Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 12:37:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 372189 alkalommal)
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #810 Dátum: 2010. Március 22. - 08:45:55 »

Én meg már cseréltem volna, de még nincs meg az alufelni a nyári gumi belsejébe. Már megállapodás közeli állapotban vagyok, de még nincs pont a végén. Szerintetek egy 7x15"-os ET 42-es felni jó lenne rá?
jónak jó! mondjuk egy et 40 vagy 38 szebb lenne.és akár 16"-ban.Én 17" keresgélek.
Nagyobbat nem akarok, mert ez is peres annyira, amennyire a magyar utakra kell, meg a gyári gumihoz akarom. Az ET38-40 dögösebb lenne az tuti, csak az meg már messzebb van a gyári futómű karakterisztikától, meg össze is csapkodja a kocsit, mert jobban kilóg.
igy is 10.7mm kijjeb lessz a felni,és belül 14,7mm-el beljebb a gyárihoz képest.
Ezért szertnék inkább egy 6,5 széleset, de még nam találtam ilyenből jó vételt. Keresgélek még 1 kicsit, de már remélem nem kell sokáig, mert már itt a nyári gumik ideje. Amikor fel lesz szerelve az alu, teszek fel képet.
Racing bazáron nem találtál? 15" van bőven.
Néztem és találtam is elég sokat, de még nem döntöttem el. Az egyik jelöltet már rá is próbáltuk, de még nem döntötte el a gazdi, hogy mennyiért adja gumi nélkül. Meg ma este kaptam képeket egy Stilauto 4+4-ről, de még egy-két adat hiányzik.
Ne ö mondjon árat rá hanem te.De ne sokat.Ha meg nem adja hát hagyd ott .Sokan bevannak szorulva és használd ki a helyzetet.Én 80% gumikat is a télre 10EFt-ért vettem 4 et.(ujonan 27EFt darabja)igaz sokat keresgéltem de megérte.Most felnit keresek csak az én méretem amit szeretnék kisdarabszámos igy nehéz.De ha csak nyár közepére is lessz meg az sem baj.Ráérek.
Naplózva

06 70/22 11 222
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #811 Dátum: 2010. Március 22. - 11:51:28 »

Időszerűvé vált két Lacsinkon is a nyári gumi csere. Picit körülnéztem a neten az ügyben és találtam néhány érdekességet. Azon nem lepődtem meg, hogy a 195/55R15 a hasonló méretek közül a legdrágább, valszeg úgyis 195/60R15 lesz tekintettel a hazai utakra, viszont egy dolog nagyon szemet szúrt:

A gyári Hankook Optimo K406 az eredeti 195/55R15 méretben 25.000,-Ft, 195/60R15-ben pedig 14.000,-Ft. Ugyanaz a gumi. Ebben az árképzésben szvsz szerepet játszott az a pár ezer/tízezer Lacetti, ami az országban rohangál. Gondolom igyekeznek lerabolni azt, aki egy esetleges sérült gumit azonos típussal szeretne pótolni. 

Na nem mintha fenyegetne a veszély, hogy Hankook gumikat vegyek, pláne ezt az elavult típust, de akkor is...
Ha sokat imádkozol, akkor a nyuszika hozhat olcsóbban is! Nekem bejött!  Vigyorog

Csak nem Kaposvár irányából érkezett az angyalka.
Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #812 Dátum: 2010. Március 22. - 16:24:20 »

Megvolt a váltás a nyári gumikra. Kapott az alufelni ragasztós súlyokat (gyárilag ugye ráütős volt He), valamint a téli gumit lemossák és leápolják nekem. Ez összesen 3500Ft-ért Mosolyog
A csere azonnal látványosan feltűnt, a 195-ös gumik viszik a kereket a nyomvájukba, míg a 185-nél észre sem lehetett venni. A kormányvisszatérítő erő is másabb, jobban viszi vissza középre.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #813 Dátum: 2010. Március 22. - 16:50:51 »

Megvolt a váltás a nyári gumikra. Kapott az alufelni ragasztós súlyokat (gyárilag ugye ráütős volt He), valamint a téli gumit lemossák és leápolják nekem. Ez összesen 3500Ft-ért Mosolyog
A csere azonnal látványosan feltűnt, a 195-ös gumik viszik a kereket a nyomvájukba, míg a 185-nél észre sem lehetett venni. A kormányvisszatérítő erő is másabb, jobban viszi vissza középre.

