Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 00:35:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 371682 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #645 Dátum: 2010. Január 26. - 12:35:29 »

www.gumiteszt.com
Totalcarhoz hasonló. Ki böngészte már ezt?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #646 Dátum: 2010. Január 26. - 20:52:06 »

www.gumiteszt.com
Totalcarhoz hasonló. Ki böngészte már ezt?
Én néztem már régebben, most újból megnéztem a mostani gumit, elég jókat írnak róla (Dunlop WinterSport M3).
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #647 Dátum: 2010. Január 26. - 22:39:13 »

Dani, hogy vált be a téligumi?

Hátt, ahogy ti is mondjátok, száraz úton rettenet...
Fékút, sokkal hosszabb, csúszik, nyúlik, dülöngél, gyorsulásnál jobban kipörög a kerék, vagyis nem jó, de nem is vártam mást.
Aztán leesett a hó és direkt kimentem a havas útra vele.
Azért természetesen hóban valamivel jobb, de annyival nem tapad jobban, mint ahogyan vártam. Igaz ez a letaposott hóra vonatkozik, egy kis jéggel. Itt óvatosabb voltam, aztán kimentem egy üres parkolóba kicsit piruettezni, nah ott meg már gyakorlatilag mindegy volt, hogy nyári gumi vagy téli... Még egy olyat ki akarok próbálni, hogy relative nagyobb hóba, hogy viselkedik az autó. Még nyári gumival anyumnak sikerült elakadnia (direkt mondtam neki, hogy üljön át, ne csak én vezessem az autót) sikeresen el is akadt, visszaültem és éppenhogy kitudtam jönni a hóból Vigyorog
Van különbség természetesen, érezhetően, de ismétlem nem annyival, mint amennyit vártam...
keveset mentem még így vele, jöhetne egy 30centi hó, aztán meglássuk Vigyorog

Lada Nivát neked! Vigyorog
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #648 Dátum: 2010. Január 26. - 23:14:16 »

Most miért mondod ezt?  He
A Budapest-Bamakóra jó lenne, csak a fogyasztása...
Lacettivel csak nem vághatok neki
Kéne jövőre egy szponzor meg egy 4 kerekes szakadt terepjáró és irány.
Nekem ez a másik nagy álmom az utazások mellett.  Zavart
Naplózva

akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #649 Dátum: 2010. Január 27. - 07:47:47 »

Mer annak nem árt se hó. se fagy, se semmi. Amúgy csak poenkodtam. Kacsint
De tényleg, ismerősöm mikor kint járt Kanada északi részén ( Jó 20 éve.. ) mondta, hogy majdnem mindenki Nivát tart. Pöccre indul a -30-ban is és igénytelen és könnyű. Ha az oldalára furdul, 2 ember könnyedén visszafordítja. A Toyoták, meg Nissanok, meg ilyesmik csak köhögtek össze-vissza.. Vigyorog Ott Kanadában falun nem a kényelem a szempont. Mosolyog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #650 Dátum: 2010. Január 27. - 11:12:37 »

www.gumiteszt.com
Totalcarhoz hasonló. Ki böngészte már ezt?
Én néztem már régebben, most újból megnéztem a mostani gumit, elég jókat írnak róla (Dunlop WinterSport M3).
A "keresés"ből mit lehet kihozni? pl. egy minőségi szintet elérő gumik x méretben..?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #651 Dátum: 2010. Január 27. - 15:46:27 »

A Geofizikánál használtunk Lada Nivákat. Sajnos az a baj velük, hogy száraz, sima uton, nem lehet kikapcsolni a 4WD-t, és a két híd közt nincs difi, emiatt, sokat fogyaszt benzinből, és gumiból is, és elég hangos is, állandóan morog, mert sleep van a két tengely közt még egyenesben is. Laza talajon, és hóban valóban jó. Az okos 4WD-seknél, vagy kikapcsolható, vagy difi van a tengelyek között is. Persze ezek nagyságrendekkel drágábbak. Még az UAZ-oknál, és a GAZ-oknál is lehetett kapcsolni a hajtást. Felező pedig még hal volt a tortán..., vagyis inkább hab.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #652 Dátum: 2010. Január 27. - 16:11:07 »

www.gumiteszt.com
Totalcarhoz hasonló. Ki böngészte már ezt?
Én néztem már régebben, most újból megnéztem a mostani gumit, elég jókat írnak róla (Dunlop WinterSport M3).
A "keresés"ből mit lehet kihozni? pl. egy minőségi szintet elérő gumik x méretben..?
Gondolom igen, illetve most néztem, igen. De én csak olvasgattam pár tesztet, nem keresgéltem Kacsint
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #653 Dátum: 2010. Február 01. - 14:33:24 »

