Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 00:36:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 371683 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #480 Dátum: 2009. Október 18. - 22:43:44 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.


Én csak nyáron hordok alut, így ősszel vagy tavasszal görgőztetem. 
Én télen és nyáron is aluval járok,de még sohasem görgőztettem és a só sem kezdte ki 4 év alatt.Télen mikor sózzák az utat,akkor sűrűn gőzborotválom,és nem hagyom hogy napokig rajta legyen a sós trutyi.
Nekem meg néha muszály rátenni a láncot. Na az elintézi + a só. Bár ahhoz képest nem néznek ki rosszul.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jnf7
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Hozzászólás #481 Dátum: 2009. Október 19. - 20:27:32 »

sziasztok márkatársak.
olyan kérdésem lenne hogy:
lacettire 14es lemezfelni.használtan is jó....kinek van eladó?(veszprém megye)
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #482 Dátum: 2009. Október 19. - 20:29:49 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.


Én csak nyáron hordok alut, így ősszel vagy tavasszal görgőztetem. 
Én télen és nyáron is aluval járok,de még sohasem görgőztettem és a só sem kezdte ki 4 év alatt.Télen mikor sózzák az utat,akkor sűrűn gőzborotválom,és nem hagyom hogy napokig rajta legyen a sós trutyi.

A görgőzés szerintem csak 15"-tól felfelé jár ki.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #483 Dátum: 2009. Október 20. - 09:54:01 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.


Én csak nyáron hordok alut, így ősszel vagy tavasszal görgőztetem. 
Én télen és nyáron is aluval járok,de még sohasem görgőztettem és a só sem kezdte ki 4 év alatt.Télen mikor sózzák az utat,akkor sűrűn gőzborotválom,és nem hagyom hogy napokig rajta legyen a sós trutyi.

A görgőzés szerintem csak 15"-tól felfelé jár ki.
Szerintem meg minden felnit lehet görgőzni. Miért ne lehetne 15" alatt?  He
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #484 Dátum: 2009. Október 20. - 12:09:25 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.


Én csak nyáron hordok alut, így ősszel vagy tavasszal görgőztetem. 
Én télen és nyáron is aluval járok,de még sohasem görgőztettem és a só sem kezdte ki 4 év alatt.Télen mikor sózzák az utat,akkor sűrűn gőzborotválom,és nem hagyom hogy napokig rajta legyen a sós trutyi.

A görgőzés szerintem csak 15"-tól felfelé jár ki.
Szerintem meg minden felnit lehet görgőzni. Miért ne lehetne 15" alatt?  He

Úgy értem: a Lacsin 15-ös méret felett a peresebb gumi miatt szükséges, vagy gyakrabban szükséges, mint a gyári méretnél.
Naplózva
izureni
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #485 Dátum: 2009. Október 23. - 07:15:27 »

2 és fél éves a lacettim.A téli gumi felrakásánál észrevettem,hogy mind a 4 nyári a mintázat között körbe van repedve. A gumik még gyáriak.SZERINTETEK VAN RÁ GARANCIA?Üdv Kovi.
Naplózva
izureni
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #486 Dátum: 2009. Október 23. - 07:24:39 »

Sziasztok.2 és féléves alacettim.A nyári gumik levételénél észrevettem,hogy amintázat között mind a négy körbe van repedve.20000 ezer km van akocsiba. Szerintetek van a gumikra garancia? köszi a válaszokat.Üdv.Kovi.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #487 Dátum: 2009. Október 23. - 07:41:55 »

Sziasztok.2 és féléves alacettim.A nyári gumik levételénél észrevettem,hogy amintázat között mind a négy körbe van repedve.20000 ezer km van akocsiba. Szerintetek van a gumikra garancia? köszi a válaszokat.Üdv.Kovi.
Véletlenül nem Hankook gumid van? Ennek a guminak volt olyan szériája ahol ez a probléma jelentkezett, szerintem ennyi idő után már nem fogod tudni a garanciát elintézni.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #488 Dátum: 2009. Október 23. - 17:40:11 »

2 és fél éves a lacettim.A téli gumi felrakásánál észrevettem,hogy mind a 4 nyári a mintázat között körbe van repedve. A gumik még gyáriak.SZERINTETEK VAN RÁ GARANCIA?Üdv Kovi.
Gumira nincs garancia.
Ápold le lenolajjal elrakás elött.
De a kisebb repedések normálisak.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #489 Dátum: 2009. Október 24. - 18:30:49 »

Ha beviszed a márkaszervizbe valszeg úgy röhögnek körbe a problémáddal, mint ahogy a repedések vannak a gumin sajnos. Amióta meg xarban van a GM, pláne elhajtanak mindenkit a francba a nem teljesen egyértelmű garis esetekkel. Mondjuk guminál az sem mindegy mennyi km-t futottál velük.

