Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 09:33:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 372035 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #270 Dátum: 2009. Március 04. - 11:33:34 »

A Fulda német, a Sava talán szlovén, de a Goodyear csoprthoz tartozik. Ha jól tudom a Falken egy japán gumigyártó márkája.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #271 Dátum: 2009. Március 04. - 11:34:56 »

És még néhány:
Dayton, Infinity, Kumho (ez kóreai, tudom).
GT Radial? Ez mi?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 04. - 11:49:56 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #272 Dátum: 2009. Március 04. - 11:51:10 »

A Fulda német, a Sava talán szlovén, de a Goodyear csoprthoz tartozik. Ha jól tudom a Falken egy japán gumigyártó márkája.
Oké, de milyenek? Mert az, hogy német, még nem garancia semmire. A Sava meg GY, de milyen minőség- a név / gyártó csoport tagság vahj mit takar?

CÁPA!

NEKED NINCS VALAMI KAPCSOLATOD?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 04. - 13:08:30 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #273 Dátum: 2009. Március 04. - 12:16:11 »

És itt egy újabb: Roadstone / Nexen- kóreai.
Vagy ez: Saulin Atrezzo - kínai lenne?
Silverstone FTZ - talán malajziai? Jó a mintája és az ára, de peremvédős-e?  És milyen minőség? A kereskedő alsó- és középkategóriás autókra ajánlja, de se teszt, se hasonló.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #274 Dátum: 2009. Március 04. - 13:06:57 »

Szép lassan büfé leszek a gumikból.
Azt már tudom, hogy premium gumit nem veszek, mert nincs rá szükség, elég lesz a középkategória).
Viszont: 205/50--re váltanák 205/45-ről. Az viszont a gyári 195/55-től + 2,52% eltérés. Az a 0,02 % olyan sokat jelent? Mert a weltgumi oldala szerint ez már nem jó. Csakhogy a /45-ös nem kényelmes, bár váltóméret.
Szerintetek? Most 205/50 van fent télire és kényelmes!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #275 Dátum: 2009. Március 04. - 13:21:56 »

A Fulda német, a Sava talán szlovén, de a Goodyear csoprthoz tartozik. Ha jól tudom a Falken egy japán gumigyártó márkája.
Oké, de milyenek? Mert az, hogy német, még nem garancia semmire. A Sava meg GY, de milyen minőség- a név / gyártó csoport tagság vahj mit takar?

CÁPA!

NEKET NINCS VALAMI KAPCSOLATOD?
Honlapunkra tettem fel egy
www.gumibox.hu
honlapot. Ez egy keszthelyi cég. Én anno a fél országot befutottam téligumiért, aztán ők tudták csak azt az UG7-est adni olyan méretben, ami nekem kellett, és a legjobb áron!!
Szerintem nézz körül náluk. Ha kérdésed van, szívesen utánanézek Neked. A gumikról (peremvédős vagy sem) a startgumi oldalán nézhetsz képeket, vagy a legbiztosabb, hogy telefonon megkérded. Vigyázz, mert pl. a Good Year-ban van kínai is, ami nagyon zajos és hamar lefogy, nem nyerő! Telefonon kérdezz utána!

A 2,52 % még belefér, nem szentírás a 2,5%! Nekem a következő télim is 195/60 lesz, ami már 3,3%!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 04. - 13:24:43 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #276 Dátum: 2009. Március 04. - 14:02:41 »

Én úgy tudom 3% eltérés még belefér felfelé és lefelé is. A Sava egy nagyon átlagos gumi, átlagos paraméterekkel, szerintem annál a Barum jobb, de kb ugyanaz a kategória. Szerintem a maláj-kínai-egyéb nem ismert márkát érdemes kerülni, a Marangoni amit te is lecserélsz, ugyanaz a kategória. anno még a Kalosomra kerestem téligumit, több kereskedőt végigjártam. Mindegyik tartott marangonit, de egyik sem ajánlotta. Nem is volt annyival olcsóbb, mint a márkásabb, viszont a tulajdonságai meg kimondottan rosszak voltak.

A Renault-omon Fulda nyári gumik voltak, én vettem újonnan őket, két év alatt belement kb 25ezer km, amikor eladtam, még éppen használhatóak voltak. Nem a profilmélységgel volt a gond, hanem azzal, hogy esőben nagyon csúszott, mivel érdekesen bekeményedett és kifényesedett a felülete.
A három közül én a Falkent ajánlanám inkább.
Ajánlani tudom neked a SeitechGumi-t, (www.seitech.hu), én anno a Kalosomra ott vettem az alufelnit és a gumikat is. Igaz arra a leggyakoribb méret (195/50R15) kellett, de egy GoodYear Eagle F1 GSD3 került 12ezer forintba ott. Érdemes őket felhívni.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #277 Dátum: 2009. Március 04. - 14:13:28 »

Na sógoromnak pont ezek az F1-es kínai gumik voltak hangosak, és 30000 alatt elnyalták magukat.
Ha jót akarsz, akkor Michelin exalto2, de nem tudom, hogy van-e peremvédője és elég drága!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #278 Dátum: 2009. Március 04. - 14:32:49 »

