Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 14:20:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 372712 alkalommal)
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1185 Dátum: 2010. December 10. - 08:31:56 »

Gyerekek, a pótkereket is fújjassátok fel a gumissal, ellenőrizzétek egy évben egyszer, így nem kell majd lapos kereket fújnotok "útközben". Higgyétek el, megéri!
Köszi Döme! Jó, hogy vagy nekünk! Tán soha az életben nem jutott volna sekélyes eszünkbe, de így már más, köszönjük. Kacsint Vigyorog

Ezt egy picit gúnyosnak érzem, pedig hidd el, sokan nem fújják fel a pótkereket. Miért kellene különben lapos gumikról beszélni?
Gúnyos is volt, mert szerintem ezt mindenki elvben tudja is, de az az igazság, hogy el- elfelejtjük. Ha úgy írtad volna, hogy ne felejtsétek el ezt megtenni, akkor nem tettem volna gúnyosan a megjegyzést, de így egy kicsit kötekedtem. Baj? Remélem nem sértődtél meg, ha igen, bocs! Vigyorog

Megsértődtem, de megbocsájtok.  Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1186 Dátum: 2010. December 10. - 13:28:29 »

Mi az a pótkerék?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1187 Dátum: 2010. December 10. - 13:50:53 »

Mi az a pótkerék?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Az autók mentőcsónakja! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog ..., és még evező sem kell hozzá! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nem tudtad? Ezért nincs a tiedben? He Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Tahy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #1188 Dátum: 2010. December 10. - 16:26:18 »

Nem akarom reklámozni a téli gumit amit a kocsi kapott, de nálunk gyártják és gyárilag is ezt a márkát szerelik a kocsira. Nos ezzel a gumival elég szépen jobbra húz a kocsi, míg a nyári gumikkal semmi probléma nem volt. Mitől lehet ez. Ja a nyári gumik (195/55/r15) alufelnin vannak, a téliek(185/60/r15 meg a gyári acélon. Úgy érzem mintha lenne egy egész pici kis holtjátéka is a kormánynak.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1189 Dátum: 2010. December 10. - 17:41:06 »

Nem akarom reklámozni a téli gumit amit a kocsi kapott, de nálunk gyártják és gyárilag is ezt a márkát szerelik a kocsira. Nos ezzel a gumival elég szépen jobbra húz a kocsi, míg a nyári gumikkal semmi probléma nem volt. Mitől lehet ez. Ja a nyári gumik (195/55/r15) alufelnin vannak, a téliek(185/60/r15 meg a gyári acélon. Úgy érzem mintha lenne egy egész pici kis holtjátéka is a kormánynak.
Sok oka lehet a félrehúzásnak. Nem egyforma a gumik nyomása, kopás. lazulás, csapágy, vagyis futómű. Ha a gumi új, nem félrefutott, akkor nem a gyártmány a bűnös. Kezd a pumpálással, azt megteheted, a többi már szervizt igényel.
Ha persze ez vizszintes útra írtad, nem oldalra lejtősre, mert akkor mindegyik félre húz.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1190 Dátum: 2010. December 10. - 19:02:15 »

Nem akarom reklámozni a téli gumit amit a kocsi kapott, de nálunk gyártják és gyárilag is ezt a márkát szerelik a kocsira. Nos ezzel a gumival elég szépen jobbra húz a kocsi, míg a nyári gumikkal semmi probléma nem volt. Mitől lehet ez. Ja a nyári gumik (195/55/r15) alufelnin vannak, a téliek(185/60/r15 meg a gyári acélon. Úgy érzem mintha lenne egy egész pici kis holtjátéka is a kormánynak.
Beállítattni a futóművet!

