Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 09:34:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 295816 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #375 Dátum: 2010. December 13. - 11:25:06 »

Sziasztok. A problémám a következő:
Kb 1-2 hónapja úthibáknál, kátyuknál, egyenletlen úton az autó nyekkenik, vagy valami ilyesmi.
A szerő megnézte a futóművet meg miegymást, és rendben találta. Nálatok nem volt ilyen?
A másik probléma:
Kb 4-5 hónapja az autó úgyszintén egyenletlen úton, belülről hallani hogy zörög, vagy ilyesmi, a hibát nem találom, csak elég zavaró, meg ha állok lámpánál be is rezonál a hang...nem találjuk mi lehet a gond.
Pedig mikor megvettük 4 évesen olyan halk, zajtalan volt.
A nyekkenés, ha csak indulás után van néhány percig, akkor a lengéscsillapító is lehet, még be nem melegszik. Amúgy meg a szilentek gyanúsak, ha állandó a hang, esetleg valami lazulás is lehet, bár azt illett volna a futóművesnek észlelni.

A zörgés sok minden lehet a belső oldalon. Először is minden rekeszt meg kell lesni, hátha valami elfelejtett vacak zörög. A rezonálás belső csavar lazulását is jelentheti, mint pl.: ülést tartók, műanyagok kijöttek a helyükről, vagy az "A" oszlop borító lemeze mögötti  anya, ami nagyon hajlamos a kicsavarodásra, amit LadLac fedezett fel, és szokott speckó kulcsával meghúzni. Gyanús még a kesztyűtartó csavarjai, és belső tartalma, meg az ajtók rekeszei, bármi.

Ha pedig nem is bentről jön, csak úgy hallod, akkor sanszos lehet a motornál lévő kiömlő öntvény repedése, ami sajnos több kocsinál már megtörtént. Esetleg még lehet a kuplung szerkezet is. Hallani kéne ezeket a zörejeket, több fül...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #376 Dátum: 2010. December 13. - 11:36:22 »

Sziasztok. A problémám a következő:
Kb 1-2 hónapja úthibáknál, kátyuknál, egyenletlen úton az autó nyekkenik, vagy valami ilyesmi.
A szerő megnézte a futóművet meg miegymást, és rendben találta. Nálatok nem volt ilyen?
A másik probléma:
Kb 4-5 hónapja az autó úgyszintén egyenletlen úton, belülről hallani hogy zörög, vagy ilyesmi, a hibát nem találom, csak elég zavaró, meg ha állok lámpánál be is rezonál a hang...nem találjuk mi lehet a gond.
Pedig mikor megvettük 4 évesen olyan halk, zajtalan volt.
Nekem nyekken az utasülés, bizony. A zörgés meg: először nézzél meg minden rekeszt. Pár napg őrületbe kergetett a zaj, de azután rájöttem, hogy a gyerek imádott ücsis kulacsa zörög a pohártartóban. Na de amíg rájöttem!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #377 Dátum: 2011. Február 08. - 07:09:14 »

Elszeretném vinni autómosóba az autót holnap, de most alvázmosással...mivel új lacsi tulajdonos vagyok, a kérdésem:
Nem fog alulról sehol beázni?
Mert jártam már így más autóval, hogy várnom kellett 10-20 percet, és utána indult csak.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #378 Dátum: 2011. Február 08. - 07:12:53 »

Elszeretném vinni autómosóba az autót holnap, de most alvázmosással...mivel új lacsi tulajdonos vagyok, a kérdésem:
Nem fog alulról sehol beázni?
Mert jártam már így más autóval, hogy várnom kellett 10-20 percet, és utána indult csak.

Nem lessz gond vele.Nekem 2-3 hetente le van mosva alul is télen mikor sózzák az utat.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #379 Dátum: 2011. Február 08. - 09:06:39 »

Elszeretném vinni autómosóba az autót holnap, de most alvázmosással...mivel új lacsi tulajdonos vagyok, a kérdésem:
Nem fog alulról sehol beázni?
Mert jártam már így más autóval, hogy várnom kellett 10-20 percet, és utána indult csak.

