Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 04:32:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 371782 alkalommal)
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #465 Dátum: 2009. Október 01. - 12:43:37 »

Halihó mindenkinek!

Keresem a megfelelő téli bakancsot a kicsikémnek. Van valakinek tapasztalata a Dunlop SP Winter Sport 3D gumikkal kapcsolatban.
195/65/r15 méretben néztem. Nem lesz nagy a /65 méret a kocsira?
Még a tél beállta előtt akarok venni 4db normális télibakit. Van valakinek ötlete hogy max 17-18e-ig milyen gumit vegyek?




A /65 egy picit nagy, de elfér. Nekem is ilyen méret van. Mosolyog

Ha teljesen alászeded nem ér bele a kaszniba? Sok helyen olvastamhogy surlódik néha a /65-ös

Csak akkor, ha teljesen koppánásig balra ki van tekerve. De ilyen menet közben soha sincs, max parkoláskor.
akkor a /65 sem gáz

Ajánlom:
http://www.gumibox.hu/termek_reszletek.php?id=97615


Azt hiszem maradok  az U7+ -nál. Én sem járok sielni méteres hóban hanem csak közutakon az országban.
Az ára is nagyon jó.
Köszi
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #466 Dátum: 2009. Október 01. - 12:52:39 »

Halihó mindenkinek!

Keresem a megfelelő téli bakancsot a kicsikémnek. Van valakinek tapasztalata a Dunlop SP Winter Sport 3D gumikkal kapcsolatban.
195/65/r15 méretben néztem. Nem lesz nagy a /65 méret a kocsira?
Még a tél beállta előtt akarok venni 4db normális télibakit. Van valakinek ötlete hogy max 17-18e-ig milyen gumit vegyek?




A /65 egy picit nagy, de elfér. Nekem is ilyen méret van. Mosolyog

Ha teljesen alászeded nem ér bele a kaszniba? Sok helyen olvastamhogy surlódik néha a /65-ös

Csak akkor, ha teljesen koppánásig balra ki van tekerve. De ilyen menet közben soha sincs, max parkoláskor.
akkor a /65 sem gáz

Ajánlom:
http://www.gumibox.hu/termek_reszletek.php?id=97615


Azt hiszem maradok  az U7+ -nál. Én sem járok sielni méteres hóban hanem csak közutakon az országban.
Az ára is nagyon jó.
Köszi

Nincs mit. Ha itt veszed, esetleg említsd meg, hogy tőlem kaptad az infot. Hátha még kapsz egy kis engedményt is  Kacsint Vigyorog...bár akciósból nem nagyon szoktak már engedni.   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #467 Dátum: 2009. Október 01. - 12:57:32 »

Halihó mindenkinek!

Keresem a megfelelő téli bakancsot a kicsikémnek. Van valakinek tapasztalata a Dunlop SP Winter Sport 3D gumikkal kapcsolatban.
195/65/r15 méretben néztem. Nem lesz nagy a /65 méret a kocsira?
Még a tél beállta előtt akarok venni 4db normális télibakit. Van valakinek ötlete hogy max 17-18e-ig milyen gumit vegyek?




A /65 egy picit nagy, de elfér. Nekem is ilyen méret van. Mosolyog

Ha teljesen alászeded nem ér bele a kaszniba? Sok helyen olvastamhogy surlódik néha a /65-ös

Csak akkor, ha teljesen koppánásig balra ki van tekerve. De ilyen menet közben soha sincs, max parkoláskor.
akkor a /65 sem gáz

Ajánlom:
http://www.gumibox.hu/termek_reszletek.php?id=97615


Azt hiszem maradok  az U7+ -nál. Én sem járok sielni méteres hóban hanem csak közutakon az országban.
Az ára is nagyon jó.
Köszi

Nincs mit. Ha itt veszed, esetleg említsd meg, hogy tőlem kaptad az infot. Hátha még kapsz egy kis engedményt is  Kacsint Vigyorog...bár akciósból nem nagyon szoktak már engedni.   
köszi
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #468 Dátum: 2009. Október 01. - 14:32:39 »

Halihó mindenkinek!

