Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 04:30:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 371778 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #435 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 18:59:52 »

Nekem a nyáriak eddig kb 20000 km-t mentek. Az eredeti minta Sebi szerint 7,4 mm. Nekem elöl most 5,6, hátul 6,6 a mélység. Tehát jelenleg 75% és 90%-os a gumim. Ha azt veszem, hogy kb 2 mm-t hagyhatok a végére (kb 0,8 mm a kopásjelző és nem esős időre, hanem az utolsó nyári száraz hónapokra maradnának), akkor még 40000 km-t el kellene menniük. Nem olyan rossz eredmény ez!
Múltkor említette valaki, hogy dobol a gumija. Megtudtam azt is egy gumis szakitól, hogy ez miért van. Mivel orrnehéz a lacsi, nagyon különbözően kopik, főleg azoknál, akik 1-2 személlyen használják sokat. (nálam is ez van, látni is a különbséget, normál esetben 0,5 mm körül szokott lenni az eltérés még akkor is, ha első hajtású egy kocsi) Hihetetlen, de sok esetben elmúlik a dobolás, ha a jelenség kezdetekor meg vannak cserélve, vagyis az elsők mennek hátra és fordítva.

Angliában nagyon intenzíven használhatják szegény Lacsikat, mert nem egy autón tapasztaltuk amit behoztunk, hogy 12-15000 mérföld után az első kerkeken már csere érettek a gumik.
Nekem kb 30E van bennük (kumho) és már kopottak.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #436 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 08:18:35 »

A michelin energy gumikra gondoltam, de ha van minőségre kb ilyen, de olcsóbban akkor nyilván nem fogok sírni. Tud valaki ajánlani valamit az őszi cseréhez? Nem akciós, nem kifutó ajánlat, hanem ami 3hó múlva is lesz a piacon.
Megéri a MICHELIN Energy Saver azt a plusz pénzt? Nekem BARUM Bravuris van, meg vagyok vele elégedve. Gyári méretben kb.9000Ft-tal olcsóbb. Kacsint
Nekem volt régen Michelin Energym. Soha többet nem lesz. Vízen megállt vele az élet. Volt kollégám le is csúszott vele az útról 40-es tempónál.
Én úgy döntöttem, hogy Fulda Carat Progresso (195/60/R15) kerül a gépre.
Csupa szépet és jót írnak róla:
     Főbb jellemzői:
     - A mintakeveréknek köszönhetően az abroncs és az út érintkezési felülete megnagyobbodott
     - Vonzó, forgásirányos mintázat által kiemelkedő eredményeket ért el a vízelvezetés és az úthoz tapadás területén
     -Az elcsúsztatott mintablokkoknak köszönhetően alacsony a gördülési zaj.

     Teszteredmények:
     - Német Autóblub 2009 - 185/60R14 - teszgyőztes, különösen ajánlott. A teszt szerint a Fulda Progresso különösen kiegyensúlyozottan viselkedett, vizes úton pedig verhetetlen.
     - Német Autóklub 2008 - 195/65R15 V-ben "ajánlot"
     - Auto Motor und Sport (205/55r16): "ajánlott". Az újság megállapítása szerint vizes útfelületen a Fulda Progresso volt a legjobb a tesztelt abroncsok között


Automaxnál éppen ákcióban van 15490.- /db áron - már ha éppen van, mert most mégis csak várnom kell rá...  (Igen cápa, az Automax az a Startgumi... - válasz a felni topicban feltett kérédsedre...)
Ha ez is kibír 3-4 évet, mint a gyári Hankook, akkor úgyis mindegy, hogy meddig kapható... Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 17. - 15:36:12 írta kripic » Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #437 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 08:40:21 »

Nekem a nyáriak eddig kb 20000 km-t mentek. Az eredeti minta Sebi szerint 7,4 mm. Nekem elöl most 5,6, hátul 6,6 a mélység. Tehát jelenleg 75% és 90%-os a gumim. Ha azt veszem, hogy kb 2 mm-t hagyhatok a végére (kb 0,8 mm a kopásjelző és nem esős időre, hanem az utolsó nyári száraz hónapokra maradnának), akkor még 40000 km-t el kellene menniük. Nem olyan rossz eredmény ez!
Múltkor említette valaki, hogy dobol a gumija. Megtudtam azt is egy gumis szakitól, hogy ez miért van. Mivel orrnehéz a lacsi, nagyon különbözően kopik, főleg azoknál, akik 1-2 személlyen használják sokat. (nálam is ez van, látni is a különbséget, normál esetben 0,5 mm körül szokott lenni az eltérés még akkor is, ha első hajtású egy kocsi) Hihetetlen, de sok esetben elmúlik a dobolás, ha a jelenség kezdetekor meg vannak cserélve, vagyis az elsők mennek hátra és fordítva.