Nah most, hogy ekkora a hó végre kipróbálhattam a téli gumákat vidéken
Szó mi szó, valóban jobb, mint a nyári és ami a lényeg, sokkal bátrabban indulok neki bárhova.
A nagy havazás után barátnőmmel gondoltunk egyet és elmentünk szánkózni a közeli erdőbe.
Dimbes-dombos út, emelkedővel, lejtővel, és baromi nagy hóval.
Persze amíg lehetett direkt kocsival mentem. A hó majdnem a rendszámtábla aljáig ért, vagyis elmondhatom magamról, hogy én voltam a hókotró Gond nélkül haladtam, nem kapart, nem csúszott, szépen tapadt a friss hóban. Egy emelkedőn voltak kondjaim, mert oda nehezen ment fel, de felment. Sikeresen belementem egy nagyobb öblös gödörbe, ott elakadtam, de egy fél perces hintázás után onnan is simán kijött a gép. Meglepődtem, hogy ekkora nagy hóban és ismétlem, erdei úton ennyire gond nélkül tudtam haladni.
Aztán jött a letaposott rész. Elmentem egy lakott területen kívüli, széles, belátható, szinte nulla forgalmú úthoz. Erősen fékeztem, tekertem a kormányt jobbra balra, kézifék minden, viszonylag nagy sebességgel is próbáltam (50-60) vagyis adtam neki rendesen és végig irányítható maradt a járgány.
Mostmár ki merem jelenteni, hogy valóban megérte megvenni a téligumikat, mert tényleg nem lehet összehasonlítani a menet tuajdonságot a nyárival. Mosolyog
Naplózva

akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #654 Dátum: 2010. Február 01. - 14:38:00 »

Nah most, hogy ekkora a hó végre kipróbálhattam a téli gumákat vidéken
Szó mi szó, valóban jobb, mint a nyári és ami a lényeg, sokkal bátrabban indulok neki bárhova.
A nagy havazás után barátnőmmel gondoltunk egyet és elmentünk szánkózni a közeli erdőbe.
Dimbes-dombos út, emelkedővel, lejtővel, és baromi nagy hóval.
Persze amíg lehetett direkt kocsival mentem. A hó majdnem a rendszámtábla aljáig ért, vagyis elmondhatom magamról, hogy én voltam a hókotró Gond nélkül haladtam, nem kapart, nem csúszott, szépen tapadt a friss hóban. Egy emelkedőn voltak kondjaim, mert oda nehezen ment fel, de felment. Sikeresen belementem egy nagyobb öblös gödörbe, ott elakadtam, de egy fél perces hintázás után onnan is simán kijött a gép. Meglepődtem, hogy ekkora nagy hóban és ismétlem, erdei úton ennyire gond nélkül tudtam haladni.
Aztán jött a letaposott rész. Elmentem egy lakott területen kívüli, széles, belátható, szinte nulla forgalmú úthoz. Erősen fékeztem, tekertem a kormányt jobbra balra, kézifék minden, viszonylag nagy sebességgel is próbáltam (50-60) vagyis adtam neki rendesen és végig irányítható maradt a járgány.
Mostmár ki merem jelenteni, hogy valóban megérte megvenni a téligumikat, mert tényleg nem lehet összehasonlítani a menet tuajdonságot a nyárival. Mosolyog
Garázs előtt kicsit ellapátoltam, de mivel garázssor, mindenkinek nem teszek szívességet, ezért kiállás után 40centis hóban találtam magam. Mosolyog Megnéztem a nyomokat, szépen letisztítottam az alvázt. Vigyorog
De semmi gondom nem volt. Szépen kijöttem a térdig érő hóban. Kacsint Elöl Michelin Alpine, hátul valamilyen Semperit.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #655 Dátum: 2010. Február 01. - 16:04:19 »

Dani! Mondtuk mi hogy megéri a téligumi Kacsint
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #656 Dátum: 2010. Február 01. - 16:08:52 »

Na én bezzeg szombaton és vasárnap is elakadtam, igaz akkor Alfa 147-tel és Astra G-vel voltam, azok alacsonyabbak. Na meg ahol én voltam 40 centis szűz hó volt alatta tükörjéggel. Ha felfekszik az alja a havon akkor vége a dalnak sajnos, de ez nem a gumi hibája. Úgyhogy volt nagy ásás a semmi közepén, de persze hiába. Az Alfát a végén kitoltam a kritikus részről, az Astrát meg egy kis téli ablakmosó mentette meg a két első kerék alatt...  
Naplózva

Pittike
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #657 Dátum: 2010. Február 01. - 16:25:13 »

Na, ez az ablakmosós téma jó ötlet!
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #658 Dátum: 2010. Február 01. - 16:26:48 »

Na én bezzeg szombaton és vasárnap is elakadtam, igaz akkor Alfa 147-tel és Astra G-vel voltam, azok alacsonyabbak. Na meg ahol én voltam 40 centis szűz hó volt alatta tükörjéggel. Ha felfekszik az alja a havon akkor vége a dalnak sajnos, de ez nem a gumi hibája. Úgyhogy volt nagy ásás a semmi közepén, de persze hiába. Az Alfát a végén kitoltam a kritikus részről, az Astrát meg egy kis téli ablakmosó mentette meg a két első kerék alatt...  
Ezt az ablakmosós ötletet még nem hallottam, lehet, hogy még egyszer hasznát veszem.
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #659 Dátum: 2010. Február 01. - 20:56:59 »

Honnan szoktátok a gumikat rendelni He Asszem valamilyen max de nem biztos
előre is köszi.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!