Nekem is húzott a nyárira történt átgumizás után.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1191 Dátum: 2010. December 11. - 08:46:36 »

Nem akarom reklámozni a téli gumit amit a kocsi kapott, de nálunk gyártják és gyárilag is ezt a márkát szerelik a kocsira. Nos ezzel a gumival elég szépen jobbra húz a kocsi, míg a nyári gumikkal semmi probléma nem volt. Mitől lehet ez. Ja a nyári gumik (195/55/r15) alufelnin vannak, a téliek(185/60/r15 meg a gyári acélon. Úgy érzem mintha lenne egy egész pici kis holtjátéka is a kormánynak.
Beállítattni a futóművet!

Nekem is húzott a nyárira történt átgumizás után.
Én már jártam úgy hogy nem centírozták ki rendesen, és azért húzott félre.
Naplózva
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1192 Dátum: 2010. December 11. - 14:52:41 »

Nem akarom reklámozni a téli gumit amit a kocsi kapott, de nálunk gyártják és gyárilag is ezt a márkát szerelik a kocsira. Nos ezzel a gumival elég szépen jobbra húz a kocsi, míg a nyári gumikkal semmi probléma nem volt. Mitől lehet ez. Ja a nyári gumik (195/55/r15) alufelnin vannak, a téliek(185/60/r15 meg a gyári acélon. Úgy érzem mintha lenne egy egész pici kis holtjátéka is a kormánynak.
Beállítattni a futóművet!

Nekem is húzott a nyárira történt átgumizás után.
Én már jártam úgy hogy nem centírozták ki rendesen, és azért húzott félre.
Teljesen új gumikkal nekem is húzott jobbra és kanyarodáskor is dobálta,futómű beállítás lett belőle.De legalább a jobb hátsó is a helyére került mert az is rosszul állt.Így már nem kopnak félre a gumik.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 12. - 00:07:06 írta gabka » Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1193 Dátum: 2010. December 12. - 17:08:30 »

Gyerekek, a pótkereket is fújjassátok fel a gumissal, ellenőrizzétek egy évben egyszer, így nem kell majd lapos kereket fújnotok "útközben". Higgyétek el, megéri!
Köszi Döme! Jó, hogy vagy nekünk! Tán soha az életben nem jutott volna sekélyes eszünkbe, de így már más, köszönjük. Kacsint Vigyorog
Ezt egy picit gúnyosnak érzem, pedig hidd el, sokan nem fújják fel a pótkereket. Miért kellene különben lapos gumikról beszélni?
Gúnyos is volt, mert szerintem ezt mindenki elvben tudja is, de az az igazság, hogy el- elfelejtjük. Ha úgy írtad volna, hogy ne felejtsétek el ezt megtenni, akkor nem tettem volna gúnyosan a megjegyzést, de így egy kicsit kötekedtem. Baj? Remélem nem sértődtél meg, ha igen, bocs! Vigyorog
Döme rám gondolt. Tavaly elött fújtam fel.  Lehet, hogy most is kéne..?!

Mióta megvan az autó, azóta meg sem néztem.  Vigyorog
Én se néztem mióta megvan ( 5 éve), de maljd most... Kacsint Mosolyog
Ahhh!
Én meg direkt leeresztettem, hogy kisebb helyen férjen el. Zavart
Rosszul csináltam? He

Ne vesződj vele vedd ki. Vigyorog
Sosem volt az autó fix tartozéka.
Gáztartály van a helyén, a kerék a tárolóban pihen. Kacsint Vigyorog
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1194 Dátum: 2010. December 12. - 19:05:35 »

Gyerekek, a pótkereket is fújjassátok fel a gumissal, ellenőrizzétek egy évben egyszer, így nem kell majd lapos kereket fújnotok "útközben". Higgyétek el, megéri!
Köszi Döme! Jó, hogy vagy nekünk! Tán soha az életben nem jutott volna sekélyes eszünkbe, de így már más, köszönjük. Kacsint Vigyorog
Ezt egy picit gúnyosnak érzem, pedig hidd el, sokan nem fújják fel a pótkereket. Miért kellene különben lapos gumikról beszélni?
Gúnyos is volt, mert szerintem ezt mindenki elvben tudja is, de az az igazság, hogy el- elfelejtjük. Ha úgy írtad volna, hogy ne felejtsétek el ezt megtenni, akkor nem tettem volna gúnyosan a megjegyzést, de így egy kicsit kötekedtem. Baj? Remélem nem sértődtél meg, ha igen, bocs! Vigyorog
Döme rám gondolt. Tavaly elött fújtam fel.  Lehet, hogy most is kéne..?!