Ez a Hankook gumi amúgyis egy trágyadomb, ha rám hallgatsz tavasszal veszel négy új nyári gumit. A piacon kapható legolcsóbb (nem kínai/koreai) gumi is kategóriákkal jobb teljesítményre képes. Mi pl. Sava-t vettünk tavasszal valami 13/db áron, hát ég és föld. Az olcsó gumiknak csak az a bajuk, hogy nincs bennük anyag ezért könnyen sérül az oldalfaluk.
Naplózva

Pittike
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #490 Dátum: 2009. Október 24. - 20:24:44 »

Ha beviszed a márkaszervizbe valszeg úgy röhögnek körbe a problémáddal, mint ahogy a repedések vannak a gumin sajnos. Amióta meg xarban van a GM, pláne elhajtanak mindenkit a francba a nem teljesen egyértelmű garis esetekkel. Mondjuk guminál az sem mindegy mennyi km-t futottál velük.

Ez a Hankook gumi amúgyis egy trágyadomb, ha rám hallgatsz tavasszal veszel négy új nyári gumit. A piacon kapható legolcsóbb (nem kínai/koreai) gumi is kategóriákkal jobb teljesítményre képes. Mi pl. Sava-t vettünk tavasszal valami 13/db áron, hát ég és föld. Az olcsó gumiknak csak az a bajuk, hogy nincs bennük anyag ezért könnyen sérül az oldalfaluk.
pittike!!!! né má meg egy gumiösszehasonlitó tesztet mielőtt leirnád a hankook-ot.
Naplózva

06 70/22 11 222
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #491 Dátum: 2009. Október 25. - 09:11:01 »

Nem nézegetek gumiösszehasonlító tesztet, 12 éve autóban élek levezettem kb. 2 millió kilométert, kb. 50 FÉLE autóban és kb. ugyanennyiféle abronccsal.

Ettől függetlenül tudom, hogy az elmúlt években a Hankook és a Kumho is sokat fejlődött, és több tesztben jó eredményt értek el AZ ÚJ ABRONCS TÍPUSAIK, de:

 - egy - egy típust vizsgálnak adott méretben és mint tudjuk azonos márka/típus eltérő méretei elég nagy teljesítménykülönbségeket tudnak mutatni (vagyis az a gumi, ami az egyik méretben/sebességindexben jó, másik méretben leszerepel)
 - nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem egy kis zsebpénz segített a hirtelen javulásban
 - tapasztalatom alapján bátran állítom, hogy ez a Hankook Optimo gumi az egyik legxarabb gumiabroncs, ami létezik a Földön. Nyílván azért tették a Lacettire mert olcsó és koreai. A Kumho Powermax, ami a 2005-ös modellévig volt a Lacetti gyári gumija pl. szintén koreai, de sokkal jobb volt. Csak gondolom pont 1 euróval drágább volt a 4 darab, így mennie kellett, mint ahogy a teljes értékű pótkeréknek is.
 - nem vagyok rá büszke, de sajnos törtem össze Lacettit pont ilyen gumival pont ott, ahol egy órával korábban egy másik Lacettivel mentem másik gumin, pont ugyanannyival és lazán elfordultam. Ettől függetlenül az én hibám volt az eset, de levontam a következtetéseimet.
 - nekem is van Hankook Optimo gumim (meg Kumho is) és használom is, DE ETTŐL MÉG BEISMEREM, HA XAR...
Naplózva

Pittike
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #492 Dátum: 2009. Október 25. - 09:52:58 »

Nem nézegetek gumiösszehasonlító tesztet, 12 éve autóban élek levezettem kb. 2 millió kilométert, kb. 50 FÉLE autóban és kb. ugyanennyiféle abronccsal.

Ettől függetlenül tudom, hogy az elmúlt években a Hankook és a Kumho is sokat fejlődött, és több tesztben jó eredményt értek el AZ ÚJ ABRONCS TÍPUSAIK, de:

