feltenni mert esőben bizony tudnak meglepetést okozni még nyugis tempónál is.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #539 Dátum: 2009. Október 30. - 17:24:05 »

Igazat adok annak a kijelentésnek, hogy a lacetti hankook gumikkal igen meglepő dolgokra képes. A gond az, hogy ezek a meglepő dolgok egyáltalán nem nyugtatnak meg...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!