Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 06:14:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 373352 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1785 Dátum: 2014. április 05. - 22:48:17 »

Nem nehezebb, így a rugózatlan tömeg legalább nem növekedett. Viszont a szélesebb gumi miatt a csapágyak, kormánymű igénybevétele megnövekedik. Én ezért maradtam a gyári gumiméretnél, sőt még az alufelnim is a gyári mérettel megegyező 6x15-ös!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1786 Dátum: 2014. április 06. - 11:44:38 »

Ma kíváncsiságból lemértem a lemezfelnit 185/60-as gumival, 16.1kg.
És a 15-ös alufelnit 205/60-as gumival, 16kg. Legalább nem nehezebb mint a lemezfelni. Vigyorog
Már csak a 17-est kéne, de azt majd csak ősszel, most nem volt kedvem levenni a kocsiról.
Én lemértem! A gyári lemezfelni+gumi (195/55R15) és a nyári alu (215/45ZR17  8"-os) között 2 kg volt a különbség.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1787 Dátum: 2014. április 06. - 13:52:47 »

Enyém csak 7" széles ritkább küllős, így talán nincs +2 kiló. Szerzek héliumot és azzal fújom fel, akkor könnyebb lesz. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva


LPG
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1788 Dátum: 2014. április 06. - 14:30:13 »

Enyém csak 7" széles ritkább küllős, így talán nincs +2 kiló. Szerzek héliumot és azzal fújom fel, akkor könnyebb lesz. Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1789 Dátum: 2014. április 07. - 09:59:37 »

Én is méregettem cserélgetés közben. A gyári alufelni 185/60 téligumival 16 kg. A ritkaküllős, de amúgy nem kimondottan anyaghiányos 17-es (7,5J) 205/40-nel 18 kg.

Ahhoz képest, hogy mindenhol brutális többlettömegekkel riogattak, ez elég lepkefing.

@Tomy61: és az neked elfér gond nélkül, terhelve is meg minden? O: ET-jük mekkora?
Naplózva
Haart
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Hozzászólás #1790 Dátum: 2014. április 09. - 12:20:49 »

Lenne egy kérdésem nézegetek az autóhoz 17-es felniket, aki már tapasztalt meg tudja mondani hogy ez a típus jó-e a gépre?
http://racingbazar.hu/alufelni/R17_4x114.3_et35/suzuki_7_5x17_felni_4x114_3_mazda_mitsub.stb
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1791 Dátum: 2014. április 09. - 14:33:07 »

Lenne egy kérdésem nézegetek az autóhoz 17-es felniket, aki már tapasztalt meg tudja mondani hogy ez a típus jó-e a gépre?
http://racingbazar.hu/alufelni/R17_4x114.3_et35/suzuki_7_5x17_felni_4x114_3_mazda_mitsub.stb


Mint friss 17-eses... szerintem nem, bár nyilván konkrétan nem próbáltam.
Hibalehetőségek:

-7,5 széles, emellé 35-ös ET- szerintem bele fog verni a sárvédőívbe. A gyári ET 44 mm, és 6" a felni, szóval ez durván kijjebb fog esni. Az enyém pl. ET40 és 7" széles, ez gond nélkül elfér. Az biztos, hogy a 8" ET35 már belever, ezt sikerült megtudnom egy márkatárstól.

-középfurat. Nem tudom ebben a felniben mekkora, mert nem írja. De a Swift-é emlékeim szerint kisebb, mint a Lacetti-é. Nyilván ha a felni nagyobb, akkor nem gáz, csak másik központosítógyűrű kell bele (1000 Ft/db).

Amúgy szép felni, jól mutatna a gépen, csak ha nem forog, az baj.

Ha meg tudod tudakolni a felni konkrét típusát, akkor utána lehet nézni van-e TÜV bizonylata, és ha igen, akkor az milyen autóra vonatkozik. Az enyémnek pl. van konkrétan a típusra vonatkozó TÜV jóváhagyása. Tehát ők kipróbálták, hogy elfér-e, milyen gumikkal, milyen gyűrűvel, hogyan, miként, és jóváhagyták.
Naplózva
Haart
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Hozzászólás #1792 Dátum: 2014. április 09. - 20:32:45 »

Lenne egy kérdésem nézegetek az autóhoz 17-es felniket, aki már tapasztalt meg tudja mondani hogy ez a típus jó-e a gépre?
http://racingbazar.hu/alufelni/R17_4x114.3_et35/suzuki_7_5x17_felni_4x114_3_mazda_mitsub.stb


Mint friss 17-eses... szerintem nem, bár nyilván konkrétan nem próbáltam.
Hibalehetőségek:

-7,5 széles, emellé 35-ös ET- szerintem bele fog verni a sárvédőívbe. A gyári ET 44 mm, és 6" a felni, szóval ez durván kijjebb fog esni. Az enyém pl. ET40 és 7" széles, ez gond nélkül elfér. Az biztos, hogy a 8" ET35 már belever, ezt sikerült megtudnom egy márkatárstól.