A felni ET-je megegyezik a gyárival? Ha nem akkor attól is meg együtt a kettőtől inkább van a jelenség.
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #814 Dátum: 2010. Március 22. - 22:01:10 »

Megvolt a váltás a nyári gumikra. Kapott az alufelni ragasztós súlyokat (gyárilag ugye ráütős volt He), valamint a téli gumit lemossák és leápolják nekem. Ez összesen 3500Ft-ért Mosolyog
A csere azonnal látványosan feltűnt, a 195-ös gumik viszik a kereket a nyomvájukba, míg a 185-nél észre sem lehetett venni. A kormányvisszatérítő erő is másabb, jobban viszi vissza középre.

A felni ET-je megegyezik a gyárival? Ha nem akkor attól is meg együtt a kettőtől inkább van a jelenség.
Nekem gyári alufelnim van (Platinum) és a lemezfelni is gyári.
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #815 Dátum: 2010. Március 22. - 22:29:49 »

Én meg már cseréltem volna, de még nincs meg az alufelni a nyári gumi belsejébe. Már megállapodás közeli állapotban vagyok, de még nincs pont a végén. Szerintetek egy 7x15"-os ET 42-es felni jó lenne rá?
jónak jó! mondjuk egy et 40 vagy 38 szebb lenne.és akár 16"-ban.Én 17" keresgélek.
Nagyobbat nem akarok, mert ez is peres annyira, amennyire a magyar utakra kell, meg a gyári gumihoz akarom. Az ET38-40 dögösebb lenne az tuti, csak az meg már messzebb van a gyári futómű karakterisztikától, meg össze is csapkodja a kocsit, mert jobban kilóg.
igy is 10.7mm kijjeb lessz a felni,és belül 14,7mm-el beljebb a gyárihoz képest.
Ezért szertnék inkább egy 6,5 széleset, de még nam találtam ilyenből jó vételt. Keresgélek még 1 kicsit, de már remélem nem kell sokáig, mert már itt a nyári gumik ideje. Amikor fel lesz szerelve az alu, teszek fel képet.
Racing bazáron nem találtál? 15" van bőven.
Néztem és találtam is elég sokat, de még nem döntöttem el. Az egyik jelöltet már rá is próbáltuk, de még nem döntötte el a gazdi, hogy mennyiért adja gumi nélkül. Meg ma este kaptam képeket egy Stilauto 4+4-ről, de még egy-két adat hiányzik.
Ne ö mondjon árat rá hanem te.De ne sokat.Ha meg nem adja hát hagyd ott .Sokan bevannak szorulva és használd ki a helyzetet.Én 80% gumikat is a télre 10EFt-ért vettem 4 et.(ujonan 27EFt darabja)igaz sokat keresgéltem de megérte.Most felnit keresek csak az én méretem amit szeretnék kisdarabszámos igy nehéz.De ha csak nyár közepére is lessz meg az sem baj.Ráérek.
Én is úgy vagyok vele, hogy a legjobb ajánlatot keresem, meg persze műszakilag is idális legyen. Javaslom, hogy érdeklődj a gumisoknál is, mert ott is vannak kincsek és nem mindíg hirdetik.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #816 Dátum: 2010. Március 23. - 09:51:46 »

Én meg már cseréltem volna, de még nincs meg az alufelni a nyári gumi belsejébe. Már megállapodás közeli állapotban vagyok, de még nincs pont a végén. Szerintetek egy 7x15"-os ET 42-es felni jó lenne rá?
jónak jó! mondjuk egy et 40 vagy 38 szebb lenne.és akár 16"-ban.Én 17" keresgélek.
Nagyobbat nem akarok, mert ez is peres annyira, amennyire a magyar utakra kell, meg a gyári gumihoz akarom. Az ET38-40 dögösebb lenne az tuti, csak az meg már messzebb van a gyári futómű karakterisztikától, meg össze is csapkodja a kocsit, mert jobban kilóg.
igy is 10.7mm kijjeb lessz a felni,és belül 14,7mm-el beljebb a gyárihoz képest.
Ezért szertnék inkább egy 6,5 széleset, de még nam találtam ilyenből jó vételt. Keresgélek még 1 kicsit, de már remélem nem kell sokáig, mert már itt a nyári gumik ideje. Amikor fel lesz szerelve az alu, teszek fel képet.
Racing bazáron nem találtál? 15" van bőven.
Néztem és találtam is elég sokat, de még nem döntöttem el. Az egyik jelöltet már rá is próbáltuk, de még nem döntötte el a gazdi, hogy mennyiért adja gumi nélkül. Meg ma este kaptam képeket egy Stilauto 4+4-ről, de még egy-két adat hiányzik.
Ne ö mondjon árat rá hanem te.De ne sokat.Ha meg nem adja hát hagyd ott .Sokan bevannak szorulva és használd ki a helyzetet.Én 80% gumikat is a télre 10EFt-ért vettem 4 et.(ujonan 27EFt darabja)igaz sokat keresgéltem de megérte.Most felnit keresek csak az én méretem amit szeretnék kisdarabszámos igy nehéz.De ha csak nyár közepére is lessz meg az sem baj.Ráérek.
Én is úgy vagyok vele, hogy a legjobb ajánlatot keresem, meg persze műszakilag is idális legyen. Javaslom, hogy érdeklődj a gumisoknál is, mert ott is vannak kincsek és nem mindíg hirdetik.
Már ott tartok hogy csináltatok osztókörmódositót és 4x100-as felnit kezdek nézegetni mert abból hatalmas a választék.Ja és jobb áron.
Naplózva