Na sógoromnak pont ezek az F1-es kínai gumik voltak hangosak, és 30000 alatt elnyalták magukat.
Ha jót akarsz, akkor Michelin exalto2, de nem tudom, hogy van-e peremvédője és elég drága!
Amit én vettem nem kínai volt, kb 15ezer km volt bennük, amikor a kocsit eladtam, és meg se látszódott rajtuk. A hangosság is relatív, mert a gyári Kumho gumikhoz képest halkabbak voltak, viszont a téli Yokohamanál meg hangosabb.
A Michelinek tényleg jók, ennek megfelelően elég drágák is. Eléggé kicsi általában a kopásuk, viszont vizen általában nem olyan jók.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 04. - 20:44:55 írta diablo77 » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #279 Dátum: 2009. Március 04. - 14:47:53 »

Na sógoromnak pont ezek az F1-es kínai gumik voltak hangosak, és 30000 alatt elnyalták magukat.
Ha jót akarsz, akkor Michelin exalto2, de nem tudom, hogy van-e peremvédője és elég drága!
Amit én vettem nem kínai volt, kb 15km volt bennük, amikor a kocsit eladtam, és meg se látszódott rajtuk. A hangosság is relatív, mert a gyári Kumho gumikhoz képest halkabbak voltak, viszont a téli Yokohamanál meg hangosabb.
A Michelinek tényleg jók, ennek megfelelően elég drágák is. Eléggé kicsi általában a kopásuk, viszont vizen általában nem olyan jók.
Van még két súlyos hibájuk: piszkosul drágák, és az oldalfaluk roppant kényes, járdázásnál hamar szálhibás lesz. Pirelli? Kléber? GoodYear? Goodrich?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #280 Dátum: 2009. Március 04. - 15:09:53 »

Cap! (www.startgumi.hu) Menj rá, üsd be a kívánt értékeket, majd a márkát, majd kidobja a lehetőségeket. Most néztem meg a kedvedért, hát 23-tól indulnak az árak, és elérnek a csillagokig. Ha rákattintasz a a megjegyzésre, akkor megmutatja a gumi profilját, mintázatát. Játszd végig, és válassz!
Más: (www.nyarigumi.hu) Jó választást! Esetleg próbálkozz beszámítást kérni, hátha bejön, és akkor két legyet ütsz egy csapásra. Sok szerencsét hozzá! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #281 Dátum: 2009. Március 04. - 15:16:06 »

Prémium márka csak akciós esetben jöhet szóba.
A gumibox oldalt nézegettem, de ott sem találtam megfelelőt.
Falkent nem veszek, a Sava, Barum, Matador és hasonló gumik kiesnek. A Kumhoal szemezek jelenleg, csak még nem peremvédős. Találtam peremvédős Pirellit, ára is jó lenne, de sajnos 1 db van belőle.
A dolog nem sürgős, még nincs szezon. Végső esetben megmarad a Marangoni.
A Marangoni nem a legjobb márka, tény. Viszont a Swiften már a negyedik telet szolgálja le, nagyszerűen. Azt tudni kell, hogy a Marangoni 2004-ig csak újrafutózott gumikat gyártott. Az én ZR-em már teljesen új gyártmány nem újrafutózott. Jó gumi, vezettem esőben, szárazon, jól viselkedett, hosszabb távon is. A megtett kb. 12000 km alatt nem is kopott el a normálison túl.
két kifogásom van ellene: méretéből adódóan nekem kényelmetlen, főleg a Semperit után - ezért szeretnék eggyel nagyobb méretet. A másik, hogy hangos. Megint csak a Semperithez mérem és a téli gumi halkabb. A gumisom szerint a mintázat az oka, egy hasonló mintájú Good Year sem lenne sokkal halkabb.
A gond inkább az, hogy 5 hónap alatt nagyon felmentek az árak és választék sincs. Gondolom ilyenkor még senki nem tart raktáron nyári gumit. Az a baj, hogy ősszel lusta voltam utána menni, megvenni. Most meg szívom a fogamat.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #282 Dátum: 2009. Március 04. - 15:22:41 »

Kinek mennyit bírt a gyári Hankookja? Aki azonnal leszedte az nem ér!!! Csak a kopáshalál érdekel.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #283 Dátum: 2009. Március 04. - 15:18:03 »

Kinek mennyit bírt a gyári Hankookja? Aki azonnal leszedte az nem ér!!! Csak a kopáshalál érdekel.
Most 3 éves az autóm, az 50ezerből kb. 35ezret mentem a Hankook-kal. Az idei tavaszt/nyarat/őszt (kb. 5ezer km-t) még biztosan ki fogja bírni...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #284 Dátum: 2009. Március 04. - 15:24:47 »

Cap! Végig olvastam, néztem a kért méretekhez az árat, tulajdonságokat, stb. Jó sok volt belőle. Csak a kinaiakat, és a piszok drágákat hagyd ki, a többiről gondolkozz el! Szerintem kapsz ár/értékben, minőségben megfelelőt. (Off: szombaton cappuccino itt, gyerek leadása után?)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!