Angliában nagyon intenzíven használhatják szegény Lacsikat, mert nem egy autón tapasztaltuk amit behoztunk, hogy 12-15000 mérföld után az első kerkeken már csere érettek a gumik.
Közben beszélem egy Londonban dolgozó régi barátommal és aszondja, hogy nem a sportos vezetéstől kopik annyira a gumi Angliában, valszeg az útminőség miatt kopnak jobban a gumik, de ő sem érti miért, de kint tényleg jobban kopnak a gumik.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #438 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 14:32:34 »

Oké fiúk! Nézegetem a ti választásotokat és valszeg talonban marad az a michelin...

A kopás téma pedig nagymértékben függ aszfalt minőség és összetevőktől. Ezt sokszor a gumihangon is le lehet mérni és sokszor a gázpedál álláskor leolvasható km/h ban is kifejezhető. Bár a lacsinál ezt kevésbé vettem észre, inkább a daewoos korszakban tapasztaltam.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #439 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 09:36:56 »

Végigfutva a különböző kínálatokon azt hiszem nem verem magam nagy költsébe. Találni egész pofás gumit normál áron (köztük amit javasoltatok). A gumiknál is cégcsoportos a gyártás rendesen. A nagynevű gyártóhoz tartózó más márkák más-más minőségűek vagy hinni lehet, hogy a minőség beszivárog az anyacégtől?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #440 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 12:43:16 »

Megéri a MICHELIN Energy Saver azt a plusz pénzt? Nekem BARUM Bravuris van, meg vagyok vele elégedve. Gyári méretben kb.9000Ft-tal olcsóbb. Kacsint
Én azt mondom, hogy megéri, ha újonnan veszed és 6 éves korára lefutja magát. Később, ahogy öregszik és keményedik a gumi, tényleg okozhat meglepetést nedves aszfalton. Fiatal korában jól tapad, csendesen és takarékosan gurul.
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #441 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 07:53:50 »

Megéri a MICHELIN Energy Saver azt a plusz pénzt? Nekem BARUM Bravuris van, meg vagyok vele elégedve. Gyári méretben kb.9000Ft-tal olcsóbb. Kacsint
Én azt mondom, hogy megéri, ha újonnan veszed és 6 éves korára lefutja magát. Később, ahogy öregszik és keményedik a gumi, tényleg okozhat meglepetést nedves aszfalton. Fiatal korában jól tapad, csendesen és takarékosan gurul.
Saját tapasztalat?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #442 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 11:05:47 »

Eddig még akármelyik autómon a Michelin-ek voltak az igazán nyerők. Nekem nem volt rossz tapasztalatom velük.
A Lacsin az első telet Barummal teljesítettem - soha többet. Bár volt már Barum-om régebben is, ezek a gumik nagyon rosszul tapadtak. Ment is a helyükre Michelin.
Idén tavasszal a nyári szettbe is a dundi emberes gumik kerültek. Semmi gond nincs velük.
Nekem bevált. Mondjuk én árban is jól jutottam hozzájuk. 2-3000 Ft volt a különbség a Barumhoz képest. Így meg nem kérdés, hogy melyik legyen.
Naplózva
tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #443 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 22:07:54 »

Megéri a MICHELIN Energy Saver azt a plusz pénzt? Nekem BARUM Bravuris van, meg vagyok vele elégedve. Gyári méretben kb.9000Ft-tal olcsóbb. Kacsint
Én azt mondom, hogy megéri, ha újonnan veszed és 6 éves korára lefutja magát. Később, ahogy öregszik és keményedik a gumi, tényleg okozhat meglepetést nedves aszfalton. Fiatal korában jól tapad, csendesen és takarékosan gurul.
Saját tapasztalat?
Igen. Pont ezért kapott a Tacuma az idén tavasszal 4 Michelint a Bridgestonek helyett.
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #444 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 21:34:56 »

'A' terv:
Tudtok olyan gumisról ahonnan lehetne gumit bérelni, úgy mint egy autót?

'B' terv:
Milyen márkájú gumival adják mostanában a Lacettit?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #445 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 07:06:13 »

'A' terv:
Tudtok olyan gumisról ahonnan lehetne gumit bérelni, úgy mint egy autót?