Keresem a megfelelő téli bakancsot a kicsikémnek. Van valakinek tapasztalata a Dunlop SP Winter Sport 3D gumikkal kapcsolatban.
195/65/r15 méretben néztem. Nem lesz nagy a /65 méret a kocsira?
Még a tél beállta előtt akarok venni 4db normális télibakit. Van valakinek ötlete hogy max 17-18e-ig milyen gumit vegyek?




A /65 egy picit nagy, de elfér. Nekem is ilyen méret van. Mosolyog

Ha teljesen alászeded nem ér bele a kaszniba? Sok helyen olvastamhogy surlódik néha a /65-ös

Csak akkor, ha teljesen koppánásig balra ki van tekerve. De ilyen menet közben soha sincs, max parkoláskor.
akkor a /65 sem gáz

Ajánlom:
http://www.gumibox.hu/termek_reszletek.php?id=97615


Azt hiszem maradok  az U7+ -nál. Én sem járok sielni méteres hóban hanem csak közutakon az országban.
Az ára is nagyon jó.
Köszi

Nincs mit. Ha itt veszed, esetleg említsd meg, hogy tőlem kaptad az infot. Hátha még kapsz egy kis engedményt is  Kacsint Vigyorog...bár akciósból nem nagyon szoktak már engedni.   
köszi

Nekem is ilyen van, csak itthon járok vele, ezekre az enyhe telekre teljesen megfelel!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #469 Dátum: 2009. Október 02. - 07:29:48 »

Lassan időszerű lesz a választás. Tanulságos!

http://www.penzcentrum.hu/cikk/1020114/1/a_teligumik_30_szazaleka_eletveszelyes_segitunk_melyiket_valaszd

Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #470 Dátum: 2009. Október 02. - 14:10:10 »

Valóban tanulságos ez a teszt, de más tesztek más eredményt hoznak.
A tesztek eredményeit (+ A pénztárcát) összehasonlítva kell választani.
Nekem Sava téli gumim van, ami itt nem ajánlott, másutt viszont ajánlott.
Ha csak annyit tudnak, mint az előző autón használt Debica, akkor meg leszek elégedve velük.
Naplózva
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #471 Dátum: 2009. Október 02. - 19:19:00 »

Ismét itt. Üdv mindenkinek.

Megtörtént ma a télibakancs vásárlás.
A végeredmény: Goodyear Ultragrip7+, maradtam a 185/60/r15 méretnél, szerencsémre egy ex kollégám dolgozik ott /nagy meglepődésemre/ így szuper áron darabját 14e ft-ért ideadta számlával.
Mellépróbáltuk a 195/65/r15-öst is de az húúúúúú de nagy benne. Teljesen kitöltötte a kerékjáratot. Ebből kifolyólag lett a fenti méret a választásom, meg hát ez lenne a váltómérete is.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #472 Dátum: 2009. Október 02. - 19:38:11 »

Ismét itt. Üdv mindenkinek.

Megtörtént ma a télibakancs vásárlás.
A végeredmény: Goodyear Ultragrip7+, maradtam a 185/60/r15 méretnél, szerencsémre egy ex kollégám dolgozik ott /nagy meglepődésemre/ így szuper áron darabját 14e ft-ért ideadta számlával.
Mellépróbáltuk a 195/65/r15-öst is de az húúúúúú de nagy benne. Teljesen kitöltötte a kerékjáratot. Ebből kifolyólag lett a fenti méret a választásom, meg hát ez lenne a váltómérete is.
És meglátod majd milyen jó a ballonosabb gumi (nemcsak télre) Kacsint
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #473 Dátum: 2009. Október 02. - 19:40:32 »

Ismét itt. Üdv mindenkinek.

Megtörtént ma a télibakancs vásárlás.
A végeredmény: Goodyear Ultragrip7+, maradtam a 185/60/r15 méretnél, szerencsémre egy ex kollégám dolgozik ott /nagy meglepődésemre/ így szuper áron darabját 14e ft-ért ideadta számlával.
Mellépróbáltuk a 195/65/r15-öst is de az húúúúúú de nagy benne. Teljesen kitöltötte a kerékjáratot. Ebből kifolyólag lett a fenti méret a választásom, meg hát ez lenne a váltómérete is.
Azért annyira nem nagy, van még hely körülötte. Kacsint Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 02. - 19:54:47 írta Jani » Naplózva


LPG
boomer99
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #474 Dátum: 2009. Október 18. - 07:55:01 »

Üdv, én új lacetti tulajdonos vagyok. Egy kis segítség kellene.