Nem lessz gond vele.Nekem 2-3 hetente le van mosva alul is télen mikor sózzák az utat.
nekem sima autómosás után sosem indul be elsőre 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #380 Dátum: 2011. Február 08. - 09:30:39 »

Mol kutas gépi autómosó, ott elég nagy nyomással nyomatják...
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #381 Dátum: 2011. Február 08. - 10:43:49 »

Elszeretném vinni autómosóba az autót holnap, de most alvázmosással...mivel új lacsi tulajdonos vagyok, a kérdésem:
Nem fog alulról sehol beázni?
Mert jártam már így más autóval, hogy várnom kellett 10-20 percet, és utána indult csak.

Nem lessz gond vele.Nekem 2-3 hetente le van mosva alul is télen mikor sózzák az utat.
nekem sima autómosás után sosem indul be elsőre 
Akkor ott bajok vannak.
Naplózva

06 70/22 11 222
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #382 Dátum: 2011. Február 08. - 10:45:22 »

Mol kutas gépi autómosó, ott elég nagy nyomással nyomatják...
Hát az pont nem ér semmit.Megemelve vegyszeresen nagynyomásu mosóval melegvizzel.Ez az alvázmosás.
Naplózva

06 70/22 11 222
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #383 Dátum: 2011. Február 08. - 15:52:40 »

A nyekkenés úthibáknál szilent. Hidegben keményedik, zsugorodik, el tud fordulni. Majd nézd meg melegebb időben, ha akkor nem hallod, biztos az volt. Nekem évek óta csinálja.
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #384 Dátum: 2011. Február 08. - 16:41:16 »

A nyekkenés úthibáknál szilent. Hidegben keményedik, zsugorodik, el tud fordulni. Majd nézd meg melegebb időben, ha akkor nem hallod, biztos az volt. Nekem évek óta csinálja.
Na igen ez a valasz az egeszre, a hideg csinalja, nekem is van ez mindig ha tobbet all a hidegben, majd elmulik az ido melegedtevel Vigyorog
Naplózva

Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #385 Dátum: 2011. Február 08. - 17:05:17 »

Elszeretném vinni autómosóba az autót holnap, de most alvázmosással...mivel új lacsi tulajdonos vagyok, a kérdésem:
Nem fog alulról sehol beázni?
Mert jártam már így más autóval, hogy várnom kellett 10-20 percet, és utána indult csak.

Ezt most miért is ideillő kérdés?
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #386 Dátum: 2011. Február 08. - 17:15:42 »

Elszeretném vinni autómosóba az autót holnap, de most alvázmosással...mivel új lacsi tulajdonos vagyok, a kérdésem:
Nem fog alulról sehol beázni?
Mert jártam már így más autóval, hogy várnom kellett 10-20 percet, és utána indult csak.

Ezt most miért is ideillő kérdés?
Biztos azért hogy nem-e ázik be a futómű  Kacsint Vigyorog
Naplózva

meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #387 Dátum: 2011. Február 09. - 09:31:00 »

A nyekkenés úthibáknál szilent. Hidegben keményedik, zsugorodik, el tud fordulni. Majd nézd meg melegebb időben, ha akkor nem hallod, biztos az volt. Nekem évek óta csinálja.
Na igen ez a valasz az egeszre, a hideg csinalja, nekem is van ez mindig ha tobbet all a hidegben, majd elmulik az ido melegedtevel Vigyorog
Ha befújod WD-40-el,akkor 2 napig csendben van. Mosolyog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #388 Dátum: 2011. Február 16. - 15:21:39 »

Szevasztok!