06 70/22 11 222
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #817 Dátum: 2010. Március 23. - 11:58:03 »

Elbúcsúztam a nyári Hankook gumiktól. Nemcsak hogy simák avoltak a szélek, hanem már ki volt keményedve, szóval anyagában is öreg volt már. Hiába, 6 év...
Infinity nevű gumikat vételeztem ~12.000/db-os áron.
Ilyen
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #818 Dátum: 2010. Március 23. - 12:28:40 »

Elbúcsúztam a nyári Hankook gumiktól. Nemcsak hogy simák avoltak a szélek, hanem már ki volt keményedve, szóval anyagában is öreg volt már. Hiába, 6 év...
Infinity nevű gumikat vételeztem ~12.000/db-os áron.
Ilyen

Az nagyon alsó kategória, remélem nem lesz gondod vele...
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #819 Dátum: 2010. Március 23. - 12:35:01 »

Már ott tartok hogy csináltatok osztókörmódositót és 4x100-as felnit kezdek nézegetni mert abból hatalmas a választék.Ja és jobb áron.

Krisz, az osztókörmódosító, vagyis nyomtávszélesítő nagyon odab*sz a futóműnek. Már a szélesebb felni sem szerencsés. Tudom, 6,5-7 collnál keskenyebbet nemigen találsz.

De neked, és akit még érdekelhet, van itt egy beragadt felni (asszem két éve is megvolt nekik, amikor én kerestem):

http://www.ficsor.hu/gumi_felni/felni_aloldal.php?item=66&gyarto=ETABETA&modell=SIRIO SP&tipus=alu&atmero=17&szelesseg=7

Nagyon jó ár, szép felni, szerintem ebből még engednek is (valaki anno berendelte előleggel, nem vette át, szóval örülnek, ha elkel!)  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 14:34:14 írta Döme » Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #820 Dátum: 2010. Március 23. - 14:57:41 »

Már ott tartok hogy csináltatok osztókörmódositót és 4x100-as felnit kezdek nézegetni mert abból hatalmas a választék.Ja és jobb áron.

Krisz, az osztókörmódosító, vagyis nyomtávszélesítő nagyon odab*sz a futóműnek. Már a szélesebb felni sem szerencsés. Tudom, 6,5-7 collnál keskenyebbet nemigen találsz.

De neked, és akit még érdekelhet, van itt egy beragadt felni (asszem két éve is megvolt nekik, amikor én kerestem):

http://www.ficsor.hu/gumi_felni/felni_aloldal.php?item=66&gyarto=ETABETA&modell=SIRIO SP&tipus=alu&atmero=17&szelesseg=7

Nagyon jó ár, szép felni, szerintem ebből még engednek is (valaki anno berendelte előleggel, nem vette át, szóval örülnek, ha elkel!)  Kacsint
Szép de én polir peremest keresek.Az osztókörmódositó tudom megterheli a csapágyakat de a felni is mivel olyat szeretnék ami éppenhogy nem ér bele a kerékjárati ivbe.De akár peremeztetek is ha azon múlik.
Naplózva

06 70/22 11 222
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #821 Dátum: 2010. Március 23. - 15:01:11 »

Már ott tartok hogy csináltatok osztókörmódositót és 4x100-as felnit kezdek nézegetni mert abból hatalmas a választék.Ja és jobb áron.

Krisz, az osztókörmódosító, vagyis nyomtávszélesítő nagyon odab*sz a futóműnek. Már a szélesebb felni sem szerencsés. Tudom, 6,5-7 collnál keskenyebbet nemigen találsz.