Nem gyári 15" alufelnis nyári gumis a gép.
Kérdéseim:
Elég, ha csak téli gumit veszek az alufelnire, és akkor az milyen méretű lehet, mennyi lehet az eltérés?

Vagy ha kell acélfelnit vennem, akkor az pontosan milyen méretű és típusú legyen, esetleg hol találok olyat, ami jó, és arra milyen gumik lennének jók?
De ha valakinek van komplett acélfelni-téligumi garnitúrája reális áron, az is érdekelne.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #475 Dátum: 2009. Október 18. - 09:16:53 »

Üdv, én új lacetti tulajdonos vagyok. Egy kis segítség kellene.

Nem gyári 15" alufelnis nyári gumis a gép.
Kérdéseim:
Elég, ha csak téli gumit veszek az alufelnire, és akkor az milyen méretű lehet, mennyi lehet az eltérés?

Vagy ha kell acélfelnit vennem, akkor az pontosan milyen méretű és típusú legyen, esetleg hol találok olyat, ami jó, és arra milyen gumik lennének jók?
De ha valakinek van komplett acélfelni-téligumi garnitúrája reális áron, az is érdekelne.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.
Helló! Üdvözlünk körünkben, gratulálok az új szerzeményedhez és használd sokáig egészségben balesetmentesen! A kerék gyári mérete a következő:4x114.3x56.5   ET: 44 . A gumié: 195/55R15. Ez a gumiméret elég drága, de kiváltható a 185/60R15 és 195/60R15 méretű abroncsokkal amelyek gond nélkül használhatók és többen használjuk is. Bátran olvasgasd az oldalakat sok hasznos információt fogsz találni. Tudom ilyen sok oldalt nehéz átolvasni, de a keresőt témakör szerint használva mindent megtalálsz. Üdv és további jó fórumozást.
Naplózva
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #476 Dátum: 2009. Október 18. - 11:51:48 »

Üdvözlet új márkatárs.
Kerékügyben egy vélemény.
Sokak szerint érdemesebb lemezfelnire tenni a téli gumit, főleg, ha hóláncot is használnod kell.
Néhány vélemény szerint nem tesz jót a gumiknak, ha fél évente le-föl szerelik.
Egyébként a 185/60x15-ös méret ideális télre, feltéve, ha nem vagy télen is nagyon sportos vezető.
Akkor a picit szélesebb nem hátrány.
Jó tanács: Alufelnihez kerékőrt! (akár kettőt is)
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #477 Dátum: 2009. Október 18. - 15:54:56 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #478 Dátum: 2009. Október 18. - 16:03:17 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.


Én csak nyáron hordok alut, így ősszel vagy tavasszal görgőztetem. 
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #479 Dátum: 2009. Október 18. - 16:32:49 »

Szia boomer!

Üdv a klubban.

Én télen nyáron aluval járok, muszályból, ugyanis 16"-os kerekim vannak.
Nos, az alunak a hólánc nagyon nem tesz jót, alaposan össze*****a. Szóval ha javasolhatom, akkor szerezzél lemezfelnit, kapható (de ne márkaszervízben keresd; nézd pl. itt: www.gumibox.hu - itt sokkal jobban jársz).
Ad 1.: a tél végén alut görgöztetheted.
Ad 2.: a lemeznek mindegy a só. Ne akard megtudni, hogy kettő tél után hogy néz ki az alu.


Én csak nyáron hordok alut, így ősszel vagy tavasszal görgőztetem. 
Én télen és nyáron is aluval járok,de még sohasem görgőztettem és a só sem kezdte ki 4 év alatt.Télen mikor sózzák az utat,akkor sűrűn gőzborotválom,és nem hagyom hogy napokig rajta legyen a sós trutyi.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!