Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 15:37:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 372315 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #150 Dátum: 2008. Október 15. - 20:25:57 »

Végre sikerült kerítenem lemezfelnit elég barátságos áron. Jól gondolom hogy ahhoz külön csavarokat is kell vennem?
Általában a lemezfelnihez másik kúpszögű csavar kell, mint az alukhoz. De mivel gyárilag adnak a lacsihoz ha lemezfelnisen veszi valaki, az aluhoz meg benne van az árban ha veszel csakúgy, mint a központosító gyűrű és a középfuratra való kupak.
Vagy neked eredetileg gyári alus kereked van?
Igen, a Platinum szint alufelnit is magában foglal. Tehát vehetek még 16db csavart is. Hogyé adják az ilyeneket?
Azt sajnos nem tudom, de ha gyári alu van rajt, akkor egy kérdést megérne a kereskedésben, hogy miben különbözik az acélfelni csavarjától...
Egy kerékőr garn. kb.7000 Szerintem a gyári 16 db csavar is hasonló.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #151 Dátum: 2008. Október 15. - 20:30:47 »

Végre sikerült kerítenem lemezfelnit elég barátságos áron. Jól gondolom hogy ahhoz külön csavarokat is kell vennem?
Általában a lemezfelnihez másik kúpszögű csavar kell, mint az alukhoz. De mivel gyárilag adnak a lacsihoz ha lemezfelnisen veszi valaki, az aluhoz meg benne van az árban ha veszel csakúgy, mint a központosító gyűrű és a középfuratra való kupak.
Vagy neked eredetileg gyári alus kereked van?
Igen, a Platinum szint alufelnit is magában foglal. Tehát vehetek még 16db csavart is. Hogyé adják az ilyeneket?
Azt sajnos nem tudom, de ha gyári alu van rajt, akkor egy kérdést megérne a kereskedésben, hogy miben különbözik az acélfelni csavarjától...
Egy kerékőr garn. kb.7000 Szerintem a gyári 16 db csavar is hasonló.
Akkor utánakérdezek gumisoknál és a kereskedésben is.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #152 Dátum: 2008. Október 15. - 20:38:27 »

http://www.startgumi.hu/kotoelem/chevrolet/daewoo/lacetti/acelfelnihez
http://www.startgumi.hu/kotoelem/chevrolet/daewoo/lacetti/gyari_alufelnihez

Ha jól tudom, 60°-os kúpszögű van gyárilag.
19-es kulcs, 12*1,5-ös menet
Gondolom a gyári aluhoz nem ilyen nyitott, hanem zárt anya van.
Ha jól látom, 400-450 Ft-db.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 15. - 20:43:31 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #153 Dátum: 2008. Október 15. - 20:49:17 »

Azért a biztonság kedvéért nézz utána, mert van aluban rádiuszos, mozgókúpos, 60°-os, 90°-os,  stb. Nehogy a gyári csavar és alufelni ne sima 60°-os legyen és ne fogjon a lemezfelnin.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 15. - 20:56:34 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
lacettibb
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


sw 2.0 dízel Platinum


WWW
« Hozzászólás #154 Dátum: 2008. Október 16. - 10:28:26 »

http://www.startgumi.hu/kotoelem/chevrolet/daewoo/lacetti/acelfelnihez
http://www.startgumi.hu/kotoelem/chevrolet/daewoo/lacetti/gyari_alufelnihez

Ha jól tudom, 60°-os kúpszögű van gyárilag.
19-es kulcs, 12*1,5-ös menet
Gondolom a gyári aluhoz nem ilyen nyitott, hanem zárt anya van.
Ha jól látom, 400-450 Ft-db.
Most vettem én is acélfelniket a téli gumimhoz. A gumis azt mondta, hogy az alufelni rögzítéséhez használt anya jó az acélfelnihez is. De ajánlotta, hogy cseréljem le télre az anyákat is, mert a téli igénybevételtől a fényes csavarok elmattulnak. A lemezfelnihez való csavar darabját 800Ft-ért kínálta. Az a 400Ft-os ár ami a neten van, nagyon jónak tűnik.
Naplózva

Ne dobd a használt zoknid kifordítva a szennyestartóba!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #155 Dátum: 2008. Október 16. - 13:10:57 »

Most kérdeztem utána, az esztergomi szervízben 250Ft darabja. Rögtön rendeltem is 16 db-ot. Szombaton megyek a felnikért Pestre (darabja 5eFt volt).
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #156 Dátum: 2008. Október 16. - 13:17:48 »

Most kérdeztem utána, az esztergomi szervízben 250Ft darabja. Rögtön rendeltem is 16 db-ot. Szombaton megyek a felnikért Pestre (darabja 5eFt volt).
 