De neked, és akit még érdekelhet, van itt egy beragadt felni (asszem két éve is megvolt nekik, amikor én kerestem):

http://www.ficsor.hu/gumi_felni/felni_aloldal.php?item=66&gyarto=ETABETA&modell=SIRIO SP&tipus=alu&atmero=17&szelesseg=7

Nagyon jó ár, szép felni, szerintem ebből még engednek is (valaki anno berendelte előleggel, nem vette át, szóval örülnek, ha elkel!)  Kacsint
Szép de én polir peremest keresek.Az osztókörmódositó tudom megterheli a csapágyakat de a felni is mivel olyat szeretnék ami éppenhogy nem ér bele a kerékjárati ivbe.De akár peremeztetek is ha azon múlik.

Ejjha, nagyon elszánt vagy! 1.4-es moci nem fog örülni ekkora tehernek.

Akkor a többiek még mindig tolonghatnak érte. Ennyiért szerintem nagyon megéri!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 15:06:03 írta Döme » Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #822 Dátum: 2010. Március 23. - 15:11:43 »

Elbúcsúztam a nyári Hankook gumiktól. Nemcsak hogy simák avoltak a szélek, hanem már ki volt keményedve, szóval anyagában is öreg volt már. Hiába, 6 év...
Infinity nevű gumikat vételeztem ~12.000/db-os áron.
Ilyen

Az nagyon alsó kategória, remélem nem lesz gondod vele...
Erre tellik. Ez van. A gyárilag szerelt Hankook-nál nem hinném, hogy rosszabbak. Átlagfelhasználó vagyok. Beleülök, odamegyek, visszajövök. Nincs száguldozás, nincs drift, miegymás, sztráda átlag évi egyszer. Erre jó. 
50.000 pénz volt + lesz a 60ezres szervíz minimum mégegyszer ennyi. Tankoltam is, 16.000. 88.000 Ft a fizetésem. Autó részlet, vízgázvillanylakás és már elment a feleségem fizetése is.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 15:14:11 írta akidobos » Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #823 Dátum: 2010. Március 23. - 15:27:40 »

Elbúcsúztam a nyári Hankook gumiktól. Nemcsak hogy simák avoltak a szélek, hanem már ki volt keményedve, szóval anyagában is öreg volt már. Hiába, 6 év...
Infinity nevű gumikat vételeztem ~12.000/db-os áron.
Ilyen

Az nagyon alsó kategória, remélem nem lesz gondod vele...
Erre tellik. Ez van. A gyárilag szerelt Hankook-nál nem hinném, hogy rosszabbak. Átlagfelhasználó vagyok. Beleülök, odamegyek, visszajövök. Nincs száguldozás, nincs drift, miegymás, sztráda átlag évi egyszer. Erre jó. 
50.000 pénz volt + lesz a 60ezres szervíz minimum mégegyszer ennyi. Tankoltam is, 16.000. 88.000 Ft a fizetésem. Autó részlet, vízgázvillanylakás és már elment a feleségem fizetése is.

Szervízzel az már tényleg húzós extra kiadás, ha csak a kocsit nézem. A többiről ne is beszéljünk. Remélem azért nem bántottalak meg!
Igaz, ami igaz, akkora különbség nincs a legjobb és a legrosszabb gumi között, mint amennyit az árkülönbség tükröz.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #824 Dátum: 2010. Március 23. - 16:08:29 »

Már ott tartok hogy csináltatok osztókörmódositót és 4x100-as felnit kezdek nézegetni mert abból hatalmas a választék.Ja és jobb áron.

Krisz, az osztókörmódosító, vagyis nyomtávszélesítő nagyon odab*sz a futóműnek. Már a szélesebb felni sem szerencsés. Tudom, 6,5-7 collnál keskenyebbet nemigen találsz.

De neked, és akit még érdekelhet, van itt egy beragadt felni (asszem két éve is megvolt nekik, amikor én kerestem):

http://www.ficsor.hu/gumi_felni/felni_aloldal.php?item=66&gyarto=ETABETA&modell=SIRIO SP&tipus=alu&atmero=17&szelesseg=7

Nagyon jó ár, szép felni, szerintem ebből még engednek is (valaki anno berendelte előleggel, nem vette át, szóval örülnek, ha elkel!)  Kacsint
Szép de én polir peremest keresek.Az osztókörmódositó tudom megterheli a csapágyakat de a felni is mivel olyat szeretnék ami éppenhogy nem ér bele a kerékjárati ivbe.De akár peremeztetek is ha azon múlik.

Ejjha, nagyon elszánt vagy! 1.4-es moci nem fog örülni ekkora tehernek.

Akkor a többiek még mindig tolonghatnak érte. Ennyiért szerintem nagyon megéri!
A mocival nincs gond szépen elviszi az autót bár lehetne erősebb ez tény.És a felninek sincs rossz ára,de nekem a peremes tettszik.
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!