'B' terv:
Milyen márkájú gumival adják mostanában a Lacettit?
Komis! Grat a 700-hoz!
Bérelni? Ezt hogy gondoltad?
Hankook, vagy Khumo gumikkal forgalmazzák a kocsikat tudtommal.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 01. - 15:45:16 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #446 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 07:29:01 »

'A' terv:
Tudtok olyan gumisról ahonnan lehetne gumit bérelni, úgy mint egy autót?

'B' terv:
Milyen márkájú gumival adják mostanában a Lacettit?
Komis! Grat a 700-hoz!
Bérelni? Ezt hogy gondoltad?
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal.
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal. - Tehát nincs változás gumi fronton.
Bérelni? Ezt hogy gondoltad? - Kérek 1 garnitura téli szettet kb3hónapra kifizetem a kopást esetleg némi kauciót. Aztán vissza viszem a gumisnak, kaució vissza, nyári papucs vissza... Hát így
Komis! Grat a 700-hoz! - Köszi, de ez csak csöpp a Te végtelen hozzászólásaidhoz képest MESTER!  Vigyorog

Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #447 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 15:48:29 »

'A' terv:
Tudtok olyan gumisról ahonnan lehetne gumit bérelni, úgy mint egy autót?

'B' terv:
Milyen márkájú gumival adják mostanában a Lacettit?
Komis! Grat a 700-hoz!
Bérelni? Ezt hogy gondoltad?
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal.
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal. - Tehát nincs változás gumi fronton.
Bérelni? Ezt hogy gondoltad? - Kérek 1 garnitura téli szettet kb3hónapra kifizetem a kopást esetleg némi kauciót. Aztán vissza viszem a gumisnak, kaució vissza, nyári papucs vissza... Hát így
Komis! Grat a 700-hoz! - Köszi, de ez csak csöpp a Te végtelen hozzászólásaidhoz képest MESTER!  Vigyorog


Ez most dicséret, vagy cikizés volt? Örüljek, vagy sértődjek meg? Ez utóbbi esetben, gondolkozz, mivel engesztelhetsz ki, mert ugye akarsz? He Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #448 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 20:16:47 »

'A' terv:
Tudtok olyan gumisról ahonnan lehetne gumit bérelni, úgy mint egy autót?

'B' terv:
Milyen márkájú gumival adják mostanában a Lacettit?
Komis! Grat a 700-hoz!
Bérelni? Ezt hogy gondoltad?
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal.
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal. - Tehát nincs változás gumi fronton.
Bérelni? Ezt hogy gondoltad? - Kérek 1 garnitura téli szettet kb3hónapra kifizetem a kopást esetleg némi kauciót. Aztán vissza viszem a gumisnak, kaució vissza, nyári papucs vissza... Hát így
Komis! Grat a 700-hoz! - Köszi, de ez csak csöpp a Te végtelen hozzászólásaidhoz képest MESTER!  Vigyorog


Szerintem ilyen gumibérlés nincsen.
Más: Hankook és Hankook között van ám különbség!
Amit én vettem az már pl. magyar és a Mercedeseken is alkalmazzák, mint első szerelést!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #449 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 11:07:20 »

'A' terv:
Tudtok olyan gumisról ahonnan lehetne gumit bérelni, úgy mint egy autót?

'B' terv:
Milyen márkájú gumival adják mostanában a Lacettit?
Komis! Grat a 700-hoz!
Bérelni? Ezt hogy gondoltad?
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal.
Hanhkok, vagy Khumo gumikkal forgalamazzák a kocsikat tudtommal. - Tehát nincs változás gumi fronton.
Bérelni? Ezt hogy gondoltad? - Kérek 1 garnitura téli szettet kb3hónapra kifizetem a kopást esetleg némi kauciót. Aztán vissza viszem a gumisnak, kaució vissza, nyári papucs vissza... Hát így
Komis! Grat a 700-hoz! - Köszi, de ez csak csöpp a Te végtelen hozzászólásaidhoz képest MESTER!  Vigyorog

Ez most dicséret, vagy cikizés volt? Örüljek, vagy sértődjek meg? Ez utóbbi esetben, gondolkozz, mivel engesztelhetsz ki, mert ugye akarsz? He Kacsint Vigyorog
Sajnos hangsúlyt nem tudok beleírni, de akkor érezted volna a mély 10teletet és alázatot irántad!  Puszi
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!