Diablo! Megérte, hogy jártál utána, jó sok pénzt megspóroltál. Ezentúl megbízunk Téged, ha kell valami, hogy megkeresd a legolcsóbbat. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #157 Dátum: 2008. Október 16. - 13:32:42 »

Most kérdeztem utána, az esztergomi szervízben 250Ft darabja. Rögtön rendeltem is 16 db-ot. Szombaton megyek a felnikért Pestre (darabja 5eFt volt).
 
Diablo! Megérte, hogy jártál utána, jó sok pénzt megspóroltál. Ezentúl megbízunk Téged, ha kell valami, hogy megkeresd a legolcsóbbat. Kacsint
Végülis így az egész télikerék dolgot megúszom 54eFt-ból. Szerintem ennél kevesebből nem nagyon lehet kihozni.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #158 Dátum: 2008. Október 16. - 14:23:40 »

Most kérdeztem utána, az esztergomi szervízben 250Ft darabja. Rögtön rendeltem is 16 db-ot. Szombaton megyek a felnikért Pestre (darabja 5eFt volt).

diablo!

Megkérdezhetem, hogy hol sikerült ennyiért venned a felniket?
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #159 Dátum: 2008. Október 17. - 07:20:21 »

Sziasztok, volna egy vénába vágó kérdésem. Ugyanis tényleg odavágott mikor a tavasszal gumit csereltettem. Mivel lehet megoldani hogy az alufelni könyebben lejőjön a kerékagyró? Mert már előre félek a téligumira váltástol hiszen a gumisnál úgy kelett lekalapálni (egy darab fával és 2kg kalapacsal) az alufelni az oxidálas miatt. Eredeti kerekekről van szó, de ha sikerül szeret nem a téli gumikat más felnire szereltetni.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #160 Dátum: 2008. Október 17. - 09:03:45 »

Sziasztok, volna egy vénába vágó kérdésem. Ugyanis tényleg odavágott mikor a tavasszal gumit cseréltettem. Mivel lehet megoldani hogy az alufelni könnyebben lejöjjön a kerékagyról? Mert már előre félek a téli gumira váltástó,l hiszen a gumisnál úgy kellett lekalapálni (egy darab fával és 2kg kalapáccsal) az alufelnit az oxidálás miatt. Eredeti kerekekről van szó, de ha sikerül szeretném a téli gumikat más felnire szereltetni.
 
Valóban jó lenne, ha a téli gumikat lemezfelnire szereltetnéd, mível az alufelni nem szereti a telet, sót, amivel szórják az utakat, és egyszerűbb is cserélni évente kétszer, és a gumik sem károsodnak az évi kétszeri le-, felszereléstől, és a munkadíj miatt nem is lesz drágább, csak egyszeri beruházásnál több, de bőven megéri! Az alut levenni pedig biztos van jó trükk, spray, stb., amivel nem kell szétverni. Nos, hát ezt akartam hozzáfűzni. amúgy privit is írtam Neked Barótikám.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #161 Dátum: 2008. Október 17. - 11:05:04 »

Felnim  Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #162 Dátum: 2008. Október 17. - 12:10:52 »

Felnim  Vigyorog
Szép, szép! De neked 5 csavaros a kerékagyad?  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #163 Dátum: 2008. Október 17. - 12:27:43 »

Felnim  Vigyorog
Szép, szép! De neked 5 csavaros a kerékagyad?  Vigyorog
tényleg nem...
csak találtam egy képet és nem is figyeltem annyira...
de pont ilyen, csak 4 csavaros  Vigyorog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #164 Dátum: 2008. Október 17. - 15:29:56 »

Most kérdeztem utána, az esztergomi szervízben 250Ft darabja. Rögtön rendeltem is 16 db-ot. Szombaton megyek a felnikért Pestre (darabja 5eFt volt).

diablo!

Megkérdezhetem, hogy hol sikerült ennyiért venned a felniket?
Hogyne. Persze nem újak, 2évet használták őket, de tökéletes állapotban vannak és 1 magánszemély hírdette meg őket az express.hu-n. Mivel minden nap nézegettem a hírdetéseket, így éppen időben vettem észre, kedd délután hírdették meg és este már jelenkeztem is érte.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!