Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 11:22:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 372145 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #240 Dátum: 2008. November 26. - 08:44:31 »

És még az én vasam szúrja a szervek pilácsát?!!!!!!!!
Mosolyog Az utolsó szót kicsit másként olvastam elsőre Vigyorog
Na de Giovanni! A fiamról el tudsz képzelni ilyet? Remélem csak nyomdahibára gondoltál?! He Kacsint Vigyorog Cap ilyet nem írna, mert roppant szabálytisztelőnek neveltem! Kacsint
Khhmmm.... Puszi
Khmmm..... Hát igen, volt már rá precedens, hogy nem, erős felindulásból. De azért még szerettek?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #241 Dátum: 2008. November 26. - 17:58:18 »

És még az én vasam szúrja a szervek pilácsát?!!!!!!!!
Mosolyog Az utolsó szót kicsit másként olvastam elsőre Vigyorog
Na de Giovanni! A fiamról el tudsz képzelni ilyet? Remélem csak nyomdahibára gondoltál?! He Kacsint Vigyorog Cap ilyet nem írna, mert roppant szabálytisztelőnek neveltem! Kacsint
Khhmmm.... Puszi
Khmmm..... Hát igen, volt már rá precedens, hogy nem, erős felindulásból. De azért még szerettek?
, de beszéljünk inkább a kerekekről... Kacsint Vigyorog
Naplózva
Lacsetka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Hozzászólás #242 Dátum: 2009. Január 19. - 12:42:01 »

Heló mindenki!
Teherviselő gyűrűt keresek alufelnihez (D=67mm/d=56,6mm), de egyenlőre sehol nem találok. Bennetek bízom hátha tudtok segíteni.
Előre is köszönöm Lacsetka
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #243 Dátum: 2009. Január 19. - 13:42:01 »

Heló mindenki!
Teherviselő gyűrűt keresek alufelnihez (D=67mm/d=56,6mm), de egyenlőre sehol nem találok. Bennetek bízom hátha tudtok segíteni.
Előre is köszönöm Lacsetka

Érdeklődj itt http://www.agrogumi.hu/ vagy másik felni importőrnél, vagy esztergáltas danamitból!
Naplózva
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #244 Dátum: 2009. Február 13. - 20:24:52 »

Sziasztok!

Egy ilyen gumit néztem ki, ha lejár a nagy téli szezon:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbestellen.pl?typ=R-125497&dsco=33

215/40  R17 + alufelni.

Nekem még nincs tapasztalatom a lacettin ezekkel a méretekkel, azért kérdezek:
- elbírja-e a gép ezt a méretet (felütés, akadás, surlódás szempontjából)
- gondolkodhatok-e egyátalán R18-as méretben akár?

tapasztaltabbak segítség!!

köszi
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #245 Dátum: 2009. Február 13. - 20:44:47 »

Nekem a nyári 205/60*15 a téli pedig 195/65*15.
Ezek jó sokkal eltérnek a gyári mérettől, de még pont elférnek.
Hátul nem ér bele semmibe, elöl pedig csak akkor ha balra teljesen ki van tekerve a kormány.
Olyankor a bal elsőnek a belső fele ér hozzá a lengőkarhoz.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #246 Dátum: 2009. Február 13. - 20:55:25 »

Sziasztok!

Egy ilyen gumit néztem ki, ha lejár a nagy téli szezon:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbestellen.pl?typ=R-125497&dsco=33

215/40  R17 + alufelni.

Nekem még nincs tapasztalatom a lacettin ezekkel a méretekkel, azért kérdezek:
- elbírja-e a gép ezt a méretet (felütés, akadás, surlódás szempontjából)
- gondolkodhatok-e egyátalán R18-as méretben akár?

tapasztaltabbak segítség!!

köszi
Ez a minta van nekem is, kíváló az úttartása, egyenesfutása, de sajnos egy kicsit zajos, igaz a márka más, de ezek már mind egy fő cégé, illetve néhányé. (Michelin, Pirelli Goodyear csoportok, stb.) Az enyém a gyári méret, vagyis 195/55-R15, nem jó magyarhonban, pláne Pesten a nagyon peres gumi, mert könnyensérül a tankcsapdákban. Ezen azért gondolkozz el!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #247 Dátum: 2009. Február 13. - 21:41:10 »

Sziasztok!

