Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 13:30:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 372238 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #210 Dátum: 2008. November 20. - 15:48:35 »

14-es? He He He
Ez a váltó mérete a 195/55-15-nek, ne csodálkozz, ez így teljesen oké, sőt, sokszor ajánlott is! Kacsint Bár inkább a 185/65-14, ami az igazi a váltónak!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #211 Dátum: 2008. November 20. - 18:46:48 »

a téli gumi puhább összetételű, ezért mindenkinek csendesebb lett a futási zaja, mint a nyárival. Én is élvezem!
Nekem pont fordítva van. A nyári sokkal de sokkal csendesebb mint a téli.
Naplózva
gabor_08
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #212 Dátum: 2008. November 21. - 19:04:50 »

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi: 17" alufelnit szeretnék tenni a Lacettimre 205/40-es az a gumiméret ami a magasságban nem tér el a gyáritól csak 1cm-rel szélesebb, az érdekelne hogy a mindennapi használat során nem túl peres és sérülékeny ez a gumi, a márkaszervíz szerint nem okoz semmi komolyabb alkatrész kopást, a futóművet nem akarom módosítani. Erre szeretnék valami tanácsot, segítséget kérni hogy mi a véleményetek! Segítségeteket hozzászólásotokat előre is köszönöm.
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #213 Dátum: 2008. November 21. - 19:17:27 »

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi: 17" alufelnit szeretnék tenni a Lacettimre 205/40-es az a gumiméret ami a magasságban nem tér el a gyáritól csak 1cm-rel szélesebb, az érdekelne hogy a mindennapi használat során nem túl peres és sérülékeny ez a gumi, a márkaszervíz szerint nem okoz semmi komolyabb alkatrész kopást, a futóművet nem akarom módosítani. Erre szeretnék valami tanácsot, segítséget kérni hogy mi a véleményetek! Segítségeteket hozzászólásotokat előre is köszönöm.

Nekünk a menta sedanon és előtte a kék HB-n is az volt de abszolút nem lett sérülékenyebb és az utazási komforból sem vett el érezhetően viszont a stabilitása sokkal jobb lett! Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #214 Dátum: 2008. November 21. - 19:21:40 »

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi: 17" alufelnit szeretnék tenni a Lacettimre 205/40-es az a gumiméret ami a magasságban nem tér el a gyáritól csak 1cm-rel szélesebb, az érdekelne hogy a mindennapi használat során nem túl peres és sérülékeny ez a gumi, a márkaszervíz szerint nem okoz semmi komolyabb alkatrész kopást, a futóművet nem akarom módosítani. Erre szeretnék valami tanácsot, segítséget kérni hogy mi a véleményetek! Segítségeteket hozzászólásotokat előre is köszönöm.
Gábor!
Én ugyan 16"-os felnin használok 205/45-öst, nyáron. Hidd el, két év után mondom, a magyar utakra ennyire peres nem való. Nem azért, mert az autóm picit le van ültetve és a legváratlanabb helyeken tudom odaverni, de ezeken a kátyus utakon kinyírom a felnit is, a gumit is. Most voltam kötelező szervízen, kértem futómű állítást. Inkább ne tudd meg, milyen eltérések voltak. Érezhető is vol. Most 205/50 van fent, ez a maximum, ami befér, de nyárra is megveszem ezt a méretet.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gabor_08
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #215 Dátum: 2008. November 21. - 19:25:37 »

Nem volt sokkal pattogósabb az úton?
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #216 Dátum: 2008. November 21. - 19:39:39 »

Nem volt sokkal pattogósabb az úton?

Nem, pont ezt írtam, hogy az utazási komfortja érezhetően nem változott!!!!!!!! Kacsint
Naplózva
gabor_08
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #217 Dátum: 2008. November 21. - 19:42:45 »

De neked 205/45 ös gumi volt fent ahogy a leírásban néztem, de jól néz ki!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #218 Dátum: 2008. November 21. - 19:42:50 »

Nem volt sokkal pattogósabb az úton?
Inkább ütött, minden kavicsot megéreztem. Néha még frászt is kaptam. Náha elpattogot, főleg a nyomvályús utakon volt kellemetlen. Ezzel a picit balonossabb gumival jobb. Nem mondom a 45-ös is jól festett, de nem éreztem biztonságosnak. Ezért nem is fogom vis****akni.
Gondolj bele: picit tempósabban fogsz egy kátyut, amit nem látsz a felette lévő víz / hó miatt. Jó esetben megúszod egy szétvágott gumival.
Gondolom nem mindigés kizárólag autópályán fogod használni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gabor_08
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #219 Dátum: 2008. November 21. - 19:45:15 »

Hát nem, sőt! 205/50 R16 elfér úgy hogy nem ér be meg a futóművet sem teszi tönkre?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #220 Dátum: 2008. November 21. - 19:48:18 »

Hát nem, sőt! 205/50 R16 elfér úgy hogy nem ér be meg a futóművet sem teszi tönkre?

Tudtommal váltóméret. Nekem nagyobb nem fér be, mert le van ültetve az autó. Ebből kiindulva be kell hogy férjen. A futóművet eddig nem tette tönkre, bár állítani most kellett rajta. Nálunk jobb minőségű utakon biztos jó, de nekem itt, Pest környékeén nem. Rá kellett jönnöm.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gabor_08
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #221 Dátum: 2008. November 21. - 19:55:31 »

sebijoe!
Neked 205/45 vagy 205/40 es gumi volt fennt, és ha 205/45 akkor a gyári futómű meg ültetés nélkül, mert a kalkulátor nagyobb eltérést dob ki!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #222 Dátum: 2008. November 21. - 20:19:25 »

Nekem még a gyári mérettel is fáj a szívem néha egy gödörnél...pedig felénk kevesebb van, mint mocsokfalván!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #223 Dátum: 2008. November 21. - 21:02:20 »

Nekem még a gyári mérettel is fáj a szívem néha egy gödörnél...pedig felénk kevesebb van, mint mocsokfalván!
Bizony, bizony...
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #224 Dátum: 2008. November 21. - 20:56:26 »

Nekem még a gyári mérettel is fáj a szívem néha egy gödörnél...pedig felénk kevesebb van, mint mocsokfalván!
Bizony, bizony...
Hát erre bizony csak az van....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!