 - egy - egy típust vizsgálnak adott méretben és mint tudjuk azonos márka/típus eltérő méretei elég nagy teljesítménykülönbségeket tudnak mutatni (vagyis az a gumi, ami az egyik méretben/sebességindexben jó, másik méretben leszerepel)
 - nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem egy kis zsebpénz segített a hirtelen javulásban
 - tapasztalatom alapján bátran állítom, hogy ez a Hankook Optimo gumi az egyik legxarabb gumiabroncs, ami létezik a Földön. Nyílván azért tették a Lacettire mert olcsó és koreai. A Kumho Powermax, ami a 2005-ös modellévig volt a Lacetti gyári gumija pl. szintén koreai, de sokkal jobb volt. Csak gondolom pont 1 euróval drágább volt a 4 darab, így mennie kellett, mint ahogy a teljes értékű pótkeréknek is.
 - nem vagyok rá büszke, de sajnos törtem össze Lacettit pont ilyen gumival pont ott, ahol egy órával korábban egy másik Lacettivel mentem másik gumin, pont ugyanannyival és lazán elfordultam. Ettől függetlenül az én hibám volt az eset, de levontam a következtetéseimet.
 - nekem is van Hankook Optimo gumim (meg Kumho is) és használom is, DE ETTŐL MÉG BEISMEREM, HA XAR...
Én nem tudom miért x****!!!Mikor átvettem az autót és megláttam rajta nekem is az első reakcióm az volt csere.Viszont meglepően fogta az autót a kanyarokban és fogja most is ezért maradtt.Van némi tapasztalatom években ,és némi versenytapasztalatom is ahoz hogy azt irjam jó gumi.Nem azt mondom hogy nincs jobb, mert van!-ez tény. De ehez az autóhoz ez a gumiabroncs nagyon is megfelelő.A parádsasvári pályán egy speed motort turtam magam előtt végig lefelé nem gyenge tempóban és az autó stabilan fordult a kanyarokban,nem tört ki,a kormánymozdulatokra pedig rögtön és precizen reagált megcsuszáskor is.Hidd el kemény teszt volt ez!Itt is versenyeztem évekig,igy tudom miért védem a hankook optimot.A good year f1-el nem lehetett ilyen tempót autózni mert mászott az off autómon.Az x****.Ha gondolod vihetlek egy erős tempót és megnézheted mit bir a gumi.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 25. - 09:57:08 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #493 Dátum: 2009. Október 25. - 11:00:35 »

Hát figyelj, no comment! Mosolyog

Ha Te gyorsasági motort túrsz szerpentinen a Lacettiddel a gyári Hankook Optimo gumikkal, akkor én meg sem merek szólalni... Csak megemelem a képzeletbeli kalapom.

De kösz nem kell, hogy erős tempót vigyél, én nap mint nap erős tempót megyek autóval/motorral.

Akkor maradjunk annyiban, hogy a Te tapasztalatod alapján simán veri a Goodyear Eagle F1-et. Az én tapasztalatom szerint pedig:

 - ezer éves, korszerűtlen típus
 - száraz aszfalton tűrhető
 - de rossz a menetkomfortja (zajos)
 - vizes úton halál
 - poros, sáros úton halál (tudom, nem oda való)
 - az élettartama meglehetősen rövid, hamar kopik
 - valószínűleg a rossz gyártástechnológia miatt egyenetlenül, kagylósra kopik a legtöbb autón (lengéscsillapítótól és futómű beállítástól függetlenül)
 - a rossz anyag miatt merev, az úthibákat rosszul nyeli el, hidegben kikeményedik, hamar öregszik
 - ha sérül és cserélni kell a világon nem kapsz, de ha igen, akkor drága 3x.000,-Ft/db a Lacetti méret
Naplózva

Pittike
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #494 Dátum: 2009. Október 25. - 13:53:13 »

.... Az én tapasztalatom szerint pedig:

 - ezer éves, korszerűtlen típus - LEHET.
 - száraz aszfalton tűrhető - TAPASZTALOM.
 - de rossz a menetkomfortja (zajos) - IGAZ.
 - vizes úton halál - RÉSZEMRŐL 1OSZT. (AZ ÉN VEZ. STÍLUSOMHOZ.)
 - poros, sáros úton halál (tudom, nem oda való) - NEM VOLT GONDOM.
 - az élettartama meglehetősen rövid, hamar kopik - IGAZ.
 - valószínűleg a rossz gyártástechnológia miatt egyenetlenül, kagylósra kopik a legtöbb autón (lengéscsillapítótól és futómű beállítástól függetlenül) - NEM TAPASZTALTAM SENKINÉL.
 - a rossz anyag miatt merev, az úthibákat rosszul nyeli el, hidegben kikeményedik, hamar öregszik - JÓL CSILLAPÍT A TÖBBI LEHET.
 - ha sérül és cserélni kell a világon nem kapsz, de ha igen, akkor drága 3x.000,-Ft/db a Lacetti méret - NEM.
Bocsi csak a kiemelés miatt használtam nagy betűket  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 25. - 13:56:19 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!