Egy ilyen gumit néztem ki, ha lejár a nagy téli szezon:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbestellen.pl?typ=R-125497&dsco=33

215/40  R17 + alufelni.

Nekem még nincs tapasztalatom a lacettin ezekkel a méretekkel, azért kérdezek:
- elbírja-e a gép ezt a méretet (felütés, akadás, surlódás szempontjából)
- gondolkodhatok-e egyátalán R18-as méretben akár?

tapasztaltabbak segítség!!

köszi
Ez a minta van nekem is, kíváló az úttartása, egyenesfutása, de sajnos egy kicsit zajos, igaz a márka más, de ezek már mind egy fő cégé, illetve néhányé. (Michelin, Pirelli Goodyear csoportok, stb.) Az enyém a gyári méret, vagyis 195/55-R15, nem jó magyarhonban, pláne Pesten a nagyon peres gumi, mert könnyensérül a tankcsapdákban. Ezen azért gondolkozz el!
Annyira egyetértek, hogy a következő gumim a gyári helyett (ha addig nem cserélem le a felniket 16"-ra) már nem /55 lesz, hanem 195/60R15. Olcsóbb is. Még itt vidéken is elkél a /60, mert drága a felnijavítás.....Ha netán mégis átmennék 16"-ra, akkor min. 205/50 lesz a /45 helyett.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #248 Dátum: 2009. Február 13. - 21:48:28 »

Ezek szerint ne is álmodja 215-ről?
esetleg egy nyomtáv szélesítő pogácsával csak...   
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #249 Dátum: 2009. Február 13. - 23:36:01 »

Ezek szerint ne is álmodja 215-ről?
esetleg egy nyomtáv szélesítő pogácsával csak...   
Azért meg esetleg zsarubácsi helyszínileg végez ki.
Nem tudom, én a /45 x 16-ot már nagyon peresnek éreztem. A 215-ős pedig besem fért előre, mert próbáltam.
Nem félsz /40-t felrakni ezekre a magyar utakra?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #250 Dátum: 2009. Február 14. - 16:20:16 »

Ezek szerint ne is álmodja 215-ről?
esetleg egy nyomtáv szélesítő pogácsával csak...   
Azért meg esetleg zsarubácsi helyszínileg végez ki.
Nem tudom, én a /45 x 16-ot már nagyon peresnek éreztem. A 215-ős pedig besem fért előre, mert próbáltam.
Nem félsz /40-t felrakni ezekre a magyar utakra?
Akkor minek a gumi, menj felnin! Láttam szuper peres gumival BMW-t, szikrázott a Thököly úton! Szélesítés, jármű átalakításnak számít, rendszám le, vizsgára küldve, átalakítási engedély után. Ki lehetsz téve ennek is. Vagy korrumpálni kell tetemesen a tovább haladásért. Én nem tenném ki magam ennek...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #251 Dátum: 2009. Február 14. - 19:28:31 »