-középfurat. Nem tudom ebben a felniben mekkora, mert nem írja. De a Swift-é emlékeim szerint kisebb, mint a Lacetti-é. Nyilván ha a felni nagyobb, akkor nem gáz, csak másik központosítógyűrű kell bele (1000 Ft/db).

Amúgy szép felni, jól mutatna a gépen, csak ha nem forog, az baj.

Ha meg tudod tudakolni a felni konkrét típusát, akkor utána lehet nézni van-e TÜV bizonylata, és ha igen, akkor az milyen autóra vonatkozik. Az enyémnek pl. van konkrétan a típusra vonatkozó TÜV jóváhagyása. Tehát ők kipróbálták, hogy elfér-e, milyen gumikkal, milyen gyűrűvel, hogyan, miként, és jóváhagyták.

Sejtettem hogy ez necces lesz, de lett volna hozzá egy free gumi szettem Mosolyog Sajna az eladó nem sokat osztott meg róla, de ha necces akkor lehet inkább nem érdemes próbálkozni mert kicsi az ET száma.
A másik egyébként amit kinéztem az ez lenne természetesen át kell matricázni de szép nagyon:
http://racingbazar.hu/%28gy%C3%A1ri%20felni%29_alufelni_es_Nankang_nyarigumi/R16_4x114.3_et45/nissan_16_alufelni_4x114_3_nyari_gumival_olcson
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1793 Dátum: 2014. április 09. - 21:01:55 »

Lenne egy kérdésem nézegetek az autóhoz 17-es felniket, aki már tapasztalt meg tudja mondani hogy ez a típus jó-e a gépre?
http://racingbazar.hu/alufelni/R17_4x114.3_et35/suzuki_7_5x17_felni_4x114_3_mazda_mitsub.stb


Mint friss 17-eses... szerintem nem, bár nyilván konkrétan nem próbáltam.
Hibalehetőségek:

-7,5 széles, emellé 35-ös ET- szerintem bele fog verni a sárvédőívbe. A gyári ET 44 mm, és 6" a felni, szóval ez durván kijjebb fog esni. Az enyém pl. ET40 és 7" széles, ez gond nélkül elfér. Az biztos, hogy a 8" ET35 már belever, ezt sikerült megtudnom egy márkatárstól.

-középfurat. Nem tudom ebben a felniben mekkora, mert nem írja. De a Swift-é emlékeim szerint kisebb, mint a Lacetti-é. Nyilván ha a felni nagyobb, akkor nem gáz, csak másik központosítógyűrű kell bele (1000 Ft/db).

Amúgy szép felni, jól mutatna a gépen, csak ha nem forog, az baj.

Ha meg tudod tudakolni a felni konkrét típusát, akkor utána lehet nézni van-e TÜV bizonylata, és ha igen, akkor az milyen autóra vonatkozik. Az enyémnek pl. van konkrétan a típusra vonatkozó TÜV jóváhagyása. Tehát ők kipróbálták, hogy elfér-e, milyen gumikkal, milyen gyűrűvel, hogyan, miként, és jóváhagyták.

Sejtettem hogy ez necces lesz, de lett volna hozzá egy free gumi szettem Mosolyog Sajna az eladó nem sokat osztott meg róla, de ha necces akkor lehet inkább nem érdemes próbálkozni mert kicsi az ET száma.
A másik egyébként amit kinéztem az ez lenne természetesen át kell matricázni de szép nagyon:
http://racingbazar.hu/%28gy%C3%A1ri%20felni%29_alufelni_es_Nankang_nyarigumi/R16_4x114.3_et45/nissan_16_alufelni_4x114_3_nyari_gumival_olcson
Szép-szép, de az ilyen agyonszilikonozott gumikkal nekem fenntartásaim vannak.
Naplózva
Haart
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Hozzászólás #1794 Dátum: 2014. április 09. - 21:10:12 »

Lenne egy kérdésem nézegetek az autóhoz 17-es felniket, aki már tapasztalt meg tudja mondani hogy ez a típus jó-e a gépre?
http://racingbazar.hu/alufelni/R17_4x114.3_et35/suzuki_7_5x17_felni_4x114_3_mazda_mitsub.stb


Mint friss 17-eses... szerintem nem, bár nyilván konkrétan nem próbáltam.
Hibalehetőségek:

-7,5 széles, emellé 35-ös ET- szerintem bele fog verni a sárvédőívbe. A gyári ET 44 mm, és 6" a felni, szóval ez durván kijjebb fog esni. Az enyém pl. ET40 és 7" széles, ez gond nélkül elfér. Az biztos, hogy a 8" ET35 már belever, ezt sikerült megtudnom egy márkatárstól.