Mióta megvan az autó, azóta meg sem néztem.  Vigyorog
Én se néztem mióta megvan ( 5 éve), de maljd most... Kacsint Mosolyog
Ahhh!
Én meg direkt leeresztettem, hogy kisebb helyen férjen el. Zavart
Rosszul csináltam? He

Ne vesződj vele vedd ki. Vigyorog
Sosem volt az autó fix tartozéka.
Gáztartály van a helyén, a kerék a tárolóban pihen. Kacsint Vigyorog
Most én is erősen gondolkozom a gázosításon..de ez itt off  Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1195 Dátum: 2010. December 29. - 18:53:52 »

Kérdésem lenne Mosolyog 195/50 R15 téligumit mire fújnátok? Gyári értékre, többre, vagy kevesebbre? Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1196 Dátum: 2010. December 29. - 19:01:07 »

Kérdésem lenne Mosolyog 195/50 R15 téligumit mire fújnátok? Gyári értékre, többre, vagy kevesebbre? Mosolyog
Én biztos h többre,a nyárim 195/50es 2,2-2,4 a télim195/60as 2,6ra van fújva.
A téli gumik össze tétele puhább lágyabb keverékű úgy tudom.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1197 Dátum: 2010. December 29. - 20:42:38 »

Kérdésem lenne Mosolyog 195/50 R15 téligumit mire fújnátok? Gyári értékre, többre, vagy kevesebbre? Mosolyog
Én biztos h többre,a nyárim 195/50es 2,2-2,4 a télim195/60as 2,6ra van fújva.
A téli gumik össze tétele puhább lágyabb keverékű úgy tudom.
...és ezért is kopik el hamarabb a közepe, ha túl kemény...ráadásul nem is tapad úgy a síkos felületen..
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1198 Dátum: 2010. December 29. - 21:31:25 »

Kérdésem lenne Mosolyog 195/50 R15 téligumit mire fújnátok? Gyári értékre, többre, vagy kevesebbre? Mosolyog
Én biztos h többre,a nyárim 195/50es 2,2-2,4 a télim195/60as 2,6ra van fújva.
A téli gumik össze tétele puhább lágyabb keverékű úgy tudom.
...és ezért is kopik el hamarabb a közepe, ha túl kemény...ráadásul nem is tapad úgy a síkos felületen..
Gumidoktortól idézek:

"Általánosságban egyébként valóban 0,2 barral nagyobb nyomás ajánlott a modern téli abroncsokba, a nyárival azonos méret esetén. A rendellenes kopások elkerülésén túl a téli abroncsszerkezet hatékony működéséhez kell a nagyobb keréknyomás."
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1199 Dátum: 2010. December 29. - 21:37:40 »

Kérdésem lenne Mosolyog 195/50 R15 téligumit mire fújnátok? Gyári értékre, többre, vagy kevesebbre? Mosolyog
Én biztos h többre,a nyárim 195/50es 2,2-2,4 a télim195/60as 2,6ra van fújva.
A téli gumik össze tétele puhább lágyabb keverékű úgy tudom.
...és ezért is kopik el hamarabb a közepe, ha túl kemény...ráadásul nem is tapad úgy a síkos felületen..
Gumidoktortól idézek:

"Általánosságban egyébként valóban 0,2 barral nagyobb nyomás ajánlott a modern téli abroncsokba, a nyárival azonos méret esetén. A rendellenes kopások elkerülésén túl a téli abroncsszerkezet hatékony működéséhez kell a nagyobb keréknyomás."
Jaj, Gio, Totalcarról idézel??? Ne máááár....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!