Ezek szerint ne is álmodja 215-ről?
esetleg egy nyomtáv szélesítő pogácsával csak...   
Azért meg esetleg zsarubácsi helyszínileg végez ki.
Nem tudom, én a /45 x 16-ot már nagyon peresnek éreztem. A 215-ős pedig besem fért előre, mert próbáltam.
Nem félsz /40-t felrakni ezekre a magyar utakra?
Akkor minek a gumi, menj felnin! Láttam szuper peres gumival BMW-t, szikrázott a Thököly úton! Szélesítés, jármű átalakításnak számít, rendszám le, vizsgára küldve, átalakítási engedély után. Ki lehetsz téve ennek is. Vagy korrumpálni kell tetemesen a tovább haladásért. Én nem tenném ki magam ennek...
És akire egyszer rászállnak.....munkatársam tuning (ültetés, szép felnik, stb) golfjával balesetet okozott.
Elrendelték a műszaki felülvizsgálatát, vagyis egy szigorított műszakin kellett a kocsit áttolni. Igyekezett úgy odavinni, hogy mindent visszalakított. Nem kis munka volt! A régi telói nem voltak már meg, újat kellett vennie, régi rugókat visszatenni, fólia leszed, stb. A vizsgán először azért szóltak neki, mert le volt szedve a hátsó ablaktörlő. Aztán a felnikbe kötöttek bele, mivel nem  a gyárilag előírt szélességű volt. Pedig nem a tuning felnikkel ment, hanem szerzett lemezfelniekt a vizsga idejére, csak nem az eredetije volt, hanem passaté vagy mi. Így aztán visszatapsolták. Lehetett mégegyszer fizetni, stb.
Szal az sem mindegy, hogy milyen felni van rajt, gyári előírásba belefér-e....blabla.
Jobb a békesség! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #252 Dátum: 2009. Február 14. - 19:49:16 »

Néha belegondolok, hogy milyen gagyi egy ország ez. A bürokrácia megöl mindent...
Alapvetően az ültetett verzió és a szélesített tapadási felület javitja a menettulajdonságokat. Jóval biztonságosabbá teszi a közlekedést.

Einsteinnek igaza volt: az emberi butaság végtelen...  Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #253 Dátum: 2009. Február 14. - 20:13:42 »

Néha belegondolok, hogy milyen gagyi egy ország ez. A bürokrácia megöl mindent...
Alapvetően az ültetett verzió és a szélesített tapadási felület javitja a menettulajdonságokat. Jóval biztonságosabbá teszi a közlekedést.

Einsteinnek igaza volt: az emberi butaság végtelen...  Vigyorog
csak egy pillanatra azért állj meg! Az autót megtervezték bizonyos paraméterekre, ebben bent van a kerék, a gumi, a futómű, minden. nos, ha ezeken jelentősen változtatsz, akkor már más lesz minden. Nyomtáv szélesítéssel megváltoznak az erőkarok például, és így tovább. Szóval nem biztos, hogy hülyék azok, akik nem veszik jó néven a maszek átalakításokat. Volt már jó sok baleset amiatt, hogy átalakították az autót. Nem véletlen, hogy profi (versenyzésre) átalakításnál, szinte mindent átterveznek, kiszámolnak, mert sok fizikai jellemző megváltozik. Egyébként engem nem zavar, hogy a Te pénzedből, a Te autóddal mit csinálsz, csak felhívtam a figyelmed néhány megfontolandó dologra, utána meg azt csinálsz, amit akarsz úgyis. csak a véleményemet írtam le, ez egy fórum, ahol lehet.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #254 Dátum: 2009. Február 14. - 21:03:29 »

A helyzet az, hogy én egyszerűbben írnám le a dolgot. Amellet, hogy egyetértek abban, hogy túl nagy a  bürokrácia (hogy mást ne mondjak, miért kell minden autóra a rendszámot megvenni, majd súlyos pénzekért eladásnál átvezetni, ezt nyilvántartani, vagy pl miért kell motorszámot nyilvántartani és motorcserénél megint a sok ügyintézés, stb).
De amíg a tuningolt autóval a forgalomban közlekedsz és nem a zárt versenypályán, addig kellenek a szabályozások, még ha nálunk kicsit földhözragadtak is. Így is közlekednek (és pont ezekkel száguldoznak is) olyan autókkal, amik potenciális veszélyforrások a többi közlekedőre.
A megoldás: gyári tuningot kell venni, vagy bérelni az épített autónak pályát, mert ez a társadalombiztosítás nem bírná már elviselni a streetfigterek által okozott sérültek kezelését is. 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!