-középfurat. Nem tudom ebben a felniben mekkora, mert nem írja. De a Swift-é emlékeim szerint kisebb, mint a Lacetti-é. Nyilván ha a felni nagyobb, akkor nem gáz, csak másik központosítógyűrű kell bele (1000 Ft/db).

Amúgy szép felni, jól mutatna a gépen, csak ha nem forog, az baj.

Ha meg tudod tudakolni a felni konkrét típusát, akkor utána lehet nézni van-e TÜV bizonylata, és ha igen, akkor az milyen autóra vonatkozik. Az enyémnek pl. van konkrétan a típusra vonatkozó TÜV jóváhagyása. Tehát ők kipróbálták, hogy elfér-e, milyen gumikkal, milyen gyűrűvel, hogyan, miként, és jóváhagyták.

Sejtettem hogy ez necces lesz, de lett volna hozzá egy free gumi szettem Mosolyog Sajna az eladó nem sokat osztott meg róla, de ha necces akkor lehet inkább nem érdemes próbálkozni mert kicsi az ET száma.
A másik egyébként amit kinéztem az ez lenne természetesen át kell matricázni de szép nagyon:
http://racingbazar.hu/%28gy%C3%A1ri%20felni%29_alufelni_es_Nankang_nyarigumi/R16_4x114.3_et45/nissan_16_alufelni_4x114_3_nyari_gumival_olcson
Szép-szép, de az ilyen agyonszilikonozott gumikkal nekem fenntartásaim vannak.
Most konkrétan nem a gumi az ami érdekel Mosolyog Ez tuti elfér a jelenlegi felnim igaz csak 15" de 6.5" széles. Mosolyog Gondolkodom 1-el vagy 2-vel nagyobbon de úgy néz ki biztonsággal 17"ból csak a 7" széles fér el látatlanban. A többi mind necces. De egyébként nincs is, abszolút nem találok semmi értelmeset ami 17" és megfelelő lenne. És akkor még ott van hogy vigyázni kell rá mert a /40-es gumi az már neccesen kicsi Mosolyog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1795 Dátum: 2014. április 10. - 12:05:36 »


Szép-szép, de az ilyen agyonszilikonozott gumikkal nekem fenntartásaim vannak.

Nekem inkább a Nankang névvel lennének fenntartásaim. A szilikontól max. azért tartanék, mert a szétélt fost is újnak láttatja.

De hamár szilikon: kicsit körüljártam a témát, mert sok hülyeséget olvastam róla.

Jómagam nem régóta, de gumiiparban dolgozom. Utánanéztem a gumiipari bibliában a témának. Konzultáltam édesanyámmal, aki szintén ugyanitt dolgozik, csak másik területen, viszont tizenéve, és mellékesen vegyész doktor. Ezenkívül bevontam még egy kollégát aki tizenéve itt van.

Konklúzió: egy gumi, ha egyszer már ki van vulkanizálva, akkor a szilikon nem nagyon hatja meg. A pórusait befedi, így valamelyst védheti a kiszáradástól, illetve az ózontól (bár a kivulkanizált gumi normál körülmények közt elég stabil és ózonálló). Viszont a szerkezetébe nem hatol be, nem fiatalítja, meg nem is rohasztja el, mint azt itt-ott hallottam. Tehát kb. mindegy, hogy rákened-e, vagy sem, szép lesz tőle, de elvileg csodát nem tesz. De kárt sem.

Amivel baj van, azok az átlagos szilikon spray-ek. Mert ugye a szilikon viszkózus, nem igazán fújkálod ki cseppekként, ezért mindenféle oldószereket adnak hozzá. Na ezek az oldószerek viszont már károsíthatják a gumit. Szóval a bolti spray készítményekkel óvatosan, hiába van rá gumiápoló írva, lehet hogy pont károsítani fogja a gummát.
A tiszta szilikonnal (szilikon emulzióval) nincs gond. De igazából feleslegesnek tűnik. Sótlanítva, kavicstalanítva, lehetőleg hűvös, és száraz helyen tárolva biztosan nem árthatunk neki.
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #1796 Dátum: 2014. április 11. - 17:25:50 »

Én évek óta glicerines gumiápoló folyadékot használok, amit ecsettel vagy kefével viszek fel a gumira.
Nehezebben is öregszik a felület, és a téli gumira igencsak jó hatással van.
Lehet placebo, de nem tapad meg a vízelvezető árkokban a hó, és a latyak. Szinte kirepül belőle.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1797 Dátum: 2014. április 12. - 03:47:16 »

Én meg lenolajkencét viszek fel rá letároltatás előtt (a gumis tárolja el, kulturált helyen).
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1798 Dátum: 2014. április 13. - 18:44:00 »

én nem kenegetem semmivel 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1799 Dátum: 2014. április 13. - 19:42:34 »

Leengedem kb. 1 bar-ig aztán fekszik-nyugszik. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!