Egy éve vettem az immáron 5 éves, 1,4-es, 5 ajtós Lacettimet (2005 decemberben lett üzembe helyezve Magyarországon), amivel akadt az idők folyamán némi műszaki gond, melyeket szakszervízben vagy maszek módszerekkel lettek megoldva. Most egy olyan probléma van a futóművel, hogy az úttest hirtelen szintkülönbség változásánál - pl. viszonylag sima aszfalton van még egy kis aszfalthiány kb. 2 cm vagy ennél több szintkülönbség, nem tankcsapda viszonylat, azokat kerülöm - csattan a jobb első és ha jól vettem ki akkor már a jobb hátsó futómű is. Nem éles, hanem inkább tompa, nagyobb felületű fém kemény műanyag találkozása szerű tompább csattanás. A lengéscsillapítók most lesznek cserélve 45e km Budapest, 23e km Dunaújváros és kb. 9-10e km Pécs után a bal eleje és a jobb hátsó teleszkóp eléggé folyik már. Természetesen japcsi KYB (Kajaba vagy mi a franc) teleszkópok lesznek benne. Nos visszatérve a problémára a jobb első teleszkóp nem mutat folyást, a szerelő felemelve megrángatta a kereket, a McPharpson összes rudazatát, kormányművel és semmi hang nem jelentekezett, minek során megállapításra került, hogy nagyon masszív a futómű. Nos a kérdés az lenne, hogy ezt a tompán csattogó hangot - ami a kerék lefelé történő elmozdulásakor jelentekzik- mi okozhatja? Gondoltunk rá, hogy csak a teleszkóp kopog és csere után majd jó lesz, de egyéb ötlet, hogy mi okozhatja és hogyan?? Toronycsapágy csattoghat, esetleg a toronyszilent ami kicsúszhat a helyéről és az???

Ha valaki tud valami okosat mondani, mi lehet a bibi, az kérem írja meg!
Előre is köszönöm a segítséget!!

Tisztelettel,
egy mostanában nem túl boldog Lacetti tulajdonos, Attila
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #389 Dátum: 2011. Február 16. - 17:42:50 »

Szevasztok!

Egy éve vettem az immáron 5 éves, 1,4-es, 5 ajtós Lacettimet (2005 decemberben lett üzembe helyezve Magyarországon), amivel akadt az idők folyamán némi műszaki gond, melyeket szakszervízben vagy maszek módszerekkel lettek megoldva. Most egy olyan probléma van a futóművel, hogy az úttest hirtelen szintkülönbség változásánál - pl. viszonylag sima aszfalton van még egy kis aszfalthiány kb. 2 cm vagy ennél több szintkülönbség, nem tankcsapda viszonylat, azokat kerülöm - csattan a jobb első és ha jól vettem ki akkor már a jobb hátsó futómű is. Nem éles, hanem inkább tompa, nagyobb felületű fém kemény műanyag találkozása szerű tompább csattanás. A lengéscsillapítók most lesznek cserélve 45e km Budapest, 23e km Dunaújváros és kb. 9-10e km Pécs után a bal eleje és a jobb hátsó teleszkóp eléggé folyik már. Természetesen japcsi KYB (Kajaba vagy mi a franc) teleszkópok lesznek benne. Nos visszatérve a problémára a jobb első teleszkóp nem mutat folyást, a szerelő felemelve megrángatta a kereket, a McPharpson összes rudazatát, kormányművel és semmi hang nem jelentekezett, minek során megállapításra került, hogy nagyon masszív a futómű. Nos a kérdés az lenne, hogy ezt a tompán csattogó hangot - ami a kerék lefelé történő elmozdulásakor jelentekzik- mi okozhatja? Gondoltunk rá, hogy csak a teleszkóp kopog és csere után majd jó lesz, de egyéb ötlet, hogy mi okozhatja és hogyan?? Toronycsapágy csattoghat, esetleg a toronyszilent ami kicsúszhat a helyéről és az???

Ha valaki tud valami okosat mondani, mi lehet a bibi, az kérem írja meg!
Előre is köszönöm a segítséget!!

Tisztelettel,
egy mostanában nem túl boldog Lacetti tulajdonos, Attila
Sajnos nekem is pont így kopog a leírtak alapján a jobb első futóművem. Többen is át nézték már de csak a toronycsapágy szilentet találták hibásnak. Nos következett a csere mind a két oldalt kicseréltük a hibás alkatrészt 12eft/2db+munkadíj. De sajnos a hiba továbbra is fent áll! Zavart Úgyhogy sajnos idáig még nem tudtuk a hiba okát megtalálni. Légy szíves majd számolj be a lengéscsillapítók kicserélése után ,hogy lett e valamilyen változás! Köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!